Najlepšie tipy na správne umývanie vlasov

Viete, ako si správne umývať vlasy? Aj keď sa to môže zdať veľmi jednoduché, ale zdravie vašich vlasov závisí od toho, ako si ich umývate. Čistenie pokožky hlavy, česanie vlasov, rozčesávanie a vyživovanie vlasov kondicionérom, to všetko sumarizuje. Pokiaľ ide o zdravé, lesklé a upraviteľné vlasy, predstavíme vám niekoľko najlepších tipov, ako a čo robiť a nie pri umývaní vlasov..

Najlepšie tipy na správne umývanie vlasov

Najlepšie tipy na umývanie vlasov:

Prišli sme s najlepšími tipmi na umývanie vlasov, ktoré sú veľmi užitočné pri správnom umývaní vlasov správnym spôsobom, ktorý dáva zdravé a silné vlasy..

Najlepšie tipy na správne umývanie vlasov

Tipy a kroky, než sa pustiť do umývania vlasov:

Musíte sa postarať o určité opatrenia a pred umývaním vlasov by ste mali postupovať podľa nižšie uvedených krokov a rád.

1. Olejovanie:

Olejovanie do vlasov

Je to stará indická tradícia a taktiež ju dodržiava veľa ľudí na celom svete. Zahŕňa olejovanie vlasov pred nanesením šampónu na vlasy. Najlepším spôsobom, ako to urobiť, je naniesť olej a večer predtým vlasy jemne vmasírovať. Nasledujúce ráno sa vaše vlasy budú cítiť skvele a odolajú stresu a mučeniu umývacích prvkov prítomných v šampóne.

2. Detangle:

Ako si umyť vlasy a rozčesať vlasy?

Je to bežný problém. Pri šampónovaní nezabudnite rozčesať vlasy. Vlasy sa často zamotajú a začnú byť úplne strapaté, keď ich šampónujeme. To pomôže udržať vlasy zdravé a na mieste. Niekedy sa ženy stretávajú s nadmerným spletením vlasov, ktoré vlasy oslabuje od korienkov. Tento postup rozčesávania môže prispieť k zníženiu vypadávania vlasov a tiež udrží vlasy krásne a zdravé. Odporúča sa, aby ste pred zvlhčovaním vlasov vlasy efektívne rozčesali, inak bude používanie zvlhčovačov zbytočné..

3. Masáž:

Masáž

Masáž vlasov často pomáha. Pokiaľ ide o starostlivosť o vlasy, mala by si vlasy masírovať pomerne často, aby boli vlasy silné. To tiež zvýši kvalitu vlasov.

Aké sú kroky a tipy pri umývaní vlasov:

Ďalej uvádzame, ako si správne umývať vlasy účinným spôsobom, ktorý pomôže silným a zdravým vlasom.

1. Horúca, teplá alebo studená voda:

Teplé, teplé alebo studené

Teplota vody je prvou vecou, ​​v ktorej sa väčšina ľudí mýli. Na umývanie vlasov je vhodná teplá voda. A posledné opláchnutie po kondicionovaní musí byť studené, na utesnenie kutikuly. Použitie oplachu studenou vodou rozčesáva vlasové jadro a dodáva im lesk. Horúcej vode by ste sa mali úplne vyhnúť, pretože odstraňuje prírodné oleje z pokožky hlavy a poškodzuje aj vlasové pramene. Je to jeden z najlepších tipov na správne umývanie vlasov.

2. Výber správnych produktov na vlasy Vaše vlasy:

Výber správnych produktov a nástrojov pre vaše vlasy

Šampón a kondicionér sú základnými potrebami pre každé vlasy. Ovládateľnosť, hebkosť a lesk vlasov závisí od používania prípravkov. Je dôležité, aby ste siahli po výrobkoch vhodných pre pokožku hlavy a typ vlasov. Musíte sa starať o to, aby vaše základné vlasové výrobky nevyberali zle.

3. Odstránenie znečistenia:

Na odstránenie znečistenia

Pokiaľ ide o starostlivosť o vlasy, znečistenie je jedným z hlavných problémov. Keď prídeme domov zvonku, naše vlasy sú často vyčerpané zo znečisťujúcich materiálov vo vzduchu. Vyhnúť sa im je ako nemožné. Preto je lepšie urobiť určité opatrenia, aby boli vlasy čisté a zdravé. Nezabudnite si po návrate domov umyť vlasy. Pred použitím šampónu a kondicionéra ich najskôr umyte. Umývanie priamo šampónom môže spôsobiť extra poškodenie vlasov, čo určite nechcete.

4. Očista správnym spôsobom:

Očista správnou cestou

Na účinné čistenie pokožky hlavy je prospešné nechať vlasy namočené v teple vody. Vmasírujte správne množstvo šampónu na vlhkú pokožku hlavy a opláchnite. Čím viac šampónu a čím viac zostane na pokožke hlavy, tým väčšia je strata kožného tuku na pokožke hlavy. Sústreďte sa na kontakt šampónu a pokožky hlavy, čím menej, tým lepšie. Nadmerné šampónovanie môže vysušiť vašu pokožku hlavy a spôsobiť svrbenie. Šampónový výrobok sa musí úplne opláchnuť z pokožky hlavy, inak môže reagovať s kožným mazom a spôsobiť lupiny. Toto je najlepší spôsob správneho umývania vlasov.

