Ako schudnúť?

V dnešnom svete majú vzhľad a prvé dojmy veľký význam pri počiatočnom stretnutí s tvárou v tvár. V skutočnosti sú ľudia takí posadnutí chudnutím a dosiahnutím buď nulovej veľkosti alebo šiestich balení abs, že sú ochotní urobiť čokoľvek, aby sa tam dostali. Je však potrebné poznamenať, že existuje len málo ľudí, ktorí sú skutočne odhodlaní vynaložiť potrebnú tvrdú prácu na zníženie nadbytočných kíl. V skutočnosti, ak niekedy niekomu spomeniete slovo „diéta“, okamžite dostanete veľmi znechutenú reakciu. Ale na druhej strane sú jednotlivci, ktorí sa rozhodnú zapísať sa do telocviční alebo dokonca držať prísnu diétu, aby zaistili, že schudnú postupne..

Niektorí ľudia neveria v plytvanie časom a peniazmi na návštevy telocviční, namiesto toho uprednostňujú diéty doma tým, že dbajú na to, aby jedli zdravo a správne. Štatistiky po celom svete sú dosť alarmujúce. Viac ako 60% svetovej populácie je obéznych a toto číslo rastie. S rastúcim počtom reťazcov rýchleho občerstvenia a zlým stravovacím režimom si väčšina mužov a žien vyberá pohodlie a dostupnosť pred zdravím. Tieto zlé stravovacie návyky prispeli k celkovej škode mužov a žien s nadváhou.

Ako schudnúť

V skutočnosti je potrebné poznamenať, že prijatie zdravšieho životného štýlu je jediná vec, ktorú potrebujete, aby ste zhodili nadbytočné kilá. Zbaviť sa jedla a vyhladovať nie je dobrý spôsob, ako sa hovorí. Jediné, čo musíte urobiť, je jesť zdravé jedlo a preháňať sa. Jesť s mierou a v malých proporciách je to, čo väčšina ľudí, ktorí si uvedomujú zdravie, dodržiava. To neznamená, že si nemôžete vychutnať koláče a čokoládu; Znamená to len, že tieto sladké dobroty zaradíte do svojho plánu zdravého stravovania.

Okrem zdravého životného štýlu by ste mali tiež zahrnúť základné cvičenia a ranné jogy, aby ste urýchlili proces chudnutia. Ranná prechádzka alebo jogging sú nevyhnutné pre to, aby ste sa cítili zdraví a ľahký. Pomáha tiež pri krvnom obehu a odstraňuje ďalšie choroby. Ak vlastníte bežecký pás doma, stačí, ak na ňom budete behať aspoň pol hodiny každý deň, aby ste sa cítili fit a v poriadku..

Ak nie ste behajúci typ, môžete si doma urobiť beh na mieste, aby ste sa hýbali a fit. Môžete zahrnúť niekoľko úsekov, brušákov a výpadov. Ak to zaradíte do svojho cvičebného programu a dodržíte zdravé stravovacie návyky, budete čoskoro na ceste k zhodeniu tejto hmotnosti. Niekoľko videí z aerobiku alebo dokonca nového fenoménu Zumba je to, čo by ste mohli sledovať. Tieto cvičebné rutiny sú zábavné a môžete ich vykonávať s priateľmi. Cvičenie je rozhodne zábava

.

Preto uvádzame niekoľko tipov na chudnutie a lekcie, ktoré vám môžu pomôcť pri chudnutí. Je však dôležité poznamenať, že tieto opravné prostriedky sú obmedzené iba na domácnosť a sú všetky prirodzené:

Jedlo v reštaurácii

Ak chcete zhodiť požadovanú hmotnosť, budete sa musieť vyhýbať pravidelnému jedlu alebo objednávaniu. V skutočnosti je dokázané, že jedlo podávané v reštauráciách obsahuje o 60% viac kalórií ako jedlo pripravené doma. Preto sa dôrazne odporúča pripraviť sa na domáce jedlá, pretože obsah kalórií je možné monitorovať. Domáce jedlo by za normálnych okolností vyžadovalo, aby ste jedli jedlá obsahujúce chudé bielkoviny, ktorými môžu byť kuracie prsia bez kože, tofu, slaný steak, fazuľa alebo dokonca biele ryby. Napriek tomu, že tieto jedlá nemusia byť chutné, zdravým výberom zaručujú zdravý život.

