9 najlepších prírodných esenciálnych olejov na zníženie pokožky celulitídy

Celulitída je tukové ložisko pod kožnými vrstvami, ktoré sa vyhrabávajú z tkanív a majú vydutý hrudkovitý vzhľad. Táto formácia jasne znamená, že telo je postihnuté zápalovými stavmi a vyžaduje si očistu a de-detoxikáciu. Pozoruje sa, že obézni ľudia sú postihnutí celulitídou, ale existujú aj rôzne ďalšie dôvody, ako napríklad genetika, lieky, nesprávna cirkulácia, strata svalov, nezdravá strava a nedostatok pohybu..

Ženy majú tendenciu byť ovplyvňované celulitídou častejšie ako muži, pretože majú viac tukových zásob v blízkosti stehien, bokov, hormonálne zmeny po tehotenstve a menopauze sú základnými príčinami. Napriek tomu sa môžeme celulitídovej pokožky zbaviť tým, že sa vyhneme veciam, ktoré podporujú ukladanie tukov, budeme jesť zdravú a výživnú výživu a dodržiavať správny cvičebný režim, hlboké dýchanie, suché česanie pokožky a povinnú masáž prírodnými olejmi. Masáže olejom podporujú metabolizmus a eliminujú toxíny, ktoré sa ukladajú a hromadia pod kožou.

Najlepšie prírodné esenciálne oleje na zníženie celulitídy

Prírodné esenciálne oleje na redukciu celulitídy- Ako vyrobiť a používať?

Urobme si malú cestu a pozrime sa na 9 najlepších typov prírodných esenciálnych olejov, ktoré pomáhajú redukovať celulitídu..

1. Upokojujúci mandarínkový esenciálny olej:

Ako naznačuje názov, olej má sladkú, štipľavú arómu rovnako ako oranžové ovocie. Je to vynikajúci esenciálny olej z celulitídy, ktorý vám môže zdvihnúť alebo zdvihnúť náladu a dokonca vám umožní relaxovať. Obsahuje antioxidant d-limonén a zlepšuje krvný obeh a zlepšuje proces trávenia, čím vám pomôže ľahko presunúť toxíny z tela. Tento olej má citrusovú chuť a môžete ho konzumovať s vodou. Do pohára plného vody môžete pridať kvapku zdravého oleja s jedlým mandarínkovým olejom, aby mal dobrú chuť a vypijete zhruba 8-10 pohárov denne. Pretože tento olej posilňuje imunitný systém, dokonca čistí krv, a tým vám pomôže zbaviť sa celulitídovej pokožky.

Esenciálne oleje z celulitídy sú mandarínky a je možné ich miešať s inými olejmi, ako sú grapefruit, mandľový olej a jojobový olej.

Metóda miešania oleja a aplikácie:

 • Vezmite 1 kvapku mandarínkového oleja, 1 kvapku grapefruitu, 1 kvapku citrónu s dvoma lyžicami mandľového oleja a 15 kvapkami jojobového oleja.

Postup nanášania oleja:

 • Vezmite všetky esenciálne oleje na odstránenie celulitídy do nereagujúcej misky a dobre premiešajte a naneste na postihnuté miesto a dobre vmasírujte. Na dosiahnutie najlepších výsledkov zmes používajte denne.

2. Esenciálny olej z cédrového dreva:

Je to ďalší najlepší olej z celulitídy, ktorý pomáha redukovať celulitídovú pokožku a pomáha odvádzať nadmerné ukladanie tekutín v tkanivách. Dokonca odsaje prebytočný tuk medzi tkanivá a odstráni všetky toxíny prítomné v krvi. Dokonca tonizuje pokožku a zvyšuje produkciu kolagénu, čo vám priamo pomáha zbaviť sa pokožky celulitídy.

Postup pri nanášaní oleja:

 • Tento olej je možné aplikovať priamo na pokožku zmiešaním s kokosovým olejom.
 • Vezmite 1 polievkovú lyžicu oleja z cédrového dreva, potom dvakrát alebo trochu menej kokosového oleja. Olej zmiešajte a masírujte jedenkrát denne na postihnuté miesto a uvidíte, ako sa kúzelné deje niekoľko týždňov.

3. Feniklový esenciálny olej na liečbu pokožky s celulitídou:

Feniklové semienko sa používa odpradávna, pretože posilňuje telo a dokonca potláča chuť do jedla a pomáha znižovať hmotnosť. Feniklový olej detoxikuje telo a dokonca pomáha uvoľniť myseľ a telo. Použitím tohto oleja eliminuje uložený odpadový materiál a dokonca odvádza nadbytočnú retenciu vody v tkanivách. Použitím, ak je to, rozbije tukové vrstvy uložené pod kožou.