5. Odstránenie šampónových chemikálií:

Ako si umývať vlasy šampónom na odstraňovanie vlasov

Väčšina šampónov obsahuje škodlivé chemikálie, ktoré môžu poškodiť vlasy už od jadra. Jednou z najlepších rád na umývanie vlasov môže byť zbavenie sa šampónových chemikálií alebo aspoň zníženie podielu chemického obsahu v šampónoch ich vopred zmiešaním s trochou vody. Vďaka tomu bude šampón oveľa ľahší a dobrý pre vlasy, ale nezníži jeho kvalitu. Stále bude fungovať tak, ako má. Dá sa povedať, že je to jeden z najlepších tipov na umývanie vlasov.

6. Kefovanie počas sprchovania:

Kartáčovanie vlasov počas sprchovania očividne pomôže pri efektívnom čistení vlasov. Je dokázané, že ženy, ktoré si počas sprchovania umývajú dlhé alebo stredne dlhé vlasy, majú dlhé a silné vlasy. To tiež stimuluje správny prietok krvi do vlasov a posilní ich od korienkov, čo ďalej zníži vypadávanie vlasov.

Kefovanie počas sprchovania

Neexistujú žiadne tvrdé a rýchle pravidlá pre umývanie vlasov, ale malá starostlivosť by mohla zachrániť vaše vlasy pred poškodením produktu. Ideálne je umývať si vlasy dvakrát alebo trikrát týždenne a nie viac. Je tiež ľahké si vybrať výrobky podľa typu vlasov a pokožky hlavy.

Aké sú kroky a tipy po umytí vlasov:

1. Otvorenie pórov:

Ako si umyť vlasy Otvorte póry

Aby bola pokožka hlavy zdravá a v prevádzkyschopnom stave, treba ju osušiť pomocou mäkkej handričky (uteráka). O tomto sa už diskutovalo, ale okrem jednej veci. Utierku je možné namočiť do vlažnej vody. Vďaka tomu bude prácu vykonávať lepšie a vlasy a pokožka hlavy budú zdravé. Chcete vedieť, ako si umývať vlasy? Skúste túto jednoduchú metódu a bude to pre vás určite prospešné.

2. Sušenie vlasov:

Sušenie vlasov

Najlepším spôsobom je sušiť vlasy na vzduchu prirodzene ako pomocou fénu. Po umytí vlasov si poklepte pokožku hlavy a vlasy jemnou bavlnenou tkaninou. Prebytočnú vodu z vlasov jemne vytlačte. Neotierajte si tkaninu na temene hlavy, môže to spôsobiť vypadávanie vlasov. Nechajte handričku namočiť vodu z vlasov a pokožky hlavy. Vysušte vlasy na vzduchu v normálnej atmosfére. V prípade potreby naneste sérum, nechajte v kondicionéri alebo v lektvare na vlasy.

3. Neotierajte si vlasy drsne:

Ako si umyť trenie vlasov

Pretože hovoríme o starostlivosti o vlasy, trenie je hlavným problémom. Nikdy by ste si nemali vlasy trieť drsne. To môže zvýšiť alebo zvýšiť proces vypadávania vlasov a môže poškodiť vlasy rovnako ako znečistenie a zlé chemikálie. Vlasy jemne votrite pomocou správnej handričky, aby boli hladké a silné.

4. Na mäkké a upraviteľné vlasy používajte vlasové séra alebo elixíry:

Používajte vlasové séra alebo elixíry

Ak dávate prednosť používaniu vlasových sér, lektvarov a bezoplachových kondicionérov, odporúča sa použiť ich na polosuché vlasy. Výrobok sa krásne vstrebáva do vlasových šnúr, ktoré sa rozplývajú a robia vlasy jemnejšie a lesklejšie.

5. Kondicionovanie správnou cestou:

Kondicionovanie správnou cestou

Kondicionér na vlasy rozčesáva vlasy, utesňuje kutikulu a robí ich zvládnuteľnými. Kondicionér je určený na vlasy, nie na pokožku hlavy. Viete, ako nanášať kondicionér na vlasy, aby ste dosiahli najlepšie výsledky, tu to je, nanesením požadovaného množstva kondicionéra na dlaň a spustením vlasov pozdĺž línie uší smerom dole. Kondicionér najskôr opláchnite vlažnou vodou a potom studenou vodou.

Na trhu je množstvo kondicionérov, ktoré pre vlasy potrebujú dodať lesk, rozčesať sa a extra výživu pre poškodené končeky. Nikdy nevynechávajte úpravu, pretože suché konce sa môžu rozdeliť a vlasy sa môžu krepovatieť.

6. Ako si rozčesať vlasy:

Ako si rozčesať vlasy

Česanie mokrých vlasov je hriech. Vedie k vypadávaniu vlasov a poškodzuje kutikuly, čo má za následok rozštiepené končeky. Odporúča sa vyčistiť si vlasy predtým, ako vstúpite do umývania vlasov. A pomocou hrebeňa so širokými zubami na rozčesávanie vlasov sušených na vzduchu. Česanie vlasov tiež vedie k cirkulácii krvi, čo podporuje rast vlasov. Nikdy si vlasy neprečesávajte ani nečesajte, iba ich poškriabe. Ideálny čas na česanie vlasov je dvakrát alebo trikrát denne. Hrebene a kefy udržiavajte vždy čisté, aby ste predišli infekcii pokožky hlavy a tvorbe lupín.

Tu je niekoľko najlepších tipov, ktoré je možné pri umývaní vlasov cvičiť. Tieto tipy na umývanie vlasov sú úplne účinné a väčšinu z nich odporučili vlasoví špecialisti a stylisti. Aby boli vlasy silné a hladké a nakoniec zdravé, vyššie uvedené kroky by ste mali dodržiavať správne a pravidelne.