Funguje Jaggery (Gud) dobre na chudnutie a ako ho používať?

Jaggery alebo Gud je tradičné indické sladidlo predtým, ako biely cukor prevzal jeho komerčnú hodnotu! Je to koncentrovaný a nerafinovaný výrobok z cukrovej trstiny, ktorý obsahuje melasu. Jaggery je bohaté na minerály a je zdravou náhradou bieleho cukru. Je celkom univerzálny a funguje dobre s takmer všetkými vašimi dennými jedlami, ako je káva, čaj, dezerty a ďalšie jedlá. Vzhľadom na svoj nízkokalorický profil a schopnosť zrýchliť metabolizmus mnoho ľudí prechádza na chudnutie!

Aký je však vzťah medzi Jaggerym a chudnutím? Je pravda, že vám jaggery môže pomôcť schudnúť? Áno, hovorí veľa odborníkov! V tomto článku nájdete ďalšie informácie o výhodách jaggery na chudnutie.

Jaggery na chudnutie

Ako je Jaggery pripravený ?:

Predtým, ako sa dozvieme o úlohe jaggery pri chudnutí, porozumieme procesu jeho prípravy!

Jaggery sa vyrába varením filtrovanej a koncentrovanej šťavy z cukrovej trstiny, až kým sa nezmení na tmavohnedú, hustú hmotu. Zvyšok sa potom nechá vychladnúť a stuhnúť v kovových formách, čo má za následok veľké bloky jaggery.

Vzhľadom na rozdiel vo výrobnom procese má jaggery inú textúru a chuť ako cukor. Aj nutričný profil týchto dvoch vedľajších produktov cukrovej trstiny má obrovský rozdiel.

Je Jaggery dobré na chudnutie ?:

Pokiaľ ide o kalórie, Jaggery aj cukor ponúkajú rovnakých 39 kalórií na veľkosť porcie 10 gramov. Čo však získate z cukru, sú prázdne kalórie, ktoré priamo sedia v tele ako tuky. Jaggery, na druhej strane, ponúka širokú škálu živín na energizáciu tela. Okrem toho môže zvýšiť teplotu tela, zlepšiť trávenie a zvýšiť celkovú rýchlosť metabolizmu. (1) Táto vlastnosť jaggery z neho robí ideálnu náhradu cukru pri chudnutí.

Ďalšie výhody Jaggery na chudnutie:

Tu sú niektoré z kľúčových výhod užívania jaggery na chudnutie:

 • Jaggery obsahuje množstvo základných živín, ako je železo, meď, draslík, horčík, mangán atď., Ktoré sú nevyhnutné pre reguláciu hmotnosti.
 • Jaggery neobsahuje žiadne trans -mastné kyseliny ani iné druhy tukov, ktoré prispievajú k priberaniu.
 • Má detoxikačné vlastnosti, ktoré pomáhajú pri odstraňovaní toxínov z tela. Jaggery zbaví vaše telo škodlivých činiteľov, ktoré bránia procesu chudnutia.
 • Jaggery stimuluje vaše tráviace enzýmy, reguluje pohyby čriev a dokonca chráni pred žalúdočnými problémami, ako je zápcha, plynatosť.
 • Konzumácia jaggery pred jedlom môže obmedziť túžbu po hlade a pomôcť vám obmedziť denný príjem kalórií..
 • V porovnaní s cukrom jaggery príliš neprispieva k chronickým problémom, ako je diabetes typu 2 a srdcové problémy, ktoré sú spôsobené nadmernou konzumáciou sladkostí.

Ako používať Jaggery na chudnutie?:

Ako už bolo spomenuté, jaggery je všestranná zložka, ktorá funguje dobre v tradičných aj moderných jedlách. Môžete ho použiť na nespočetné množstvo spôsobov, ako v tele spustiť chudnutie. Tu je niekoľko najlepších spôsobov, ako používať jaggery na zníženie nadváhy:

1. Citrónová voda a jaggery:

Pohár citrónovej vody skoro ráno vám môže perfektne naštartovať chudnutie. Citrón zvyšuje váš metabolizmus a stimuluje tráviaci proces. Vysoké množstvo vitamínu C v citrónoch môže tiež efektívne spaľovať kalórie, ktoré vám pomôžu schudnúť. Pridanie trochy jaggery do teplej citrónovej vody prispeje k lepším výsledkom pri chudnutí a taktiež dodá vášmu nápoju skutočne dobrú chuť.

Zloženie:
 1. Citrónová šťava – 2 lyžice
 2. Teplá voda- 1 pohár
 3. Jaggery – 1 malý kus (rozdrvený)
Postup:
 • Do pohára teplej vody pridajte trochu citrónovej šťavy
 • Teraz pridajte drvený jaggery
 • Dobre premiešajte, aby ste nemali hrudky
 • Okamžite spotrebujte

2. Nápoj na chudnutie so zázvorom a jaggery:

Zázvor je úžasný stimulant na chudnutie, ktorý sa môže ukázať ako veľmi účinný v kombinácii s jaggery. Zázvor tiež obsahuje mnoho antioxidantov, ako sú gingeroly, ktoré majú na telo proti obezite účinok. Gingeroly podporujú rýchlejšie trávenie jedla a dokonca aj pravidelné vyprázdňovanie. Pomáhajú tiež znižovať hladiny lipidového profilu a zvyšovať rýchlosť spaľovania tukov.

