15 najlepších výhod sušeného ovocia na chudnutie

Obezita je jedným z popredných zdravotných problémov v mnohých krajinách sveta. Kardiovaskulárne choroby, cukrovka typu 2, problémy s obličkami, problémy s pečeňou sú niektoré z problémov, s ktorými sa môžete stretnúť, ak máte nadváhu. Konzumácia sušeného ovocia na chudnutie môže byť vynikajúcim doplnkom vo forme občerstvenia, ktoré je výživné a pomôže vám schudnúť zdravo.

Ak ste človek, ktorý rád občerstvuje a má nízky metabolizmus, sušené ovocie môže byť perfektnou voľbou. Pokračujte v čítaní, aby ste vedeli, ako môžete občerstvenie nahradiť sušeným ovocím pre zdravé chudnutie!

Sušené ovocie na chudnutie

Sú sušené ovocie a orechy prospešné pre vaše zdravie?

Výživový obsah v sušenom ovocí zvyšuje príjem vlákniny a antioxidantov, čo z neho robí zdravé občerstvenie (1). Sušené ovocie obsahuje všetky živiny nachádzajúce sa v čerstvom ovocí, ale iba v kondenzovanej forme.

Tieto antioxidanty pomáhajú zlepšiť krvný tlak, tráviace zdravie a mnoho ďalších zdravotných stavov. V jednej porcii sušeného ovocia nájdete veľké percento denne odporúčaných vitamínov a minerálov, ako je folát.2).

Sušené ovocie: priberanie alebo chudnutie:

Sušené ovocie má nasýtené tuky a kalórie, ktoré spôsobujú rýchle priberanie na váhe, najmä ak sa do nich pustíte bez toho, aby ste monitorovali príjem kalórií. Pretože je obsah vody v sušenom ovocí veľmi kondenzovaný, obsah cukru a kalórií sú vysoké a pri nadmernom jedení môžu spôsobiť priberanie na váhe.

Preto, ak chcete schudnúť, pridajte zdravé potraviny a malé množstvo sušeného ovocia na zdravé chudnutie.

Najlepší čas na konzumáciu sušeného ovocia na chudnutie:

Tu sú podrobné informácie o tom, kedy môžete konzumovať sušené potraviny na chudnutie:

Ráno: Začnite svoj deň s mandľami, pretože sú bohaté na živiny a pozitívne ovplyvňujú vaše telo, posilňujú vaše zdravie.

Večer: Pistácie, kešu oriešky a píniové oriešky pomáhajú posilniť vašu imunitu a vytrvalosť, čo z nich robí perfektnú pochúťku po práci.

Noc: Vďaka vysokému obsahu rozpustnej vlákniny sú vlašské orechy, datle a sušené slivky perfektnou voľbou na nočné občerstvenie. Tieto sušené ovocie vám bráni v nadúvaní alebo zápche.

Napriek tomu, že kešu oriešky chutne konzumujete počas noci, môže spôsobiť zažívacie ťažkosti; vyhnite sa ich konzumácii počas noci.

Zoznam 15 najlepších sušených plodov a orechov na chudnutie:

Tu je zoznam niektorých sušených plodov na chudnutie, ktoré môžete zaradiť do svojho jedálnička:

1. Lieskové oriešky:

Lieskové oriešky vám prinesú pocit sýtosti po dlhšiu dobu, keď ovládate nutkanie na zbytočné občerstvenie, ktoré je prvým krokom správnym smerom. Zdravé tuky a vysoký obsah vlákniny v lieskových orieškoch dodajú vášmu telu potrebné živiny, čo z neho robí jedno z najlepších sušených plodov na chudnutie (3).

2. Obr:

Obr je jedným zo sušených plodov, ktoré majú dostatok živín spolu s vysokým obsahom vlákniny. Má tráviaci enzým nazývaný ficín; v kombinácii s inými enzýmami v tráviacom trakte rýchlo schudnete. Keď konzumujete toto ovocie, znižuje chuť na cukor, čo tiež zvyšuje metabolizmus (4). Figa je zdravé občerstvenie, pretože má nízky obsah kalórií.

