10 najlepších rád pre krásu, aby bola vaša pokožka zdravšia!

Tipy pre zdravú pokožku

Kto by nechcel dokonalú a žiarivú pleť? Keďže na trh prichádza množstvo výrobkov, mnohí z nás si nie sú istí, čo je správne a ako ovplyvňujú zdravie našej pokožky. Je potrebné dodržiavať dôslednú rutinu starostlivosti o pleť a niekoľko ďalších tipov, ktoré vám pomôžu získať zdravú pokožku prirodzene doma bez toho, aby ste si museli dávať dieru do vrecka. Musíme dodržať niektoré základné pravidlá, ako napríklad udržať si hydratáciu, dostatok spánku atď.

Prejdeme si týmto článkom niekoľko najlepších tipov pre zdravú pokožku bez toho, aby ste museli minúť tisíce dolárov.

Čo spôsobuje poškodenie pokožky?

Predtým, ako sa dostaneme k všetkým tipom na zdravú pokožku, dajte nám vedieť niektoré z hlavných príčin poškodenia pokožky.

1. Nedostatočná hydratácia:

Všetci pijeme vodu, keď sa nám hrdlo vyprázdni; to platí dokonca aj pre pokožku. Ak sa budete dostatočne hydratovať, ochráni vašu pokožku pred pocitom pružnosti a sucha. Pretože kožné bunky sú vyrobené z vody, je nevyhnutné ich doplniť dostatočným príjmom vody.

2. Fajčenie:

Hoci veľa ľudí tvrdí, že fajčenie je spôsob, ako zmierniť stres, časom sa z neho stane závislosť. Časom však prídete na to, že to nič nepomáha zmierniť stres, ale môže to spôsobiť problémy so srdcom a dýchaním. Tiež spôsobuje, že je vaša pokožka popraskaná, podobne ako suchá pokožka. Preto skôr, ako bude neskoro, je lepšie prestať.

3. Poškodenie slnečnými lúčmi:

Všetci radi trávime nejaký čas nasávaním jasného slnečného svetla. Ale keď prídete domov, môžete vidieť poškodenie tváre spôsobené vystavením škodlivým ultrafialovým lúčom. Vyhnúť sa slnku síce nie je možné, ale môžete sa pred ním chrániť.

4. Nedostatok fyzickej aktivity:

Ak nie ste fyzicky aktívni, nielenže pridávate nechcenú váhu, ale tiež to ovplyvňuje lesk vášho povrchu. Keď nebudete dostatočne cvičiť, vaše telo stratí základný prísun kyslíka a krvi do vašej pokožky.

5. Nezdravé stravovacie návyky:

Všetci milujeme prejedanie sa rýchlym občerstvením, ale často zabúdame na to, aké škody vášmu telu z dlhodobého hľadiska spôsobuje. Napriek tomu, že tieto jedlá sú chutné, majú menej živín potrebných na to, aby pokožka prosperovala. Zmenu na svojej koži môžete vidieť takmer okamžite, keď ju kŕmite zdravým a výživným jedlom.

Ako získať zdravú pokožku:

Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu prirodzene si udržať zdravú pokožku. Poznáme ich podrobne:

1. Chráňte sa pred slnkom:

Bez ohľadu na váš typ pokožky je opaľovací krém nevyhnutným krokom v starostlivosti o pleť a je najlepším spôsobom, ako získať zdravú pokožku. Napriek tomu, že vitamín D získavame zo slnka, nadmerná expozícia bez ochrany môže spôsobiť poškodenie pokožky, pretože obsahuje škodlivé ultrafialové lúče.

 • Kedykoľvek idete na slnko, uistite sa, že si na ochranu nanesiete kopec opaľovacieho krému s SPF.
 • Bez ohľadu na sezónu je opaľovací krém nevyhnutnosťou.
 • Na trhoch je k dispozícii niekoľko produktov, ktoré sú vhodné pre váš typ pokožky s požadovaným SPF. Vyberte si ten pravý pre svoj typ pokožky.

2. Nefajčite:

Všetci vieme, že fajčenie môže byť nebezpečné pre zdravie; toto je tiež napísané na dymovom obale, čím sa to opätovne potvrdzuje. Spolu so škodlivým účinkom má fajčenie na vaše telo tiež obmedzenie dodávky kyslíka do vašej pokožky a rýchle poškodenie kožných buniek. Preto je vždy lepšie prestať fajčiť, aby ste získali zdravú pokožku prirodzene.