Tu je návod, ako používať zázvor s Jaggery:

Zloženie:
 1. Strúhaný čerstvý zázvor – 1 kus
 2. Jaggery – 1 kus (rozdrvený)
 3. Voda – 1 pohár
Postup:
 • Do vriacej vody pridajte strúhaný zázvor
 • Teraz pridajte jaggery a nechajte variť 1-2 minúty
 • Akonáhle budete pripravení, odstráňte z tepla
 • Tekutinu precedíme a podávame horúcu

3. Jaggery a teplá voda:

Jaggery voda alebo Gud voda je najlepší ranný nápoj na chudnutie. Táto tekutina obsahuje šťavnatosť a teplú vodu, ktorá naštartuje a aktivuje váš tráviaci systém. Jaggery voda hydratuje vaše telo a dokonca rýchlo dodá základné živiny, ako je železo, draslík atď. Pitie pohára tejto vody zvyšuje vašu sýtosť a zabraňuje vám prejedaniu sa jedlom..

Zloženie:
 1. Jaggery – 1 kus (rozdrvený)
 2. Teplá voda – 1 pohár
Postup:
 • Zahrejte trochu vody a odstráňte pred bodom varu
 • Pridajte trochu jaggery a dobre premiešajte
 • Pite, kým je voda ešte teplá, aby ste si mohli užívať výhody

Jaggery vs Cukor:

Tu je niekoľko vysvetlení, prečo má jaggery navrch nad cukrom:

Biely cukor je silne spracovaný a rafinovaný výrobok z cukrovej trstiny, ktorý telu ponúka iba „cukry“. Cukor zvyšuje hladinu glukózy v tele a spôsobuje prudký nárast hodnôt cukru. Dlhodobá konzumácia bieleho cukru maximalizuje riziko cukrovky typu 2, obezity a ďalších zdravotných problémov. Cukor tiež spôsobuje chuť na jedlo, vďaka čomu budete chcieť jesť viac a v konečnom dôsledku spôsobíte priberanie.

Na druhej strane, jaggery je nerafinovaný produkt, ktorý si zachováva všetky dôležité vitamíny a minerály, ako je železo, draslík atď. Udržiava telo aktívne a energické po celý deň. Jaggery má nízky glykemický index, takže je ideálnym sladidlom pre diabetikov. Posilňuje vaše trávenie, lieči nutričné ​​nedostatky a zlepšuje vaše celkové zdravie a pohodu. Jaggery tiež podporuje chudnutie, ak je konzumovaný v miernom množstve.

POZNÁMKA: Nadmerná konzumácia Jaggery zvyšuje počet kalórií a môže spôsobiť priberanie. Uistite sa, že budete dodržiavať denné limity, aby ste predišli tomuto problému.

Teraz už viete, ako jaggery podporuje chudnutie, však ?! Je načase, aby ste nahradili biely cukor jaggery dobrotou, aby ste schudli a žili zdravý a sebavedomý život. Poznáte ďalšie spôsoby, ako používať jaggery na chudnutie? Ak áno, dajte nám vedieť!

UPOZORNENIE: Tento článok slúži len na informačné účely na základe určitých výskumných prác, webových stránok a časopisov. S informáciami sa nesmie zaobchádzať ako s alternatívou lekárskej pomoci. Čitateľ sa musí porozprávať s odborníkom na výživu alebo lekárom, aby úplne porozumel následkom a potom sa liečiť.

Časté otázky:

1. Čo je najlepšie na chudnutie?

Odpoveď: Pokiaľ ide o oddelenie čistého jaggery od falšovaného, ​​vždy sa riaďte pravidlom „Čím tmavšie, tým lepšie“! Áno! Čistá jaggery má tmavohnedú farbu a nie je prehnane sladká. Falošná jaggery je svetlá, zlatožltej farby, ktorá je dôsledkom chemického ošetrenia. Ak spozorujete tento rozdiel, okamžite zahoďte jaggery a choďte do čistého!

2. Je Palm Jaggery rovnaký ako obyčajný Jaggery?

Odpoveď: Palm jaggery je ďalšou zdravou náhradou cukru, ktorý sa vyrába z miazgy rastlín kokosu alebo palmy. Má jemnú textúru a vyzerá ako horká čokoláda. Palmový cukor tiež obsahuje dobré množstvo živín a má bohatú chuť v porovnaní s bežným jaggery.

3. Koľko Jaggery môžem mať za deň?

Odpoveď: Bezpečná dávka jaggery je 10-15 gramov. Môžete si ho dať do čaju, kávy, limonády alebo dokonca s vodou. Prekročenie tohto limitu môže pumpovať hladinu cukru v tele a naštartovať priberanie. Príliš veľa jaggery môže tiež spôsobiť zvýšenie hodnôt cukru v krvi a zvýšiť riziko cukrovky.