Výhody éterického oleja z čajovníka pre pokožku: Použitie a opatrenia!

Výhody oleja z čajovníka

Túžili ste niekedy po čarovnej paličke, ktorá by dokázala vypla akné a pupienky? Čo keď povieme, že ho môžete mať? Áno! Olej z čajovníka ponúka množstvo výhod pre vašu pokožku, vďaka ktorým je rozhodne magický! Niet divu, prečo sa používa ako základná zložka v mnohých výrobkoch na ochranu pokožky, ako sú mydlá, pleťové vody, čistiace prostriedky a séra..

Čo je však olej z čajovníka? Olej z čajovníka je esenciálny olej extrahovaný z listov rastliny Melaleuca Alternifolia, ktorá je pôvodom z rakúskeho stromu. Aj keď sa táto kultúra pestuje už takmer 100 rokov, získava si v poslednej dobe na popularite vďaka svojim nádherným protizápalovým a antimikrobiálnym vlastnostiam (1).

V tomto článku sa budeme zaoberať výhodami oleja z čajovníka pre pokožku, rizikami a zoznamom produktov s touto zložkou..

6 neuveriteľných výhod oleja z čajovníka na tvár a pokožku:

Olej z čajovníka je silnou zložkou, ktorá sa používa samostatne alebo v kombinácii s inými prostriedkami na ochranu pokožky. Od liečby akné až po mikrobiálne infekcie, olej z čajovníka ponúka mnoho riešení pre všetky trápenia pokožky.

Pozrime sa teraz na podrobné informácie o výhodách oleja z čajovníka pre pokožku a tvár:

1. Ošetruje akné a pupienky:

Olej z čajovníka je známy ako ďalšia najlepšia liečba benzoylperoxidu na prirodzenú liečbu pupienkov a akné na tvári a chrbte. Štúdia v skutočnosti ukazuje, že voľne predajné výrobky, ktoré obsahujú olej z čajovníka, môžu účinne zmierniť mierne až stredne závažné akné a lézie na tvári (2). Túto akciu možno pripísať silným antimikrobiálnym a protizápalovým vlastnostiam oleja z čajovníka. Olej z čajovníka navyše obsahuje zlúčeninu nazývanú terpén, ktorá môže bojovať proti baktériám spôsobujúcim akné a obmedzovať ich rast.

2. Urýchľuje proces hojenia rán:

Olej z čajovníka používali austrálski domorodci na liečbu rán, poranení a popálenín na koži. Aj moderná veda súhlasí s tým, že olej z čajovníka je skutočne rýchlejší hojenie rán. Štúdia z roku 2013 ukazuje, že deväť účastníkov z 10, ktorí dostali topický olej z čajovníka v kombinácii s konvenčnými liekmi, skrátilo dobu hojenia rán (3). Silné antibakteriálne vlastnosti tohto esenciálneho oleja môžu bojovať proti infekciám a rýchlo liečiť jazvy na koži.

3. Zabraňuje vzniku škvŕn a tmavých škvŕn:

Čajovník nepriamo zabraňuje tvorbe kazov, jaziev a tmavých škvŕn spôsobených akné. Štúdia ukazuje, že olej z čajovníka môže bojovať proti baktériám, ktoré infikujú vaše kožné póry, zatiaľ čo protizápalové vlastnosti minimalizujú výskyt povrchových jaziev spôsobených akné (4). Okrem toho antioxidanty prítomné v tomto oleji, ako a-terpinén, a-terpinolén a y-terpinén, pôsobia proti voľným radikálom, aby zabránili vzniku tmavých škvŕn na tvári..

4. Môže odstrániť kožné značky:

Kožné štítky sú uvoľnené, bezbolestné výrastky pokožky, ktoré sú zvyčajne neškodné, ale trápne. Mnoho ľudí používa olej z čajovníka na odstránenie kožných škvŕn kvôli svojim silným protizápalovým a protiplesňovým vlastnostiam. Aj keď neexistujú žiadne vedecké dôkazy, ktoré by naznačovali to isté, pacienti, ktorí na tieto výrastky použili olej z čajovníka, tvrdili, že ich vysušuje a nakoniec odpadáva..