3. Jemne ošetrujte svoju pokožku a nezabudnite na hydratáciu:

Pri čistení alebo nanášaní akéhokoľvek produktu na tvár sa uistite, že sú vaše ruky čisté a šetrné k pokožke. Tieto dva sú niektoré z najlepších tipov na krásu pre zdravú pokožku.

 • Dobrý hydratačný krém je pre zdravú pokožku rovnako dôležitý ako zostať hydratovaný.
 • Dobrý zvlhčovač zadržiava vlhkosť prítomnú na vašej pokožke a udržuje ju dôkladne hydratovanú.
 • Pridajte k svojej starostlivosti o pleť bezchybnú hydratáciu, pretože tento proces umožňuje produktu vsiaknuť do pórov, vďaka čomu je vaša pokožka pružná a hladká..

4. Zvládajte stres:

Všetci počujeme veľa návrhov na zníženie stresu, ale oveľa jednoduchšie sa to hovorí, ako robí. Ale chronický stres má vážne poškodenie pokožky spolu s mnohými kožnými problémami. Na vyriešenie základnej príčiny stresu môžete zaradiť meditáciu, jogu alebo niektoré činnosti stresujúce stres. Aj keď to môže nejaký čas trvať, s chronickým stresom sa budete môcť časom vyrovnať, vďaka čomu bude vaša pokožka žiariť a pomôže vám udržať si zdravú pokožku..

5. Cvičenie denne:

S pracovným prostredím a načasovaním nemá mnoho z nás čas cvičiť. Absencia fyzickej aktivity je jedným z hlavných dôvodov, ktoré znižujú lesk vašej pokožky.

 • Očistu celého tela môžete urýchliť zaradením aktivít, ako je joga, behanie alebo beh do denného režimu.
 • Tento proces vám pomôže sa zapotiť a dodá vášmu povrchu jedinečnú žiaru, čo z neho robí jeden z najlepších liekov na zdravú pokožku.
 • Uistite sa, že pred cvičením a po ňom navlhčíte alebo použijete toner, aby ste získali extra ochranu.

6. Dostatok spánku:

Správny spánkový režim je zásadný a je jednou z najlepších rád pre zdravú pokožku. Nedostatočný spánok spôsobuje ochabnuté vrecká pod očami, pretože vaša pokožka sa unaví rovnako ako vy, a preto je potrebné spať každú noc najmenej osem hodín. Mnoho dermatológov navrhuje umyť si a zvlhčiť tvár pred spaním, vďaka čomu sa zobudíte s pružným povrchom.

7. Hydratujte sa:

“Udržujte sa hydratovaní.” Toto je tvrdenie, ktoré často počúvame, ako hovorí mnoho lekárov, kedykoľvek sa stretneme so zdravotnými problémami – vypite najmenej osem pohárov vody denne, aby bolo vaše telo hydratované. Môžete tiež pridať melón, pomaranč, uhorku, grapefruit, melón, jahody a niektoré potraviny bohaté na obsah vody. Musíte tiež obmedziť všetky nezdravé a vyprážané jedlá, aby ste predišli poškodeniu.

Nanášanie ružovej vody na pokožku dokáže zázraky aj v prirodzenej hydratácii pokožky a udržiavaní rovnováhy PH pokožky. Znižuje tiež opuchy pod očami.

8. Používajte minimálny make -up:

Ženy to často s líčením preháňajú, obzvlášť pri zvláštnych príležitostiach. Nebudeme od vás žiadať, aby ste odstránili svoju vzácnu rutinu líčenia; nie je potrebné používať lícenku, korektor, podkladovú bázu a čo nie každý deň. Napriek tomu, že make -up dodáva vašej pokožke lesklý povrch, jej preháňanie môže napriek drahému produktu spôsobiť poškodenie vašej skutočnej pokožky. Preto sa odporúča obmedziť intenzívne líčenie na špeciálne dni a nechať pokožku dýchať!

9. Čistenie a exfoliácia pokožky:

Nech ste už akokoľvek unavení, čistenie je nevyhnutné pre udržanie krásnej a zdravej pokožky po dlhom dni. Vyberte si dobrý čistiaci prostriedok vhodný pre váš typ pokožky, aby ste z povrchu odstránili všetky nečistoty a make -up. Napriek tomu, že čistenie vyčistí všetky póry od nečistôt a škodlivín, nezabudnite na zvlhčenie.

