9 úžasných výhod olivového oleja pre vašu pokožku!

Výhody olivového oleja pre vašu pokožku

Vedeli ste, že olivový olej má aj iné využitie, ako varenie? Áno! Olej extrahovaný z olivových stromov sa nazýva olivový olej. Mnoho ľudí verí, že zdravie vašej pokožky závisí od výživy, ktorú prijímate, a majú tiež pravdu. Správna rutina starostlivosti o pleť však tiež zohráva zásadnú úlohu pri získaní žiarivej pleti. Olivový olej a jeho prínosy pre vašu pokožku sa stávajú veľmi populárnymi, pretože konzumácia olivového oleja môže byť pre pokožku prospešná.

Olivový olej je bohatý na vitamíny a je jedinečný pre vašu pokožku. Len niekoľko kvapiek tohto oleja robí svoju prácu! Môžete ho aplikovať na kožu cez noc a prednostne si urobte náplasťový test, aby ste zistili, či naň nie ste alergický. Prečítajte si teda článok o výhodách olivového oleja pre vašu pokožku a o tom, ako vám pomáhajú.

Je v poriadku použiť olivový olej na tvár?

Výhody aplikácie olivového oleja na tvár môžu byť veľmi prospešné pre vašu tvár, pretože je nabitá vitamínmi. Významnú úlohu zohráva vitamín E, ktorý chráni vašu pokožku pred voľnými radikálmi a je plný antioxidantov. Nezabudnite, že nepoužívate príliš veľa olivového oleja, pretože môže upchať póry a na doplnenie žiary stačí pár kvapiek. Začnite masážou tváre olivovým olejom raz alebo dvakrát týždenne, aby ste zistili, ako reaguje vaša pokožka, aby ste ju mohli chodiť pravidelne nanášať..

Výhody olivového oleja pre pokožku:

Tu je zoznam výhod použitia olivového oleja na pokožku. Tento olej má mnoho vlastností, ktoré sú prospešné pre vašu pokožku. V tomto článku si prečítate výhody trenia olivového oleja o povrch.

1. Bohaté na antioxidanty:

Olivový olej obsahuje kyselinu olejovú a skvalén, ktoré dodávajú vašej koži antioxidanty, ako sú polyfenoly, ktoré pomáhajú bojovať proti radikulom, ktoré majú tendenciu napredovať v procese starnutia. Naše telo prechádza prirodzeným procesom oxidácie, pri ktorom sa tvoria voľné radikály, ktoré poškodzujú vašu pokožku. Mnoho pokračujúcich výskumov dokazuje klinické aplikácie olivového oleja. Vďaka vitamínom K a E je olivový olej výživný a zdravý, čo má biologický vplyv na vašu pokožku (1).

2. Protizápalové:

Olivový olej zohráva zásadnú úlohu pri liečbe zápalov, vnútorných i vonkajších, pretože má protizápalové vlastnosti. Odporúčame používať extra panenský olivový olej, ktorý je najlepším olivovým olejom na pokožku, pretože ide o nerafinovanú formu oleja, a preto pri spracovaní nestráca živiny. Preto naneste niekoľko kvapiek olivového oleja na zapálenú oblasť a nájdite okamžitú úľavu (2).

3. Proti starnutiu:

Olivový olej je plný vitamínov a živín, ktoré pomáhajú redukovať vrásky a bojovať proti známkam starnutia. Tento olej tiež pomáha opravovať vašu poškodenú pokožku a omladzuje ju. Vitamín E v olivovom oleji hrá významnú úlohu pri poskytovaní vlastností spomaľujúcich starnutie, pretože vitamín E bojuje proti voľným radikálom a redukuje aj jemné vrásky. Ak chcete použiť olivový olej na vrásky, skúste zmiešať olivový olej a citrónovú šťavu, naneste zmes na mladšie vyzerajúci (3).

4. Ošetruje akné:

Nadbytočný maz blokuje póry pokožky, ktoré spôsobujú akné. Čierne bodky a biele bodky sú ďalším problémom mnohých mladých ľudí, ktorí potrebujú okamžitú liečbu. Jednou z najlepších prírodných liečiv na liečbu akné je olivový olej. Stačí naniesť pár kvapiek olivového oleja na pokožku a udržať ju tak 15 minút. Tento proces odblokuje vaše póry a absorbuje všetky nežiaduce nečistoty, čím sa ešte viac zníži výskyt akné.

5. Prírodný hydratačný krém:

Olivový olej sa skladá z mononenasýtených tukov, ako sú omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, ktoré pôsobia ako prírodný zvlhčovač. Čistenie tváre olivovým olejom je populárna metóda, ktorá odstraňuje prebytočný tuk, ale zachováva množstvo potrebné na to, aby pokožka nevyschla. Pravidelné používanie tohto oleja dodá vašej pokožke potrebný lesk. Je to perfektný liek počas zimy, pretože olivový olej na suchú pokožku funguje perfektne. Pružnosť pokožky možno zachovať a zároveň vám dodáme hladkú a pružnú pokožku s olivovým olejom (4).

