10 najefektívnejších domácich liekov na liečbu horúčav na koži

Vredy, najčastejšie známe ako horúčky, stále obťažujú každého z nás, raz za čas a len málo z nás pozná skutočné príčiny a spôsoby ich liečenia. Vredy sú medicínsky zaradené ako lokalizovaná infekcia kože, ktorá začína ako červené škvrny, ktoré vyzerajú ako vyvýšené hrudky na koži. Jadro sa pomaly stáva tvrdším s tvorbou a hromadením hnisu v červenej škvrne, čo z neho robí vred.

Domáce opravné prostriedky na liečbu horúčav na koži

Príčiny varu:

Napriek tomu, že vriedky sú zaradené do kategórie infekcií, väčšina varov nie je skutočne založená na infekcii, ale v skutočnosti sa vyvíja v dôsledku nadmerného tepla v tele, ktoré sa objavuje a spôsobuje bolestivé vredy. Niektoré vredy sa vyskytujú v dôsledku nadmernej konzumácie tepla generujúcich potravín, ako je mango alebo ovocie z jacku alebo paličiek atď., Zatiaľ čo niektoré vredy sú infekčnej povahy s bakteriálnym rastom. S výskytom vredov na koži môže byť veľa dôvodov, ale hlavná príčina je tvorba nadbytočných bielych krviniek v tele, ktoré sa zhromažďujú v mieste, kde na koži vzniká vred.

Kde sa často objavujú?

Tepelné vredy alebo vriedky na koži sa často objavujú na citlivých miestach tela alebo na miestach generujúcich teplo, ako sú zadok, podpazušie, chrbát, nohy alebo pokožka hlavy, kde sa produkuje viac potu..

V dôsledku potu alebo nadmerného tepla v tele spôsobeného zvýšením vonkajšej teploty alebo príjmom horúcich jedál sa objavia horúčavy..

Napriek tomu, že niektoré horúčavy vyžadujú lekársky zásah, väčšinu horúčav, keď sú identifikované v primárnych fázach, je možné vyliečiť najlepšími domácimi prostriedkami. Tu sme zostavili najsľubnejší zoznam liekov na domácu liečbu tepelným varom, aby sme vám poskytli rýchly výber riešení pre všetky typy varu pokožky..

10 najlepších domácich liekov na teplo, vriace pokožku:

1. Neem Paste:

Neem, ktorý má v sebe prírodné liečivé vlastnosti, sa používa na liečbu mnohých chorôb a horúčav sa dá liečiť tiež! Indický orgován, ako je známe, neem má antiseptické a antibakteriálne vlastnosti, ktoré pomáhajú pri správnej liečbe varu bez veľkého úsilia.

Pokyny na prípravu:

 • Natrhajte niekoľko neemových listov
 • Čisto ich umyte a vytvorte z toho pastu.

Ďalšou metódou je pripraviť neemové riešenie

 • Vezmite niekoľko čisto umytých listov neemu
 • Pridajte ich do nádoby s vriacou vodou
 • Počkajte, kým sa roztok zníži na 1/3. Nechajte vychladnúť a potom použite.

Pokyny na použitie:

Neem Paste

 • Neemovú pastu naneste na vriedky a nechajte pôsobiť, kým nezaschne a nevyprchá.
 • Pokračujte v tom, kým vred nezačne schnúť.

Neemovo riešenie

 • Vezmite roztok neemu a často ním opláchnite postihnuté oblasti.

Vedľajšie účinky:

Neem má najlepšie liečivé vlastnosti a neexistuje spôsob, ako by to mohlo spôsobiť akékoľvek vedľajšie účinky.

2. Olej z čajovníka:

Olej z čajovníka je esenciálny olej, ktorý má prirodzene vysokú úroveň antibakteriálnych, antiseptických a protiplesňových vlastností a je ideálny pre všetky formy infekcií pokožky vrátane vriedkov. Olej z čajovníka je známy svojou príjemnou vôňou a používa sa na prípravu mnohých bylinných prípravkov na ochranu pokožky. To môže účinne liečiť horúčavy a pľuzgiere.

Pokyny na prípravu:

Olej z čajovníka je ľahko dostupný v malých balených fľašiach. Aj keď je cena o niečo vyššia, oplatí sa kúpiť! Nezabudnite si vybrať čistú formu oleja z čajovníka.

Pokyny na použitie:

Vezmite čistý vatový tampón, namočte ho do oleja z čajovníka a potom vatový tampón namočte priamo na vredy.

Opakujte 4-5 krát denne, kým horúčava neustúpi.

Vedľajšie účinky:

Olej z čajovníka je prírodný extrakt z čajovníka a nemá žiadne relatívne vedľajšie účinky, pokiaľ olejová fľaša, ktorú vyberiete, nemá iné kombinácie. Vyberajte teda múdro!

3. Cibuľa:

Cibuľa, ktorá dodáva receptom na jedle chuť, je známa aj svojou liečivou hodnotou. Cibuľa s bohatými antioxidantmi a ďalšími hodnotami, ktoré obohacujú zdravie, je výnimočnou zeleninou. Antiseptické vlastnosti cibule robia s pokožkou zázraky a účinne liečia pokožku..

Pokyny na prípravu:

 • Cibuľu strednej veľkosti ošúpeme a umyjeme.
 • Nakrájame na dve časti.
 • Cibuľu prikryte čistou a tenkou tkaninou.

Pokyny na použitie:

 • Cibuľu potiahnutú tkaninou dajte na kožu, ktorá sa varí, 3-4 krát denne
 • Opakujte, kým teplota úplne nezmizne.

