Liečba alopécie areata

Keď matka príroda odpovie na všetko, odpovie aj na alopecia areata. Podľa holistických odborníkov existujú domáce opravné prostriedky, ktoré je možné použiť na obmedzenie hrozby Hairfall. Človek nemusí investovať do drahých procedúr v salóne, pretože vo väčšine prípadov to nefunguje. Dnes by sme chceli hovoriť viac o domácich opravných prostriedkoch na liečbu takýchto stavov vypadávania vlasov. Žiadame vás, aby ste o tom ďalej čítali a boli o tom dobre informovaní.

Liečba alopécie areata

Čo je Alopecia Areata:

Alopécia nie je nič iné ako silné vypadávanie vlasov a vypadávanie vlasov u mužov i žien. K vypadávaniu vlasov dochádza náhle v kruhových pohyboch v rôznych častiach pokožky hlavy a tela. Odborníci sa domnievajú, že jednotlivci stratia denne približne 100 prameňov vlasov, čo je normálne. Ak si však všimnete chumáče vlasov a veľa v okolí vankúša, uteráka, oblečenia a kdekoľvek inde, mali by ste sa znepokojovať. Tiež skontrolujte, či sa u vás nevyskytujú príznaky rednutia vlasov, ako je plešatá škvrna, ktorá by pri kontrole a potvrdení dobrým dermatológom mohla predstavovať alopéciu..

Je to zhruba obdobie, kedy sa muži a ženy po tridsiatke stretávajú s týmto stavom najviac. Je to kvôli stresu, hormonálnej nerovnováhe a zlej diéte, ktoré spôsobujú nepríjemnosti. Existujú spôsoby, ako napraviť faktory vedúce k takýmto stavom, jedným z nich sú bylinné prostriedky, priamo z kuchyne.

Prírodná liečba pri liečbe alopécie areata:

V tomto článku vás dnes poučíme o tom, ako vyliečiť alopéciu areata pomocou prírodných domácich liekov.

1. Akýkoľvek éterický olej alebo oleje, ako je repka, ricínový, kokosový alebo olivový olej, sa môžu zmiešať v rovnakých dávkach, zahriať a aplikovať priamo na pokožku hlavy. Pomohli by jemné masáže v cirkulačných režimoch. Použite horúcu turbanovú terapiu a udržujte odvar na pokožke hlavy pol hodiny, potom ho zmyte iba bylinkovým šampónom. Vykonajte to trikrát týždenne a za mesiac môžete vidieť výsledky cúvania.

2. Cesnak, zázvor a cibuľa ako pasta alebo vo forme šťavy jednotlivo by boli skvelé. Použite jeden z nich, a nie ich mix. Šťavu nechajte pôsobiť cez noc na pokožke hlavy a na druhý deň ráno dajte svojej hlave jemné umývanie bylinkovým šampónom. Keď sa to urobí trikrát týždenne a mesiac, výsledky sa ukážu. Toto je jeden z najlepších domácich liekov na alopéciu areata.

3. Požiadajte svoju masérku, aby vám urobila horúcu vlasovú olejovú masáž, ktorá pomáha pri krvnom obehu a stimulácii vlasových folikulov. Vďaka tomu je pokožka hlavy zdravá a živá. Môžete použiť esenciálny olej podľa vlastného výberu alebo aromatický olej, ako je levanduľa, je známe, že levanduľa navodzuje relaxáciu a rast vlasov súčasne. Používajte však základný olej, ako je bobkový alebo mandľový olej, pretože levanduľový olej môže byť silný. Vykonajte to trikrát týždenne, aby ste dosiahli lepšie výsledky za mesiac.

4. V tomto čase vaše vlasy a pokožka hlavy potrebujú výživu a na to by sa najlepšie hodil zelený čaj. Čaj zahrejte iba vodou a nechajte ho ohriať na izbovú teplotu. Vodu naneste na vlasy, dobre vmasírujte a nechajte listy na hlave šesťdesiat minút. Umyte ju studenou vodou a jemne osušte. Vykonajte to trikrát týždenne, aby ste dosiahli lepšie výsledky za mesiac. Zelený čaj je najlepšou a dokonalou liečbou alopécie areata.

5. Kokosové orechy sú skvelé na pomoc pri stavoch alopécie, pretože majú dostatok liečivých vlastností na zníženie príčiny. Ovocie tiež podporuje rast a zdravie vlasových folikulov. Použite kokosové mlieko, ktoré obsahuje esenciálne tuky a bielkoviny, železo a draslík. Vykonajte to trikrát týždenne, aby ste dosiahli lepšie výsledky za mesiac. Dokonca aj olej je dobrý na ošetrenia horúcim vlasovým olejom, hovoria odborníci.

6. Henna sa už po stáročia používa ako liek na alopéciu, hovoria kozmetičky. Tiež dodáva vlasom prirodzený nádych, ak sa nechajú hodinu. Henna tiež pomáha vlasovým folikulom s výživou a silou. Skombinujte ju s kávou a horčicovým olejom a stav sa časom obráti. Vykonajte to raz týždenne, aby ste dosiahli lepšie výsledky za mesiac.

7. Kvety ibišteka majú liečivé vlastnosti, ktoré by zvrátili podmienky vypadávania vlasov. Kvet je známy svojou výživou, pomáha pri odstraňovaní usadenín a lupín. Pasta z kvetov by bola vynikajúca, preto ju robte trikrát týždenne, aby ste dosiahli lepšie výsledky za mesiac. Základným olejom, ktorý sa má použiť spolu s kvetinovou pastou, však bude horčičný alebo kokosový olej.

