11 úžasných výhod medu pre pokožku!

Med sa stal a je neoddeliteľnou súčasťou nášho života po mnoho rokov, v skutočnosti od stáročí. Med, od varenia po liečbu rôznych infekcií, je ako kozmetický výrobok v našich životoch čarovným elixírom. Med pochádza z obdobia starovekého Egypta a bol oceňovaný za svoje liečivé schopnosti a dokonca aj krásna Kleopatra údajne veľmi často používala medové masky. Teraz, keď je prírodná starostlivosť o pleť stále obľúbenejšia a keďže mnoho ľudí má rôzne typy problémov s pokožkou, stal sa med zásadnou súčasťou rutín starostlivosti o pleť..

Med pre kožné výhody

Čo je to zlato??

Med je prírodná zložka, ktorá sladko chutí a tvorí sa z nektáru kvetov. Tvorba medu začína tým, že včely zbierajú nektár z rôznych kvetov, ktoré sa rozkladajú na jednoduché cukry a potom ich skladujú v plástoch. Podľa výskumu má med vysoký obsah vlhkosti, a to je dôvod, prečo včely krídlami prevetrávajú plást, aby bol med suchý. Včely medonosné prirodzene vyrábajú med pre svoje kolónie a pre svoju potravu pre silu. Med je plný živín, ktoré sú pre pokožku nevyhnutné; Med obsahuje vitamíny B, zinok, vápnik, draslík a železo.

Vlastnosti medu:

Med, prírodná sladká látka, je známa v boji proti prechladnutiu a hydratácia vlasov má pri aplikácii na pokožku niekoľko úžasných výhod. Tu je uvedených niekoľko z nich.

 • Antibakteriálne: Antibakteriálne vlastnosti medu pôsobia proti baktériám spôsobujúcim akné a predchádzajú jeho výbuchu. Pomáha udržať vašu pokožku čistú a bez pupienkov.
 • Protizápalové: Med je zázračnou zložkou na zníženie opuchu a začervenania pupienkov, pretože má protizápalové vlastnosti.
 • Exfoliátor: Vďaka tejto vlastnosti medu je pokožka hladká a lesklá. Med údajne odstraňuje z pokožky odumreté bunky, ktoré sú zodpovedné za upchatie pórov a vďaka čomu vaša pokožka vyzerá matne. Antimikrobiálne vlastnosti surového medu pôsobia prirodzene na hojenie jaziev po akné, zmierňujú škvrny a udržujú pokožku bez vrások a pružnú.
 • Proti starnutiu: Med plný antioxidantov bojuje proti poškodeniu voľnými radikálmi a spomaľuje starnutie pokožky. Med navyše zvyšuje produkciu kolagénu.
 • Anti-septický: Med je antiseptikum, ktoré poskytuje ochranu pred infekciami a ranami. Používa sa tiež na liečbu obetí popálenín.
 • Hydratačný krém: Med funguje ako zvlhčovač pokožky a tiež uzdravuje zlomené pery a počas zimy udržuje pery prirodzene hydratované.

Aký med si vybrať?

V dnešnej dobe je na trhu veľké množstvo medu, z ktorých každý má svoju charakteristickú chuť, farbu a chuť. Aby sme boli presní, v súčasnosti existuje najmenej 300 druhov medu a každý z nich sa môže pochváliť jedinečným súborom zdravotných a výživových výhod. Rôzne druhy medu sa vyznačujú zdrojom kvetov, teplotou, geografickou polohou, zrážkami atď.

Med možno v zásade charakterizovať ako surový a spracovaný. Prirodzenou a najčistejšou formou medu je surový med, spracovaný med sa zahrieva a vyrába v továrni, kde dochádza k strate vitamínov, minerálov a ďalších základných živín..

Čím je med tmavší, má vysoké množstvo antioxidantov, preto sa odporúča používať nepasterizovaný surový med. Existuje však veľa odrôd, takže držať sa ekologického medu je pravidlo. Výskum hovorí, že Manuka, Kanuka, Pohánka a Tymiánový med sú najlepšie možnosti.

