15 zoznam najlepších pouličných jedál v Indii (vegánske a nonveg.)

Jedlo je jednou z vecí, ktoré spájajú ľudí zo všetkých oblastí života. Ak chcete spoznať miesto alebo kuchyňu, je preslávené tým, že preskočíte luxusné reštaurácie a urobíte si vo svojom itinerári miesto pre pouličné jedlo. India má celkom 28 štátov, osem odborových území a každý štát je zátokou kultúry, kuchýň a tradícií. Nie je možné pokryť všetky pouličné jedlá v jednom článku, ale vybrali sme 15 najlepších pouličných jedál, ktoré vám ponúkajú možnosti na obed. Pozrite sa na indické pouličné jedlá, ktoré môžete vyskúšať, a kde ich nájdete.

Rôzne pouličné jedlá v Indii s názvami a obrázkami:

Tu je zoznam pouličných jedál, ktoré musíte vyskúšať, keď navštívite akékoľvek z okolitých miest na výlet.

Aloo Bonda:

pouličné jedlá v Indii

Ako naznačuje názov alebo inak známy názov Mangalore Aloo Bonda je ľahko dostupné pouličné jedlo. To je výsledok, keď sú zemiaky roztlačené s nejakým korením, z koriandra vytvoria malé guľky, potom každú guľku namáčajú do cesta z gramovej múky a potom ju vyprážajú na oleji. Výsledkom je chuťový výbuch v ústach. Obvykle sa podáva s kokosovým čatní.

Vyprážaná ryba Kerala:

Najlepšie bez vegánske pouličné jedlo v Indii

Morské plody sú jednou z obľúbených možností jedákov mäsa. Vôňa vyprážaných rýb vás ťahá k stánku a okamžite vás pokúša. Ryba marinovaná v rôznych koreninách a vyprážaná na oleji. Vonkajšia kôra ryby je chrumkavá a vnútorné mäso zostáva mäkké a vlhké. Na kúsok ryby pridajte kúsok citrónu a zjedzte ho, kým je horúci a chrumkavý.

Punugulu:

Juhoindické pouličné jedlo

Je to obľúbené pouličné jedlo v pobrežných oblastiach Andhra Pradesh a Vijayawada. Hlavnou zložkou tohto jedla je kysnuté ryžové cesto. Cesto sa niekedy zmieša s nakrájanou cibuľkou, koriandrom, čili a potom sa vypráža na oleji. Tieto vyprážané chrumkavé guľky chutia chutne, keď ich pridáte k paradajkovému alebo kokosovému čatní.

Idiyappam:

Indický zoznam pouličného jedla

Je to vynikajúce cestné občerstvenie, ktoré je široko dostupné v uliciach Tamilnadu a Kerala. Hlavnou zložkou je ryžová múka, toto občerstvenie zaplní váš žalúdok, najmä ráno. Lisovací lis sa používa na vytláčanie dlhých prameňov strún podobných rezancom, ktoré sú dusené a podávané s lahodnou kombináciou karí, ako sú avail, vaječné kari a pikantné rybie kari.

Idli:

pouličné jedlá z Indie

Idli je ďalšie pouličné jedlo dostupné v celej južnej Indii s miernymi obmenami v príprave. Mnohí ho uprednostňujú ako zdravú alternatívu, pretože je dusený. Podávajú sa v rôznych verziách; idli posypané karampodi a nádychom ghí. Idli sambar je tiež okamžité a bruškom plniace cestné jedlo. Môžeme podávať aj s čatní pripravenými s kokosom a arašidmi.

Aloo Tikki:

Indické zeleninové pouličné jedlo

Jedná sa o vynikajúce cestné jedlo, ktoré je dychtivo dostupné v akejkoľvek časti severnej Indie. Tieto gule sú naplnené dobrotami korenia, zemiakovej kaše a hrachu, zmiešajú sa s obsahom a robia z nich guľky. Sú sploštené, vyprážané a podávané horúce so sladkokyslým čatní..

Kaladi Kulcha:

indické názvy pouličných jedál

Hovorí sa mu aj kráľ pouličného jedla v Džammú a Kašmíre. Jedná sa o tradičný recept Dogra pripravený buď z kozieho alebo kravského mlieka. Chuť tohto konvenčného cestného jedla je podobná syru a paneeru; jediným rozdielom je, že na konci je kyslosť. Dusíme na tuku a podávame s trochou soli a korenia. Zahryznite sa a vychutnajte si chuť tohto nebeského syra.