Varená zelenina

Niektoré ďalšie alternatívy môžu zahŕňať grilovanú, grilovanú alebo pečenú zeleninu. Ak tieto možnosti nevyznievajú dostatočne chutne, vždy by ste mohli urobiť tieto proteíny o niečo zaujímavejšie tým, že ich okoreníte a pridáte do nich korenie a bylinky.

hnedá ryža

Je tiež potrebné poznamenať, že hnedá ryža a jačmeň sú dobrou voľbou, ak sa plánujete zdravo stravovať. Napriek tomu, čo hovoria, že deti sú proti svojej zelenej zelenine, dospelí nie sú príliš pozadu. V skutočnosti stále viac dospelých ľudí uprednostňuje mäso každý deň v týždni namiesto svojich zelených. Prvým krokom k zdravému stravovaniu je naučiť sa začať milovať svoju zelenú zeleninu. Zelenú zeleninu je možné orestovať alebo pridať aj tuk, množstvo by však malo byť obmedzené.

Jednou z hlavných výhod domácich jedál je, že sú regulované pomery a množstvo oleja a tuku je obmedzené na minimum. Tieto jedlá tiež ponúkajú jednotlivcom možnosť jesť potraviny bohaté na živiny, ktoré vám nepomôžu nabaliť kilá. Je dokázané, že môžete schudnúť na požadovanú hmotnosť, keď budete jesť v menších porciách a vyhnete sa nespracovaným jedlám.

Ako schudnúť pomocou domácich liekov:

Piť veľa vody:

Piť veľa vody

Pitím veľkého množstva vody si môžete byť istí, že zhodíte nadbytočné kilá takmer okamžite. V skutočnosti je vedecky dokázané, že voda hrá dôležitú úlohu pri zabezpečení toho, aby jednotlivec zhodil kilá v priebehu času. Pitím vody pomôžete udržať žalúdok stále plný, čím zabránite konzumácii veľkého množstva jedla. Odporúča sa konzumovať takmer 4 až 5 litrov vody denne.

V skutočnosti, ako pijete vodu, je väčšia pravdepodobnosť, že za týždeň schudnete značné množstvo hmotnosti. Voda tiež pomáha pri detoxikácii systému a odplavovaní všetkých škodlivých toxínov, ktoré sa môžu časom nahromadiť. Keď sa zobudíte vo vode, odporúča sa vypiť pohár teplej pitnej vody spolu s medom. Zaistite, aby ste túto zmes užívali každých niekoľko hodín, aby boli výsledky z dlhodobého hľadiska efektívnejšie. je to najjednoduchší spôsob, ako schudnúť.

Kari listy?:

Kari listy

Jedným z ďalších efektívnejších spôsobov, ako rýchlo schudnúť prirodzenou cestou, je nechať si ráno, keď sa zobudíte, takmer 10 až 12 úplne vyzretých listov kari. Aj keď chuť nemusí byť ani zďaleka priaznivá, výsledky ukážu, ak v nej budete pokračovať viac ako tri mesiace.

Paradajky:

Paradajky

Ak ste už vyskúšali všetko, ako schudnúť, a zlyhali ste na plnej čiare, jednou z ďalších účinných prírodných jednoduchých rád, ako schudnúť, je konzumovať každé ráno aspoň jedno alebo dve paradajky, najlepšie na prázdny žalúdok. Je však potrebné poznamenať, že tieto paradajky musíte konzumovať iba namiesto výdatnejších raňajok. Aby ste dosiahli lepšie výsledky, mali by ste v tomto modeli pokračovať niekoľko mesiacov. Čím dlhšie budete v tejto rutine pokračovať, tým lepšie pre vás a váhu, ktorú chcete schudnúť.

Kombinácia zázvoru a citrónu:

Kombinácia zázvoru a citrónu

keď položíte otázku, ako môžem schudnúť, netrápte sa svojou váhou, riaďte sa kombináciou zázvoru a citrónu. Ak sa vám nepáči, že ráno musíte konzumovať paradajky, môžete sa kedykoľvek rozhodnúť kombinovať zázvor a citrón do pohára vriacej teplej vody. Potom budete musieť vodu precediť a skonzumovať obe zložky dohromady. Táto kombinácia robí to, že pomáha potlačiť vašu chuť do jedla, čím vám bráni jesť veľa jedla.