Výhody medu pre pokožku:

1. Med na jazvy po akné:

Med funguje ako antiseptikum proti akné a zabraňuje tvorbe pupienkov. Jeden enzým v mede obsahuje peroxid vodíka (H2O2), ktorý je silným antibakteriálnym činidlom a pomáha pri odstraňovaní jaziev alebo tmavých škvŕn. Navyše vysoký obsah cukru v mede chráni pred baktériami mravcov, a preto med môže predchádzať akné, ak sa pravidelne nanáša na pokožku. Použitie surového medu vám poskytne najlepšie výsledky, pretože bude extrahovaný bez pasterizácie.

2. Med pre mastnú pleť:

Mastná pokožka je v podstate výsledkom nadmerne aktívnych mazových žliaz prítomných v tele. Sebum je vosková hmota, ktorá funguje ako prirodzená bariéra proti vlhkosti na vašej pokožke. Nadprodukcia kožného tuku však môže viesť k mastnej pokožke. Zlato, je to prírodný zvlhčovač. Med absorbuje vlhkosť z atmosféry a uzamkne ju na povrchu pokožky, čím udržuje pokožku hydratovanú a dobre hydratovanú. Med zasa zabraňuje nadprodukcii kožného tuku a kontroluje mastnotu pokožky.

3. Med pre suchú pokožku:

Suchej pokožke vždy chýba vlhkosť, a preto je pokožka svrbivá a hrubá. Enzýmy v mede pôsobia ako prírodné zvlhčovače, ktoré vašu pokožku prirodzene hydratujú. Tieto vlastnosti pomáhajú znižovať suchosť pokožky. Upokojujúci a zvlhčujúci účinok surového medu dodáva pokožke žiarivý, žiarivý a jemný vzhľad. Naneste 1-2 lyžice surového medu na tvár a krúživými pohybmi ho masírujte. Nechajte pôsobiť 15-20 minút a dôkladne opláchnite vodou.

4. Med pre žiariacu pokožku:

Med je údajne prírodný zvlhčovač, ktorý pomáha udržať vlhkosť na tvári. Táto schopnosť zadržiavať vlhkosť pomáha pokožke žiariť. Enzýmy v mede mu umožnia hladko prúdiť do pokožky, pričom ju upravujú a zjemňujú z hĺbky vnútra. Med, ak sa používa ako maska, poskytuje najlepšie výsledky pre žiarivú pokožku. Niektorí z nich sú

 • Maska z citrónu a medu.
 • Med s banánovou maskou na tvár.
 • Med s ružovou vodou.
 • Med s tvarohom.
 • Med s Besanom.
 • Mlieko a med.

5. Med pre tmavé škvrny a tmavé kruhy:

Neexistujú žiadne dôkazy o použití medu na zosvetlenie tmavých škvŕn. Ale pretože med má exfoliačné vlastnosti, jeho použitím na tvár môžete eliminovať odumreté kožné bunky, vďaka ktorým bude vaša pokožka matná. To môže odhaliť jasnejšiu pokožku.

Med má protizápalové vlastnosti a funguje ako prírodné bielidlo. Znižuje pigmentáciu. Med je jemný a upokojujúci, ktorý účinne funguje v citlivej zóne pod očami. Med obsahuje antioxidanty, ktoré bojujú proti voľným radikálom, vytvárajú tmavé kruhy pod očami a vrásky.

6. Med na vrásky a proti starnutiu:

Starnutie je nevyhnutné, ale naša túžba zachovať si mladistvý vzhľad nás prinútila ponoriť sa do sveta prírodných zázrakov proti starnutiu. Jedným z takýchto produktov je med, ktorý nám môže poskytnúť mladšie vyzerajúcu, kyprú a krásnu pokožku.