8. Vlastnosti v amle by bolo najlepšie použiť, pretože má veľa vitamínu C a veľa antioxidantov. Ovocnú pastu alebo olej je možné aplikovať priamo na hlavu a ak môžete ovocie konzumovať každý deň, prospeje vám to aj vnútorne.

9. Nádherné skromné ​​vajíčko je také úžasné, aj keď ste vegetarián. Má v sebe veľa síry, spolu s minerálmi a proteínmi, ktoré vaše vlasy potrebujú. Pretože je vajíčko nabité zinkom, železom, fosforom, selénom a jódom, bolo by to najlepšie riešenie na použitie s éterickým olejom, ako je olivový olej na rast vlasov. Vykonajte to trikrát týždenne, aby ste dosiahli lepšie výsledky za mesiac.

10. Skontrolujte svoju diétu, pretože ste to, čo jete. Väčšinou máme tendenciu ignorovať to, čo jeme, a neskôr obviňovať svet z našich nebezpečenstiev. Vaše jedlá by mali byť vyvážené a včasné, s dostatkom čerstvého ovocia, zeleniny a vody.

Najlepšie metódy na vytvrdzovanie alopécie areata:

Nasleduje niekoľko ďalších spôsobov liečby problému alopécie areata, ktoré je možné rozhodne účinne vyliečiť.

1. Drž sa ďalej od kozmetických šampónov:

Ako sa zbaviť šampónu proti alopécii

Šampóny, ktoré sú kozmetickej povahy, sú naplnené chemikáliami, ktoré z dlhodobého hľadiska poškodzujú a ničia vaše vlasy, čo spôsobuje nadmerné vypadávanie vlasov a plešatosť. To isté platí pre šampóny na báze alkoholu. Vždy sa musíte snažiť používať šampóny na báze byliniek, ktoré účinne dodávajú živinám vašich vlasov, takže po kúpeli sú vaše vlasy dobre hydratované, silné a hebké. Bylinné šampóny proti vypadávaniu vlasov sú k dispozícii na nákup a sú vyrábané radom spoločností podľa vášho uváženia.

2. Zostaňte hydratovaný:

Ako sa zbaviť alopécie-zostaňte hydratovaní

Pitie veľkého množstva vody môže byť jedinou obranou proti vypadávaniu vlasov v určitých časových okamihoch. Rovnako ako vaše telo potrebuje vodu na správnu funkciu, tak aj vaše vlasy, takže je veľmi dôležité piť denne čo najviac vody. Vaše vlasy dodávajú živiny vo vašom tele, aby rástli silné a zdravé, a preto je vždy lepšie vykonávať pravidelný prísun vody, ktorý je súčasťou domácich liekov na alopéciu..

3. Liečba alopéciou areata aloe vera:

Ako sa zbaviť alopécie aloe vera

Aloe Vera je bohatá na minerály a vitamíny, čo z nej robí najlepšiu obranu, keď sa rozhodnete pre domácu liečbu alopecia areata. Aloe Vera sa dá kúpiť veľmi jednoducho a používa sa už roky, pokiaľ ide o účinnú liečbu vypadávania vlasov. Najlepšie výsledky dosiahnete, ak ho zmiešate s celým radom horúcich olejov. Naneste ho na vlasy, aby vaše vlasy nasiakli všetkými potrebnými živinami, ktoré potrebujú, aby rástli v korienkoch a zabránili tak postupnému vypadávaniu vlasov..

4. Suchá liečba alopécie areata na vzduchu:

Ako sa zbaviť alopécie na vzduchu

Sušenie vlasov na vzduchu môže byť niekedy veľmi plodné, pretože fénovanie vlasov má tendenciu spáliť korienky vlasov, čo spôsobuje vypadávanie vlasov, takže v týchto časoch je vždy lepšie nechať vlasy po umytí prirodzene prirodzene uschnúť. Je to jeden z najľahších spôsobov liečby alopécie, aký existuje.

5. Med, mlieko a vajcia môžu liečiť alopéciu areata:

Med, mlieko a vajcia môžu liečiť alopéciu areata

Zmes medového mlieka a vajec je vynikajúcou liečbou alopécie, keď trpíte vypadávaním vlasov. Medzi hlavné symptómy alopécie patrí nadmerné vypadávanie vlasov, plešatosť a podobne. Túto zmes naneste na postihnuté oblasti a nechajte pôsobiť pol hodiny až hodinu, potom si vlasy umyte studenou vodou, aby ste dosiahli najlepšie výsledky.

Tento článok hovorí o niektorých najlepších domácich liečebných postupoch pri alopécii, ktoré pomôžu obmedziť chorobu od začiatku. Alopécia je ľahko liečiteľná choroba, ale vyžaduje si na to určitý čas.

Záverečné slová:

Okrem desiatich rád, ako prirodzenou cestou zvrátiť alopéciu, je tiež dôležité, aby ste;

  • Prestaňte používať na vlasy chemicky indukované výrobky a kozmetiku
  • Prestaňte na vlasy používať sušičky a kulmy alebo žehličky
  • Naučíte sa meditovať a vykonávať jogu, hlboké dýchanie a cvičenia, ktoré stimulujú krvný obeh do pokožky hlavy
  • Používajte iba domáce šampóny alebo bylinkové šampóny
  • Používajte správny olej na vlasy a bylinné odvarky