50 najlepších domácich rád starostlivosti o pleť

Oháňať sa bezchybnou a žiarivou pokožkou je tým najcennejším snom pre ženu. Je smutné, že rôzne faktory spolu ako nezdravý životný štýl a znečistenie spôsobujú katastrofu na našej koži. Ak teda túžite oživiť svoju krásu, vezmite si tieto najlepšie tipy na domácu starostlivosť o pleť, ktoré vás nikdy nesklamú.

Krása začína s lepšou pleťou. Zdravá a lepšia pokožka dodáva žiarivú žiaru, vďaka ktorej sú prírodné krásy také atraktívne. Jediná vec, ktorú sa musíte naučiť, je udržiavať svoju pokožku. A pravidelným a oddaným cvičením začnete vidieť tieto zmeny na koži.

Najlepšie tipy na domácu starostlivosť o pleť

Najlepšie tipy na domácu starostlivosť o pleť pre ženy a mužov:

Nebojte sa teda, ak ste sa rozhodli nasledovať nasledovné, existuje viac ako dosť tipov na starostlivosť o pleť, ktoré by ste mohli začať. Tu je 50 najlepších tipov prírodnej domácej starostlivosti o pleť.

1. Pite veľa vody:

Tipy na starostlivosť o pleť - žena voda

Najdôležitejším tipom pre krásu je udržať pokožku a telo hydratované pitím veľkého množstva vody. Voda vyplavuje toxíny z vášho organizmu a udržuje vašu pokožku zdravú a plnú života. Pitná voda navyše pomáha pri transporte kyslíka a živín do kožných buniek, čím obmedzuje predčasné starnutie. Uistite sa, že vypijete najmenej 8 pohárov vody každý deň, aby bola vaša pokožka ošetrená zvnútra aj zvonka.

2. Vyhnite sa vystaveniu suchému vzduchu:

Tipy na starostlivosť o pokožku - sušič vlasov

Sušič vlasov môže byť užitočný na sušenie vlasov, ale používanie viacerých spôsobov, ako ich používať, môže spôsobiť poškodenie vlasov. Ovplyvňuje aj pokožku za vlasmi a okolo vlasov. Ak chcete chrániť svoju pokožku, mali by ste radšej vynechať sušič vlasov.

3. Vyhnite sa dlhšiemu kontaktu s horúcou alebo chlórovanou vodou:

Tipy na starostlivosť o pokožku - horúce a chlór

ženská pokožka je vždy jemná a citlivá, preto buďte opatrné s vecami ovplyvnenými pokožkou. Horúca voda a chlórovaná voda môžu mať vplyv na jemnú ženskú pokožku. Aby ste sa tomu vyhli, horúcu a chlórovanú vodu z každodenného používania vecí.

4. Popíjajte čaj:

tipy na starostlivosť o pleť - popíjajte čaj

Zostaňte hydratovaní po celý deň a dajte prednosť teplým tekutinám, ako je napríklad bylinkový čaj. Uvarte si pikantný čaj s čerstvým zázvorom a citrónom, ktorý vás popoludní zobudí a udrží v zdraví. A čo je najdôležitejšie, bude mať za následok žiarivú pokožku. Zelený čaj je plný antioxidantov a protizápalových vlastností, ktoré pomáhajú bojovať proti baktériám a voľným radikálom. Skúste vypiť aspoň jednu šálku zeleného čaju denne.

5. Používajte prírodné produkty:

Tipy na starostlivosť o pleť - prírodné produkty

Na pokožku nepoužívajte žiadne chemické fľaškové výrobky !! Väčšina výrobkov, dokonca aj tých, ktoré tvrdia, že sú extrémne prírodné, obsahuje chemikálie. Chemické výrobky prejavia účinok do niekoľkých týždňov, ale akonáhle ich prestanete používať, skončia tak, že vaša pokožka bude vyzerať viac poškodená ako predtým. Používajte prírodné produkty známych značiek. Toto sú navždy najjednoduchšie tipy na starostlivosť o pleť.

