Olej s vitamínom E na pokožku: 6 výhod pre krásu, ktoré nemôžete ignorovať!

Ak nakupujete pri vedomí, určite ste si všimli vitamín E vo väčšine svojich make -upov a produktov starostlivosti o pleť! Aký je teda rozruch okolo tejto zložky? Vitamín E je vitamín rozpustný v tukoch, ktorý má silné antioxidačné vlastnosti. Vitamín E je skutočný elixír krásy, od hydratácie pokožky až po ochranu pred UV žiarením a dokonca zosvetlenie pokožky..Výhody oleja z vitamínu E pre pokožku

Vitamín E pochádza z mnohých potravín rastlinného pôvodu, ako je ovocie, zelenina, orechy a semená. Čistý vitamín E je jantárovej farby a komerčne sa predáva vo fľaškách a vo forme kapsúl. Medzi rôznymi druhmi vitamínu E je alfa-tokoferol považovaný za bezpečný a vhodný na kozmetické a diétne účely.

Tento článok sa zameria na mnohé výhody vitamínu E pre pokožku podložené dôkazmi z vedeckých štúdií.

6 najlepších výhod oleja z vitamínu E na tvár:

Nasledujúce sú najlepšie kozmetické výhody aplikácie oleja z vitamínu E na pokožku a tvár:

1. Znižuje suchosť a svrbenie:

Vitamín E je hustý olej, ktorý sa ľahko vstrebáva pokožkou a ponúka extra výživu. Topická aplikácia vitamínu E na suchú pokožku môže riešiť stratu lipidov v hlbších vrstvách pokožky a dodať jej vláčnosť. Štúdia ukazuje, že aj perorálna konzumácia vitamínu E môže byť prospešná pre pacientov s kožnými ochoreniami, ako je atopická dermatitída, znížením svrbenia, začervenania a zhrubnutia pokožky (1). Odborníci sa domnievajú, že vitamín E môže byť bezpečnejšou alternatívou k steroidom a iným liečebným postupom na riešenie týchto problémov.

2. Podporuje rýchlejšie hojenie rán:

Vitamín E je oslavovaný ako zázračná zložka pre rýchlejšie hojenie rán a prevenciu jaziev na koži. Štúdia naznačuje, že vitamín E vykazuje vysokú antioxidačnú aktivitu, ktorá chráni bunkové membrány pred oxidačným stresom spôsobeným nadbytkom voľných radikálov (2). Je tiež známe, že alfa-tokoferol vo vitamíne E zvýšil rýchlosť hojenia rán a zatváranie poškodených tkanív. To môže tiež viesť k zníženiu rizika infekcií a zjazvenia kože.

3. Môže predchádzať rakovine kože:

Podľa štúdie z roku 2013, ktorú uskutočnila skupina vedcov zo Štátnej univerzity v Ohiu, USA, vitamín E môže znížiť riziko rakoviny kože vyvolanej dlhodobým pobytom na slnku (3). Tento výskum sa uskutočnil na laboratórnych myšiach s rakovinovými nádormi indukovanými UV-B na koži tým, že im poskytli topickú aplikáciu vitamínu E počas 15 týždňov. Výsledky ukázali 50% pokles rastu nádoru v dôsledku antioxidačnej aktivity vitamínu E.

4. Môže obmedziť príznaky starnutia:

Aj keď sa štúdie obmedzujú na spojenie medzi vitamínom E a starnutím pokožky, verí sa, že topická aplikácia tejto zložky spomaľuje vrásky tým, že ošetruje suchosť pokožky. Štúdia tiež ukazuje, že perorálna konzumácia vitamínu E môže zabrániť strate pružnosti a degradácii lipidov v kožných vrstvách (4). Mnoho drogériových výrobkov proti starnutiu pokožky tiež používa vitamín E ako spevňujúcu zložku na riešenie jemných liniek a kožných záhybov.

5. Môžu vašu pokožku chrániť pred slnečnými lúčmi:

Vitamín E je považovaný za prírodný opaľovací krém, ktorý môže chrániť vašu pokožku pred škodlivými ultrafialovými lúčmi. Podľa americkej štúdie z roku 2012 sa zistilo, že topická aplikácia vitamínu E má fotoprotektívne účinky na pokožku (5). Protizápalové vlastnosti tohto činidla môžu navyše minimalizovať zápal kože spôsobený poškodením UV žiarením.

6. Rozžiari vašu pokožku:

Vitamín E je vynikajúci zvlhčovač, ktorý môže zjemniť vašu pokožku a chrániť ju pred vysušením. Dobrá masáž týmto olejom po celej tvári a krku môže zlepšiť prekrvenie pokožky a dodať jej zdravý lesk.

Ako používať olej z vitamínu E na pokožku?