Trojitá hrozba:

citrónový med a čierne korenie

Jeden z ďalších obľúbených domácich liekov, ktoré môžete pri chudnutí sledovať, je pripraviť si zákusok, ktorý okrem čajovej lyžičky medu doplní tri čajové lyžičky limetkovej šťavy, štvrtinu čajovej lyžičky čierneho korenia. Tieto prísady sa pridajú do pohára teplej vody a potom sa konzumujú skoro ráno. Ak sa budete držať tejto zmesi a budete ju konzumovať aspoň raz denne takmer 2-3 mesiace, budete na dobrej ceste zhodiť kilá za chvíľu.

Namočte a kôlňu:

jujube

Jeden z ďalších málo známych spôsobov, ako schudnúť takmer okamžite, je užiť si dobré množstvo jujube, bežne označovanej ako listy slivky indickej, a namočiť ju do vody v pohári po celú noc. Akonáhle sa ráno zobudíte, budete musieť vodu precediť a konzumovať ich na prázdny žalúdok. Ak sa budete nábožensky držať tohto plánu počas dobrých 2-3 mesiacov, potom počas tohto obdobia určite schudnete. Mali by ste však byť upozornení, že vám nemusí chutiť, pretože môže byť celkom kyslá alebo horkastá. Uistite sa, že sa ním budete riadiť a budete sa ho držať, pretože výsledky z dlhodobého hľadiska budú stáť za to.

Výhody kapusty:

výhody kapusty

Väčšina jednotlivcov nemusí mať nutne rád kapustu; treba však poznamenať, že kapusta má niekoľko priaznivých vlastností, ktoré vám pri chudnutí určite pomôžu. Jednou z hlavných výhod konzumácie kapusty na účely chudnutia je, že obsahuje kyselinu vínnu. To pomáha predchádzať premene cukru a uhľohydrátov na tuky, čo môže spôsobiť všetky druhy problémov s hmotnosťou. Upozorňujeme však, že ak konzumujete nadmerné množstvo kapusty, môže vás postihnúť vážna zápcha, ktorá by vás mohla upchať a cítiť sa nepríjemne. Kľúčovým slovom je regulácia. Zaistite, aby všetko, čo jete, bolo v primeranom pomere. Toto je jeden z najlepších spôsobov, ako schudnúť.

Mrkvová šťava:

Mrkvová šťava

Existuje pomerne málo jednotlivcov, ktorí sa tiež domnievajú, že mrkvovú šťavu by ste mali konzumovať s vodou. Tento liek je údajne celkom účinný v tom, že vám pomôže zhodiť všetku dodatočnú hmotnosť, ktorú môžete mať pri sebe. Pomáha tiež detoxikovať systém, takže sa budete cítiť ľahko a zdravo. Okrem mrkvy by ste si mali zvyknúť jesť aj zdravo tým, že budete konzumovať francúzsku fazuľu, hrozno, figy, broskyne a guavu. Tieto plody vám pomôžu udržať sa v kurze pre zdravší život a budú vám potešením rozlúčiť sa so všetkou nadváhou, ktorú môžete mať. Šálka ​​zeleného čaju (najlepšie v noci) je ďalšou skvelou osvedčenou metódou chudnutia. Ďalej je potrebné poznamenať, že zelený čaj tiež funguje ako účinný prostriedok nápravy, keď sú zahrnuté korene púpavy.

Ak vám nevadí odovzdať svoje telo malým bodnutiam z neškodnej ihly (ihiel), potom by akupresúra mohla byť pre vás tiež dobrým domácim liekom. Akupresúra tiež pomáha zmierniť stres. Existujú určité cieľové body, ktoré môžu zahŕňať stred hornej pery, ktorý leží tesne pod nosom. Ďalší tlakový bod môže byť tesne nad a dokonca pod pupkom žalúdka. Vždy si môžete najať akupresúrneho profesionála. Títo odborníci pomôžu zaistiť, aby sa navrhnuté tlakové body stlačili najmenej trikrát denne až päť minút. Ak sa zaujímate o to, ako vám akupresúra môže pomôcť pri chudnutí, odpoveď je veľmi jednoduchá: potlačí váš hlad a zabráni vám konzumovať veľké porcie nezdravého jedla. Tiež vám zabráni zbytočne sa prehrabávať v jedle, ktoré vám môže byť z dlhodobého hľadiska škodlivé.

Uhorkový liek:

Uhorkový liek

Je známym faktom, že uhorky sú jedným z najúčinnejších domácich liekov, ktoré môžete použiť na chudnutie prirodzenou cestou. Môžete sa čudovať, prečo je uhorka tak účinným prostriedkom na chudnutie, ale odpoveď spočíva v tom, že obsahuje asi 90 percent vody a iba asi 13,25 kalórií, čo z nej robí účinný prostriedok, ktorý vám pomôže nielen schudnúť, ale aj pri lámaní tukových buniek ďalšie nepotrebné telesné tekutiny. Uhorka navyše obsahuje antioxidačné vitamíny A, C a E, ktoré pomáhajú pri odstraňovaní škodlivých toxínov z tela, čím vás udržujú v zdraví..