6. Používajte balzamy na pery:

Používajte balzamy na pery

Chill out popraskané pery, aby sa zabránilo popraskaniu, držať sa veľa lesku na pery alebo balzamu, než idete von. Uistite sa, že opakovane podávate žiadosť. Uistite sa však, že používate kvalitné balzamy na pery vyrobené zo 100% prírodných produktov

7. Používanie šatky:

Svetlá pokožka v zime

Nosenie šatky chráni vašu pokožku pred nepriaznivými vplyvmi podnebia. V lete drží škodlivé ultrafialové lúče na uzde, v zime chráni pokožku pred chladným chladným vetrom. Pri vychádzkach do chladného počasia si preto dajte šatku a rukavice.

8. Veľa spánku:

Tipy na starostlivosť o pleť - Spánok

Jedným z najlepších a najľahších tajomstiev krásy je zdravý spánok. Zistilo sa, že nedostatok spánku bráni krvnému obehu, vďaka čomu budete vyzerať bledo a nudne. Skúste preto spať osem až desať hodín v noci, aby ste predniesli svoju najlepšiu tvár. Kým spíte, telo má dostatok času na omladenie a opravu pokožky.

9. Odstráňte make -up pred spaním:

Pred spaním si odstráňte make -up

Zanechanie make -upu na pokožke nielenže upcháva póry, ale tiež spôsobuje nadmerné sucho a vedie k tvorbe lupín. Dôvodom je, že väčšina kozmetických výrobkov obsahuje špecifickú molekulu cukrového typu, ktorá podporuje rast mikroorganizmov. Nikdy nespite v líčení, bez ohľadu na to, ako ste unavené. Vždy používajte jemný čistiaci prostriedok bez oleja. Buďte usilovní a vaša pokožka sa zlepší.

10. Čisté ruky pred dotykom tváre:

Tipy na starostlivosť o pokožku - dotknite sa pokožky

Ruky preč!! Prestaňte sa dotýkať svojej tváre! Povrchy, ktorých sa dotknete, sú plné špiny a baktérií, od telefónu cez zvonček až po ponuky v reštauráciách a všetky tieto baktérie sa vám začnú šíriť po tvári, hneď ako sa začnete dotýkať pokožky. Väčšina kožných problémov zmizne bez použitia akýchkoľvek foriem liekov jednoduchým držaním rúk mimo tváre. Jednoduché, ale prospešné tipy na starostlivosť o pleť pre ženy.

11. Správne jesť:

Šťavy pre žiariacu pokožku

Všetci vieme, že krása pochádza zvnútra. Ak teda túžite vyzerať krásne a mlado, dobre sa stravujte. Čerstvé, zdravé potraviny obsahujú vitamíny a živiny, ktoré udržujú pokožku žiarivú. Skúste jesť potraviny s viac špenátom podobným železu, zelenými fazuľkami a šťavami. Vaša pokožka sa za chvíľu vyživí. Pridajte do svojej stravy veľa ovocia a vyhýbajte sa šťavám. Jednou z najdôležitejších rád starostlivosti o pleť je správne jesť a dodržiavať pravidelnú zdravú výživu.

12. Udržujte vlasy mimo tváre:

Udržujte vlasy mimo tváre

Vyhoďte si vlasy a dajte si vlasy mimo tváre. Mastné vlasy a koža idú k sebe a vlasy môžu šíriť infekciu. Ak sa vám teda vlasy mastia, jednoducho ich zopnite do uzla, aby ste sa nalepili na tvár častejšie.

13. Pravidelne si čistite tvár:

Tipy na starostlivosť o pleť - umývanie tváre

Ráno a večer si umyte tvár. Urobte si z toho rutinu tým, že si na tri týždne nastavíte pripomenutie. Akonáhle to začnete robiť niekoľko týždňov, stane sa to zvykom. Po opláchnutí kondicionéra na vlasy v sprche si umyte tvár.

14. Naneste najlepší hydratačný krém:

Tipy na starostlivosť o pokožku - zvlhčite pokožku

Príliš veľa sprchovania môže vašu pokožku skutočne vysušiť a svrbieť. Čistá pokožka síce vedie k čistej koži, ale príliš časté alebo príliš silné umývanie môže pokožku podráždiť a spôsobiť viac škody ako úžitku. Ihneď po kúpeli alebo sprche preto zvlhčite pokožku dobrým zvlhčovačom. Ak je to možné, použite zvlhčovač, ktorý obsahuje SPF, alebo môžete dokonca použiť prírodný med a oleje ako prírodný zvlhčovač.

