Ako sa zbaviť hnedých škvŕn na koži

Jedným z veľmi často sa vyskytujúcich kožných problémov, ktoré sa vyskytujú u mnohých ľudí, sú hnedé škvrny. Farba sa môže v mnohých prípadoch pohybovať od svetlo hnedej po tmavo hnedú a dokonca aj červenú. Existuje nespočetné množstvo dôvodov, prečo sa človek môže stretnúť s týmto problémom na tvári, ale jedným z najčastejších je vystavenie sa slnku..

Je tiež známy ako vekové škvrny výlučne preto, že problém začína v strednom veku. Hlavnou oblasťou výskytu je tvár, ale môže sa vyskytnúť aj na rukách, nohách, rukách a ramenách. Vnáša do tváre otupenosť a neatraktivitu a potrebuje správne a rýchle ošetrenie.

Ako sa zbaviť hnedých škvŕn na koži

Aby sme vám s tým pomohli, nižšie uvedený zoznam obsahuje niektoré z najlepších tipov, návrhov a nápadov na liečbu, ktoré je možné pravidelne používať..

1. Aplikácia jogurtu:

Nízkotučný jogurt naneste na hnedé škvrny každý deň asi 20 minút. Hneď po zaschnutí sa dá zmyť studenou vodou. Na dosiahnutie výsledkov je možné tiež použiť jogurt a nechať ho na celú noc.

2. Použitie aloe vera:

Vezmite trochu čerstvo extrahovaného gélu z Aloe Vera a dobre ho naneste na hnedé škvrny. Toto by malo byť jemne vmasírované na pokožku a ponechané ďalšiu pol hodinu pred opláchnutím studenou vodou. To sa musí vykonať dvakrát denne najmenej 1-2 mesiace, aby sa dosiahli viditeľné výsledky pri liečbe hnedých škvŕn.

3. Citrónová šťava:

Prirodzené bieliace vlastnosti citrónovej šťavy sú dokonalým spôsobom, ako sa zbaviť škaredých hnedých škvŕn na koži. Citrónovú šťavu naneste na postihnuté miesto 30 minút a potom opláchnite vodou. To sa musí vykonať dvakrát denne. Ak máte citlivú pokožku, citrónovú šťavu zriedte vodou.

4. Výhody ricínového oleja:

Výhody ricínového oleja

Liečivé vlastnosti ricínového oleja z neho robia perfektnú tekutinu na liečbu problému hnedých škvŕn na koži. Nalejte trochu oleja na čistý vatový tampón a naneste na škvrny. Jemne ho chvíľu masírujte. Mali by ste to urobiť raz ráno a raz večer pred spaním.

5. Použite santalové drevo:

Antiseptické vlastnosti a vlastnosti starnutia, ktoré má santalové drevo, z neho robia ideálny prírodný produkt na odstránenie hnedých škvŕn na koži. Stačí, ak si vyrobíte čerstvú pastu zo santalového dreva a vody alebo zo santalového dreva, ružovej vody a glycerínu a nanesiete na postihnuté miesta. Toto treba nechať uschnúť. Ďalej by malo nasledovať opláchnutie studenou vodou a tento postup by sa mal vykonať dvakrát denne, kým problém neustúpi.

6. Cmar:

Cmar je jeden nápoj, ktorý má nielen veľké výhody pre telo pri konzumácii, ale tiež poskytuje liečbu hnedých škvŕn, ak sa aplikuje. Toto je možné aplikovať pomocou vatového tampónu na škvrny a po niekoľkých minútach zmyť. Do niekoľkých týždňov zistíte viditeľný rozdiel.

7. Papaya:

Enzýmy v papáji je možné použiť na liečbu hnedých škvŕn tak, že na pokožku nastrúhate papáju asi na 20 minút a následne opláchnete vlažnou vodou. To sa musí vykonať 2 krát denne.

8. Šťava z cibule:

Čerstvú šťavu extrahujte z cibule a aplikujte na hnedé škvrny 3 krát denne. Kyslé a bieliace vlastnosti pomôžu pri postupnom, ale účinnom ošetrení hnedých škvŕn za niekoľko týždňov.

9. Červené ríbezle:

Vezmite nezrelé a roztlačené červené ríbezle s medom a pomaly ho vmasírujte na hnedé škvrny. Toto by malo byť ponechané 30 minút pred opláchnutím teplou vodou a trochou citrónovej šťavy. To sa musí vykonať raz denne.

Ako sa zbaviť hnedých škvŕn na koži