Ryžová voda na pokožku: 8 faktov, ktoré musíte poznať pomocou metód, urobených vlastnými rukami!

Výhody ryžovej vody

Ak ste niekedy cestovali do krajín ako Čína a Kórea, určite ste si tam všimli jedinečné textúry pokožky žien. Za ich jemnými, takmer „sklenenými“ kožami sa skrýva starodávne tajomstvo – ryžová voda! To je správne! Pôsobivé výhody ryžovej vody pre pokožku určite prinesú peniaze!

Bez ohľadu na to, či ide o minimalizáciu vašich pórov alebo obmedzenie výskytu akné, ryžová voda môže byť dokonalým kozmetickým riešením pre všetky trápenia pokožky. Najlepšie na tom je, že je to veľmi lacné a ľahko sa pripravuje doma. Čas ísť na kórejskú cestu tým, že do svojho každodenného režimu zaradíte ryžovú vodu. Si pripravený?

Je ryžová voda dobrá pre pokožku?

Existuje mnoho dôvodov, prečo Kórejčania dôverujú sile ryžovej vody pre pokožku. Ryža je zrno bohaté na výživu a zdroj kľúčových vitamínov a minerálov. Infúziou ryže vo vode sa tieto základné prvky extrahujú vo forme svetlo bielej tekutiny, nazývanej ryžová voda. Štúdie ukazujú, že aplikácia ryžovej vody priamo na pokožku môže redukovať známky starnutia, kazov a nerovnomerného odtieňa pokožky, pretože má anti-aging a antioxidačné vlastnosti. (1) Vďaka svojim antimikrobiálnym látkam dokonca preukázal pozitívne účinky pri znižovaní kožných infekcií, ako je akné. (2)

Prekvapujúce? Nie? No tu to nekončí! Pokračujte v čítaní, aby ste sa dozvedeli viac o každom z jeho prínosov pre pokožku a tvár.

Dôležité výhody ryžovej vody pre pokožku:

Vykonalo sa mnoho štúdií o účinnosti ryžovej vody na pokožku a výsledky sú príliš dobré na to, aby sme tomu verili. Aby sme vám pomohli porozumieť im, zostavili sme niekoľko hlavných výhod aplikácie ryžovej vody na pokožku podloženú faktami založenými na výskume:

1. Ryžová voda na starnutie:

Vedeli ste, že dlhodobé slnečné žiarenie môže poškodiť vašu pokožku vplyvom UV žiarenia? Tento stav sa nazýva foto starnutie a dá sa mu predchádzať lokálnou aplikáciou ryžového vína (kvasená ryžová voda). (3) Tenká vrstva ryžovej vody môže chrániť vašu pokožku pred škodlivými lúčmi a redukovať vrásky, suchosť a nerovnomerný tón pleti. Činidlo nazývané Pitera prítomné vo vode z fermentovanej ryže môže zvýšiť tvorbu kolagénu a regeneráciu buniek, aby odhalila mladšiu a pevnejšie vyzerajúcu pokožku.!

2. Ryžová voda na zosvetlenie pokožky:

Aj keď neexistujú žiadne vedecké dôkazy o vlastnostiach ryžovej vody na zosvetlenie pokožky, mnoho experimentov ukázalo pravidelnú aplikáciu tejto kvapaliny na viditeľne čistú tvár. Odborníci sa domnievajú, že to môže byť spôsobené prítomnosťou fenolových zlúčenín, ktoré pôsobia ako antioxidanty. Bojujú proti voľným radikálom, ktoré spôsobujú poškodenie buniek, podporujú rast nových buniek a odhaľujú viditeľne svetlejšiu a žiarivejšiu pokožku. (4)

3. Ryžová voda na akné Rosacea:

Podľa niektorých štúdií varená ryžová voda a namočená ryžová voda obsahuje vyššie percento zinku a selénu. (5) Tieto minerály sú silnými antimikrobiálnymi látkami, ktoré môžu bojovať proti baktériám spôsobujúcim infekciu, ktoré vedú k akné a pupienkom. Škrob prítomný v tejto tekutine má tiež protizápalové účinky na pokožku, aby sa znížil podkožný zápal spôsobený mikróbmi..