15. Obmedzte čas kúpeľa:

Koža sú rady - obmedzte kúpeľ

Horúca voda a dlhé sprchy alebo kúpele môžu z vašej pokožky odstrániť oleje, okrem toho spôsobiť mierne popáleniny. Zatiaľ čo sa môžete sprchovať, môžete sa cítiť lepšie, štúdie ukazujú, že je to najhoršie, čo môžete svojej koži urobiť. Skúste preto stráviť menej času pod sprchou a vždy používajte teplú alebo studenú než horúcu vodu.

16. Čistenie:

Tipy na starostlivosť o pleť - čistenie

Väčšinu očisty robte vo kúpeli. Počas kúpeľa zostane pokožka vlhká a póry zostanú otvorené. Vyhnite sa používaniu drsných čistiacich prostriedkov alebo adstringentných prípravkov! Pri čistení pokožky používajte jemné masážne pohyby. Organická čarodejnícka voda a organická žihľavová voda sú prírodné adstringenty. Nezabudnite, že čistenie pleti by malo vždy nasledovať tonizáciou.

17. Vyhýbajte sa alkoholovým výrobkom na ochranu pokožky:

Vyhnite sa alkoholickým výrobkom na ochranu pokožky

Vždy vyskúšajte používať výrobky bez alkoholu, pretože niekedy zvýšená vlhkosť môže otvoriť póry. Vždy by ste sa mali vyhýbať výrobkom na ochranu pokožky obsahujúcim alkohol, pretože vašu pokožku vysušujú.

18. Vykonajte píling:

Exfoliate - maska ​​na tvár

Ak nie každý deň; uistite sa, že budete pokožku peelingovať najmenej dvakrát týždenne. Exfoliácia pomáha zmenšiť póry na koži tým, že eliminuje odumreté kožné bunky, nečistoty a olej. Na dosiahnutie lepších výsledkov používajte prírodné a domáce exfoliačné masky. V prípade citlivej pokožky hľadajte jemnejší píling. Po dokončení odlupovania očistite pokožku jemným čistiacim prostriedkom, ktorý vyčistí odumreté povrchové bunky a dodá pokožke hladkú a jemnú pokožku..

19. Nepoužívajte mydlo viackrát:

Tipy na starostlivosť o pleť - umývanie mydlom

Vyhnite sa umývaniu tváre mydlami viac ako dvakrát denne. Pretože mydlá môžu odstraňovať olej z vašej pokožky, namiesto toho si tvár často umývajte čistou vodou alebo namiesto mydla používajte jemný čistiaci prostriedok..

20. Nezdržujte sa tvárami:

Tipy na starostlivosť o pleť - ošetrenie tváre

Aj keď sa vám nechce tráviť peniaze za návštevy kúpeľov, dodržiavajte pravidelnosť pravidelnej aplikácie vlastných domácich tvárí. Pre lepší výsledok uprednostnite tváre ako ílové.

21. Chráňte sa pred slnkom:

tipy na bielenie tváre 5 používajte slnečnú lesklú čiapku

Je veľmi dôležité chrániť pokožku pred slnečným žiarením. Trocha slnečného žiarenia je v poriadku, ale dlhodobý pobyt môže spôsobiť starecké škvrny, vrásky, spáleniny od slnka a ďalšie kožné problémy. Je to jeden zo základných tipov starostlivosti o pleť zo zoznamu.

22. Nechoďte von v poludnie:

Nechoďte von v poludnie

Vyhýbajte sa slnku počas špičiek – od 11:00 do 13:00. to je čas, ktorému by ste sa mali vyhýbať, bez ohľadu na sezónu. Počas týchto hodín, dokonca aj v zatiahnutých dňoch, je ultrafialové žiarenie najvyššie, čo môže poškodiť pokožku.