Výhoda ovocného smoothie:

ovocné smoothie

Baví vás jesť ovocie? Existuje spôsob, akým môžete stále využívať výhody ovocia, ale jeho pitím. Ovocné smoothie je skvelým doplnkom raňajok a je považované za jeden z najúčinnejších spôsobov obnovenia rovnováhy vo vašom tele a zároveň pomáha pri chudnutí. Správne ingrediencie je však potrebné zmiešať, aby sa zaistil správny prínos. Tým, že si denne dáte ovocné smoothie, denne dostanete infúziu vitamínov, vlákniny, bielkovín, minerálov a mastných kyselín. Pomáha tiež pri potlačení chuti do jedla, pretože je zdravý. Všetko, čo musíte urobiť, je vybrať správne ovocie a rozmixovať ho v mixéri. Na sladkosť môžete pridať trochu cukru, ale vyhnite sa mu, ak môžete. Tento bohatý nápoj vás udrží v zdraví a fit po celý deň a dodá vám energiu.

Jablčného octu:

jablčného octu

Ak chcete dobrý prírodný liek, ktorý vám pomôže zbaviť sa všetkých nadbytočných kíl, organický jablčný ocot je jedným z najlepších domácich liekov, pre ktoré sa môžete rozhodnúť. V skutočnosti je známym faktom, že väčšina dietológov na celom svete veľmi odporúča jablčný ocot na odstraňovanie prebytočného tuku z tela. Jediné, čo musíte urobiť, aby ste vyskúšali tento liek, je vziať 3 polievkové lyžice organického jablčného octu a pridať do neho asi 7 uncí vody. Premiešajte a potom vypite. Ak sa rozhodnete užívať túto zmes aspoň trikrát denne, za chvíľu schudnete.

Broskyňa:

Broskyňa

Tiež sa môžete zbaviť všetkej prebytočnej hmotnosti tým, že sa rozhodnete pravidelne konzumovať jednu veľkú broskyňu. Je vedecky dokázané, že broskyňa obsahuje iba takmer 68 kalórií a neobsahuje žiadny ďalší tuk. Napriek bežnému vnímaniu, že broskyne sú sladké, a preto nie sú pre vás dobré, sa mýlite. Broskyne môžete jesť ako náhradu za iné potraviny bohaté na cukor, ktoré môžu spôsobiť priberanie. Je to jeden z najlepších tipov na chudnutie.

Brusnicová šťava:

Brusnicová šťava

Je potrebné poznamenať, že bobule obsahujú antioxidanty a množstvo vitamínu C, ktoré sú považované za účinné pri chudnutí. Ak chcete dosiahnuť rýchle výsledky, urobte si brusnicovú šťavu doma a pridajte citrón alebo ocot, ktoré pomáhajú pri spaľovaní tukov a tiež zbavia váš systém škodlivých toxínov. Je to tiež skvelý nápoj na ráno, pretože dodáva všetku potrebnú energiu, ktorú môžete potrebovať na celý deň.

Javorový sirup:

Javorový sirup

Napriek tomu, že javorový sirup sa hodí k palacinkám, môžu byť tiež skvelým prírodným prostriedkom, ako schudnúť. Všetko, čo musíte urobiť, je zmiešať javorový sirup v pohári teplej vody a piť túto zmes skoro ráno, hneď ako sa zobudíte zo spánku. Tento známy prípravok je súčasťou detoxikačnej diéty, ktorú väčšina celebrít dodržiava po celom svete, pretože ukazuje výsledky. Na celý deň však nemusíte mať len túto zmes. Môžete ho nahradiť ako najmenej jedno jedlo, pretože nie je možné vydržať v tejto zmesi celý deň.

Varené jablko:

Varené jablko

Je potrebné poznamenať, že varené jablko denne vám pomôže udržať lekára mimo. Má mnoho zdravotných výhod, pretože obsahuje veľa vlákniny, železa a ďalších životne dôležitých minerálov. Tiež je celkom ľahko stráviteľný a zasýti vás. Varenie jablka denne pomôže odstrániť z tela všetky škodlivé tuky.