6. Peeling:

Spolu so šalátmi a varením má olivový olej aj exfoliačné vlastnosti. Mnoho ľudí dáva prednosť použitiu extra panenského olivového oleja kvôli jeho skutočným vlastnostiam. Krovinu môžete pripraviť zmiešaním olivového oleja a cukru alebo s morskou soľou. Naneste zmes na oblasti pokožky s mimoriadnou suchosťou, aby dokázala odstrániť znečisťujúce látky a odlupovať pokožku tváre a na zvyšok tela tiež olivový olej funguje na zosvetlenie pokožky..

7. Chráni vašu pokožku & Bez kazov:

Oleuropeín a skvalén sú prirodzene bohaté na olivový olej, ktorý na vašej pokožke funguje ako ochranná vrstva, vďaka ktorej je hebká. Olivový olej na jazvy po akné tiež pomáha vašej pokožke v boji proti poškodeniu pokožky spôsobenému zdrojmi životného prostredia, pretože je plný antioxidantov. Lacný spôsob ošetrenia rán je použitie olivového oleja, ktorý je spôsobený akné alebo čiernymi bodkami, vďaka čomu je vaša pokožka bez kazov. Olivový olej obsahuje flavonoidy, polyfenoly a vitamín E, vďaka ktorým je vaša pokožka zdravá (5).

8. Bohatý na vitamíny:

Olivový olej je bohatým zdrojom vitamínov, ako sú vitamíny A, D, K a E, ktoré majú preukázateľný prínos pre pokožku. Obsahuje tiež minerály ako železo, draslík, horčík a vápnik. Všetky vitamíny a minerály bohaté na olivový olej posilňujú váš imunitný systém, čím poskytujú lepšiu schopnosť bojovať s chorobami (6).

9. Chráni vašu pokožku pred UV lúčmi:

Aj keď je slnko vynikajúcim zdrojom prírodného vitamínu D, je to možné iba skoro ráno. Ako deň postupuje, slnečné svetlo má škodlivé ultrafialové lúče, ktoré by mohli poškodiť vašu pokožku, ak neprijmete predbežné opatrenia. Olivový olej zohráva zásadnú úlohu pri ochrane pokožky pred škodlivými slnečnými lúčmi, pretože je plný antioxidantov. Hovorí sa tiež, že bojuje s rakovinotvornými bunkami púhou aplikáciou olivového oleja (7).

Najlepší olivový olej pre vašu pokožku:

Existuje niekoľko druhov olivových olejov, ktoré je možné použiť na rôzne účely. Prejdeme si zoznam:

  • Čistý (štandardný) panenský olivový olej: Jednoduchý proces lisovania za studena extrahuje čistý panenský olivový olej alebo štandardný panenský olivový olej. Varenie je miesto, kde sa väčšinou používa, a považuje sa za zdravé.
  • Panenský olivový olej: Olej, ktorý má kyslosť menšiu ako 2%, sa nazýva panenský olivový olej. Rozdiel je iba v kyslosti obsahu oleja.
  • Extra panenský olivový olej: Olej s vynikajúcou chuťou a 0,8% kyslosťou sa nazýva extra panenský olivový olej. Mnoho ľudí používa tento olej do šalátov alebo na miesta, kde sa príliš neohrieva.
  • Olivový olej z Pomace: Po extrakcii oleja z olív semená stále obsahujú 5 až 8 percent oleja a zvyšná dužina je známa ako výlisky. Preto sa olej extrahovaný zo zvyšných semien nazýva olej z pokrutín.

Napriek tomu, že všetky tieto druhy olejov majú preddefinovaný účel, mnoho ľudí uprednostňuje použitie extra panenského olivového oleja na aplikáciu na vašu pokožku.

Existujú nejaké vedľajšie účinky olivového oleja na pokožku:

  • Vždy je lepšie vykonať náplasťový test, ktorý potvrdí, či ste alergický na olivový olej, na obdobie dvoch až troch dní, aby ste alergiu potvrdili, a ak nie, môžete ho naďalej používať..
  • Mnoho výrobkov na trhu má vyvážený pomer olivového oleja s kombináciou ďalších zložiek, takže ho možno použiť bez vedľajších účinkov a považuje sa za bezpečnejší ako čistý olivový olej.
  • Aplikácia olivového oleja denne môže upchať póry a podráždiť vašu pokožku, pretože z pokožky strácate prírodné oleje.
  • Odporúča sa poradiť sa s lekárom, ak chcete začať používať niečo nové, najmä ak ste tehotná.

Záverečné myšlienky:

Vďaka výhodám uvedeným v tomto článku sú výhody olivového oleja pre vašu pokožku skutočné a môže vám poskytnúť všetko, čo potrebujete, aby vaša pokožka žiarila. Aj keď konzumácia olivového oleja môže mať pozitívne účinky na vaše telo vnútorne, ale aj zvonka na vašu pokožku. Používajte olivový olej v pohodlí domova a využite všetky výhody, ktoré ponúka. Dajte nám vedieť, ako vám tento článok pomohol!