Biele škvrny a škvrny na ošetrení pokožky!

Čo sú biele škvrny a škvrny na koži:

Biele škvrny, ktoré sa vyskytujú na koži, sú tiež známe ako vitiligo a sú jedným z najznámejších problémov populácie. Existujú rôzne časti tela, kde týmto problémom môže byť semeno od rúk po chodidlá, ústa, nohy, tvár, pery a dokonca aj oči. Jednou z hlavných príčin je nedostatok melanínu v koži, ktorý vedie k zmene farby. Nesprávna funkcia melanínových buniek však môže byť jedným z dôvodov nedostatku vitamínu B12, autoimunitných chorôb a dokonca aj stresu. Táto možnosť je k dispozícii dokonca aj v domácich liečebných prostriedkoch, pokiaľ ide o liečbu.

ako sa zbaviť bielych škvŕn na koži

Prírodné prostriedky pre biele škvrny a škvrny:

Nasledujúca príručka obsahuje 24 špičkových ideálnych domácich liečebných procedúr na biele škvrny a škvrny na koži, ktoré je možné používať denne, kým sa problém nezníži alebo úplne neustúpi..

1. Kurkuma:

Biele škvrny a škvrny na koži pre kurkumu

 • Kurkumu dobre premiešajte s horčicovým olejom a vytvorte z nej pastu.
 • Toto by sa malo použiť na biele škvrny a škvrny, ktoré pomôžu dobre posilniť imunitný systém.
 • Na trvalé vyriešenie problému by sa to malo vykonávať dvakrát denne najmenej jeden rok.
 • Kurkuma sa môže tiež zmiešať s listami neemu a použiť ako pasta na dosiahnutie rovnakých výsledkov.

2. Ošetrenie zázvoru pre biele škvrny a škvrny:

Biele škvrny a škvrny na koži pre zázvor

Užívanie zázvorovej šťavy každý deň pomôže zlepšiť prietok krvi a môže pomôcť pri liečbe bielych škvŕn a škvŕn.

 • Môže sa tiež zmiešať s citrónovou šťavou a vodou a užívať dvakrát denne.
 • Na dosiahnutie výsledkov je možné na postihnutú oblasť použiť zázvorovú pastu.

3. Semená reďkovky:

Biele škvrny a škvrny na koži z reďkovky

 • Asi hrsť semienok reďkovky je možné dobre zomlieť na hrubý prášok.
 • Z octu urobte hladkú pastu.
 • Naneste to na biele škvrny asi 30 minút a zmyte vlažnou vodou.
 • Na rovnaké výsledky je možné namiesto semien reďkovky použiť aj reďkovkové listy.

4. Jablčný ocot:

Jablčného octu

Huby a baktérie na bielych škvrnách a škvrnách je možné ľahko zničiť pomocou jablčného octu.

 • Časť zrieďte vodou a pravidelne nanášajte Mitton na biele škvrny a škvrny na koži.
 • Nasledujúce mesiac začne meniť farbu pokožky a problém zmizne.

5. Obr.

Biele škvrny a škvrny na koži pre figy

O figách je známe, že čistia krv a tiež zlepšujú krvný obeh. Mať surové figy 1-2 mesiace denne je všetko, čo musíte urobiť, aby ste sa doma mohli zbaviť bielych škvŕn a škvŕn. Na oblasť možno tiež naniesť prášok zo suchých fíg.

6. Kapustová šťava:Biele škvrny a škvrny na koži pre kapustovú šťavu

 • Čerstvo extrahujte šťavu z kapusty a naneste ju na biele škvrny a škvrny asi 15 minút.
 • Nasledovať by malo opláchnutie teplou vodou.
 • Držte sa tejto myšlienky denne a za pár týždňov začnite dosahovať viditeľné výsledky.

7. Na biele škvrny a škvrny používajte opaľovacie krémy:

Biele škvrny a škvrny na koži na opaľovací krém

Poškodenie slnečného UV žiarenia je jedným z hlavných dôvodov vzniku bielych škvŕn. Najlepšie, čo tu musíte urobiť, je použiť pred odchodom z domu dobré opaľovacie mlieko s obsahom SPF. Spolu s odstránením problému to bude tiež podporovať prevenciu.