Petržlen:

Petržlen

Treba tiež poznamenať, že konzumácia petržlenu je ďalším spôsobom, ako schudnúť. Petržlen obsahuje antioxidanty, medzi ktoré patrí luteolín, avonoid, ktorý v tele eliminuje voľné radikály. Petržlen tiež obsahuje dva antioxidanty – RDA vitamínu C a vitamínu A. Petržlenovú vňať možno pridať ako príchuť do jedla, do šalátovej zmesi a možno ju konzumovať aj vo forme šťavy.

Púpavový čaj:

Púpavový čaj

Púpavový čaj je považovaný za jedno z najlepších diuretík, ktoré pomáhajú pri chudnutí. Jednou z mnohých výhod tohto čaju je, že pomôže vášmu telu zbaviť sa všetkej ďalšej vody, ktorú mohlo uložiť. Je tiež účinný pri produkcii žlče a pomáha pri zdravom odplavovaní tukov.

Kajenské korenie so zázvorom:

Kajenské korenie so zázvorom

Táto zmes je tiež považovaná za jednu z najúčinnejších domácich liekov, ktoré pomáhajú podporovať chudnutie. Všetko, čo musíte urobiť, je rozdrviť zázvor a kajenské korenie súčasne a jesť to. Táto bylinná zmes nemusí byť príjemná na chuť, ale pomôže vám schudnúť. Tieto dve koreniny pomôžu prirodzeným spôsobom vypláchnuť prebytočný tuk. Okrem toho pomôže vyčistiť aj vaše pľúca.

Tu je niekoľko ďalších prírodných a domácich prípravkov, ktoré je potrebné dodržiavať, ak chcete rýchlo schudnúť.

 • Dôrazne sa odporúča, aby ste aspoň raz denne konzumovali malú časť tekvice. Môžete ho pridať do šalátu alebo rozdrviť v mixéri a vypiť ako šťavu. Je potrebné poznamenať, že obe metódy sú rovnako prospešné. Tekvica z fľaše obsahuje všetky potrebné žehličky, bielkoviny a minerály, ktoré potrebujete, aby vaše telo nebolo toxínov a pritom vám pomohlo schudnúť.

nezdravé jedlo

 • Na zníženie hmotnosti stačí zmeniť stravovacie návyky. Väčšina jednotlivcov robí bežnú chybu, keď žije výlučne z nezdravého jedla. To môže spôsobiť najrôznejšie komplikácie. Zaistite preto, aby ste nezdravé jedlo nahradili výživnejším jedlom.
 • Všetci tí ľudia, ktorí sa nevedia zbaviť sladkostí a čokolády, sa môžu tiež rozlúčiť so stratou požadovanej hmotnosti. Preto, aby ste boli zdraví, musíte obmedziť množstvo cukru, sladkostí a čokolád, ktoré denne konzumujete. Ak máte radi čokoládu, môžete sa kedykoľvek rozhodnúť pre horkú čokoládu, pretože je prospešná pre vaše srdce a nepridá vám na hmotnosti.

prečistené maslo

 • Pre tých, ktorí majú radi maslo, a pre tých, ktorí si varia jedlo v prečistenom masle (ghí), by ste sa tomu už mali vyhýbať. To by mohlo v budúcnosti viesť k rôznym komplikáciám a nikdy vám to nepomôže stratiť všetku prebytočnú váhu, ktorú tak veľmi chcete schudnúť.

čaj s mliekom

 • Ako už bolo spomenuté, budete musieť tiež nahradiť pitný mliečny čaj zeleným alebo citrónovým čajom. Tieto druhy čaju obsahujú antioxidanty, ktoré pomáhajú odstrániť všetok prebytočný tuk.
 • Pre nevegetariánov, najmä tých, ktorí sa nezaobídu bez dennej konzumácie červeného mäsa, je bezpečnejšou možnosťou konzumácia kura alebo ryby. Tiež sa odporúča zvoliť pečené jedlá v porovnaní s vyprážanými pokrmami, ktoré obsahujú nadmerné množstvo oleja.

občerstvenie na hranolkoch

 • Tiež pre tých jednotlivcov, ktorí milujú občerstvenie na hranolkoch a iné mastné jedlá, ktoré vám na vašej ceste k chudnutiu nepomôžu.

šalát

 • Denne si tiež dajte šalát na obed alebo večeru. Šaláty obsahujú bylinky a ďalšie užitočné zložky, ktoré sú pre vás dobré

Jablká

 • Jablká taktiež potláčajú chuť do jedla a sú bohatým zdrojom bielkovín a minerálov. Uistite sa preto, že máte jablko, aby ste nejedli v prebytku.