Voľné radikály, ktoré sa vyskytujú ako súčasť nášho normálneho metabolického procesu, sú hlavnými vinníkmi starnutia pokožky. Môžu sa vyskytnúť aj v dôsledku poškodenia slnkom alebo vystavenia znečisteniu. Tieto voľné radikály ničia hladinu kolagénu v koži, ktorá poskytuje primárnu štrukturálnu podporu našej koži. Akonáhle začne hladina kolagénu klesať, naša pokožka začne ochabovať a starnúť, ako sú vrásky a vrásky. Tomuto poškodeniu pokožky je možné predísť pomocou antioxidantov.

7. Med pre Rosacea:

Rosacea je kožné ochorenie, pri ktorom koža sčervená, zvyčajne na nose a lícach. Je obzvlášť viditeľný u osôb so svetlou pleťou a stáva sa bežnejším s vekom. Med, obzvlášť surový, pomáha pri liečbe rosacey. Med pomáha pokožke udržať vlhkosť, ktorá bojuje proti rosacei. V študovať, druh medu nazývaný med kanuka sa ukázal ako veľmi účinný proti rosacei. Rosacea môže byť uľahčená každodenným nanášaním malého množstva kanukového medu na postihnutú časť.

8. Med na kožnú vyrážku:

Ekzém alebo dermatitída je svrbivý stav, ktorý spôsobuje kožnú vyrážku. Štúdia hovorí, že Manuka med by mohol pomôcť liečiť tento stav. Prírodné krmivo môže upokojiť kožné vyrážky, keď sa vtiera na pokožku, pretože obsahuje antibakteriálne, protiplesňové a antiseptické vlastnosti. Zistilo sa, že med, najmä manukový, pomáha imunitnému systému a znižuje aktivitu niektorých baktérií. Manuka med je veľmi účinný pri liečbe poškodenia kože atopickej dermatitídy na základe klinických aj bunkových štúdií.

9. Med na hubové akné:

Hubové akné je spôsobené premnožením kvasiniek (t. J. Plesní), zatiaľ čo baktérie a upchaté póry spôsobujú pravidelné akné. Preťaženie kvasinkami spôsobuje zápal vo vlasových folikuloch a vedie k svrbivým, rovnomerným červeným hrbolčekom. Med vďaka svojim protizápalovým vlastnostiam lieči hubové akné v miernom rozsahu. Med má tiež silné antimikrobiálne vlastnosti. Surový med môžete aplikovať na postihnuté miesto a nechať pôsobiť ako masku 3 hodiny každý druhý deň.

10. Med pre póry:

Kožné póry sú ako malé jamky na tvári, ktoré vyzerajú ako pomarančová kôra, ktoré zvyčajne nie sú atraktívne. Tieto póry spôsobujú, že tvár vyzerá matne a starne. Ľudia s mastnou pokožkou sa s týmto problémom stretávajú veľmi často. Antioxidanty prítomné v mede pomôžu vašej pokožke vyzerať zdravo a mlado. Med pôsobí ako prírodný adstringent a sťahuje veľké otvorené póry, najmä tie, ktoré sú viditeľné v okolí nosa.

11. Med na bielenie pokožky:

Neexistuje žiadny okamžitý spôsob bielenia pokožky. Napriek tomu, že mnohé výrobky/prísady tvrdia, že sú okamžite bieliace, je potrebné, aby ste získali žiarivú pokožku. Med je jednou z týchto vynikajúcich prísad, ktoré zlepšujú tón pleti a robia ju žiarivou a bezchybnou. Med vďaka svojim antibakteriálnym vlastnostiam, vyblednutiu jaziev po akné, hyperpigmentácii a tmavým škvrnám. Vďaka tomu pokožka žiari. Med na bielenie pokožky by sa preto mal namiesto toho dávať ako med na čistú pokožku.

Záverečné myšlienky:

Med je cenná prírodná látka, ktorá má niekoľko rôznych použití. Med je účinný liek, bezpečný domáci liek, kozmetický prípravok a výživná látka, ktorú môžu používať ľudia všetkých vekových skupín. Čím častejšie do svojej kozmetickej rutiny začleníte med, tým je väčšia šanca, že uvidíte výsledky.