Exfoliácia je ďalším krokom, ktorý odstraňuje odumreté kožné bunky, ktoré môžu u mnohých ľudí spôsobiť akné. Odporúča sa vykonať peeling najmenej dvakrát týždenne, aby vaša pokožka vyzerala žiarivo a krásne. Uistite sa, že nep exfolializujete nadmerne, pretože to môže spôsobiť suchosť.

10. Jedzte zdravú výživu:

Spolu s tým, čo si dávate na kožu, je tiež dôležité mať prehľad o tom, čo si do tela dávate vo forme zdravých potravín, čo robí svet rozdielom. Predstavujeme vám zoznam niektorých potravín, ktoré musíte zahrnúť ako výživu pre zdravú pokožku.

Potraviny bohaté na vitamín C:
 • Vitamín C pomáha zlepšovať produkciu kolagénu, ktorý je nevyhnutný pre udržanie pevnosti vašej pokožky. Je teda nevyslovenou pravdou, že nedostatok vitamínu C môže viesť k niektorým z prvých príznakov starnutia, ako sú vrásky. Antioxidanty prítomné vo vitamíne C zabraňujú poškodeniu kolagénu a chránia vašu pokožku pred vysušením, jemnými vráskami atď. Brokolica, červená paprika, jahody a všetky citrusové plody sú bohatým zdrojom vitamínu C.
Vitamín A:
 • Všetci míňame tisíce dolárov, aby sme získali hladkú pleť, však? Čo keď vám povieme, že riešenie máte vo svojej chladničke. Áno! Zahrnutím jedla bohatého na vitamín A môžete vytvoriť hladký povrch. Vitamín A je potrebný pre tvorbu buniek, je vláčny a chráni ho pred poškodením slnečným žiarením. Mrkva, špenát, sladké zemiaky, zelená listová zelenina patria k najlepším zdrojom vitamínu A..
Paradajky:
 • Vďaka antioxidantom a rastlinným živinám nazývaným lykopén je paradajka jednou z najlepších zeleniny, ktoré dodávajú koži krásnu žiaru vnútorne aj zvonka. Pomáha v boji proti tmavým miestam, vráskam, škvrnám alebo ochabnutej koži a dodáva vám mladistvý vzhľad.
Zdravé tuky:
 • Je načase, aby sme vyšli z mylnej predstavy, že tuky sú zlé. Napriek tomu, že potraviny ako orechy sú plné tukov, sú bohatým zdrojom zdravých omega-3 mastných kyselín, ktoré sú považované za zdravé a prospešné pre zdravie vašej pokožky. pre pružnú a jasne vyzerajúcu pokožku skúste do svojej stravy zaradiť hrsť vlašských orechov a mandlí. Lososa môžete konzumovať najmenej dvakrát týždenne, ak nie ste vegetarián.

Skúste na varenie použiť olivový olej, pretože dodáva vašej pokožke žiarivý lesk, pretože je bohatým zdrojom mono-nenasýtených tukov.

Vlákna:
 • Potraviny bohaté na vlákninu sú dokonalým riešením na liečbu tráviacich ťažkostí u ľudí bez ohľadu na vek. Porucha trávenia môže byť u mnohých ľudí dôvodom pre vznik akné. Zaraďte preto potraviny bohaté na vlákninu, ako sú banány, ovsené vločky, jablká, hnedú ryžu, celozrnné potraviny, ktoré pomáhajú napraviť váš tráviaci proces.
Železo a zinok:
 • Železo dodáva tvári žiarivú žiaru prenosom kyslíka telom, zatiaľ čo zinok vám umožní vyzerať sviežo tým, že eliminuje odumreté bunky pokožky a podporuje tvorbu buniek. Vajcia, chudé mäso, obilniny, ustrice sú niektoré z potravín bohatých na železo a zinok.

Zhrnutie:

Prestaňte ignorovať príznaky, ktoré vám dáva vaše telo, a začnite vykonávať niekoľko zmien v starostlivosti o pleť. Tento článok vám prináša niekoľko denných tipov na zdravú pokožku, ktoré sa dajú ľahko sledovať a sú veľmi užitočné. Či už ste nadšení, stresovaní alebo šťastní, vaša tvár funguje ako zrkadlo. Nechajte sa rozmaznávať prácou na základoch a doprajte si všetku starostlivosť, ktorú vaša pokožka potrebuje. Nezabudnite nám dať vedieť, ako vám tento článok pomohol!