Ako schudnúť pomocou doplnkov:

Doplnky

Je dokázaným faktom, že keď človek schudne, zlepší sa aj jeho fyzické a duševné zdravie. Existujú však jednotlivci, ktorí neveria v chudnutie tradičným spôsobom (dodržiavaním prísnej diéty alebo pravidelným cvičením). Niektorí ľudia sa radšej rozhodnú pre príjem rôznych doplnkov, aby schudli. Existuje mnoho tých, ktorí varujú pred používaním týchto doplnkov, pretože môžu byť veľmi škodlivé pre zdravie človeka.

Je však potrebné poznamenať, že existujú určité výnimky. V skutočnosti je na trhu k dispozícii niekoľko osvedčených doplnkov na chudnutie, ktoré sú bezpečné a majú minimálne vedľajšie účinky. Je tiež potrebné poznamenať, že pri výbere konkrétneho doplnku na chudnutie sa rozhodnite pre taký, ktorý je bezpečné konzumovať počas diétneho programu. Tu je zoznam 6 liekov, ktoré nájdete vo väčšine drogérií a urobia zázraky, keď vám pomôžu zredukovať nadváhu, ktorej sa chcete zbaviť:

Vápnik:

Doplnky vápnika

Keď človek počuje slovo „vápnik“, okamžite si pripomenie užitočné výhody minerálu pri zaistení dobrého zdravia kostí. Je však tiež potrebné poznamenať, že vápnik môže byť tiež užitý na to, aby vám pomohol schudnúť okrem toho, že vám pomôže zachovať svaly.

Niektorí vedci však tvrdia, že vápnik nesúvisí s chudnutím a nie je vôbec nápomocný. Napriek argumentom za a proti vápniku vám tieto doplnky určite pomôžu dosiahnuť ciele v oblasti chudnutia. V skutočnosti existuje niekoľko vedcov, ktorí zistili, že keď ženy, ktoré držia diétu, denne konzumujú približne 1 000 mg doplnkov vápnika, schudli. Preto prostredníctvom zistení tohto výskumu možno bezpečne povedať, že doplnky vápnika sú spojené so stratou hmotnosti. Je to ďalší z najlepších spôsobov, ako schudnúť.

Extrakt zo zeleného čaju:

Zelený čaj

Dnes je už všeobecne známe, že výťažky zo zeleného čaju sú plné dobrých a zdravých antioxidantov, ktoré pomáhajú pri detoxikácii vášho systému a zbavovaní ho škodlivých toxínov, ktoré by sa mohli vo vašom imunitnom systéme trvale usadiť. Čo však veľa ľudí nevie, je, že extrakty zo zeleného čaju môžu tiež pomôcť pri chudnutí, ktorého sa chcete zbaviť..

Existujú však niektorí vedci, ktorí si stále nie sú istí výhodami a účinnosťou extraktu zo zeleného čaju ako životaschopného doplnku na chudnutie. V zelenom čaji existujú určité zložky, ktoré majú dobrý vplyv na zníženie chudnutia. Je však potrebné poznamenať, že zelený čaj bez kofeínu by sa nemal považovať za alternatívu v porovnaní s bežným zeleným čajom, ktorý je účinnejší.

Niektoré štúdie však dokázali, že denné doplnky extraktu zo zeleného čaju hrali veľmi významnú úlohu v pomoci mužom a ženám s nadváhou schudnúť a znížiť svoj index telesnej hmotnosti (BMI – slúži ako indikátor množstva telesného tuku, ktoré by jednotlivec mohol mať). vlastniť). Ďalšou výhodou extraktu zo zeleného čaju je, že pomáha minimalizovať veľké množstvo brušného tuku, ktorý sa môže ukázať ako celkom nebezpečný, pretože môže viesť k predčasnej smrti, najmä u starších ľudí. Extrakt zo zeleného čaju tiež pomáha znižovať krvný tlak a cholesterol súčasne. Zelený čaj je najlepší domáci liek na to, ako môžem schudnúť.

Orlistat:

Doplnok Orlistat

Predtým, ako sa zmienime o tom, ako môže Orlistat pôsobiť ako účinný doplnok na chudnutie, je potrebné poznamenať, že Orlistat je technicky liek a v skutočnosti ho nemožno označovať ako doplnok. Tí, ktorí sa pýtajú, či sú k dispozícii na predaj, sa však nemusia obávať. Tento „liek“ je schválený FDA a predáva sa bez predpisu (pod značkou Alli). Mnoho jednotlivcov na celom svete ho preto považuje za doplnok stravy.