4. Ryžová voda na pigmentáciu, tmavé škvrny:

Pigmentácia je výsledkom prebytočného ukladania melanínu v konkrétnej oblasti. Obvykle sa objavuje na tvári v dôsledku priameho vystavenia slnečnému žiareniu. K tomuto problému môžu prispieť aj ďalšie faktory, ako je vek a lieky. Ryžová voda môže byť vynikajúcim liekom na pigmentovanú pokožku a tmavé škvrny, pretože obsahuje určité aminokyseliny, ktoré majú anti-melanogénne vlastnosti. (6)

5. Ryžová voda pre otvorené póry:

Jedným z najnepríjemnejších kožných problémov sú rozšírené póry. Našťastie si s týmto problémom poradí aj kvasená ryžová voda! Nanesením vrstvy tejto tekutiny na pokožku môžete zmenšiť póry a vytvoriť rovnomerne vyzerajúci povrch. Vďaka vitamínom B1 a E môže dokonca spevniť vašu pokožku tváre. Časom si na tvári môžete všimnúť hladký porcelánový povrch..

6. Ryžová voda pre mastnú pleť:

Mastná pokožka je spôsobená nadmernou produkciou tvárového mazu. Nielenže vám dodá mastný vzhľad, ale tiež priťahuje nečistoty a choroboplodné zárodky. Jeden spôsob, ako bojovať proti tomuto problému, je pomocou ryžovej vody. Ako prírodná čistiaca ryžová voda môže jemne odstrániť nežiaduce oleje a špinu z povrchu pokožky a zmatniť ju.

7. Ryžová voda pre suchú pokožku:

Ošetrite svoje trápenie so suchou pokožkou pomocou ryžovej vody. Jeho použitím na pokožku môžete doplniť hladinu vody a okamžite ju hydratovať. Používanie výrobkov SLS môže mať tiež škodlivý účinok na pokožku, ako sú praskliny, suchosť a vločky. V takýchto prípadoch môže kúpeľ z ryžovej vody s niekoľkými kvapkami oleja pôsobiť ako ochranná bariéra pokožky a minimalizovať straty vody. (7)

8. Ryžová voda pre citlivú pokožku:

Najlepšie na používaní ryžovej vody je jej vhodnosť pre citlivé typy pokožky! Protizápalové vlastnosti tohto činidla môžu mať upokojujúci účinok na pokožku s vyrážkami, dermatitídou a inými svrbivými problémami. (8) Môžete ho použiť na tvár alebo na celé telo kúpaním sa vo fermentovanej ryžovej vode.

Rôzne druhy ryžovej vody a metódy prípravy:

Ryžovú vodu môžete pripraviť tromi spôsobmi – namáčaním, varením a kvasením. Každá metóda produkuje kvapalinu inej kvality, pokiaľ ide o úroveň živín a účel aplikácie. Pozrime sa podrobne na recepty:

– Namočená ryžová voda – Varená ryžová voda – Fermentovaná ryžová voda –

1. Namočená ryžová voda:

Namáčanie je najjednoduchší spôsob prípravy ryžovej vody. Všetko, čo musíte urobiť, je namočiť surovú ryžu do čistej vody a nechať infúziu dôjsť. Môžete použiť rôzne odrody ryže, ako je hnedá, biela, jazmínová a pod., Z ktorých je voda z hnedej ryže považovaná za najúčinnejšiu. Tu je recept:

Zloženie:

 • Surová ryža – ½ šálky.
 • Voda- 3 poháre.
 • Čistá misa – 1.

Spôsob prípravy:

 • Surovú ryžu dôkladne umyte, aby ste odstránili nežiaduce častice.
 • Vezmite si čistú misku a namočte zrnká ryže do požadovaného množstva vody.
 • Nechajte pôsobiť 30 minút.
 • Tekutinu na použitie preceďte.

2. Varená ryžová voda:

Ďalšou metódou prípravy ryžovej vody je varenie zrniek ryže vo vode. Na rozdiel od namočenej ryžovej vody má kvapalina extrahovaná podľa tohto receptu hustejšiu konzistenciu a zakalenú bielu farbu. Varenie pomáha pri uvoľňovaní škrobu z ryže, čo je veľmi prospešné pri zápalových kožných problémoch. Nasleduje recept.