3. Pekanový orech:

Pekanový orech je príbuzný rodine vlašských orechov, ktorá má neodolateľnú maslovú chuť. Napriek tomu, že obsahuje veľa tukov, prítomnosť kyseliny olejovej zaháňa hlad tým, že sa cítite sýti. Tiež zvyšuje metabolizmus nášho tela a kontroluje vaše trávenie a zdravie srdca (5). Anti-aging, protizápalové účinky tohto sušeného ovocia účinne posilňujú vašu imunitu.

4. Borovicový oriešok:

Pinenut funguje skvele ako prostriedok potláčajúci chuť do jedla, pretože obsahuje kyselinu pinolenovú. Keďže tieto sušené ovocie je bohaté na tuky, ich striedma konzumácia z nich robí najlepšie orechy na chudnutie. Pinenuts vám dodajú energiu a poskytnú množstvo zdravotných výhod, ako je zdravie srdca a očí, ochrana proti starnutiu a taktiež sa ľahko nosí (6).

5. Čierne ríbezle:

Ak hľadáte občerstvenie pred cvičením, čierne ríbezle sú perfektnou možnosťou a sú veľmi podobné hrozienkam a najlepšiemu sušenému ovociu na chudnutie (7). Vláknina a nízky obsah cukru z nich robia perfektné občerstvenie, najmä pre deti. Tieto sušené ovocie, dostupné v sladkokyslých príchutiach, má vysoký obsah živín. Pomáha tiež pri mnohých zdravotných problémoch, ako je obezita, zdravie srdca atď., Pretože má vysoký obsah antioxidantov.

6. Brazílsky oriešok:

Brazílsky oriešok vám pomôže schudnúť zlepšením vášho metabolizmu a posilní vašu imunitu, pretože je nabitý selénom. Obsahuje tiež zdravé tuky, málo uhľohydrátov, veľa vlákniny a minerály ako horčík, zinok a draslík, ktoré udržujú zdravé telo (8). Dennú požiadavku splníte na deň, keď skonzumujete iba dva kusy týchto orechov.

7. Pistácie:

Pistácie sú jedným z najlepších sušených plodov, ktoré pomáhajú pri chudnutí, pretože majú nízky obsah kalórií a vysoký obsah vlákniny. Zdravé tuky v tomto sušenom ovocí môžu byť jedným z dokonalých občerstvenia, keď ste sa rozhodli ísť na chudnutie. Zasýti vás na dlhšiu dobu, hlavne v malých porciách (9). Užívané v malých množstvách vám pomôže obmedziť hlad, vďaka čomu budete ovládať nutkanie prejedať sa.

8. Sušené marhule:

Sušené marhule sú považované za nízkotučné občerstvenie, ktoré vám pomôže efektívne dosiahnuť cieľovú hmotnosť potlačením chuti do jedla. Tieto lahodné sušené ovocie vám pomôže zbaviť sa všetkých prebytočných chĺpkov, pretože sú plné živín a vlákniny. Pretože sušené marhule majú nízky obsah kalórií, je to vynikajúca alternatíva, ktorú môžete ľahko nosiť so sebou.

9. Mandle:

Mandle sú obľúbeným sušeným ovocím, ktoré mnohí z nás milujú bez vekového zaujatosti. Koža tohto sušeného ovocia je bohatým zdrojom vlákniny, ktorá pomáha znižovať hmotnosť tým, že reguluje pohyb čriev. Pomáha tiež udržiavať vašu telesnú hmotnosť na zdravej úrovni tým, že udržuje hladinu cukru v krvi pomocou horčíka a vitamínu E (10).

10. Termíny:

Aj keď sú datle plné uhľohydrátov, tieto sušené ovocie vám pomôže schudnúť efektívne, ak ho budete užívať s mierou. Znižuje šancu na priberanie, pretože datle sú dobrým zdrojom bielkovín a obsahujú nenasýtené mastné kyseliny. Datle sú tiež plné vlákniny, ktorá urýchľuje vaše chudnutie tým, že zvyšuje váš metabolizmus.

11. Kešu oriešky:

Kešu oriešky sú ďalšie obľúbené sušené oriešky, ktoré vás zasýtia na dlhší čas. Pomôžu vám zhodiť všetky prebytočné kilá, pretože sú nabité bielkovinami a vlákninou, ktoré posilňujú váš metabolizmus. Tento proces vám umožňuje spaľovať tuky, pretože sa cítite na dlhšiu dobu sýti (11). Jediná vec, ktorú musíte mať na pamäti, je nejesť ich v nadmernom množstve, pretože môžu mať za následok prírastok hmotnosti.