Momos:

občerstvenie z indickej ulice

Toto je jedlo, ktoré pochádza z Tibetu; v Dillí sa mu hovorí kráľ pouličného jedla. Aj keď je to exotické jedlo, severní Indiáni ho milujú natoľko, že neexistuje taký stánok, v ktorom by ste nenašli stánok momo. Každý pouličný stánok má najmenej štyri odrody momos. Horúce potrubia momos s náplňou paneer, baraniny, tandoori, omáčky atď. Nájdete všetky druhy, stačí ich pomenovať.

Kachori:

slávne indické pouličné jedlo

Kachori je pripravená k jedlu, ktoré je dostupné v mnohých pouličných stánkoch, hlavne v mestách Jodhpur, Udaipur, Jaipur. K dispozícii je niekoľko odrôd kachori s rôznymi náplňami vo vnútri vyprážaného pečiva. Cibuľa, hrášok, zemiaky a šošovica predstavujú niektoré použité plnky spolu s korením a ozdobou. Podáva sa najlepšie s chutným tamarindovým čatní.

Chole Bhature:

obľúbené indické pouličné jedlo

Jedná sa o cestné jedlo pochádzajúce z Pandžábu; časom sa pomaly dostal do sŕdc celej severnej Indie. Cícer je varený s veľkým množstvom korenia a je možné ho konzumovať s opečeným chlebom, pripraveným z univerzálnej múky. Jediné sústo do tohto báječného pouličného jedla vás zavedie do potravinového neba. Pridaním na tenké plátky nakrájanej cibule a chladu bude chutnejšie!

Thukpa:

indické jedlá z pouličného jedla

Jedná sa o tradičnú kuchyňu v štáte Assam, ktorá má určitý vplyv na tibetskú kultúru. Osviežujúca chuť tohto jedla nie je len občerstvenie, ale aj kompletné jedlo samo o sebe. Má zdravú zeleninu, ako je kapusta, cibuľa a čerstvé bylinky, a potom ju ozdobte zázvorom, citrónovou trávou a rybou omáčkou. Nakrájané kura alebo bravčové mäso sa pridáva do nevegetariánskej verzie Thukpa.

Kathi Roll:

Najlepšie indické pouličné jedlo

Je to niečo, čo sa preslávilo po celej krajine, ale vedeli ste, že to bolo vyvinuté v našej vlastnej Kalkate. Parantha je pripravená veľmi tenko a vločkovito a je naplnená množstvom čatní a omáčok, vďaka čomu sú hodné slintania. V posledných dňoch sa objavilo mnoho verzií so zeleninou a mäsom.

Dabeli:

Severoindické pouličné jedlo

Pôvodne z Kutch Dabeli je zmes varených zemiakov so špeciálnou dabeli masala umiestnenou medzi hamburger ako chlieb alebo známy ako ladi pav. Toto pouličné jedlo zdobí sedemhviezdičkové zdobenie pečenými arašidmi, granátovým jablkom a niektorými sev, vďaka ktorým nevedomky slintáte. Podávame s rôznymi omáčkami, ako je čili, tamarind, cesnak atď., Podľa vašej chuti.

Vada Pao:

Indické nápady na pouličné jedlo

Jesť vada pao je rituál, ak niekedy navštívite Bombaj, pretože je to jedno z najlepších, chutných a okamžite pripravených pouličných jedál, ktoré je k dispozícii v každom rohu a rohu aamchi Bombaja. Pao alebo žemľa sa nakrája na polovicu a nanášajú sa rôzne čatní, ale koriander sa používa s obľubou. Slané chilli papričky dodávajú pikantnosti tomuto pouličnému jedlu a nemôžete si pomôcť a siahnuť ešte po jednom!

Seekh kebab:

úžasné pouličné jedlo v Indii

Hlavný vplyv na mughalskú kuchyňu má pouličné jedlo z mesta Bhopal v Madhya Pradesh. Ako naznačuje názov, jedná sa o jedlo pripravené z mletého mäsa umiestneného na špajdle, nazývaného tiež hľadač a varené na ohni vyrobenom z uhlia. Toto je delikatesa, ktorú by ste si nemali nechať ujsť v uliciach Madhya Pradesh. Má tiež sesterské kebaby, ako keema, korma a Shammi kebab.

