Ako urobiť Steam Facial?

Parný tvár je terapia pre vašu tvár, ktorá uvoľňuje vaše tváre. Zlepšuje tok krvi zospodu do hornej časti tváre. Jedným slovom, zlepšuje proces krvného obehu vo vašej tvári. Tento typ tváre tiež pomáha pri odstraňovaní nečistôt z tváre, pretože otvára póry, ktoré uvoľňujú znečisťujúce látky.

Ako urobiť parnú tvár

Ako urobiť parnú tvár doma ?

Na to, aby ste si urobili parnú tvár, budete musieť začať s maskou, ktorá odstráni nečistoty z pokožky. Na ukončenie postupu budete tiež potrebovať zvlhčovač. Nasledujúce kroky pomôžu pri vykonávaní efektívnej parnej tváre.

Krok 1:

Na vykonanie tejto tváre budete potrebovať vodu. Najprv teda nalejte niekoľko šálok vody do dostatočného riadu a prevarte. Môžete použiť mikrovlnnú rúru. V tomto prípade bude najlepšie použiť kachle.

Krok 2:

Pred vykonaním tejto tváre budete musieť tvár poriadne umyť. Budete musieť odstrániť všetky druhy mastných látok prichytených na koži pomocou teplej vody. Ak ste urobili nejaký make -up, potom ho musíte umyť, inak sa dostanú do vašej pokožky, čo neskôr povedie k tvorbe pupienkov. Teraz si tvár jemne votrite uterákom.

Krok 3:

Teraz budete musieť ohriatu vodu naliať do iného riadu, ako je misa. Možno tiež použiť predchádzajúci prístroj, ktorý bol použitý na varenie vody.

Krok 4:

Na zvýšenie účinnosti pary na tvár môžete do vody pridať niekoľko kvapiek oleja alebo bylinného roztoku.

Krok 5:

Teraz budete musieť držať tvár nad vodou a okolo krku si dať uterák tak, aby pokrýval celú oblasť od tváre po misku. Ak sa cítite nepríjemne, ohrejte vodu o niečo menej, pretože v tejto polohe budete musieť zostať asi 10 minút. Zhlboka sa nadýchnite, zatvorte oči a nechajte pôsobiť kúzlo.

Krok 6:

Tento krok vyžaduje, aby ste si na tvár nasadili hlinenú masku, ktorá vám z tváre stiahne nečistoty. Po 15 minútach ju umyte teplou vodou.

Krok 7:

Tento krok je o uzatvorení pórov, aby sa do pokožky nedostal žiadny iný znečisťujúci materiál. Po dokončení ošetrenia tváre naneste toner podľa svojich predstáv.

Krok 8:

Teraz budete musieť použiť vhodný zvlhčovač. Vďaka tomu bude vaša pokožka hydratovaná a bude pôsobiť zdravo. Použitie zvlhčovača je nevyhnutné, pretože naparovanie spôsobuje, že pokožka je suchá. Môžete tiež použiť olej na zmäkčenie tváre.

Aké sú výhody tváre na pare?

Naparovanie tváre je veľmi prospešné pre odstránenie nečistôt. Tento proces odstráni všetky odumreté kožné bunky a omladí pokožku tvorbou nových buniek.

Všetky druhy baktérií a nečistôt je možné odstrániť pomocou parného čistenia tváre. Pred týmto procesom sa však odporúča konzultovať s odborníkom na kožu. Výhody parnej tváre je možné uviesť nižšie.

  • Zahrieva povrch pokožky a je prijateľný pre akékoľvek ošetrenia.
  • Zlepší sa cirkulácia vo vašej tvári.
  • Parné čistenie tváre bude viesť k lepšiemu poteniu, ktoré pomôže pri odstraňovaní toxínov.
  • Je to vynikajúca liečba pre ľudí, ktorí majú problémy s upchatými pórmi.
  • V neposlednom rade je to jeden z najlepších spôsobov, ako si uvoľniť tvár po náročnom dni v práci.

Zdroj obrázku: Shutterstock