23. Používajte opaľovacie krémy:

Používajte opaľovacie krémy

Zistilo sa, že vrásky sú v takmer 90% prípadov spôsobené nadmerným pobytom na slnku. Preto nikdy nezabudnite vyjsť z domu bez použitia opaľovacích krémov. Nezáleží na tom, či je leto alebo zima. Pamätajte si, že je lepšie predchádzať akémukoľvek poškodeniu pokožky, než by ste ju mali neskôr opravovať. Používajte opaľovací krém s SPF najmenej 15. Skúste ho naniesť každé dve hodiny a ak plávate, nanášajte ho častejšie.

24. Nepoužívajte make -up nadácie v lete:

V lete nepoužívajte make -up nadácie

V lete nepoužívajte základy. Skúste ho udržať čistý a vydrhnutý. Rozhodne používajte opaľovací krém, ale pleťovú vodu, pretože je ľahšia a vydrží dlhšie. Môžete dokonca použiť opaľovací krém s matným vzhľadom, pretože funguje ako opaľovací krém plus základ.

25. Používajte ochranné príslušenstvo počas dňa:

Tipy na starostlivosť o pleť - umberalla

Noste ochranný odev- noste košele, rifle a slnečné okuliare s dlhým rukávom. Je možné ho doplniť klobúkom so širokým okrajom alebo použiť slnečník na zatienenie. Musíte sa riadiť týmto užitočným a hodnotným jednoduchým tipom na starostlivosť o pleť.

26. Prestaňte fajčiť:

Vyhnite sa fajčeniu

Ak fajčíte, najlepší spôsob, ako si chrániť pokožku, je prestať s fajčením. Fajčenie zužuje drobné cievy v našich najvzdialenejších vrstvách pokožky, čo znižuje prietok krvi, pokožka vyzerá staršie a prispieva k tvorbe vrások. V zásade poškodzuje kolagén a elastín, ktoré sú považované za vlákna, ktoré dodávajú našej koži pevnosť. Dokonca aj nepretržité výrazy, ktoré robíte pri fajčení, ako napríklad sťahovanie pier pri vdýchnutí a prižmúrením očí, aby ste zabránili dymu, môžu prispieť k tvorbe vrások..

27. Zdravá strava:

Tipy na starostlivosť o pleť - zdravá strava

Zdravá strava vám môže pomôcť vyzerať čo najlepšie. Strava bohatá na vitamíny A, C. & E a nízky obsah nezdravých tukov a spracovaných alebo rafinovaných uhľohydrátov môžu podporovať mladšie vyzerajúcu pokožku. Jedzte veľa organického ovocia a organickej zeleniny (pripravte si rôzne odrody). Jedzte mastné ryby, ako sú čerstvé a divé makrely a divoký losos (aby získali žiarivú pokožku). Bobule sú bohaté na vitamín C a na antioxidanty, rovnako ako oni, majú malý glykemický index, takže nezvyšujú hladinu cukru v krvi. Pridanie kokosového oleja do vašej stravy pomôže hydratovať a vyhladiť vašu pokožku. Orechy podávajte častejšie, pretože vysokokvalitné mastné kyseliny a oleje v nich pomáhajú pri omladení a obnove pokožky.

28. Aplikujte mliečny balíček:

Mlieko viac

Ak ste kutil, navrhnem vám použiť mlieko v chladničke. Odoberte malé množstvo mlieka do vaty a jemne si ním poklepte po tvári, nechajte pôsobiť asi 10 minút a potom umyte. Aby ste dosiahli účinok na celé telo, pridajte do vody do kúpeľa pohár mlieka. Určite získate čistú a hladkú pokožku.

29. Znížte dávku alkoholu:

Tipy na starostlivosť o pleť - víno

Ak každý mesiac bojujete s hormonálnymi výpadkami, obmedzte príjem mliečnych výrobkov. Zlepšenie pokožky sa začne prejavovať v priebehu niekoľkých týždňov. Bolo uvedené, že mliečne výrobky (dokonca aj organické) obsahujú špecifické kravské hormóny, ktoré spôsobujú vylučovanie oleja zo žliaz, a preto odteraz spôsobujú časté akné. Skúste a zatraste, šalátové dresingy alebo proteínové tyčinky majú vysoký obsah mlieka. Ak ich však musíte konzumovať, obmedzte sa na odstredené mlieko.

