Osem najlepších spôsobov, ako prirodzene zosvetliť pokožku namiesto chemického ošetrenia bielenia pokožky

V dnešnej dobe nájdete na trhu množstvo prípravkov na bielenie pokožky. Problém je v tom, že viac ako polovica z nich je vyrobená z chemikálií, ktoré tiež poškodzujú vašu pokožku. Ale ak chcete dosiahnuť bledší tón, môžete to urobiť pomocou prírodných produktov na zosvetlenie pokožky. A môžete dosiahnuť o niekoľko odtieňov svetlejšie bez drsných vedľajších účinkov, ktoré prichádzajú s chemickým ošetrením.

Zosvetlite svoju pokožku namiesto chemického bielenia pokožky

Čo je také zlé na komerčných procedúrach na bielenie pokožky?

Hlavnou účinnou látkou vo väčšine chemicky vyrábaných procedúr bielenia pokožky je hydrochinón. Teraz táto zložka nie je na začiatku škodlivá. Má potenciál inhibovať produkciu melanínu, chemikálie, ktorá dodáva farbe vašej pokožky. Pri dlhodobom používaní však táto zložka môže vašu pokožku stmaviť. Ešte horšie je, že môže spôsobiť predčasné starnutie a ďalšie príznaky poškodenia pokožky.

Dobrou správou je, že príroda má mnoho ďalších prísad, ktoré môžete použiť na bielenie pokožky. Fungujú rovnakým spôsobom, inhibujú produkciu melanínu, chemikálie, ktorá spôsobuje tmavú pigmentáciu, a absorbujú škodlivé ultrafialové lúče zo slnka. Tu sú niektoré z najlepších prírodných surovín.

Citrusové extrakty:

Citrónová šťava a pomarančová kôra sú najlepšie prírodné bieliace prostriedky, ktoré môžete nájsť. Obe tieto zložky sú bohaté na vitamín C a pomáhajú udržiavať pokožku pevnú a podporujú jej zdravie. Vitamín C hrá úlohu pri produkcii kolagénových vlákien, ktoré podporujú vašu pokožku. Citrón a pomaranč môžu pri lokálnej aplikácii spomaliť hyperaktívne melanocyty, bunky produkujúce melanín.

Spravodlivé upozornenie: Ak máte citlivú pokožku, zrieďte citrónovú šťavu, pretože môže pôsobiť na vašu pokožku dráždivo.

Koji Kyselina:

Pozrite sa na štítok takmer akéhokoľvek krém na zosvetlenie pokožky, a v zozname zložiek nájdete kyselinu kojovú. Tento biely kryštalický prášok pochádza z huby v Ázii a už mnoho rokov sa používa ako prírodná alternatíva k hydrochinónu. Rovnako ako hydrochinón môže pomôcť znížiť zafarbenie pokožky, hyperpigmentáciu a mnoho ďalších. Kyselina kojová inhibuje funkciu tyrozinázy, proteínu zodpovedného za produkciu melanínu. Súčasne poskytuje pokožke antioxidačné účinky a chráni ju pred slnkom.

Extrakt z medvedice lekárskej:

Niektoré z prírodných zosvetľujúcich zložiek je ľahké nájsť, zatiaľ čo iné je ťažšie získať. Tento patrí do druhej kategórie. Extrakt z medvedice lekárskej pochádza z listov rastliny. V mnohých kozmetických výrobkoch sa extrakt z medvedice používa ako adstringent. Extrakt obsahuje aj alfa arbutín, chemickú látku, ktorá vám môže pomôcť rýchlo zosvetliť pokožku. Táto zložka môže tiež pomôcť pri jazvičkách, tmavých škvrnách a iných typoch a formách zafarbenia pokožky.

Bonusové body: Extrakt z medvedice lekárskej obsahuje filtre na ochranu pred slnkom, ktoré znížia množstvo opaľovania, ktoré zažijete po pobyte na slnku.

Extrakt zo sladkého drievka:

Šťava extrahovaná z koreňa sladkého drievka je v čínskej medicíne bežná už mnoho rokov. Ale pokiaľ ide o zosvetlenie pokožky, nebolo to až do začiatku 90. rokov minulého storočia. Vtedy japonskí vedci identifikovali zlúčeninu sladkého drievka nazývanú glabridin, ktorá môže absorbovať lúče UVA a UVB a byť účinným prvkom na bielenie pokožky.

Táto zlúčenina funguje tak, že inhibuje enzýmy produkujúce melaninc až o 50%. A robí to bez poškodenia kožných buniek.

Vitamín B3:

Pri lokálnej aplikácii môže vitamín B vašej pokožke pomôcť udržať vlhkosť. Vaša pokožka bude jemnejšia a hladšia. Vitamín B3 navyše pomáha znižovať jemné linky. A kvôli výhodám bielenia pokožky môže vitamín znížiť produkciu melanínu. Preto sa B3 často pridáva do pleťových krémov.

Phyllanthus Emblica (indický egreš):

Už sme predtým povedali, že v zozname sú niektoré exotické a ťažko dostupné prísady. Indický egreš je ďalším príkladom. Extrakt z tejto rastliny má antioxidačné vlastnosti, antimikrobiálne vlastnosti a dodáva veľa vitamínu C..

Skombinujte všetky tieto tri zložky a táto prísada môže chrániť vašu pokožku pred poškodením slnkom a obmedziť hyperpigmentáciu.

Extrakt z bielej moruše:

Tento strom pochádza z Číny. Extrakt z moruše bielej obsahuje mnoho zdravotných výhod, ako je prevencia srdcových chorôb, zníženie hladiny cholesterolu a prevencia cukrovky. Ale môže tiež pomôcť pri probléme s bielením pokožky.

Rovnako ako ostatné prírodné zložky v tomto zozname inhibuje enzým tyrozinázu, o ktorom vieme, že je zodpovedný za produkciu melanínu. Len jedna kvapka tohto extraktu môže znížiť produkciu melanínu o 50%.

Gigawhite:

Gigawhite je rozjasňovač pokožky, ktorý je vyrobený zo 7 alpských rastlín. Zosvetľovač pokožky sa používa ako primárna účinná látka v kožných výrobkoch, ktoré môžu pomôcť bieliť pokožku. Pomáha tiež so vznikom stareckých škvŕn.

Zosvetľovač bol vyrobený vďaka špecifickému výberu. Pôvodne bolo vybraných viac ako 100 alpských rastlín. Všetky boli schopné inhibovať tyrozinázu, enzým, ktorý spúšťa produkciu melanínu. Z nich bolo použitých sedem. Týchto sedem vykazovalo najvyššiu inhibičnú aktivitu. Výsledkom je prírodné činidlo na bielenie pokožky, ktoré sa teraz používa ako alternatíva k hydrochinónu.

Ako si vybrať komerčný prírodný produkt?

Aj keď veľa prírodných surovín nenájdete ako surové, môžete ich hľadať v komerčných produktoch. Ak zvažujete nákup kvalitného bieliaceho krému, skontrolujte, či obsahuje niektoré z tu uvedených zložiek.