6 úžasných výhod afrického manga na chudnutie

Keďže africké mango vytvára veľa rozruchu na indickom trhu, musíme vedieť, či skutočne pomáha pri chudnutí, alebo je to iba mýtus, ktorému obézni ľudia veria? Štúdie dokázali, že africké mango je prospešné pri chudnutí, ale veci stále nie sú také jasné, pretože sa vykonáva menší výskum tohto najnovšieho ovocia, ktoré sa v posledných rokoch dostalo na trh..

Výhody afrického manga na chudnutie

Vedecky známa ako Irvingia gabonensis (IG) sa nachádza v lese západnej Afriky. História hovorí, že toto vzácne ovocie bolo objavené v kamerunských oblastiach Afriky. Osivo rastliny má obsahovať silné zložky. Semená sú iba práškové a používané na prípravu doplnkov dostupných na trhu. Ovocie nie je nové, ale funkcia s ním spojená s chudnutím je určite nová a získava na obľube. Výťažky z ovocia sú na trhu dostupné vo forme doplnkov schopných schudnúť a mať liečivé účinky.

Štúdie ukazujú, že ľudia, ktorí denne konzumujú viac ako 150 mg doplnkov afrického manga, ukazujú výrazné zlepšenie chudnutia, spaľovania tukov a kontroly hladu.

Ako africké mango presne funguje pri chudnutí:

Leptín je zistený hormón, ktorý znižuje signály hladu z mozgu, čím potláča príjem potravy. Africké mango pomáha pri tvorbe a regulácii leptínu. Obézni alebo tuční ľudia produkujú veľa leptínu, v dôsledku čoho je menej účinný pri znižovaní hladu. Africké mango tiež zvyšuje adiponektín, proteín, ktorý reguluje hladinu glukózy. Adiponektín tiež pomáha pri odbúravaní mastných kyselín.

Výhody afrického manga na chudnutie

1. Bojuje proti chuti spracovaných a nie tak zdravých potravín:

Ak neustále cítite nutkanie jesť mimo jedla a máte chuť na svoje obľúbené, ale tučné jedlá, africké mango je riešením. Konzumácia afrického manga nemá za následok chuť na polnočné občerstvenie a nezdravé jedlo, ktoré si doprajeme.

2. Udržuje váš žalúdok plný:

Pomáha pri potlačení chuti do jedla tým, že udržuje váš žalúdok plný, a tým vás chráni pred vonkajším jedlom. Pomáha tiež udržiavať zdravú výživu a potláča chuť do jedla. V zásade zvyšuje telesný metabolizmus a pomáha kontrolovať hlad.

3. Znižuje hladinu cholesterolu:

Rozsiahly výskum dokázal skutočnosť, že africké mango znižuje hladinu cholesterolu, čo má za následok lepšie fungovanie srdca z dlhodobého hľadiska. Osoba s vyšším ako priemerným cholesterolom by ho mala konzumovať.

4. Zvyšuje metabolizmus tela:

Metabolizmus je systém spaľovania tukov v tele. Keď je metabolizmus nízky, človek má tendenciu byť tučnejší, pretože telo prestáva byť účinné pri spaľovaní kalórií. Africké mango zvyšuje metabolizmus tela, čo má za následok chudnutie.

5. Zvyšuje energiu:

Ako sa zvyšuje energia, telo pracuje viac. Zvyšuje hladinu energie v tele na viac činností ako obvykle. Keď sa venujeme viac aktivitám, dôjde k spaľovaniu tukov.

6. Spaľuje tuky procesom termogenézy:

Africké mango spaľuje tuky procesom termogenézy- spôsob, ako zvýšiť telesnú teplotu, čo vedie k spáleniu veľkého množstva tuku bez straty svalovej sily. Je to ideálna voľba pre tých ľudí, ktorí chcú schudnúť bez toho, aby mali nervózny pocit, ktorý je bežný v doplnkoch na spaľovanie tukov a ďalších..

Dá sa kúpiť ovocie alebo doplnky sú k dispozícii na rôznych online webových stránkach, ako je amazon. Pri kúpe doplnkov by ste mali byť veľmi opatrní, pretože mnoho spoločností predáva lacné výrobky, ktoré obsahujú viac prášku ako skutočná látka, aby zarobili viac peňazí. Pred investovaním do nákupu doplnku by ste teda mali firmu poriadne preštudovať a potom sa pohnúť dopredu.