Zloženie:

 • Surová ryža – ½ šálky.
 • Voda – 1 pohár.

Spôsob prípravy:

 • Ryžu opláchnite vodou a preneste do čistej nádoby.
 • Teraz pridajte dvojnásobné množstvo vody.
 • Varte, kým tekutina nezačne mať bielu farbu.
 • Uvarenú ryžovú vodu oddeľte pre ďalšie použitie.

3. Kvasená ryžová voda:

Mnoho odborníkov sa domnieva, že kvasená ryžová voda ponúka najvyššie výhody pre vašu pokožku. Obsahuje viac antioxidantov a protizápalových činidiel na boj proti poškodeniu buniek a iným problémom. Je to tiež tradične schválená metóda starovekými Číňanmi. Tu je postup, ako to urobiť doma:

Zloženie:

 • Surová ryža – ½ šálky.
 • Voda- 3 poháre.
 • Čistá misa – 1.

Spôsob prípravy:

 • Do čistej misky pridajte ryžu a vodu.
 • Namočte zrná na 30 minút.
 • Vodu precedíme do nádoby.
 • Uchovávajte ho v uzavretej oblasti 2 dni na kvasenie.
 • Fermentovanú vodu na použitie preceďte.

DIY ryžová voda prostriedky starostlivosti o pleť:

Určite ste si už všimli popularitu ryžovej vody v mnohých značkových kozmetických výrobkoch a výrobkoch na ochranu pokožky. Aj keď je kľúčovou zložkou ryžovej vody v týchto výrobkoch, existuje aj štedrá zmes chemikálií a prísad, ktoré môžu poškodiť vašu pokožku. Navyše majú veľmi vysokú cenu a pre mnohých z nás sú nedostupné. Dobrou správou je, že pomocou týchto krokov si môžete pripraviť vlastné výrobky z ryžovej vody doma.

– Ryžový vodný toner – Ryžové vodné sérum – Ryžová voda na tvár – Pleťová maska ​​z ryžovej vody –

1. Ryžový vodný toner:

Ryžový vodný toner je úžasný produkt, ktorý môžete zahrnúť do rutiny starostlivosti o pleť. Vyrovnáva prirodzené hodnoty pH pokožky, aby vám poskytla čistú a jasnú pokožku. Jeho použitím po vyčistení tváre môžete zmenšiť póry a vyhladiť povrch pokožky. To nie je všetko! Môže dokonca pôsobiť ako ochranná vrstva, ktorá chráni vašu pokožku pred slnkom a poškodením životného prostredia. Takto si ho môžete vyrobiť doma:

Zloženie:

 • Ryža – ½ šálky.
 • Voda – 3 poháre.
 • Sprejová Flaška.

Pokyny:

 • Ryžovú vodu pripravíte tak, že umytú ryžu namočíte do vody.
 • Po 30 minútach tekutinu precedíme.
 • Preneste ho do fľaše s rozprašovačom.
 • Nechajte pár hodín v chladničke.
 • Na použitie jednoducho nastriekajte vodu na čistú a suchú tvár.
 • Nechajte uschnúť na vzduchu a používajte dvakrát denne, aby ste dosiahli najlepšie výsledky.

2. Fermentované ryžové sérum:

Táto výživná esencia je vyrobená zo zmesi fermentovanej ryžovej vody a esenciálnych olejov. Pravidelné používanie môže hydratovať vašu pokožku a dodať jej prirodzený lesk. Môže byť použitý ako zvlhčovač, hydratačné mlieko alebo ako nočný krém na hĺbkovú obnovu a opravu buniek. Poďme sa rýchlo pozrieť na kroky na jeho prípravu:

Zloženie:

 • Fermentovaná ryžová voda – 1 pohár.
 • Sprejová Flaška.
 • Niekoľko kvapiek esenciálnych olejov – pelargónie/ruža atď,

Pokyny:

 • Najprv pripravte kvasenú vodu podľa vyššie uvedeného receptu.
 • Preneste ho do fľaše s rozprašovačom a pridajte niekoľko kvapiek esenciálnych olejov.
 • Dobre pretrepte a roztok dajte do chladničky.
 • Po vyčistení pokožky použite ako toner alebo zvlhčujúci sprej.
 • Prebytočný roztok utrite vatou.