Metóda miešania oleja a aplikácie:

Existujú dva spôsoby, ktorými fenikel zmierňuje celulitídu na koži.

 • Semená feniklu môžete zmiešať s vodou a vytvoriť hladkú pastu, ktorú nanesiete na pokožku s celulitídou. Potom, čo uschne, jemne masírujte a umyte vlažnou vodou.
 • Vezmite 15 kvapiek feniklu, rozmarínového oleja a 10 kvapiek borievkového a grapefruitového oleja s 20 -25 kvapkami alebo mrkvového oleja.

Kroky na aplikáciu oleja:

 • Všetky ingrediencie zmiešajte v sklenenej fľaši a poriadne premiešajte, aby sa zmiešali.
 • Teraz pred kúpaním pokvapkajte 2-3 kvapky tejto zmesi na pokožku celulitídy.
 • Použite kefku na telo a štetiny a krúživými pohybmi štetcom nahor, aby sa pokožka stimulovala a zlepšila cirkuláciu, a tento olej pomáha zbaviť sa pokožky celulitídy.

4. Jojobový esenciálny olej:

Jojobový olej je v skutočnosti tekutý vosk získavaný z orechov tejto rastliny. Olej pomáha zjemniť pokožku a regulovať a zvyšuje produkciu kožného tuku (je to ten, ktorý udržuje pokožku hydratovanú dlhé hodiny). Obsahuje antioxidanty, ktoré pomáhajú odstraňovať toxíny z tela a pomáhajú redukovať celulitídu.

Metóda miešania oleja a aplikácie:

5 lyžíc jojobového oleja, 3 lyžice mandľového alebo olivového oleja podľa dostupnosti.

Kroky na aplikáciu oleja:

 • Olej zmiešajte v malej sklenenej fľaši a dobre ho pretrepte.
 • Potom postihnuté miesto očistite vodou a osušte.
 • Potom olej pomaly a jemne masírujte, nechajte ho vysušiť.

Pokiaľ je to možné, použite olej pred spaním, aby zostal cez noc a robil s pokožkou celulitídy zázraky.

5. Olej proti celulitíde- esenciálny olej z lieskových orieškov:

Tento najlepší olej proti celulitíde preniká hlboko do pokožky; pomáha tonizovať pokožku a napnúť ju. Keď sa tento olej zmieša s iným éterickým olejom, funguje to úžasne a fantasticky funguje na zníženie pokožky celulitídy.

Spôsob miešania oleja:

4 polievkové lyžice oleja z lieskových orieškov a jojobového oleja, 8-10 kvapiek esenciálneho oleja škorica, pomaranč, cyprus a borievka.

Kroky na aplikáciu oleja:

 • Zmiešajte všetky oleje v sklenenej fľaši a dobre pretrepte.
 • Celulitídnu oblasť umyte, odstráňte nečistoty a osušte.
 • Potom vezmite 3-4 kvapky zmesi a naneste na postihnuté miesto.
 • Príjemne masírujte oblasť alebo urobte česanie, aby preniklo hlboko do pokožky a zlepšilo krvný obeh.

6. Znížte celulitídu pomocou škoricového esenciálneho oleja:

Olej bol vyhlásený za jeden z najlepších esenciálnych olejov na redukciu a zbavenie sa celulitídovej pokožky. Škorica funguje ako prirodzená detoxikácia tela tým, že odstraňuje odpad a tekutiny a zlepšuje krvný obeh, čo zase pomáha zbaviť sa pokožky celulitídy.

Metóda miešania oleja a aplikácie:

10 kvapiek škoricového, jalovcového, pomarančového a cyprusového oleja s pol šálkou jojobového oleja.

Kroky na uplatnenie:

 • Zmiešajte všetok éterický olej v hustej sklenenej fľaši s tesnými viečkami.
 • Opatrne masírujte postihnutú oblasť krúživými masážnymi pohybmi, pričom končekmi prstov vyvíjajte určitý tlak.
 • Nevyvíjajte príliš veľký tlak, aby to poškodilo vaše tkanivá.
 • Pokiaľ je to možné, naneste olej na noc.

Mix používajte denne a sledujte, či sa nestanú zázraky.

