Ako sa prirodzene zbaviť kazov?

Má vaša pokožka kazy? Chcete sa ich zbaviť? Vady sú nedokonalosť pokožky, ako sú stopy po akné, pigmentačné škvrny a tmavé škvrny. Skvrny sú klasicky zdrojom pórov upchatých olejom a tlaku. Existuje mnoho spôsobov, ktorými môžete dosiahnuť úplné odstránenie kazov.

Tieto sú zvyčajne spôsobené hormonálnymi zmenami, inak sa faktory životného prostredia podobajú kontaktu s chlpmi domácich zvierat, nečistotám, ktoré sa inak menia počasím alebo vlhkosťou. Napriek tomu existuje mnoho prirodzených spôsobov, ktorými sa kazíte, či už máte len príležitostné výpadky, inak sú zvyčajne náchylné na kazy..

Ako sa prirodzene zbaviť kazov

Ako odstrániť škvrny:

Naučíme sa a o najlepších prostriedkoch na prirodzené odstránenie škvŕn, ktoré sú veľmi užitočné pri odstraňovaní škvŕn a ktoré je tiež ľahké sledovať..

1. Denná starostlivosť o pleť:

Pravidelne si čistite tvár jemným čistiacim prostriedkom, ktorý je vhodný na riešenie problémov s kožou, ako je prebytok oleja, suchosť, čierne bodky a biele hlavy. Vyhnite sa používaniu drsných peelingov, pretože zhoršujú akné.

2. Tvaroh sa môže zbaviť škvŕn:

Tvaroh obsahuje niekoľko úžasných, ktoré pomáhajú pri odstraňovaní nečistôt z pokožky a tiež uvoľňuje tón pokožky. Tvaroh je najlepšia liečba, ako sa zbaviť čiernych bodiek a jaziev po akné na koži. Aby ste dosiahli vynikajúce výsledky, môžete do tvarohu pridať vaječné bielky, aby bola pokožka vláčna a jemná. Všetko, čo musíte urobiť, je rozmazať tvaroh na prehnané oblasti tváre a nechať ho pôsobiť asi 25 minút. Acidophilus je jemná makrobiotická zložka tvarohu, ktorá je veľmi účinná pri napínaní pokožky.

3. Pomarančový peeling Plus mandľový peeling:

Pomarančová kôra spolu s mandľovým peelingom sú pravidelne používaným domácim liekom na mastnú a náchylnú pokožku. Na vytvorenie pomarančovej kôry plus mandľového drhnutia vložte osminu hrnčeka pomarančovej kôry plus osmý hrnček celých mandlí do mixéra, inak kuchynský robot a kotleta, ktorá čaká na zmes, má stálosť piesku.

  • Navlhčite pokožku studenou vodou a kombajn jemne vmasírujte na kožu na 30 sekúnd nad umývadlo alebo do vane pred sprchou.
  • Očistite pokožku studenou čerstvou vodou, aby ste odstránili nadbytočné pomarančové kôry a mandľové peelingy.

4. Ľadový kompres:

Získajte kúsok kocky ľadu a prikryte ho čistou žinkou. Zabalenú kocku ľadu dajte na kožné kazy asi na päť minút. Toto riešenie ochladí kožné defekty a zníži zápal. Túto metódu použite v okamihu, keď spozorujete, že sa kaz zdá, že odstráni začervenanie a opuch.

5. Uhorka plus citrónová šťava:

Uhorku zrazte a vyberte z nej šťavu. Šťavu z uhorky zmiešajte s citrónovou šťavou plus mliekom. Vytvorte jemnú zmes týchto prísad. Potom si namažte kombináciu na tvár, nechajte pôsobiť 25 minút a potom si tvár opláchnite čistou a štandardnou vodou. Ak to budete vykonávať denne, ponúkne vám to pokožku bez vady.

6. Krém na zjasnenie jazvy:

Kúpte si dobrý krém na zosvetlenie pokožky, inak sérum s peptidmi a inými prírodnými extraktmi, ktoré vyblednú kazy a ďalšie kožné problémy. Používajte ho často dvakrát denne, aby sa váš problém vyliečil počas niekoľkých týždňov.