Mnoho dietológov a vedcov je presvedčených, že tieto doplnky majú dostatok údajov, ktoré potvrdzujú ich pravosť. Je potrebné poznamenať, že tieto doplnky sú také účinné, že pomáhajú blokovať až 25% všetkých kalórií prijatých za deň a zabraňujú ich vstrebaniu telom. Tieto poskytnuté údaje sú autentické a dá sa na ne spoľahnúť. Ak teda chcete, nemusíte si dvakrát rozmýšľať o použití tohto doplnku.

Náhrada jedla:

Pre tých, ktorí chcú rýchlo schudnúť a hľadajú doplnky, ktoré im pomôžu dostať sa tam bez plytvania časom, sú potom náhradou jedla. Existuje nespočetné množstvo odborníkov z celého sveta, ktorí sú tiež toho názoru, že tieto náhrady jedla sú dostatočne účinné na to, aby vám zaistili okamžité chudnutie. Tieto náhrady jedla zvyčajne obsahujú koktaily a tyčinky, ktoré musí jednotlivec pravidelne konzumovať.

Upozorňujeme však, že tieto náhrady jedla sú účinné len vtedy, ak sa používajú podľa pokynov a jednotlivci ich nepovažujú za vhodné. Tieto náhrady jedla, používané ako súčasť rôznych diétnych plánov, budú slúžiť ako náhrada všetkých tých jedál, ktoré majú v sebe veľa kalórií. Tieto náhrady jedla sa častejšie používajú buď na raňajky alebo na obed. Do zmesi sa zvyčajne pridáva aj čerstvé ovocie. S týmito doplnkami si môžete vychutnať jedlo s kontrolovaným obsahom kalórií, ktoré neprekročí viac ako 500 kalórií.

Chitosan:

Chitosan

Chitosan môže tiež pôsobiť ako skvelý doplnok na chudnutie. V zásade ide o cukor, ktorý sa extrahuje z tvrdých vonkajších vrstiev krabov a homárov. Pomáha blokovať vstrebávanie tukov a cholesterolu.

Chromium pikolinát pomáha nasledujúcim spôsobom:

 • Minimalizuje chuť do jedla
 • Rýchlo spaľuje kalórie
 • Znižuje telesný tuk
 • Zvýšiť svalovú hmotu

Konjugovaná kyselina linolová (CLA):

Tento doplnok nájdete v kyseline linolovej, mastnej kyseline. Pomáha potláčať chuť do jedla a dodáva vám pocit sýtosti

CLA pomáha nasledujúcimi spôsobmi:

 • Pomáha minimalizovať hmotnosť telesného tuku (BFM)
 • Pomáha zvýšiť svalovú hmotu (LBM)

Glukomanan:

Glukomannan

Tento doplnok je extrahovaný z rastliny konjac. Pomáha blokovať vstrebávanie tuku a tým vám pomôže schudnúť. Tento doplnok by ste mali zapiť najmenej 6 až 8 uncami vody.

Guarová guma:

Guarová guma

Tento doplnok je vyrobený z rastliny guar. To tiež pomáha blokovať vstrebávanie tukov tým, že ich uchováva v čreve, čím sa človek cíti sýty.

Hoodia:

Hoodia

Tento doplnok obsahuje konkrétny extrakt, známy ako P 57, ktorý pomáha pri potlačení chuti do jedla, a tým pomáha vytvárať ilúziu plnosti.

Senna:

FDA to podpísal ako veľmi silné preháňadlo. Existujú však jednotlivci, ktorí ju konzumujú ako doplnok na chudnutie. Toto by sa však malo užívať najmenej raz za mesiac.

Bitter Orange:

Horký pomaranč

Tento doplnok obsahuje synefrín, konkrétny stimulant, ktorý je v tesnom spojení s efedrínom. Pomáha zvýšiť množstvo spálených kalórií.

Vláknina:

Vlákninový doplnok

Vláknina je považovaná za jeden z najúčinnejších doplnkov na chudnutie, pretože pomáha potláčať chuť do jedla, a tým vám dodáva pocit sýtosti. Je dokázané, že keď obézni ľudia užívajú doplnok stravy s vlákninou, ich príjem potravy sa drasticky zníži. Mali by ste však tiež piť veľa vody, aby ste predišli zápche.

