Ako dosiahnuť tónované telo doma?

Keďže je moderná doba sedavá a životný štýl je čoraz rušnejší a lenivejší, mnoho ľudí trpí nadváhou. Nadmerná hmotnosť môže spôsobiť objemnosť tela a môže vám spôsobiť ochabnuté oblasti. Môže byť celkom trápne, keď vám z oblečenia vypadne táto väčšina svalov. Jedným z populárnych riešení, ku ktorým sa mnoho ľudí uchýli, je zapísať sa do telocviční. Posilňovne sú však dosť drahé a nie každý si môže dovoliť za ne zaplatiť. Ale tam cesta nekončí. V tomto článku sa budeme zaoberať tým, ako získať tónované telo doma bez toho, aby ste museli minúť majland. Čítajte ďalej, aby ste vedeli, ako posilniť telo muža a ženy.

Ako tónovať svoje telo doma:

Náhle nové šialenstvo, aby vyzeralo dobre, je jednou z vlastných priorít, ktoré sa ľudia rozhodli nasledovať, a dnes v tomto článku budeme hovoriť o tom, ako túto prioritu starostlivo vykonať bez toho, aby ste museli príliš míňať extravagantné stroje..

Ako dosiahnuť tónované telo doma

1. Konzultácia s odborníkom na výživu:

Prvá príprava na posilnenie a tonizáciu vášho tela je presne vedieť, čo je potrebné urobiť. Prečítajte si časopisy o fitnes nad grilovaným syrovým sendvičom a pri hode na tomto hot-dogu si pozrite niekoľko fitness relácií. Predtým, ako svojmu plánu dáte pohyb, sa poriadne preskúmajte. Užívajte si svoju slobodu, kým trvá, pretože akonáhle začne rutina tónovania, bude tu tlak, ktorý si spôsobíte sami, aby ste konečne dosiahli tónovaný roztrhaný vzhľad, aký ste vždy chceli. Prvá a najdôležitejšia vec pred štartom je nájsť si vhodnú posilňovňu a pravdepodobne sa poradiť s dietológom alebo odborníkom na výživu.

2. Zmena návykov:

Predtým to boli tri jedlá denne, ťažké raňajky a ľahký obed a opäť ťažká večera, ale ak chcete štíhlejší a pevnejší telo, musíte obmedziť príjem týchto plných tanierov a viac sa sústrediť na malé výlety. chladničku a späť. Na cestách je v tejto dobe najlepšie jedlo. Začnite ráno nejakým ovocím, dajte si malý šalátový brunch s olivovým olejom a potom ľahký obed, možno kúsok filé. Večerné občerstvenie môže byť formou proteínových kokteilov a zvyšok zasa plnohodnotnou večerou.

3. Diéta:

Spolu s cvičením postupujte podľa pokynov vašej výživy alebo dietológa a urobte sa menej dostupnými okolo pochúťok plesajúcich perami. Dvojitý syrový hamburger bezprostredne po intenzívnom tréningu vám vôbec nepomôže. Na to musíte vedieť, čo jesť správne, aby vaše telo nebolo bez energie alebo potrebných živín, a zároveň sa vyhýbať tukom a podobným výrobkom, aby ste mohli svoje telo jednoducho spevniť alebo tónovať bez ďalších starostí. Červené mäso a kura sú preto pre vegetariánov primárnou požiadavkou a tofu a množstvom zeleniny. Na púšti by počas večere nemalo byť žiadne pečivo ani čokoláda ani sódovky, ale jednoduché jogurty alebo domáci tvaroh.

4. Obmedzte soľ:

Soľ je hlavným vinníkom moderného životného štýlu. Vysoké hladiny sodíka môžu udržať obsah vody a dodať telu nadváhu. Zníženie obsahu soli vám môže pomôcť znížiť krvný tlak a tiež vypustiť z tela všetku nechcenú vodu. S trochou pohybu a jedlom bez soli môžete ľahko dosiahnuť svoj sen o dobre upravenom tele.

5. Cvičenie

Jeden z primárnych spôsobov, ako posilniť telo, je strata známeho chĺpka alebo premena tuku na telesnú hmotu. V každom prípade musí tuk ísť, takže sa na to pripravte. Jedným zo základných krokov je začať s cvičením voľnej ruky, ktoré by zahŕňalo hlavne zahrievanie a posilňovače flexibility, aby ste sa pri cvičení v posilňovni cítili pohodlne. Rozhodnite sa pre strečing a domáce kľuky a brušáky, uvoľnite sa a potom choďte do posilňovne. Teraz existujú určité cvičenia na spevnenie tela, pre ktoré sa musíte rozhodnúť, ale v prvom rade sú to bežecké pásy. To vám pomôže dostať sa do pohybu. Ďalej začnite používať závažia a vyskúšajte motýle alebo činky alebo benchpress. Pre dievčatá, bicyklovanie a diéty, plávanie a power jóga, pre ktoré sa môžu rozhodnúť chlapci aj dievčatá.

6. Jóga:

Jóga je ďalší účinný mechanizmus na posilnenie tela. Jóga vám nielen pomôže natiahnuť telo a spáliť tuky, ale tiež vám pomôže uvoľniť myseľ. Držanie sa mimo stresu je jedným z najdôležitejších faktorov chudnutia. Vďaka joge môžete ovládať svoju myseľ a telo, aby ste sa koncentrovali a vyhli sa odbočeniam. Niektoré asány pomáhajú pri rýchlom chudnutí a pomáhajú vám získať spevnené telo.

7. Drž sa ďalej od stresu:

Dobrým spôsobom, ako redukovať telesný tuk a posilniť ho, je oddýchnuť si od každodennej rutiny a na konci dňa sa ublížiť. Dobrý spánok je hlavnou príčinou prírastku hmotnosti. Rovnako ako stres a depresia, nebojte sa, že si cez víkendy oddýchnete tak, že navštívite alebo vyrazíte na krátku dovolenku.

Získanie posilneného tela si vyžaduje veľa odhodlania a trpezlivosti. To sa jednoducho nemôže stať cez noc. Na dosiahnutie dobrých výsledkov je potrebné dodržiavať prísnu diétu a cvičebný režim najmenej 6-8 mesiacov v rade. Uvedomte si tiež, že tieto výsledky sa líšia od osoby k osobe. Niektorým to môže trvať dlhšie ako 8 mesiacov. Je dôležité konzultovať s odborníkom na výživu a nechať si analyzovať telo. To môže pomôcť pri stanovovaní cieľov. Musíte si stanoviť realistické ciele, aby ste ciele dosiahli včas a zostali motivovaní. Zvlášť, keď sa pokúšate dosiahnuť takýto cieľ, musíte mať silnú motiváciu a množstvo tvrdej práce.