30. Naneste alkohol na pupienky:

Ošetrenie pupienkov - tvár s akné

Ak plánujete vyschnúť pupienok doma, urobte to presným spôsobom. Sterilizujte ihlu a ruky trením alkoholu. Potom pomocou sterilizovanej ihly prepichnite bielu hlavu pupienka, len toľko, aby sa zlomila koža. Zatlačte na obidve strany pupienka pomocou čistej vatovej tyčinky, kým sa nevypustí. Prikryte ho obväzom, aby zostal čistý, kým sa uzdravuje.

31. Ovládajte stres:

Tipy na starostlivosť o pleť - stresový segment

Nekontrolovaný stres môže spôsobiť mnoho kožných problémov. Stres podporuje tvorbu mračenia, ktoré zanecháva linky a vrásky. Zvládnite svoj stres pre zdravú pokožku a zdravý duševný stav. Nájdite si čas na to, čo vás baví. Toto je jeden z najlepších a najlepších tipov starostlivosti o pleť pre mužov i ženy

32. Vyhnite sa veľmi tuhým podprsenkám:

Odomykacia podprsenka

Si žena? Ak máte ramienka podprsenky príliš tesné, môže vám to spôsobiť akné na ramenách. Uvoľnením ramienok len o štipku, bude vaša pokožka dýchať a budete mať menšiu šancu, že sa v tejto oblasti budete musieť vymaniť.

33. Cvičte pravidelne:

Mladá žena cvičiaca 23

Cvičenie upokojuje myseľ a zlepšuje krvný obeh v celom tele. Pomáha dosiahnuť prirodzený, dobre vyzerajúci vzhľad pokožky. Skvelý obeh odovzdáva živiny do každej bunky vo vašom tele, zatiaľ čo posilnený sval tiež vyzerá krásne. Nezabudnite si umyť tvár pred cvičením aj po ňom.

34. Užívanie multivitamínových potravín:

Užívanie multivitamínových potravín

Vezmite si skutočne kvalitný multivitamínový doplnok alebo doplnok výlučne pre dobrú pleť! Alebo ešte lepšie jesť zdravú výživu, ktorá obsahuje Omega 6 a Omega 3 a vitamín C. Väčšina odborníkov a starých rodičov dokazuje, že toto je jeden z najlepších a najlepších tipov na starostlivosť o pleť navždy.

35. Naneste olej z čajovníka:

Naneste olej z čajovníka

Ste unavení hľadaním bodovej liečby akné? Prineste si 100% olej z čajovníka a naneste ho na oblasť pred spaním, a keď sa zobudíte, budete mať oveľa šťastnejšiu pleť..

36. Starostlivosť o vlasy s vlasmi počas spánku:

Starajte sa o tipy pri starostlivosti o vlasy, keď spíte

Ak ste človek, ktorý nemá čas denne sa umývať šampónom. Potom spite s vlasmi v chvoste, aby ste udržali tvár mimo mastnoty, ktorá sa tam môže nachádzať vo vašich prameňoch. Olej z vlasov môže upchať póry pokožky a spôsobiť pupienky a akné.

37. Nebuď špina:

Uterák okolo vlasov

Nepoužívajte rovnaký uterák na ruky ani tvár. Nečistoty, ktoré zostanú na uteráku, by ste nemali používať na utieranie tváre, preto používajte oddelené uteráky. Pokožka tváre je citlivá a jemná, takže olej z vlasov alebo iných častí tela by sa nemal prenášať na tvár. Použitie samostatných uterákov na ruky a tvár je veľmi dôležité, ak ste náchylní na akné.

