Ryžová voda na rast vlasov: Ako si vyrobiť a ako prináša výhody!

Druhy ryžovej vody | Výhody ryžovej vody pre rast vlasov  | Ako používať ryžovú vodu na vlasy

Vlasy sú jednou z vlastností, ktoré si na nás väčšina všimne. Definuje náš imidž a našu osobnosť natoľko, že celebrity najímajú človeka na plný úväzok len preto, aby si upravili vlasy a starali sa o ne. Starostlivosť o vlasy je rovnako dôležitá ako každý iný kozmetický režim. Ryžová voda na vlasy je veľmi účinná zložka starostlivosti o vlasy a v ázijských krajinách sa používa tisíce rokov pre mnohé výhody ryžovej vody na vlasy. Ryža je bohatá na množstvo vitamínov, minerálov a antioxidantov, ktoré pomáhajú pri celkovej výžive a poškodení vlasov. Ukázalo sa, že umývanie vlasov ryžovou vodou poskytuje hladké, lesklé, hodvábne, dlhé a silné vlasy. Dajte nám vedieť viac o tejto prastarej zložke zázračnej krásy.

Ryžová voda na vlasy

Je ryžová voda dobrá na vlasy?

Ryžová voda je škrobová, priesvitná voda, ktorú zanechávajú zrná ryže, keď sú namočené alebo uvarené vo vode. Táto voda je plná základných živín, ako je vitamín A, vitamín C, vitamíny B, minerály ako horčík, jód, draslík, mangán, zinok, selén, aminokyseliny a antioxidanty potrebné na celkovú starostlivosť o vlasy. Tieto poklady živín poskytujú nielen potrebné živiny pre zdravé vlasy a pokožku hlavy, ale tiež výrazne zlepšujú vzhľad vlasov, vďaka čomu je ošetrenie vlasov z ryžovej vody veľmi múdrou voľbou. Výskum zistil, že ryžová voda obsahuje uhľohydrát nazývaný inozitol, ktorý hrá jedinečnú úlohu pri obnove poškodených vlasov a ich ochrane pred poškodením. S takými vlastnosťami má ryžová voda na vlasy v mnohých ohľadoch nepopierateľný prospech.

Druhy ryžovej vody

Ryžová voda je dobrá na vlasy a zberá sa tromi rôznymi spôsobmi – namáčaním, varením a kvasením. Každá metóda má svoje vlastné jedinečné výhody. Dozvieme sa viac o druhoch ryžovej vody a o tom, ako ich pripraviť.

1. Namočená ryžová voda:

Namočená ryžová voda je najjednoduchší a najrýchlejší spôsob výroby ryžovej vody. Vitamíny a minerály ryže prenikajú do vody, v ktorej je namočená, čím je vlasovým tonikom. Je to veľmi účinná úprava ryžovej vody na rast vlasov.

Spôsob prípravy:

 • Umyte pol šálky nevarenej ryže, aby ste odstránili všetky nečistoty.
 • Túto umytú ryžu namočte do 3 šálok vody najmenej na 20 minút.
 • Ryžu vo vode mierne premiešajte, kým sa voda slabo zakalí.
 • Ryžu precedíme a naberieme vodu.

Skladovanie a použitie: Túto vodu môžete použiť ako posledné opláchnutie, masku na vlasy alebo kondicionér. Na neskoršie použitie skladujte vodu vo vzduchotesnej nádobe, dajte do chladničky a spotrebujte do týždňa.

2. Varená ryžová voda:

Voda z varenej ryže je prebytočná voda, ktorú vynecháte, keď uvarenú ryžu precedíte. A je to koncentrovaná tekutina, preto sa odporúča pred použitím zriediť, ideálny je pomer 1: 1. Varená ryžová voda na vlasy je bohatá na bielkoviny a uhľohydráty, aby vlasy dobre vyživila.