12. Slivky:

Sušené slivky patria k obľúbenému ovociu, ktoré sa s obľubou používa v boji proti zápche. Obsah vlákniny v tomto sušenom ovocí eliminuje toxíny z vášho tela zlepšením pohybu čriev. Pomáha tiež hladko schudnúť účinným zvýšením rýchlosti metabolizmu, čo z neho robí perfektné sušené ovocie spaľujúce tuky (12).

13. Hrozienka:

Zlúčenina nazývaná jód prítomná v hrozienkach zlepšuje váš tráviaci proces, takže je ideálnou voľbou pre chudnutie. Toto je tiež jedna z trendových možností, ktorú mnoho ľudí uprednostňuje (13). Vďaka obsahu vlákniny v tomto sušenom ovocí budete vyzerať štíhlejšie, najmä pre ľudí s pomalším metabolizmom. Pri pravidelnej konzumácii je vhodný aj pre zdravie srdca.

14. Vlašské orechy:

Kto by nepočul o týchto odolných, ale chutných vlašských orechoch? Zdravé tuky prítomné v týchto sušených plodoch robia s vašou pokožkou a vlasmi zázraky a zdravo pomáhajú pri chudnutí. Telo dostane všetku potrebnú výživu z omega 3 mastných kyselín a najlepšie pracuje s brušným tukom, pretože zadržiava záchvaty hladu (14). Vlašské orechy môžu byť dokonalou náhradou za ryby, ktoré sú buď alergické, alebo ryby nejedia. Stimuluje tiež ľahké trávenie.

15. Arašidy:

Arašidy sú iné suché ovocie, ktoré sa denne konzumujú v jednej alebo druhej forme. Vedeli ste však, že ak ich konzumujete striedmo, arašidy vám pomôžu schudnúť? Áno! Podporuje chudnutie, aj keď má vysoký obsah tukov a kalórií. Obsah vlákniny a bielkovín v arašidoch vás zasýti na dlhšiu dobu, čo z neho robí perfektnú možnosť, ako schudnúť (15). Podporuje metabolizmus vo vašom tele, podporuje chudnutie. Myslite však na to, že ich musíte konzumovať s mierou.

Zdravá hmotnosť je dôležitá pre udržanie správneho fungovania vášho tela. Preto je nevyhnutné, aby ste mali zdravú váhu, uistenie sa, že si dáte do tela. Konzumácia sušeného ovocia v miernom množstve a iba počas potrebných chvíľ dňa vám pomôže rýchlo schudnúť. Nezabudnite nám dať vedieť, ako vám tento článok pomohol!

Zrieknutie sa zodpovednosti: Informácie uvedené v tomto článku sú informačným základom a nenahrádzajú odborné rady. Webová stránka nezodpovedá za svoje účinky na vaše telo a odporúča sa konzultovať s lekárom skôr, ako začnete s niečím novým.

Časté otázky:

1. Je bezpečné jesť sušené ovocie pre ľudí s cukrovkou?

Odpoveď: Odpoveď je áno, aj nie. Obsah cukru v sušenom ovocí je v porovnaní s čerstvým ovocím vyšší v dôsledku dehydratácie. Preto je potrebné mať na pamäti, že ľudia s cukrovkou by mali sušené ovocie konzumovať v obmedzenom množstve.

2. Je v poriadku jesť suché ovocie denne?

Odpoveď:  Aj keď sú sušené ovocie živinami, majú vysoký obsah kalórií a vysoký obsah cukrov. Živiny v suchom ovocí sa kondenzujú do malých balení, pretože sa extrahuje väčšina vody. Jesť ich s mierou je preto nevyhnutné, najmä ak sledujete svoju váhu. Snackingu z vrecka sa môžete vyhnúť obmedzením konzumácie rozmixovaných orechov a sušeného ovocia na 20 gramov.

3. Na čo treba pamätať, keď jete suché ovocie na chudnutie?

Odpoveď:

  • Napriek tomu, že sušené ovocie má blahodárne účinky na zdravie, dbajte na to, aby ste ich konzumovali striedmo.
  • Vyhnite sa konzumácii sušeného ovocia obaleného cukrovým sirupom.
  • Pred nákupom sušeného ovocia s prídavkom cukru alebo korenia si overte nutričné ​​údaje.