38. Drž sa ďalej od tváre:

Tipy na starostlivosť o pokožku - baktérie v mobilných telefónoch

Nedávna štúdia odhalila, že zárodočných infekcií v smartfónoch je dokonca viac, ako tých, ktoré sa nachádzajú na toaletnom papieri. Šokujúce sa to môže zdať, ale jednou z jednoduchých rád starostlivosti o pleť pre dievčatá je obmedziť používanie telefónov alebo ich často dezinfikovať. Keď si pri telefonovaní položíte telefón na tvár, môže to viesť k veľkým zlomom. Pretože váš mobilný telefón obsahuje baktérie, používajte antibakteriálne obrúsky na maximálne čistenie telefónu, aby ste sa vyhli akné.

39. Holenie opatrne:

Tipy na starostlivosť o pleť - holiaca sa žena

Na ochranu pokožky naneste pred holením krém alebo krém na holenie. V deň holenia si nohy umyte radšej kondicionérom než mydlom. Použitie kondicionéra pomôže zjemniť vlasy na nohách, a tým bude proces holenia oveľa jednoduchší. Na najbližšie oholenie použite čistý, ostrý holiaci strojček. Nikdy si nehoľte vlasy proti smeru, v ktorom vlasy rastú.

40. Pat Dry:

Tipy na starostlivosť o pokožku - uterák

Po umývaní alebo kúpaní; jemne poklepte pokožku suchým uterákom, aby na vašej pokožke zostala určitá vlhkosť. Vyhnite sa treniu pokožky uterákom po kúpaní, pretože to môže spôsobiť podráždenie a v konečnom dôsledku viesť k strate pružnosti pokožky. Pleť vysušená po každom sprchovaní je obzvlášť dôležitá pre osoby s citlivou pokožkou.

41. Nejedzte viac sladkého:

Tipy na starostlivosť o pleť - cukor

Prebytočný cukor nielenže zútulní vaše nohavice, ale tiež spôsobí, že vaša pokožka bude staršia. Ak máte chuť na sladké, musíte vedieť, že cukor v skutočnosti neprospieva vašej pokožke. Cukor môže viesť k predčasnému starnutiu pokožky a k uvoľneniu pokožky, pretože cukor môže mať vplyv na elastín, ktorý umožňuje koži pružnosť. Aj keď nemusíte cukor úplne vylúčiť zo stravy, obmedzte jeho príjem iba na prírodné cukry nachádzajúce sa v celozrnných výrobkoch, ovocí a zelenine. Vyhnite sa konzumácii výrobkov s obsahom cukru, ako sú zmrzliny, biely chlieb a cukríky.

42. Používajte prírodné nápoje:

žena pijúca limonádu

Sýtené nápoje nie sú prospešné pre vaše zdravie ani pre vašu pokožku, takže ak chcete zabrániť tomu, aby vás matná a dehydrovaná pokožka ovplyvnila, uistite sa, že sa obrátite na prírodné neperlivé nápoje. Väčšina týchto sýtených nápojov obsahuje zložky, ktoré spôsobujú predčasné starnutie. Majú extrémne vysoký obsah cukru, ktorý má škodlivý vplyv na vašu pokožku. Jednou zo základných rád starostlivosti o pleť pre dievčatá je teda vyhnúť sa krepovatým nápojom a rozhodnúť sa pre tie prírodné.

43. Zapnite nočný krém:

Zmeňte svoj nočný krém

Uvedomili ste si, že je potrebné, aby v okamihu, keď začnú prudko stúpať teploty, použiť ľahší hydratačný krém. Rovnakú logiku použite aj pre svoj nočný krém. Prepnite na ľahší krém, aby ste dosiahli lepšie výsledky bez veľkého úsilia. Oblasť nosa sa ľahko zvlhčuje, preto sa mu vyhnite.

44. Skúste čistiace prostriedky bojujúce proti akné:

Vyskúšajte čistiace prostriedky bojujúce proti akné

Akné je tým najzložitejším problémom s pokožkou pre nás všetkých. Najlepším spôsobom, ako s nimi bojovať, je použitie kvalitných čistiacich prostriedkov na boj proti akné a umývania tváre. Aj keď dni, keď ste bojovali s akné, sú oficiálne preč; Ak máte problémy s leskom, použite čistiaci prostriedok na báze kyseliny salicylovej. Neprekračujte 2% koncentráciu.