7. Kalamínové mlieko sa môže zbaviť kazov:

Jemne kalamínové mlieko masírujte na tvár, inak na miesta, kde sú chyby pokožky. Toto kalamínové mlieko pomáha pri fascinujúcom nadbytočnom oleji z pokožky, a preto vedie k odstráneniu kazov na koži, počítajúc kazy na tvári. Kalamínové mlieko nanášajte podľa potreby pravidelne.

8. Aloe Vera:

Sada Aloe Vera je osvedčený liek na odstránenie škvŕn na koži tváre a ďalších oblastí. Do gélu z aloe vera môžete vložiť 3-4 kapsuly vitamínu E, aby sa tento liek stal mimoriadne úspešným pri odstraňovaní kazov na koži a pri počítaní kazov na tvári..

9. Pasta zo santalového dreva:

Skombinujte pastu zo santalového dreva s trochou ružovej vody a glycerínu. Uložte na kožné defekty na tvári, inak tam, kde sú. Santalové drevo je vynikajúci domáci liek, ktorý udržuje vašu pokožku čistú, bez kazov a bez akné. Je to jeden z najlepších domácich prostriedkov na odstránenie škvŕn.

10. Vyhnite sa prebytku slnka Kontakt:

Slnečné lúče obťažujú akné a to môže spôsobiť kazy. Ak idete na slnko, na zmiernenie škôd spôsobených slnkom naneste na holú pokožku dobrý ochranný krém minimálne 15 SPF..

11. Držte zdravú výživu:

Potraviny bohaté na vitamíny A, B, C a E môžu spôsobiť, že vaša pokožka bude zdravá a žiarivá. Vitamín A očividne vyhladzuje vrásky a jemné linky na tvári, zatiaľ čo vitamín E zvlhčuje a zvláčňuje pokožku. Vitamín B plus C vyživuje kožné bunky, vytvára kolagén a zosvetľuje pokožku.

12. Medová maska ​​na tvár:

Už ste niekedy vyskúšali postup, ako sa prirodzene zbaviť kazov pomocou medovej masky. Používa sa na zničenie baktérií a navyše ponúka vlhkosť, ktorá robí pokožku zdravú a jemnú. Med je antiseptický a pomôže vám zbaviť sa kožných infekcií a nedokonalostí. Medom potrite pokožku a nechajte ju uschnúť. Teraz ho očistite studenou vodou a opakujte ho trikrát týždenne. Môžete vložiť limetovú šťavu do medu a potom ju tiež aplikovať, aby bola pleťová maska ​​obzvlášť účinná a silná.

13. Naparovanie tváre:

Varenie tváre v pare pomáha uvoľniť kožné póry a eliminovať ďalšie oleje z pórov pokožky. Najlepším spôsobom, ako to urobiť, je vložiť horúcu vodu do misky a vytvoriť priechod pary na pokožku. Táto akcia je mimoriadne nápomocná pri odstraňovaní nečistôt a pri vyrovnávaní pôsobenia melanínu v koži. Každý deň vykonávať naparovanie by vám poskytlo žiarivú a žiarivú pokožku bez kazov.

14. Ošetrenie laserom:

Táto akcia je v dnešnej dobe veľmi akceptovaná. Laserové impulzy týmto spôsobom odstránia melanínovú výplň z vašej tváre, ktorá spôsobuje tmavé škvrny. Oblasť pigmentu absorbuje svetlo a melanín sa odparí a rozbije laserom. Toto je najlepšie riešenie na odstránenie kazov.

15. Zemiak pomáha odstraňovať kazy:

Zemiakom masírujte škvrny na koži, aby ste zmenšili pigmentové škvrny. V opačnom prípade môžete škvrny na tvári rozmazať so zemiakovou šťavou, inak kdekoľvek, aby sa zmiernili pigmentové škvrny.

16. Chemický peeling:

Táto kozmetická akcia sa využíva, zatiaľ čo bežná kozmetika a krémy nezosvetlia vaše tmavé škvrny. Chemický peeling odstráni vrchnú vrstvu pokožky. Kôra uzatvára kyseliny vo veľkej koncentrácii.

