Indonézske pouličné jedlá: 11 známych pouličných jedál z Bali

Bali, známy ostrov Indonézie, je jednou z najvyšších turistických destinácií na svete. Je to kvôli nádherným tyrkysovo modrým plážam, nespočetným vlnám na surfovanie, potápaniu, vodopádom, zeleným ryžovým poliam a mnohým ďalším. Bali bezchybne spája dobrodružstvo a voľný čas. Bali je preslávené svojimi sofistikovanými a rozmanitými umeleckými formami, ako je maľba, rezbárstvo a scénické umenie. Toto miesto má tiež výraznú kuchyňu, a preto sú ulice Bali vždy preplnené rôznymi pouličnými jedlami.

Balijčania sú okrem svojho vrelého a príjemného charakteru skutočne úžasní a priateľskí. Majú otvorenú myseľ a čistého milujúceho ducha. Okrem toho skutočná pýcha Bali spočíva v tradičnom miestnom pouličnom jedle. Pouličné jedlo na Bali sa predáva v reštauráciách Hawkers a Warungs. Hawker je predajca potravín, ktorý cestuje s košíkom s potravinami, kde predáva svoje jedlo na uliciach Bali, zatiaľ čo Warung je miestna reštaurácia s konkrétnym umiestnením na ulici, ktorá ponúka miestne jedlá..

11 tradičných indonézskych receptov na pouličné jedlo:

Každý región na Bali má svoje vlastné pouličné jedlo, ktoré nájdete na warungoch a jastraboch. Tu je náš výber najlepších a cenovo dostupných pouličných jedál na Bali:

Sate Lilit:

Sate Lilit

Toto jedlo z Bali je pravdepodobne na vrchole zoznamu pouličných jedál, ktoré sú na tomto mieste k dispozícii, čo v preklade znamená „grilované mäso na bambusových tyčinkách“. Tento satén sú v podstate kúsky mletého mäsa na špajdlách. Mleté mäso, strúhaný kokos, citrónovú šťavu, šalotku zmiešanú s kokosovým mliekom a čili papričkou navinieme okolo tyčinky citrónovej trávy alebo bambusu a potom ugrilujeme na drevenom uhlí. Autentický Sate Lilit je vyrobený z bravčového alebo rybieho mäsa, ale niekedy si môžete k mäsu vybrať kura alebo hovädzie mäso. Toto občerstvenie ústa zalievajúce má pikantnú, sladkú a slanú chuť, ktoré si môžete vychutnať pri pohľade na západ slnka na plážach Bali.

Babi Guling:

Pouličné jedlá na Bali

Turisti na Bali tvrdia, že výlet na Bali sa nekončí bez Babi Guling. To je špecialita tohto chutného pouličného jedla na Bali. Pečené prasa je podávané s najlepším korením, tradičnými bylinkami, cibuľou, cesnakom, šalotkou a citrónovou trávou. Kedysi to bolo obradné jedlo, ale na ulici sa stalo veľmi populárnym kvôli svojej výraznej technike praženia, vďaka ktorej bolo Babi Guling vynikajúcim jedlom..

Nasi Campur:

Nasi Campur

Hovorí sa, že Indonézania nemôžu žiť bez Nasi Campura, pretože to je základným jedlom mnohých krajín juhovýchodnej Ázie. V skutočnosti to nie je jedlo z Bali, ale balijskú verziu Nasi Campur musíte vyskúšať, pretože ponúka korenie a rozmanitosť ryže. Toto chutné jedlo poskytujú takmer všetky warungy na Bali, ktoré pozostávajú z Nasi Puti (biela ryža), nasi kuning (žltá ryža varená v kokosovom mlieku) alebo z červenej ryže. Ryžu dopĺňa tofu alebo tempeh v pikantnej omáčke, restovaná zelenina a varená zelenina, podľa potreby varené vajíčko a mäso a nasýtený lilit.

Bakso:

Najlepšie pouličné jedlo na Bali

Bakso je indonézska karbonátka podávaná s horúcim vývarom, mäkkými rezancami a vyprážanými knedľami. Toto jedlo je pomerne slávne a predáva ho mnoho sokoliarov, ktorí sa pohybujú po uliciach Bali. Autentické Bakso je vyrobené z mletého hovädzieho mäsa, ryžovej múky a soli. Niektorí predajcovia môžu používať aj varianty z bravčového, kuracieho a kreviet. Najlepšie si ich vychutnáte medzi jedlami alebo v chladných zimných nociach.

Nasi Jingo:

Nasi Jingo

Hovorí sa tomu aj ryža Jinggo, najlepšia voľba pre zdravé raňajky alebo neskoré raňajky. Táto ryža sa podáva v banánovom liste s preferovanými prílohami. Hovorí sa, že do dlane sa zmestí celý Nasi Jingo, a preto sa pre mnohých turistov považuje za jedlo na cestách. Prílohy sa pohybujú od korenených rezancov, zeleniny, čili omáčky, a ak chcete mať mäso, potom sú k dispozícii vajíčka, morské plody, hovädzie, bravčové mäso atď..