45. Zmeňte svoj štýl spánku:

Zmeňte svoj štýl spánku

Ak spíte brucho, máme pre vás zlú správu. Naša hlava váži niekde okolo 7 až 8 kíl. Nemyslíte si, že je to veľký tlak na to, aby ste si noc čo noc tlačili na tvár? Strana, na ktorej spíte, bude mať viac vrások. Tí, ktorí tam už spia, sa pokúsia hodiť vám pod hlavu ďalší vankúš. Ak však radi spíte na boku, použite saténovú alebo hodvábnu obliečku na vankúš. Pretože tieto textúry nevyvolávajú záhyby na povrchu pokožky.

46. ​​Nerobte nadmerné peelingy:

Tipy na starostlivosť o pokožku - nadmerné skúmanie

Napriek tomu, že exfoliácia je veľmi dôležitou súčasťou základnej rutiny starostlivosti o pokožku, ale ako všetko, nadmerná exfoliácia môže vašej pokožke veľa poškodiť. Príliš veľa drhnutia je určite niečo, čomu by ste sa mali vyhnúť, pretože by to mohlo spôsobiť podráždenie pokožky. Tiež spôsobuje opuchy a dokonca má za následok časté vyrážky po akné (áno, účinok môže byť opačný, ak to preženiete).

47. Nejedzte nezdravé a olejové potraviny:

Tipy na starostlivosť o pokožku - zelenina a ovocie

Vyhnite sa nezdravému a mastnému jedlu a snažte sa čo najviac zaradiť do svojej každodennej stravy čerstvú zeleninu a ovocie. Rôzne výskumy odhalili, že strava s vysokým obsahom sacharidov a tukov skôr spôsobuje výskyt vrások. Vyhnite sa tiež červenému mäsu a krémovým syrovým výrobkom, pretože obsahujú to, čo poznáme ako „starnúce tuky“ a ktoré sú pre našu pokožku smrteľné.

48. Používajte prírodné balzamy proti starnutiu:

Pleťová maska ​​proti starnutiu

Rozmaznávajte svoju pleť pleťovou maskou proti starnutiu aspoň raz týždenne. Táto maska ​​pomáha uvoľniť póry a zdvihnúť ochabnutú pokožku. Niektoré z najlepších domácich a účinných prírodných obalov, ktoré odolávajú včasným známkam starnutia, sú aloe vera, maska ​​z ružovej vody a levandule, maska ​​z olivového oleja a banánu, pleťová maska ​​z mlieka a mandlí, balenie z glycerínu a vaječného bielka a pleťová maska ​​z citrónu a medu. Pravidelné používanie ktoréhokoľvek z týchto balíčkov proti starnutiu poskytne mladšie vyzerajúcu pokožku, ako nikdy predtým.

49. Pite studenú vodu:

Tipy na starostlivosť o pokožku - studená voda

Verte či neverte, studená voda môže byť rýchlym liekom na unavene vyzerajúcu pokožku. Striekanie studenej vody je ideálnym spôsobom, ako posilniť unavenú pokožku, pretože stimuluje krvný obeh a získava oveľa zdravší vzhľad. Masírovanie kociek ľadu na tvári tesne pred spaním pomôže redukovať akné a vrásky.

50. Prepusťte alkohol:

Tipy na starostlivosť o pokožku - obmedzte alkohol

Viac ako jeden nápoj denne môže spôsobiť zvýšenú produkciu oleja a rozšírené póry. Je však dokázané, že víno (s mierou) chráni bunky pokožky pred škodlivým ultrafialovým žiarením, takže pokiaľ ide o víno, málo premýšľajte a začnite piť. Toto je ďalší dôležitý tip na ochranu pokožky.

Takže teraz poznáte tajomstvá toho, čo skutočné dievčatá robia, aby vyzerali krásne. Toto sú najlepšie a prírodné tipy na starostlivosť o pleť vhodné pre ženy všetkých vekových skupín. Dodržiavaním týchto základných rád pre krásu budete obdarení žiarivou a svetlou pokožkou v krátkom čase. Tieto domáce opravné prostriedky sú absolútne bezpečné a robia s vašou pokožkou zázraky, bez toho, aby ste vo vrecku spálili veľkú dieru.