Spôsob prípravy:

 • Umyte pol šálky nevarenej ryže, aby ste odstránili všetky nečistoty.
 • Umytú ryžu vezmite do panvice a uvarte vo vode. Pridajte viac vody, ako je množstvo potrebné na varenie ryže
 • Akonáhle je ryža uvarená, uvarenú ryžu precedíme a pozbierame uvarenú ryžovú vodu

Skladovanie a použitie: Túto vodu môžete použiť ako posledné opláchnutie, masku na vlasy alebo kondicionér. Ak trpíte mastnými vlasmi, odporúča sa ďalšie riedenie v závislosti od mastnoty vo vlasoch a pokožke hlavy. Na neskoršie použitie nechajte vodu vychladnúť a potom ju uložte do vzduchotesnej nádoby, dajte do chladničky a spotrebujte do týždňa.

3. Kvasená ryžová voda:

Fermentovaná ryžová voda je namočená ryžová voda, ktorá môže kvasiť pri izbovej teplote. Fermentovaná ryžová voda na vlasy má viac výhod, pretože kvasenie zvyšuje obsah vitamínov a minerálov. Tiež známy ako recept na ryžovú vodu Yao, pretože ho používajú staroveké ženy Yao a vlasy vyzerajú hodvábne a lesklé.

Spôsob prípravy:

 • Umyte pol šálky nevarenej ryže, aby ste odstránili všetky nečistoty.
 • Túto umytú ryžu namočte do 3 šálok vody najmenej na 20 minút.
 • Ryžu vo vode mierne premiešajte, kým sa voda slabo zakalí.
 • Ryžu precedíme a vodu zozbierame do vzduchotesnej nádoby.
 • Nechajte túto nádobu pri izbovej teplote 24 hodín až 48 hodín, kým nezačne kvasiť a vydávať kyslú vôňu. Ak žijete v teplých oblastiach, kvasenie prebehne za 12 až 24 hodín.

Skladovanie a použitie: Túto vodu môžete použiť ako posledné opláchnutie, masku na vlasy alebo kondicionér. Je to veľmi silná tekutina, preto sa odporúča zriediť ju vodou. Na neskoršie použitie ho uložte do vzduchotesnej nádoby, vložte do chladničky a spotrebujte do týždňa.

Výhody použitia ryžovej vody na vlasy:

Pozrime sa na rôzne dôležité výhody ryžovej vody pre vlasy.

1. Rast vlasov:

Používajte ryžovú vodu a rast vlasov je zaručený. Vďaka vysokému obsahu vitamínov a minerálov ryžová voda zlepšuje rast vlasov. Výsledky rastu vlasov ryžovej vody sú veľmi úspešné. Aminokyseliny prítomné v ryžovej vode pomáhajú pri regenerácii vlasov. Uhľohydrát inositol zlepšuje pružnosť a silu vlasov, čím zabraňuje lámaniu vlasov. Ryžová voda pre dlhé vlasy má pozoruhodné výsledky.

2. Chráni pred poškodením vlasov:

Ryžová voda veľmi dobre upokojuje vlasové vlákna a znižuje povrchové trenie; je veľmi účinný pri rozčesávaní vlasov. Inositol prítomný v ryžovej vode je veľmi účinný pri obnove poškodených vlasov a ochrane vlasov pred poškodením. Ryžová voda na biele vlasy odstráni akýkoľvek nedostatok vitamínov vo vlasovej pokožke, ktorý spôsobuje predčasné šedivenie.

3. Hladké a lesklé vlasy:

Ryžová voda je veľmi dobrý prírodný kondicionér, ktorý pomáha utesniť vlhkosť vo vlasových vláknach, vďaka čomu sú vlasy hladké, lesklé a hodvábne. Ryžová voda na kučeravé vlasy pomáha výrazne redukovať krepatenie. Zvyšuje vzhľad vašich vlasov tým, že im dodáva objem a odrazu. Ryžová voda na kučeravé vlasy je najlepšia na rozčesávanie a vyhladenie vlasov.