7. Esenciálny olej z citrónovej trávy:

Tento žltý olej funguje ako simulátor a dokonca pôsobí ako sedatívum. Je to úžasný adstringent a tento olej má schopnosť rozpúšťať usadeniny celulitídy a zbaviť vás pokožky. Tento najlepší olej na celulitídu je skvelým zdrojom energie a eliminuje zadržiavanie tekutín pod tkanivami.

Kroky na aplikáciu oleja:

 • Tento olej môžete použiť samotný bez miešania s akýmkoľvek olejom alebo podľa potreby zmiešať s iným esenciálnym olejom a aplikovať na postihnutú pokožku.
 • Na dosiahnutie najlepších výsledkov stačí vziať pár kvapiek tohto oleja a dvakrát denne ho masírovať.
 • Zaistite, aby ste po aplikácii tohto oleja neboli vystavení slnečnému žiareniu, pretože tento olej je fotosenzitívny a môžu sa vyskytnúť niektoré pigmentové škvrny.

8. Rozmarínový esenciálny olej:

Jedná sa o účinnú liečbu celulitídového oleja pre ľudí, ktorí trpia krvným obehom, pretože tento olej môže bojovať proti lymfatickým blokádam a pomôže vám bojovať v jednoduchom boji proti celulitíde. Okrem toho odvádza zadržiavanie tekutín a škodlivé toxíny uložené v tkanivách. Dokonca znižuje duševnú únavu a skvele stimuluje aj mozog.

Metóda miešania oleja a aplikácie:

15 kvapiek rozmarínového, jalovcového a feniklového oleja, 1 kvapku citrónového oleja a 5 kvapiek muškátového oleja.

Kroky na uplatnenie:

 • Zmiešajte všetok éterický olej v sklenenej fľaši a dobre ho pretrepte.
 • Vezmite niekoľko kvapiek oleja do dlane a masírujte alebo si kefujte oblasť 5-10 minút denne. Nebuďte na kožu veľmi tvrdí, pretože by to mohlo poškodiť tkanivá.

Uchovávajte fľašu na tmavom a chladnom mieste, aby ju bolo možné používať dlhšie. Pretože všetky tieto procesy chvíľu trvajú, nestrácajte nádej a pokračujte v pozitivizme.

9. Jalovcový éterický olej:

Tento éterický olej je široko používaný, pretože má schopnosť znižovať zadržiavanie vody, aktivuje tkanivá a zvyšuje metabolizmus, čo pomáha zbaviť sa pokožky z celulitídy. Pravidelnou aplikáciou tohto oleja odstraňuje cholesterol, čo je jeden z hlavných dôvodov rozvoja celulitídy v tele. Keď sa tento olej zmieša s iným éterickým olejom, funguje ako dobrá zmes proti celulitíde.

Metóda miešania oleja a aplikácie:

15 kvapiek borievkového oleja, 10 kvapiek citrónového feniklového oleja s dvoma lyžicami mandľového oleja a 10 kvapiek mrkvového oleja ako nosného oleja.

Kroky na uplatnenie:

 • Najprv zmiešajte všetok olej v sklenenej fľaši a pretrepte ho, aby sa olej správne premiešal.
 • Potom môžete buď masírovať postihnuté miesto, alebo môžete olej použiť v čase kúpeľa.

Vaňu môžete naplniť vodou a do misky nabrať mlieko a naliať 6-8 kvapiek tejto zmesi. Nalejte zmes do vane naplnenej vodou a potom sa namočte do vane a potierajte ňou alebo masírujte pokožku celulitídy.

Celulitída sa tvorí v oblasti nadlaktia, brucha, stehna a zadku. Vzniká tak, že človek začne starnúť a telesné tkanivá strácajú pružnosť, alebo keď stratíte svaly rýchlym spôsobom, môže to byť ďalší dôvod pre celulitídu..

Existuje mnoho moderných a najnovších spôsobov, ako je liposukcia, terapia rázovými vlnami, injekčná laserová terapia, ktorá zmierňuje celulitídu, ale po krátkom čase sa znova objaví a vyzerá škaredšie ako predtým, takže je jednou z najlepších a najbezpečnejších metód znižovania a získavania zbavená pokožky z celulitídy je prírodný esenciálny olej, ktorý dokáže účinne roztaviť a rozpustiť starý najtvrdší tuk nahromadený pod kožou. V tomto procese nemôžete okamžite dosiahnuť výsledky, takže musíte mať trpezlivosť a olej pravidelne nanášať.