Poznámka: Pred každým použitím fľaštičku potraste, aby sa oleje lepšie rozdelili. Tiež sa uistite, že esenciálne oleje vyhovujú vášmu stavu pokožky.

3. Ryžové umývanie tváre:

Ak sa vám mydlá a iné čistiace prostriedky z drogérie zdajú na koži príliš tvrdé, vyskúšajte toto umývanie tváre ryžovou vodou. Je to jemný čistiaci prostriedok, ktorý môžu používať aj citlivé typy pokožky. Spolu s odstraňovaním nečistôt z pórov pokožky tiež znižuje suchosť, praskliny a poškodenia. Pokračujte v čítaní, aby ste sa dozvedeli recept:

Zloženie:

 • Surová ryža – ½ šálky.
 • Voda – 2 poháre.
 • Sklenená nádoba – 1.

Pokyny:

 • Ryžovú vodu extrahujte namáčaním, varom alebo fermentáciou.
 • Teraz tekutinu uložte do sklenenej nádoby.

Umývanie tváre:

 • Použite vatový tampón a namočte ho do ryžovej vody.
 • Vyčistite si tvár krúživými pohybmi, aby ste odstránili stopy make -upu, oleja a nečistôt.
 • Môžete si tiež postriekať vodu na tvár a masírovať 1-2 minúty. V prípade potreby zopakujte.

Na umývanie tela:

 • Do vedra s vodou pridajte 1 šálku kvasenej ryžovej vody.
 • Pridajte niekoľko kvapiek esenciálnych olejov do kúpeľa na hydratáciu a relaxáciu.
 • Namočte svoje telo do vodnej vane alebo si ho vylejte na telo a kúpajte sa normálne.

4. Pleťová maska ​​z kvasenej ryže:

Táto pleťová maska ​​dokáže zvrátiť prejavy starnutia a dodá vám mladistvý vzhľad. Ponúka hĺbkovú hydratáciu na zníženie vrások, jemných liniek alebo škvŕn a iných viditeľných známok starnutia. Spolu s tým vám maska ​​tiež pomôže relaxovať a užiť si zážitok z kúpeľov doma. S iba dvoma prísadami ste na ceste objaviť doposiaľ nepoznanú pokožku!

Zloženie:

 • Fermentovaná ryžová voda.
 • Maska z hrubého papiera alebo obyčajného listu.

Pokyny:

 • Namočte tkanivovú alebo suchú masku do fermentovanej ryžovej vody.
 • Nechajte materiál úplne absorbovať roztok.
 • Teraz ho rovnomerne položte na čistú a suchú tvár.
 • Nechajte pôsobiť 20 minút.
 • Pomaly ho odstráňte z tváre a nechajte prirodzene uschnúť.

Má ryžová voda nejaké vedľajšie účinky na pokožku?

Ryžová voda je pravdepodobne jednou zo vzácnych zložiek, ktoré sú do značnej miery bez vedľajších účinkov. Je vhodný pre všetky typy pokožky a podmienky. Aj vyzretá ryžová voda alebo ryžové víno nepoškodzuje pokožku a naopak ponúka množstvo výhod. Nie je však vhodné používať ryžovú vodu skladovanú dlhšie ako 5 dní, pretože môže zatuchnúť a byť neúčinná..

Dúfame, že tento článok slúžil ako očný otvor na dôležitosť používania ryžovej vody na pokožku. Dokonca aj medzinárodné značky, ktoré sa o túto zložku zaujímajú, nie sú na trhu žiadne hotové výrobky z ryžovej vody. Napriek tomu, že vydržia dlhšie a ušetria vám veľa času a úsilia, vysoká cena, s ktorou sú spojené, nás núti premýšľať, či sú domáce veci lepšie! Prečo? Môžete ich urobiť čerstvé použitím surovín každodennej potreby a doma si vychutnať výsledky podobné K-kráske!

Môžete si tiež prečítať:

 • 20 najlepších domácich liekov na odstránenie slnečného žiarenia!
 • 9 najlepších domácich kozmetických tipov pre mastnú pleť
 • 15 účinných domácich liekov, ktoré okamžite zaistia zdravú žiarivú pokožku!