4. Ošetruje rozdelené konce:

Ryžová voda na prírodné vlasy pomáha ošetrovať suché a matné vlasy so sklonom k ​​štiepeniu končekov tým, že vlasy upravuje a zvlhčuje. Antioxidanty prítomné v ryžovej vode odstraňujú toxíny, nečistoty a ďalšie znečisťujúce látky z pokožky hlavy. Ryžová voda pre čierne vlasy má pozoruhodné výsledky, pretože vysoké množstvo bielkovín pomáha zlepšovať pigmentáciu a vývoj.

5. Ošetruje lupiny, zamorenie a plesňové infekcie:

Ryžová voda pre pokožku hlavy je veľmi prospešná. Fermentovaná ryžová voda má vysoké protiplesňové vlastnosti, ktoré odstraňujú všetky plesňové infekcie na temene hlavy. Vysoký obsah škrobu v ryžovej vode tiež účinne ošetruje nákazy na temene hlavy ako vši a hnidy. Ryžová voda na lupiny je vynikajúcim prostriedkom, pretože veľmi dobre ošetruje suché vlasy, čím lieči lupiny a šupinatú pokožku hlavy..

Ako používať ryžovú vodu na vlasy:

Pozrime sa na rôzne spôsoby použitia ryžovej vody na vlasy:

1. Ryžový vodný šampón na vypadávanie vlasov:

Ryžová voda na vypadávanie vlasov je prastaré dôveryhodné tonikum. A ryžová voda ako šampón vlasy vyživuje a posilňuje od korienkov po končeky, čím sa stáva jedným z najlepších prostriedkov na vypadávanie vlasov. Je bohatý na saponín, prírodný čistiaci prostriedok s protiplesňovými vlastnosťami, ktorý udržuje pokožku hlavy čistú a zdravú. Ryžový šampón s fermentovanou ryžovou vodou veľmi dobre zlepšuje pružnosť vlasov. Ryžová voda je bohatá na vitamíny ako vitamín B a vitamín E, ktoré vlasy posilňujú, opravujú ich a predchádzajú ich vypadávaniu.

Ako sa pripraviť ?:

 • Vezmite pol šálky kvasenej ryžovej vody, jednu polievkovú lyžicu jemného bylinného šampónu a pol šálky vody.
 • Prísady dôkladne premiešajte, aby ste vytvorili jemný čistiaci prostriedok.

Ako použiť?:

 • Vlasy dôkladne navlhčite.
 • Túto zmes použite ako šampón na umytie vlasov.
 • Dôkladne opláchnite a v prípade potreby upravte.

Ako často používať ?: Dvakrát týždenne.

2. Ryžová voda na opláchnutie vlasov:

Nápoj z ryžovej vody na rast vlasov poskytuje veľmi účinné výsledky. Proteíny a aminokyseliny v ryžovej vode veľmi účinne vyživujú vlasy od korienkov až po končeky a posilňujú ich. Ryžová voda na oplachovanie vlasov je veľmi účinná vďaka vysokému obsahu vitamínov, minerálov, uhľohydrátov a bielkovín. Selén a horčík prítomné v ryžovej vode pomáhajú posilňovať vlasové folikuly a zlepšovať rast vlasov. Fermentovaná ryžová voda prospieva vlasom, pretože stimuluje rast vlasov a predlžuje ich životnosť..

Ako sa pripraviť ?:

 • Vezmite pol šálky kvasenej ryžovej vody alebo namočenej ryžovej vody a pol šálky vody.
 • Prísady dôkladne premiešajte.

Ako použiť?:

 • Umyte si vlasy šampónom a osušte, aby boli vlasy mokré, ale nekvapkali.
 • Vyššie uvedenú zmes naneste na pokožku hlavy a dobre vmasírujte.
 • Nechajte vyššie uvedené pôsobiť aspoň 30 minút a opláchnite teplou vodou.

Ako často používať ?: Dvakrát týždenne.

