Street Foods v Singapure: Najlepšie miesta na pouličné jedlo v Singapure

Singapur, malá ostrovná krajina a suverénny mestský štát, je hlavným mestom juhovýchodnej Ázie. Napriek tomu, že je Singapur malý, má množstvo náboženstiev, kultúr a jazykov, a preto mnoho medzinárodných lídrov tvrdí, že Singapur nemá žiadny konkrétny jazyk ani kultúru. Pokiaľ ide o kuchyňu, Singapur obsahuje v jedlách zmes čínskej, malajskej a indickej. V päťdesiatych rokoch 19. storočia bol Singapur hlavným obchodným prístavom britských lodí na ceste do Indie. Z tohto dôvodu sa veľa čínskych a indických robotníkov presťahovalo na toto miesto, aby si našlo prácu v prístave. Singapurská vláda si krátko po získaní nezávislosti všimla, že populácia Singapuru je zmesou Indov, Číňanov a Malajčanov..

Vzhľadom na rozmanité kultúry a ľudí prítomných v Singapure ľudia navštevujú toto mesto kvôli pestrej kuchyni a pouličnému jedlu. V sedemdesiatych rokoch začala singapurská vláda stavať trhy s jastrabími centrami a potravinovými komplexmi. Tieto centrá jastrabov sú rozmiestnené po celom meste a majú stánky s občerstvením a spoločné stoly a sedadlá. Turisti sa podelili o svoje skúsenosti a tvrdili, že skutočná iskra Singapuru spočíva v centrách jastrabov po celom meste.

Zoznam 10 známych a exkluzívnych pouličných jedál v Singapure:

V roku 2018 sa zistilo, že v celom meste Singapur je k dispozícii 114 stredísk cestovného ruchu, ktoré ponúkajú najlepšie pouličné jedlo. Tu sme uviedli niektoré z najlepších pouličných jedál dostupných v uliciach Singapuru:

1. Žabia kaša:

Pouličné jedlá v Singapure

Žaba !!! Cítiš sa zvláštne ?? Na začiatku som si myslel to isté, ale nie je to to, čomu veríme. Jedná sa o jedno z najčistejších a najobľúbenejších jedál nachádzajúcich sa v centrách jastrabov. Žaba je namočená v sóji, víne a jarnej cibuľke spolu so zázvorom a pikantným chladom. Táto marinovaná žaba sa potom dobre varí, kým mäso nestane šťavnaté a jemné. Kaša, ktorá to sprevádza, je lepkavá, ale ľahká. Táto kaša sa často podáva so zelenou cibuľovou omáčkou. Ak ste na dobrodružnom turné za jedlom, potom nie je na škodu vyskúšať toto jedlo.

2. Hainanská kuracie ryža:

Hainanská kuracie ryža

Toto jedlo pochádza z ostrova Hainan, južného cípu Číny. Toto jedlo bolo zvolené ako neoficiálne národné jedlo Singapuru. Kuracie mäso sa blanšíruje vo vriacej vode a potom sa ponorí do studenej vody, aby bolo šťavnaté a šťavnaté. Toto jemné kura sa podáva s ryžou, ktorá sa varí v kuracom vývare, zázvore a cesnaku. Podáva sa horúca čili omáčka, ktorá je doplnená sójovou a zázvorovou omáčkou. Toto jedlo vám perfektne poslúži na obed počas dlhého a namáhavého dňa.

3. Char Kway Teow:

Singapurský pouličný večer

Toto je považované za jedno z najobľúbenejších pouličných jedál v Singapure. Ploché ryžové rezance (kway teow) sú na panvici opražené (char) s krvavými kúskami, sójovou omáčkou, čínskou klobásou a fazuľovými klíčkami na silnom plameni. Toto vynikajúce jedlo sa často podáva s chrumkavými kockami vyprážanej masti.

4. Bak Chor Mee:

Bak Chor Mee

Toto pouličné jedlo je v čínskej komunite pomerne známe, nazýva sa aj mleté ​​bravčové rezance. Tenké biele rezance blanšírujeme a potom premiešame v oleji s rozmiešaným vajíčkom, chrumkavou chilli pastou a čiernym octom. To sa potom podáva s mletým bravčovým mäsom, bravčovou knedľou, fašírkami alebo vyprážanou masťou.

5. Sambal Stingray:

Singapurské nočné jedlo

Sambal Stingray je singapurské jedlo. Na Stingray sa nejakým spôsobom pozeralo ako na lacnú rybu s nízkou chuťou, ale potom miestna myšlienka pokryť rybu tradičnou singapurskou omáčkou urobila z jedla zjavenie v uliciach tohto mesta. Rejnok je grilovaný na banánovom liste a s bohatým povlakom Sambal (chilli džem) na rybe. Toto občerstvenie si môžete najlepšie vychutnať na rušných plážach mesta.