Môžete buď obohatiť o vitamín E výrobky, ako sú krémy, séra, zvlhčovače, pleťové vody atď., Alebo môžete použiť čistý olej z vitamínu E. Tu je niekoľko dôležitých bodov, ktoré by ste si mali zapamätať, ak ich používate:

 • Čistý olej z vitamínu E môže u niektorých ľudí vyvolať alergické reakcie. Pred nanesením na väčšiu plochu vždy urobte test náplasti na koži najmenej 24 hodín.
 • Vždy je bezpečné miešať čistý olej z vitamínu E s neutrálnym nosným olejom, ako je kokos, oliva atď., Aby sa znížila jeho účinnosť.
 • 2-3 kvapky oleja z vitamínu E naneste na prsty a naneste na čistú a suchú pokožku.
 • Krúživými pohybmi oblasť jemne masírujte
 • Môžete ho nechať cez noc alebo ho umyť po 15-20 minútach.

Olej z vitamínu E môžete navyše použiť aj nasledujúcimi spôsobmi:

 • Pridajte niekoľko kvapiek do zvlhčovača, dobre premiešajte a naneste na pokožku.
 • Skombinujte olej z vitamínu E s prírodnými zložkami, ako je med, mlieko atď., Vytvorte hydratačnú domácu masku
 • Vitamín E môžete pridať do oleja z čajovníka ako bodové ošetrenie akné rosacea a pupienkov.

POZNÁMKA: Olej s vitamínom E je veľmi lepkavý, takže je lepšie počkať 20-30 minút, kým narazíte na posteľ, aby ste nezafarbili vankúše a posteľnú bielizeň.!

Vedľajšie účinky oleja z vitamínu E:

Vitamín E môže u ľudí s citlivou pokožkou vyvolať alergické reakcie. Niektorí ľudia môžu mať aj nežiaduce účinky po perorálnom užití piluliek vitamínu E. Nasledujú niektoré nevýhody vitamínu E pre vaše telo:

 • Vyrážky a začervenanie (topické použitie)
 • Bolesti hlavy
 • Rozmazané videnie
 • Žalúdočné kŕče
 • Nevoľnosť
 • Hnačka
 • Slabosť a únava
 • Zvýšený kreatín v moči
 • Sexuálna dysfunkcia u mužov (Gonadálna dysfunkcia)

Výhody perorálneho užívania kapsúl vitamínu E:

Nedostatok vitamínu E v tele je spojený s kožnými problémami, ako je suchá pokožka, zvýšené vrásky, otupenosť, ekzémy, psoriáza atď. V závislosti od úrovne nedostatku môžu lekári predpisovať doplnky vitamínu E na niekoľko dní..

Tu sú niektoré z výhod užívania perorálnych doplnkov vitamínu E:

 • Hladšia, žiarivá pokožka
 • Vylepšené energetické hladiny
 • Znížené riziko srdcových chorôb
 • Znížené riziko rakoviny kože
 • Lepšie zdravie očí

Orálny príjem vitamínu E nie je vhodný pre každého a môže byť nebezpečný, ak sú prekročené limity dávkovania.

Takže ľudia! Po prečítaní tohto článku sme si istí, že vaše pochybnosti o úlohe vitamínu E v produktoch starostlivosti o pleť sú odstránené. Vďaka toľkým kozmetickým výhodám, ktoré tento olej ponúka, je ťažké túto prísadu ignorovať. Skúsili ste to niekedy použiť na pokožku? Ak áno, máte tajný recept?

Časté otázky

1. Aké je odporúčané dávkovanie vitamínu E denne?

Ak používate doplnky vitamínu E, bezpečná denná dávka pre dospelých je 15 mg. V prípade, že ho získavate prostredníctvom prírodných potravín, môžete ísť o niečo vyššie *. Pred použitím perorálnych piluliek alebo kapsúl s vitamínom E je lepšie poradiť sa s lekárom.

*nejde o všeobecný a štandardný limit. Poraďte sa so svojím lekárom o bezpečnom príspevku pre váš vek a zdravotný stav.

2. Ktoré potraviny sú bohaté na vitamín E?

Mnoho prírodných potravín obsahuje veľké množstvo vitamínu E. Niektoré z nich sú olej z pšeničných klíčkov, mandle, arašidy, tekvica, slnečnicové semienka, červená paprika, mango, avokádo, repa, zelenina, špenát, sójový olej atď. (6).

3. Môžem si dať pod make -up vitamín E??

Vitamín E je hustý olej, ktorý môže rýchlo zmeniť vašu tvár na mastnú panvicu. Preto sa neodporúča používať tento olej priamo pod make -up. Namiesto toho môžete do prípravného krému vložiť jednu alebo dve kvapky, aby sa pokožka hydratovala bez pridania mastnoty.