Najlepších 10 miest na pouličné jedlo v Indii:

  • Khau Galli je jedným z najznámejších miest v Bombaji, ktoré je známe predovšetkým vďaka svojim stánkom s občerstvením, ktoré sú k dispozícii už od 8:30 ráno. Je dobre známy pre malpuas, mäkké nansy, kebab, ktorý zaliať ústa.
  • Ulice Dillí sú pôžitkom na vychutnanie si Jalebisa, mastného paranthasu a chole bhature. Chandini Chowk je ďalšie miesto v Dillí, ktoré má rad stánkov, ktoré vám ponúkajú pripravené jedlo pre vaše brucho.
  • Hyderabad je známy nielen rôznymi biryanismi, ale má aj stánky s pouličným jedlom, ktoré sú k dispozícii v každom zákutí a rohu mesta. Rušné centrum, ako je Koti, ponúka množstvo rozhovorov a typov kulfi. Niektoré ďalšie jedlá na cestách sú rezané-Mirchi, Mirchi bajji.
  • Kalkata je jedným z miest, kde môžete získať najlacnejšie pouličné jedlá. Park Street a Newmarket sú niektoré z miest, ktoré sú najznámejšie kvôli dostupnosti stánkov s občerstvením. Môžete dostať korenené jedlá, ako sú kotlety, jhalmuri a sladkosti ako Rosogolla a Sandesh.
  • Lucknow je mesto považované aj za miesto so zmesou nawabov a awadhskej kuchyne. Je to mesto pouličných jedál pre vegetariánov aj pre požieračov mäsa. Niektoré delikatesy sú korma, galouti kebab atď., Nezabudnite však vyskúšať banarasi panvicu.
  • Hranica Wagah a zlatý chrám nie sú jediné, čím je Amritsar známy. Je známa pouličným jedlom a je splneným snom každého gurmána. Čerstvé a horúce Sarson da saag a makke di roti, alebo dal sa vyrábajú a predávajú tak rýchlo, že je to neuveriteľné. Pridajte pohár lassi s miskou gajar ka halwa. K dispozícii sú aj nevegetariánske jedlá, ako napríklad maslové kura a baranie mäso.
  • Mestský trh pozdĺž cesty CG ponúka nekonečné menu všetkých druhov pouličných jedál Gujarati, ako je báječný Dabeli, Basundi, spolu s pakoras, khaman, dhokla a mnoho ďalších s horkosladkými čatňami.
  • Niet divu, že Indore je považovaný za hlavné mesto potravín v strednej Indii. Oblasť Sarafa je známym potravinovým bazárom a klenotníkmi. V stánkoch na cestách sa predávajú čerstvo vyrobené sladkosti ako gulab jamun, malpuas, rabdi a kalakand. Niektoré ďalšie dostupné občerstvenie, ktoré nájdete, sú kachoris, tikkis v stánkoch za dostupné ceny.
  • Jednoduché jedlo podávané v banánovom liste robí rozdiel na svete! Chennai je miesto, kde môžete dostať dosa alebo uthappam doplnené kokosovým a zázvorovým čatní. Chutná filtrovaná káva a bajji sa podávajú teplé pozdĺž pláží, aby ste si ich mohli zdriemnuť. Mohinga, kothu parotta sú niektoré ďalšie známe občerstvenie široko dostupné v uliciach.
  • Pre široký sortiment koláčov a pečiva musíte navštíviť policajný bazár v meste Shillong. Je tiež známa Momos, bravčovou pečienkou, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou potravinovej kultúry Meghalaya. Ďalším široko konzumovaným jedlom miestnych obyvateľov Meghalaya, ktoré musíte vyskúšať, je dobré khasi jedlo Jadoh.

Vďaka Indii a jej pestrej kultúre nie je možné zaznamenať každé jedlo. Ale pokúsili sme sa poskytnúť najrozmanitejšie pouličné jedlo z celej Indie. Napriek tomu, že v každej časti krajiny nájdeme všetky druhy jedál, kvôli autentickej chuti musíte navštíviť ulice miesta, kam pôvodne patrili. Keď máte poruke zoznam indických pouličných jedál, začnite plánovať svoju cestu a nezabudnite ochutnať toto báječné pouličné jedlo.