3. Ryžový vodný sprej na vlasy:

Ryžový sprej na vlasy je jedným z najlepších prírodných kondicionérov a zvlhčovačov vlasov. Môžete ho nastriekať na vlasy ako bezoplachový kondicionér, ktorý vlasy vyživí a vyživí. Môže byť použitý ako stylingový sprej na vlasy, pretože veľmi účinne blokuje obsah vlhkosti vo vlasových vláknach. Ryžová voda na rast vlasov je veľmi úspešná, ak sa používa ako sprej na vlasy. Výhody ryžovej vody pre vlasy sú mnohé; jeho vysoké hodnoty pH pomáhajú neutralizovať pokožku hlavy v kyslom prostredí, ktoré spôsobuje suchosť a lámavosť.

Ako sa pripraviť ?:

 • Vezmite pol šálky ryžovej vody a jednu šálku namočenej ryžovej vody.
 • Suroviny zmiešajte, skladujte v rozprašovači.

Ako použiť?:

 • Ryžovú vodu nastriekajte na suché vlasy raz za dva dni.
 • Tento sprej použite ako okamžitý zvlhčovač vlasov na hladké, hodvábne vlasy.
 • Tento sprej je možné použiť aj na mokré vlasy pred úpravou.

Ako často používať ?: Dvakrát týždenne.

4. Ryžový kondicionér na vlasy:

Namočená ryžová voda je veľmi účinný prírodný kondicionér na vlasy. Ryžový kondicionér na vlasy má vlastnosti, ktoré riadia produkciu kožného tuku na pokožke hlavy a dobre zvlhčujú vlasy a pokožku hlavy. Chladivé vlastnosti ryžovej vody veľmi dobre hydratujú pramene vlasov a pokožku hlavy a uzamykajú vlhkosť vo vlasoch, čím sú vlasy hebké, hladké a lesklé..

Ako sa pripraviť?

 • Ak používate namočenú ryžovú vodu, vezmite si pol šálky namočenej ryžovej vody.
 • A ak používate kvasenú ryžovú vodu, vezmite si pol šálky fermentovanej ryžovej vody a zrieďte ju v jednej šálke čistej vody..
 • Ak používate varenú ryžovú vodu, vezmite si pol šálky prevarenej ryžovej vody a zrieďte ju v dvoch šálkach čistej vody..

Ako použiť?

 • Umyte si vlasy šampónom a vysušte, kým neprestane kvapkať.
 • Ryžovú vodu naneste na pokožku hlavy jemnými masážami. Aplikujte tiež na pramene vlasov pokrývajúce od korienkov po končeky.
 • Nechajte pôsobiť 30 minút a opláchnite teplou vodou.

Ako často používať ?: Dvakrát týždenne

5. Ryžová voda a cibuľová šťava na opätovný rast vlasov:

Cibuľa je bohatá na flavonoidy a síru, ktoré pomáhajú posilniť rast vlasov tým, že im dodávajú silu a pružnosť. Ryžová voda a cibuľová šťava na vlasy poskytujú rôzne výživové výhody pre rýchly rast vlasov a tiež poskytujú potrebnú výživu, prietok krvi a silu pre pokožku hlavy, aby umožnili opätovný rast vlasov. Táto zmes je veľmi účinná pri liečbe vypadávania vlasov a plešivín.

Ako sa pripraviť?

 • Vezmite tri cibule a rozmixujte ich dohladka v mixéri. Dužinu precedíme a vyberieme vylúhovanú šťavu.
 • Zmiešajte 1/4 šálky cibuľovej šťavy, pol šálky kvasenej ryžovej vody a jednu šálku vody.

Ako použiť?

 • Umyte si vlasy šampónom a vysušte, kým neprestane kvapkať.
 • Zmes cibule a ryže naneste na vlhkú pokožku hlavy a dobre masírujte. Tiež ho naneste na pramene vlasov od korienkov po končeky.
 • Nechajte pôsobiť 30 minút a opláchnite teplou vodou.

Ako často používať ?: Dvakrát týždenne.