Pisang Rai:

Kórejské pouličné jedlo bali

Bali je tropická krajina a ovocie ako kokos a banány je k dispozícii v hojnom počte. Toto tradičné ranné občerstvenie na Bali je vyrobené z najlepších banánov obalených domácou ryžovou múkou a kombo je varené alebo dusené. Výsledné jedlo potom posypeme čerstvo nastrúhaným kokosom a podávame v kokosovom liste. Mnoho pouličných predajcov podáva toto slinivé jedlo s omáčkou z hnedého cukru, aby dodalo Pisan Rai sladkosť.

Lawar:

Lawar

Lawar je trochu veľké jedlo, ktoré si môžete vychutnať na obed alebo večeru, ktoré sa zvyčajne nachádza v mnohých balijských warungoch. Sparenú ryžu podávame so zmesou zeleniny, kokosu a mletého mäsa ponoreného do bohatých byliniek a korenia (mleté ​​korenie, zelené fazuľky, jackfruit a krevetová pasta). Tradične vyrobený Lawar používa krv na zintenzívnenie chuti a červenej farby. Mleté mäso si môžete vybrať z bravčového, hovädzieho alebo kuracieho mäsa.

Bubur Mengguh:

Pouličné jedlá z Indonézie

Bubur Mengguh je vynikajúce jedlo z Bali, ktoré sa pripravuje s mäsom alebo bez mäsa. Tu je ryžová kaša varená v kokosovom mlieku a je doplnená niekoľkými prísadami, ako sú zelené fazule, arašidy, galangal. Toto jedlo sa podáva s omáčkou z hnedej a červenej cibule, šalotky, kurkumy, červeného čili, koriandra, soli a mletého korenia. Pre nevegetariánov je možné zvoliť polevu z vyprážaného kurčaťa s bobkovým listom. Čím viac kokosu v miske je, tým je krémovejší.

Srombotan:

Srombotan

Tento zeleninový pokrm je zmesou zeleniny zaliatej sambalovou kelepou, kokosovou chilli omáčkou a sladkou sójovou omáčkou bumbu kople zmiešanou s krásnym korením. Srombotan skutočne pochádza z Klungkungu, ale na Bali je k dispozícii aj vo vlastnej príchuti korenia. Toto bolo považované za jedno z chutných vegetariánskych jedál nachádzajúcich sa na Bali.

Laklak:

Laklak

Laklak je tradičný zelený balijský koláč na Bali, ktorý sa vyrába zmiešaním ryžovej múky a kokosového mlieka. Zelenú farbu na Laklaku majú listy suji a listy pandanu. Táto sladká miska na zalievanie je podávaná so strúhaným kokosom a omáčkou z hnedého cukru. To si môžete najlepšie užiť vo večerných hodinách.

Martabak:

Indonézske pouličné jedlá

Martabak je jedným z obľúbených pokrmov na Bali, ktoré si môžete vychutnať na pokojných plážach alebo počas večere ako dezert. Jedná sa o olejové pečivo plnené lahodnými slanými plnkami, ako sú vajcia alebo mleté ​​kura. Sladká verzia Martabaku je palacinka plnená čokoládami a arašidmi alebo medom a banánom. Tento báječný sladký Martabak uspokojí vaše chute na dezert.

Najlepšie miesta na rýchle občerstvenie na Bali v Indonézii:

  • Bali, atraktívne turistické miesto, je tiež hostiteľom rôznych pouličných jedál po celom meste. Trh Sindhu pri Kota Denpasar vám ponúka jeden z vynikajúcich Nasi Campur v meste.
  • Sate Lilik, jedno z najznámejších občerstvenie na Bali, sa nachádza na každom rohu Bali, ale tie najlepšie nájdete v Seminyaku pri supermarkete Bintang.
  • Pouličné jedlo Elnino Bali v meste Denpasar ponúka aj najlepší Sate Lilik v celom meste.
  • Ak chcete začať svoj deň chutným občerstvením, vyberte sa na ranný trh v meste Ubud Kabupaten Gianyar a ochutnajte nádherný Pisang Rai.
  • Lahodné Lawarovo jedlo je najlepšie k dispozícii na pláži Segara alebo v blízkosti mesta Sangeh, Abiansemal..
  • Ulica, ktorá vedie do Sanuru, Kec Denpasar Sel, vám ponúka jednu z najchutnejších Babi Guling..
  • V meste nájdete množstvo warungov, ktoré ponúkajú najlepšie indonézske pouličné jedlá, ale najlepšie warungy nájdete v Sanur Kaja, Denpasar Selatan..
  • Ak ste blízko letiska a potrebujete rýchlo zahryznúť, potom je Warung Mufu Balinese ideálnou voľbou pred odletom na let..

Pouličné jedlo je najautentickejším vyobrazením tradície a kultúry miesta. Kulinárska scéna na Bali je len taká živá ako jej modré pláže a vodopády plné tradičných zvykov a farebných chutí. Balijské pouličné jedlo vám dáva šancu zažiť, o čom Bali je, aby sa vaše chuťové poháriky dali na divokú jazdu. Uistite sa, že budete jesť pouličné jedlá u zaneprázdnených obchodníkov a warungov, aby ste predišli ochoreniu z akéhokoľvek pouličného jedla na Bali. Prečo teda čakať? Choďte na Bali street food tour a nezabudnite sa s nami podeliť o svoje skúsenosti.