8. Použitie medu:

Biele škvrny a škvrny na koži pre med

Antibakteriálne vlastnosti spolu s liečivými vlastnosťami medu môžu byť nápomocné pri liečení bielych škvŕn a škvŕn na koži. Med treba chvíľu naniesť na pokožku a nechať ho vstrebať. Na dosiahnutie požadovaných výsledkov by sa malo dobre umyť vlažnou vodou – je to jedna z najlepších domácich liečebných metód na odstránenie bielych škvŕn a škvŕn na koži..

9. Výhody medi:

Biele škvrny a škvrny na koži pre meď

Pitie vody z medených nádob je najlepší spôsob, ako využiť výhody tohto kovu na biele škvrny a škvrny na koži na ošetrenie. Vodu môžete v nádobe vždy nechať celú noc. Na liečbu sa má užívať ráno na prázdny žalúdok.

10. Papaya odstraňuje biele škvrny a škvrny:

Biele škvrny a škvrny na koži pre papáju

Obsah zrelého ovocia papáje vám pomôže získať späť správny obsah melanínu vo vašej koži. Na to musíte nakrájať papáju na niekoľko kúskov a trieť biele škvrny na tele. Teraz nechajte pokožku prirodzene vyschnúť a potom kúsky znova rozotrite. Dodržujte to každý deň. Spolu s tým môžete tiež piť zrelú šťavu z papáje na opravu bielych škvŕn na koži.

11. Indický egreš alebo Amla:

Biele škvrny a škvrny na koži pre Amlu

Tieto plody sú známe aj ako husacie plody, a preto sa v mnohých častiach sveta používajú na liečbu bielych škvŕn na koži. Vitamín C a ďalší obsah tohto ovocia z rodiny burín pomáhajú napraviť kožné problémy. Z listov husieho ovocia budete musieť extrahovať trochu šťavy, použiť túto šťavu na biele škvrny a zopakovať postup ako predchádzajúci..

12. Stres:

Biele škvrny a škvrny na koži proti stresu

Pomohlo by, keby ste sa zbavili stresu ako ošetrenie pokožky s bielymi škvrnami. Biele škvrny a škvrny na koži sú tiež genealogickými poruchami, ktoré sa zosilňujú v dôsledku prílišného stresu a únavy. To je potrebné zmierniť pomocou veľa jogy a veľmi správneho životného štýlu. To znamená, že musíte dýchať veľa čerstvého vzduchu a konzumovať veľa zelenej zeleniny.

13. Vyhnite sa tetovaniu:

Biele škvrny a škvrny na koži, ktoré vám pomôžu vyhnúť sa tetovaniu

Tetovanie je spôsob, ako vložiť atrament do dermisovej vrstvy pokožky, a to je dôvod na zvýšenie bielych škvŕn na kožných ochoreniach. Z tohto dôvodu by ste sa mali vyhýbať ďalšiemu tetovaniu a akýmkoľvek činnostiam spojených s pichaním a maľovaním na kožu. Sú mimoriadne škodlivé, ak si už všimnete problémy s vitiligom.

14. Liečba listami Neem na biele škvrny a škvrny na koži:

Biele škvrny a škvrny na koži pre neemové listy

Tiež známy ako margosa, sú to vynikajúce spôsoby, ako zmierniť pigmentáciu pokožky a biele škvrny na koži. Musíte vziať niekoľko listov neemu a potom z nich vytvoriť hladkú a jemnú pastu a teraz do tejto pasty primiešať určité množstvo medu. Akonáhle budete hotoví, môžete túto zmes konzumovať najmenej 3-4 krát denne po celý mesiac.

15. Bazalka:

Biele škvrny a škvrny na koži pre bazalku

Kombinácia bazalky a limetky funguje ako zázraky a kúzlo na biele škvrny na koži a pravidelné používanie tohto lieku asi šesť mesiacov môže skutočne znamenať dokonalé riešenie vášho problému. Na prípravu roztoku budete potrebovať listy bazalky a limetkové kliny. Extrahujte šťavy z oboch, dobre ich premiešajte a teraz naneste na biele škvrny a škvrny asi 3-4 krát denne.

16. Reďkovka a ocot:

Biele škvrny a škvrny na koži pre ocot

Kombinácia reďkovky a octu tvorí úžasný pár na ošetrenie škvŕn na koži alebo jednoduchého vitiliga. Na to musíte získať nejaké semienka reďkovky a teraz ich namočte na celú noc do misky plnej obyčajného bieleho octu. Nasledujúce ráno musíte celý tento roztok naniesť na biele škvrny na koži a ošetriť ich.