Kyselina hydroxycitrónová:

Kyselina hydroxycitrónová

To pomáha minimalizovať vstrebávanie tukov, zvyšuje metabolizmus tukov a potláča chuť do jedla, čo pomáha znižovať hladinu cholesterolu.

Srvátkový proteín:

Srvátkový proteín

Pomáha to pri potlačení chuti do jedla a tiež pri budovaní svalov pre tých, ktorí majú náročný cvičebný režim.

Beta glukán:

Doplnky beta -glukánu

Sú mimoriadne účinné, pokiaľ ide o minimalizáciu cholesterolu a kontrolu diabetu.

Vlákno z mangového semena:

Vlákno z mangového semena

Vláknina zo semien afrického manga sa môže konzumovať samotná alebo sa môže miešať s inými doplnkami. Pomáha znižovať cholesterol a redukuje tuk.

Kapsaicín:

Je to zlúčenina, ktorá dodáva pálivej paprike ohnivú chuť. Pomáha spaľovať pomerne veľa kalórií a pomôže pri procese chudnutia.

Kyselina alfa -lipoová:

Kyselina alfa -lipoová

Túto kyselinu nájdete v mäse na čítanie a v orgánoch. To pomáha pri znižovaní zápalu a pomôže vám stratiť všetku nadbytočnú váhu. Štúdie dokázali, že ľudia, ktorí rozprávajú o tomto doplnku, znížili príjem kalórií najmenej o 600 kalórií.

Všetko, čo ja:

Doplnky Alli

Tento voľne predajný doplnok bol schválený na použitie FDA. Obsahuje enzým, ktorý pomáha pri odbúravaní tukov v žalúdku, a tým zabraňuje absorpcii najmenej 25% kalórií. Konzumáciou tohto konkrétneho doplnku si teda môžete byť istí, že schudnete až o 40% viac ako prostredníctvom prísnej diéty a cvičenia..

Fukoxantín:

Fukoxantínové doplnky

Toto je zvláštny druh antioxidantu, ktorý sa nachádza v jedlých hnedých morských riasach. Tento doplnok je účinný pri znižovaní brušného tuku, ktorý je pre väčšinu ľudí hlavnou starosťou.

Extrakt z bielej fazule:

Extrakt z bielej fazule

Phaseolus vulgaris, ktorý sa bežne označuje ako extrakt z bielych fazúľ, možno opísať ako prírodnú látku, ktorá sa predáva spravidla vo forme doplnku. Pomáha blokovať hromadenie škrobu v žalúdku. Existujú aj ďalší vedci, ktorí sa tiež domnievajú, že sa dá použiť na rozklad uhľohydrátov na cukor (glukózu).

Vitamín D:

Vitamín D.

Existuje niekoľko vedcov, ktorí sú tiež toho názoru, že doplnky vitamínu D môžu pomôcť ľuďom, ktorým chýba tento konkrétny vitamín, ľahko schudnúť.

HCG:

doplnok hCG

Tento sa bežne používa ako doplnok a môže byť opísaný ako ľudský hormón, ktorý je zvyčajne produkovaný placentou počas tehotenstva ženy. Pomáha pri znižovaní hmotnosti, pretože potláča chuť do jedla, zvyšuje metabolizmus a tiež znižuje množstvo tuku v tele. Môže sa tiež podať injekčne do osoby; je však výhodné, aby bol použitý v doplnkovej forme, pretože je považovaný za bezpečnejší.

Resveratrol:

Resveratrol

Je to obľúbený antioxidant, ktorý sa nachádza v koži červenej odrody hrozna. Pomáha pri zvyšovaní metabolizmu a brzdí rast tukových buniek, vďaka ktorým môže jedinec rýchlo pribrať.

Chia:

Chia

Ďalším obľúbeným doplnkom stravy, ktorý pomáha pri chudnutí, je Chia. Je to rastlina, ktorú nájdete v oleji, v kapsulách a vo forme semien. Tento konkrétny doplnok obsahuje okrem vlákniny aj omega-3 mastné kyseliny a tiež antioxidanty a mnohí vedci ho považujú za vynikajúci doplnok na chudnutie.

Kokosový olej:

Kokosový olej

Kokosový olej, považovaný za jeden z najjednoduchších doplnkov na chudnutie, ako doplnok stravy pomáha zvyšovať metabolizmus a znižovať hmotnosť. Obsahuje triglyceridy so stredne dlhým reťazcom, ktoré pomáhajú pri odbúravaní tukov v tele.

Ako schudnúť?