6. Laksa:

Laksa

Katong Laksa je jedným zo známych pouličných jedál v Singapure. Toto vynikajúce čínsko-malajské jedlo je vyrobené z bielych ryžových rezancov namočených v kokosovej kari omáčke, ktorá je okorenená tradičnými bylinkami a zmiešaná s napoly uvarenými zázvorami, rybími koláčmi, fazuľovými klíčkami a krevetami.

7. Kari s rybou hlavou:

Rybacia hlava

Túto misku na zavlažovanie úst si obľúbila predovšetkým indická komunita žijúca v Singapure. Rybie hlavy sa dusia v pikantnej omáčke s trochou zeleniny, ako je brinjal alebo dámsky prst, ktorá môže jedlu dodať určitú textúru. Indickí stánkari radi jedia toto jedlo pikantne, zatiaľ čo Číňania uprednostňujú sladšiu verziu.

8. Chili krabi:

Slávne pouličné jedlo v Singapure

Toto jedlo je najlepšie pripravené z mäsitých srílanských krabov. Krab z bahna s tvrdou škrupinou je restovaný buď s červenými čili vločkami alebo čiernym korením. Krab čierneho korenia s jackfruitovou omáčkou sprevádzaný parenými buchtami je najlepšie pouličné jedlo, ktoré definuje Singapur.

9. Roti Prata:

Roti Prata

Toto jedlo je celkom podobné obľúbenému pokrmu Keralite, „Beef Parata.“ Toto singapurské raňajkové jedlo je vyrobené z ryžovej múky, ktorá je zmiešaná s kokosovým mliekom, potom je z nej chlieb a pečený na panvici. Ghí a maslo sa rozotierajú na túto horúcu roti pratu, aby boli maslové, chrumkavé a vločkovité. To sa zvyčajne podáva s rybacím kari, alebo ak si vyberiete vegetariánske Roti Prata, potom budete podávať s kokosovým čatní a cukrom.

10. Mrkvový koláč:

Pouličné jedlo v Singapure

Mnoho turistov by to považovalo za dezert, ale tu nájdete slané reďkovkové kocky. Veľký koláč je nakrájaný na malé kúsky a vyprážaný so sójovou omáčkou, zeleninou, vajíčkami a rybou omáčkou. Tieto mrkvové koláče sú tak štedré a chutné na konzumáciu, ak sú zmiešané s hustou a bohatou čiernou sladkou omáčkou.

Najlepšie miesta na pouličné jedlo a dostupné jedlá v Singapure:

  • Singapur je známy svojimi stánkami s občerstvením. Stánky s občerstvením so spoločnými lavicami a stoličkami nájdete na každom rohu ulice. Na trhu Bedok Market je k dispozícii nadýchaná hainanská kuracia ryža.
  • Ak ste v Singapure a nachádzate sa v blízkosti stanice MRT Newton, ste na správnom mieste a ochutnajte najlepšie pouličné jedlo v Singapure. Newton Food Center je potravinovým rajom pre stredný Singapur.
  • Potravinárske centrum Amoy Street v blízkosti stanice MRT Teylok Ayer a Tanjong Pagar je domovom tradičných jastrabov aj moderných fúznych predajcov za dostupné ceny. Toto je najlepšie miesto na obed pre zamestnancov a profesionálov.
  • Máte chuť na indické jedlo aj v Singapure? Potom by ste mali zastaviť centrum Tekka. Nájdete tu dum biryani, indický rojak a špeciálne juhoindické jedlá.
  • Je singapurská botanická záhrada vo vašom itinerári? Potom máte šťastie na pouličné jedlo v potravinovom centre Adam Road, ktoré je kameňom od záhrad. Toto potravinové centrum je preslávené Nasi Lemakom. V blízkosti sa nachádza aj stanica metra.
  • Letisko je miesto, kde prídete do mesta alebo z neho odletíte. Rýchle občerstvenie nájdete na trhu Bedok Market, kde sa podávajú najlepšie indické a čínske jedlá. Je to len pätnásť minút jazdy taxíkom od medzinárodného letiska.
  • Známa singapurská ulica Satay vám ponúka najlepšie grilované hovädzie a kuracie špízy. Táto ulica trvá do neskorej noci. Ak ste nočné zviera, mali by ste navštíviť túto ulicu, ale uistite sa, že máte svoju dopravu. Potravinové centrum Changi Village funguje aj neskoro do polnoci.

Singapur, miesto kulinárskych stretnutí Indie, Malajsie a Číny, ponúka rozsiahlu scénu s jedlom, ktorá je jednou z vzrušujúcich v juhovýchodnej Ázii. Ešte dôležitejšie je, že mestské nákupné centrá vám ponúkajú to najlepšie etnické singapurské jedlo. Bez ohľadu na to, či potrebujete rýchle občerstvenie alebo pokojné jedlo, náklady nenechajú dieru vo vrecku. Okrem toho je zážitok z pouličného jedla v tomto meste jedinečný a je neoddeliteľnou súčasťou životného štýlu. Pripravte sa teda preskúmať centrá jastrabov v tomto rušnom a krásnom meste a nezabudnite zanechať svoje komentáre nižšie.