17. Paradajková šťava môže odstrániť kazy:

Paradajkovú šťavu namažte na pigmentové škvrny na koži, bežný liek na odstránenie kožných kazov z tváre a inde.

18. Získajte injekciu kortizónu:

Váš dermatológ môže vložiť kortizón do značky, ktorá zníži opuch za jeden deň. Na druhej strane sa to klasicky považuje za poslednú možnosť, keď vaša pokožka nereaguje na ďalšie ošetrenia.

19. Jablčný ocot:

Množstvo alfa hydroxykyselín pomáha zosvetľovať tmavé kruhy a kazy na koži. Pomáha tiež otvoriť upchaté póry, robí pokožku menej mastnou a vyrovnáva pH pokožky. Vďaka svojim protizápalovým vlastnostiam tiež pomáha znižovať náhlu tvorbu akné. Môže sa použiť zmiešaním jablčného octu a vody v pomere 3: 1 a votretím roztoku na kožu vatou.

20. Fullerova Zem:

Známejší ako „multani mitti“ v hindčine, je skutočne efektívna metóda prirodzeného odstraňovania škvŕn z pokožky. Používa sa tiež na exfoliáciu pokožky a odstránenie odumretých kožných buniek. Pomáha zosvetliť tón pokožky a absorbovať odstrániť prebytočný maz z pokožky. Zmes ružovej vody, uhorkovej šťavy, citrónovej šťavy a zeleného čaju spolu s fullerovou zeminou, ak sa aplikuje na pokožku raz alebo dvakrát týždenne, prináša veľmi žiaduce výsledky..

21. Jahody:

Antioxidanty a živiny prítomné v jahodách pôsobia ako prírodné odstraňovače kazov. Pomáhajú udržiavať čistú pokožku. Prítomnosť rôznych kyselín a vitamínu C z neho robí vynikajúci exfoliátor odumretej pokožky. Zosvetľuje jazvy na koži a tiež obmedzuje tvorbu akné na koži. Používa sa zmes jahôd, jogurtu a bio medu a ovsené vločky. Tento proces tiež pomáha otvoriť upchaté póry pokožky.

22. Banánová šupka:

Protizápalový charakter banánovej šupky znižuje začervenanie a závažnosť pupienkov. Množstvo draslíka a antioxidantov pomáha udržiavať pokožku zdravú. Vnútro banánovej šupky sa má trieť o poškodenú oblasť pokožky pomaly 5-10 minút, aby sa zbavili kazov..

23. Papaya:

Neviete, ako sa zbaviť kazov pomocou papáje? Silná exfoliačná povaha papáje pomáha odstraňovať odumreté bunky pokožky a omladzuje suchú pokožku. Tieto vlastnosti papáje z neho robia mimoriadne účinný prostriedok v boji proti akné. Pomáha tiež uvoľniť kožné póry. Rozdrvené zelené papáje, ak sú nanesené na tvár asi 15 minút, môžu vám pomôcť skutočne rýchlo sa zbaviť kazov..

24. Olej zo šípkových semien:

Sčervenanie kazov môže mať skutočne nechcený vzhľad a je to tiež bolestivé. Šípkový olej je mimoriadne účinný v boji proti začervenaniu. Jeho aplikácia na pokožku v nízkych dávkach po dobu štvrť až pol hodiny každý deň a následné umytie pokožky studenou vodou dokáže pri vašom úsilí o odstránenie kazov zázraky..

25. Mrkva:

Bohatá prítomnosť vitamínu A v mrkve a ďalších užitočných antioxidantoch z neho robí vynikajúceho bojovníka pri mnohých kožných problémoch, a tým udržuje dobré zdravie pokožky. Aplikácia pasty z mrkvovej kaše na škvrny na koži alebo pravidelné používanie mrkvovej šťavy je mimoriadne účinný prostriedok na odstránenie škvŕn..

Tieto jednoducho úžasné opravné prostriedky na kazy vám určite poskytnú veľkú úľavu. Skúste ich a už sa nikdy nebudete sťažovať na kazy.