5. Môže liečiť ekzém a psoriázu:

Olej z čajovníka ponúka mnoho výhod ľuďom s kožnými ochoreniami, ako sú ekzémy, psoriáza atď. Protizápalové vlastnosti tohto oleja môžu zmierniť lézie a tiež poskytnúť úľavu od svrbenia. Antiseptické a antimikrobiálne vlastnosti môžu upokojiť vašu pokožku a znížiť riziko šírenia infekcií. Štúdia z roku 2011 navyše potvrdzuje, že čajovníkový olej je účinným prostriedkom proti ekzému ako iné topické lieky na zmiernenie zápalu a svrbenia v dôsledku suchej pokožky (5).

6. Kontroluje nadbytočnú produkciu kožného tuku:

Napriek tomu, že neexistujú dostatočné dôkazy o tom, že olej z čajovníka kontroluje prebytočný olej na koži, rozhodne pomáha pri znižovaní rizika akné u tohto typu pokožky. Antimikrobiálne vlastnosti bojujú proti mnohým druhom baktérií, ktoré spôsobujú lézie na koži.

Štúdia z roku 2016 ukazuje, že gélovo-krémový opaľovací krém s obsahom oleja z čajovníka bol účinný pri kontrole prebytočného tuku na koži a minimalizácii problému s akné (6). Rovnaké vlastnosti oleja z čajovníka môžu hrať úlohu pri znižovaní čiernych bodiek a bielych bodiek na tvári.

Opatrenia, ktoré musíte urobiť pri používaní oleja z čajovníka

Čajovník je silne koncentrovaný a mimoriadne účinný. Nikdy nesmiete používať nezriedený olej z čajovníka priamo na pokožku, pretože môže spôsobiť vážne popáleniny. Tu je niekoľko dôležitých bodov, ktoré je potrebné vziať do úvahy pri používaní oleja z čajovníka:

  • Pred nanesením na pokožku vždy zmiešajte olej z čajovníka s nosným olejom, ako je kokosový, mandľový atď., V pomere 1:12 (olej z čajovníka: nosný olej v kvapkách).
  • Po použití oleja z čajovníka na malú oblasť pokožky dávajte pozor na príznaky ako sčervenanie, podráždenie, svrbenie, citlivosť atď. Ak sa u vás vyskytne ktorýkoľvek z nich, ihneď prerušte používanie a dôkladne ho opláchnite vodou.
  • Vyhnite sa požitiu oleja z čajovníka ani ho nenanášajte na citlivé oblasti, ako sú oči, nos, ústa, poranená koža, rezné rany, atď. Pred použitím oleja z čajovníka na hojenie rán je lepšie poradiť sa s lekárom alebo certifikovaným aromaterapeutom..
  • Nepoužívajte olej z čajovníka na mladšie deti, tehotné ženy, osoby s už existujúcimi ochoreniami, ako je astma alebo osoby, ktoré užívajú lieky na kožu bez toho, aby sa opýtali lekára..

Záverečné myšlienky:

To sú niektoré z najlepších výhod oleja z čajovníka, o ktorých sa oplatí vedieť. Môžete tiež vyskúšať používanie značkových produktov starostlivosti o pleť, ktoré ako hlavnú zložku používajú olej z čajovníka. Napriek tomu, že ponúkajú podobné výhody, éterické oleje majú vždy navrch!

Časté otázky

1. Aké sú najlepšie značky pre výrobky starostlivosti o pleť na báze oleja z čajovníka?

Takmer všetky hlavné značky starostlivosti o pleť používajú olej z čajovníka ako hlavnú zložku v boji proti akné a kožným infekciám. Dôveryhodné spoločnosti ako Body Shop, Juicy Chemistry, Mama Earth, Natural Vibes atď. Používajú vo svojich pleťových vodách a sérach éterický olej z čajovníka organickej a jemnej kvality..

2. Môžem olej z čajovníka nechať na koži cez noc?

Pred použitím oleja z čajovníka ako ošetrenia cez noc odporúčame vykonať náplasťový test. Zriedený olej z čajovníka naneste na malú oblasť pokožky a počkajte 6-8 hodín. Ak nezaznamenáte žiadne alergické reakcie, môžete pokračovať vo svojom pláne. Je tiež lepšie skontrolovať u dermatológa, aby ste boli na bezpečnejšej strane.

3. Zmieša sa olej z čajovníka s hydratačnými látkami?

Áno! Olej z čajovníka je možné zmiešať s zvlhčovačmi a pleťovými vodami pre jednoduchú aplikáciu. Opäť sa odporúča test s náplasťou, aby sa zaistilo, že sa zložky navzájom nezrazia. Keď viete, že je pomer správny, môžete ho používať pravidelne.