17. Vlašské orechy:

Biele škvrny a škvrny na koži pre vlašské orechy

Už ste známi ako vynikajúci exfoliátor pokožky; môžete použiť aj na biele škvrny na koži. Na tento účel si môžete buď vziať pár vlašských orechov a pripraviť si prášok doma, alebo si zaobstarať hotový prášok z vlašských orechov. Teraz urobte dobrú a hladkú pastu s vodou a naneste ju na biele škvrny na tele asi 3-4 krát denne niekoľko mesiacov..

18. Liečba granátového jablka pre biele škvrny a škvrny:

Biele škvrny a škvrny na koži pre granátové jablko

Na tento liek budete potrebovať plody granátového jablka a listy. V prvom rade musíte listy vysušiť a vytvoriť prášok. Potom budete potrebovať aj čerstvý prášok z granátového jablka, ktorý je bežne dostupný na trhu. Teraz zmiešajte obidve s čistou vodou a potom to môžete piť asi dvakrát denne niekoľko mesiacov, aby ste dosiahli skvelé výsledky.

19. Lema Minor:

Biele škvrny a škvrny na koži pre Lema Minor

Toto je tiež známe ako divá kačica, d a túto burinu zvyčajne nájdete vo vodných útvaroch, ako sú miestne rybníky a jazerá. Pomohlo by, keby ste ich správne použili na dosiahnutie magických výsledkov pre Vitiligo. Na to musíte tieto buriny zozbierať a potom ich buď zmiešať s vodou a piť, alebo ich luhovať vo vriacej vode a piť ako čaj.

20. Zinkové potraviny:

Biele škvrny a škvrny na koži pre zinkové potraviny

Obsah zinku je tu veľmi dobrý pre telo, najmä pre pokožku a akékoľvek problémy súvisiace s pokožkou. Toto je jeden zo spôsobov, ako dosiahnuť dobré výsledky pre škvrny na koži. Budete musieť začleniť dobré množstvo zinkových prísad do svojho denného potravinového cyklu a potom sledovať, ako dobré výsledky pre vás budú.

21. Vitamín C:

Biele škvrny a škvrny na koži pre vitamín C.

Odborníci a lekári majú rozsiahly názor na ovocie bohaté na vitamín C. Navrhujú, aby ľudia trpiaci problémami s vitiligom konzumovali ovocie bohaté na vitamín C, ako len môžu. Sem patrí bežne dostupné ovocie, ako sú limetky, citróny, pomaranče, amla a podobne. Z týchto plodov môžete tiež extrahovať šťavy a aplikovať ich na biele škvrny.

22. Ošetrenie cesnaku pre biele škvrny a škvrny:

Biele škvrny a škvrny na koži pre cesnak

Pretože tvorba plesní je veľkým dôvodom vitiliga, cesnak znie ako úžasný liek na to. Cesnak je tiež antibakteriálnym činidlom a má určitý obsah, ktorý pomáha liečiť kožné problémy. Vo svojej bežnej strave môžete prijať trochu viac cesnaku a nič viac.

23. Bobule:

Biele škvrny a škvrny na koži pre bobule

Všetky druhy bobúľ z rodiny plodov sú ideálne na problémy s bielymi škvrnami a zbavte sa ich. Konzumujte bobule čo najviac a konzumujte z nich čerstvé šťavy. Čerstvé šťavy môžete tiež extrahovať z brusníc, jahôd, malín, čučoriedok a zvyšku a aplikovať priamo na náplasti.

24. Liečba ovsa pre biele škvrny a škvrny:

Biele škvrny a škvrny na koži pre ovos

To sú tiež úžasné ingrediencie, ako sa zbaviť problémov s vitiligom, kvôli ktorým sa občas cítite zle a zahanbene. Ovos je možné konzumovať v akejkoľvek forme a je známe, že v žiadnom prípade nestratí svoju dobrotu. Môžete tiež vyrobiť jemné ovsené prášky a teraz ich zmiešať s vodou a naniesť na pokožku.

biele škvrny na koži

Biele škvrny na koži, tiež známe ako Vitiligo, sú veľmi tvrdohlavé a veľmi ľahko sa neodsťahujú. Odborníci a lekári dúfajú, že s použitím týchto uvedených prostriedkov získate potrebnú pomoc.