6. Ryžová voda a vlasy Shikakai:

Shikakai je bohatý na saponíny, mierny prírodný čistiaci prostriedok a je veľmi účinný pri odstraňovaní plesňových a bakteriálnych infekcií z pokožky hlavy. Tento šampón na ryžovú vodu na rast vlasov zmiešaný so Shikakai je vynikajúci na vývoj vlasov. Ryžová voda a zmes Shikakai pomáhajú znižovať vypadávanie vlasov, suché vlasy a lupiny. Vďaka tomuto umývaniu vlasov budú vlasy silné, hladké, hodvábne a zdravé.

Ako sa pripraviť ?:

 • Vezmite jednu šálku namočenej alebo kvasenej ryžovej vody, jednu polievkovú lyžicu vody shikakai a jednu šálku horúcej čistej vody.
 • Shikakai rozmiešajte v horúcej vode a namočte cez noc.
 • Nasledujúce ráno pridajte do tejto zmesi shikakai a vody ryžovú vodu a dobre premiešajte.

Ako použiť?:

 • Navlhčite vlasy a naneste túto zmes na pokožku hlavy jemnou masážou pokožky hlavy. Tiež ho naneste na vlasy a touto zmesou vlasy jemne votrite.
 • Nechajte pôsobiť 10 minút.
 • Opláchnite ju teplou vodou.

Ako často používať ?: Dvakrát týždenne.

7. Balíček ryžovej vody a aloe vera na vlasy:

Aloe Vera je skvelý prostriedok na vyrovnanie sekrécie oleja na pokožke hlavy. Jeho antibakteriálne a protiplesňové vlastnosti udržujú pokožku hlavy zdravú. Ryžová voda je bohatá na bielkoviny, uhľohydráty, vitamíny a minerály, ktoré poskytujú všetku výživu pokožke hlavy a vlasom pre lepší vývoj a rast. Tento recept na ryžovú vodu na vlasy predstavuje skvelý balíček na vlasy pre celkové zdravie pokožky hlavy a vlasov. Pomáha znižovať vypadávanie vlasov, lupiny, suché a matné vlasy a iné podráždenie pokožky hlavy.

Ako sa pripraviť ?:

 • Vezmite jednu šálku fermentovanej alebo namočenej ryžovej vody a pol šálky gélu z Aloe Vera.
 • Prísady dôkladne premiešajte, aby vznikla zmes.

Ako použiť?:

 • Umyte si vlasy šampónom a vysušte, kým neprestane kvapkať.
 • Zmes aloe vera a ryžovej vody naneste na vlhkú pokožku hlavy a dobre masírujte. Tiež ho naneste na pramene vlasov od korienkov po končeky.
 • Nechajte pôsobiť 30 minút a opláchnite teplou vodou.

Ako často používať ?: Dvakrát týždenne.

Má ryžová voda nejaké vedľajšie účinky na vlasy?

Vedľajšie účinky ryžovej vody na vlasy neboli zistené. Ryžová voda je bezpečný prírodný liečebný prostriedok na vlasy, ktorý sa používa mnoho storočí. Napriek tomu, že ryžová voda na vlasy má vedľajšie účinky nulové, vždy je vhodné obmedziť používanie na dvakrát týždenne, pretože ryžová voda je veľmi bohatá na bielkoviny a príliš časté používanie ryžovej vody môže spôsobiť lámavosť vlasov..

Záverečné myšlienky:

Výhody ryžovej vody pre starostlivosť o vlasy sú mnohé. Vďaka jednoduchosti a jednoduchosti použitia je ošetrenie ryžovou vodou na vlasy jedným z najlepších prostriedkov starostlivosti o vlasy všetkých čias. Toto staroveké ázijské vlasové tonikum má mnoho generácií, ktoré ho zaručujú ako účinný liek, ktorý pomáha pri celkovom vývoji vlasov a zlepšovaní krásy. Pridanie ryžovej vody do pravidelného režimu starostlivosti o vlasy vám zaistí radosť a spokojnosť s dlhými, objemnými a lesklými vlasmi..

Odporúčané články:

 • Ako používať kokosové mlieko na rast vlasov?
 • Ako aplikovať Hennu na rast vlasov?
 • Ryžová voda na kožu: 8 faktov, ktoré musíte poznať pomocou DIY metód!