Vedľajšie účinky:

 • Pretože je cibuľa kyslej povahy, môže v horúčave spôsobiť pocit pálenia. To však nemožno považovať za vedľajší účinok. Je to súčasť uzdravenia.

4. Epsomská soľ do kúpeľa:

Verí sa, že epsomská soľ má schopnosť odstrániť všetky negatíva a osviežiť energie. Epsomská soľ je považovaná za prírodný liek na mnohé choroby, najmä na kožné ochorenia, ako sú horúčavy.

Pokyny na prípravu:

 • Pripravte si máčanie z vody a solí Epsom. Toto by malo byť použité na dobré namočenie nasledujúcich 15-20 minút.
 • Každý deň sa môžete namočiť do vane naplnenej teplou vodou a epsomskou soľou, aby ste sa zbavili akýchkoľvek chorôb. Či už ide o bolesti tela, vyrážky na tele alebo horúčavy, soľ Epsom odvádza dobrú prácu, keď vám prináša úľavu.

Pokyny na použitie:

Každý deň sa môžete namočiť do vane naplnenej teplou vodou a epsomskou soľou, aby ste sa zbavili akýchkoľvek chorôb. Či už ide o bolesti tela, vyrážky na tele alebo horúčavy, soľ Epsom odvádza dobrú prácu, keď vám prináša úľavu.

Ak nemáte trpezlivosť a čas namočiť sa do vane, nechajte oblasť, kde sa varil, pokryť namočením..

Vedľajšie účinky:

Neexistujú žiadne možné účinky tohto lieku.

5. Kurkuma:

Protizápalové a antibakteriálne vlastnosti kurkumy spolu s výhodami čistenia krvi v krátkom čase zaženú vredy.

Pokyny na prípravu:

 • Vezmite pohár teplého mlieka a pridajte k nemu polovicu čajovej lyžičky kurkumy.
 • Alebo si vezmite štipku čistej kurkumy a pridajte pár kvapiek oleja alebo medu alebo čerstvého zázvoru, aby ste vytvorili hustú pastu.

Pokyny na použitie:

 • Každý večer si dajte pohár mlieka, ktorý zmiešate s trochou kurkumy. To pomáha pri efektívnej liečbe vašej pokožky.
 • V opačnom prípade pastu používajte každý deň na varenie, kým nezmizne. Aby ste dosiahli najlepšie výsledky, uchovávajte balenie prikryté.

Vedľajšie účinky:

Tento liek nemá žiadne vedľajšie účinky.

6. Cesnak:

Cesnak, ktorý má štipľavú vôňu a silnú chuť, je v skutočnosti veľmi dobrým prostriedkom na zlepšenie zdravia. Okrem toho, že je cesnak úžasnou prísadou na zlepšenie zdravia srdca a pečene, je mimoriadne účinný pri liečbe horúčav.

Pokyny na prípravu:

Vezmite pár olúpaných strúčikov cesnaku, umyte a vytvorte z nich pastu. Teplo v cesnaku rozbije horúčavu a uvoľní všetok hnis vytvorený vo vnútri, a tým účinne vylieči var pokožky.

Pokyny na použitie:

Cesnakovú pastu naneste na vriedky dvakrát denne a sledujte, ako zmiznú.

Vedľajšie účinky:

Tento liek nemá žiadne vedľajšie účinky.

7. Kukuričná múka:

Kukuričná múka je prírodný absorbent a funguje skvele pri liečbe horúčav. Kukuričná múka je prirodzene veľmi lepkavá a nasiakavá. Preto sa používa ako domáci prostriedok na varenie.

Pokyny na prípravu:

Priveďte k varu asi pol šálky vody a pridajte do nej kukuričnú kašu, aby vznikla hustá pasta. Ochlaďte to.

Pokyny na použitie:

 • Vezmite vychladnutú pastu z kukuričnej kaše a rovnomerne ju naneste na vredy.
 • Zakryte oblasť handrou.
 • Vykonajte to 2-3 krát denne, aby ste dosiahli efektívne výsledky.

Vedľajšie účinky:

Pretože ide o prírodnú zložku potravy, nespôsobujú žiadne vedľajšie účinky.

8. Teplý obklad:

Dobrý spôsob, ako liečiť vriedky domácim nápravným spôsobom, je priložiť na neho žinku, ktorá je namočená v teplej vode. Pre väčšiu výhodu môžete do vody pridať trochu soli.

Pokyny na prípravu:

 • Do stredne veľkej nádoby nalejte dostatočné množstvo vody a zohrejte ju.
 • Akonáhle sa voda zahreje, vypnite plameň a preneste vodu do inej misky
 • Pridajte do vody soľ a majte poruke čerstvú utierku.

Pokyny na použitie:

 • Najlepšie výsledky dosiahnete tak, že čerstvú tkaninu namočíte do horúcej slanej vody a použijete ju ako teplý obklad na varenie.
 • To by sa malo vykonať 10 minút v rámci jednej relácie
 • Pre rýchlu úľavu opakujte najmenej 6 krát denne.

Vedľajšie účinky:

Voda a soľ nemajú žiadne vedľajšie účinky. Nezabudnite však ponoriť prst, aby ste skontrolovali teplo vody. Niekedy, keď je voda veľmi horúca, môže dôjsť k popáleniu pokožky.

9. Kmínové semená:

Semená rasce, ktoré sa najlepšie používajú ako korenie a tiež na tráviace problémy, sú úžasné aj pri vyliečení vredov pokožky. Kmín, ktorý je prírodným chladiacim prostriedkom, pomáha ochladzovať horúčavy a rýchlo ich vysušovať.

Pokyny na prípravu:

 • Vezmite lyžicu rascových semien a namočte ich do šálky vody.
 • Akonáhle sú mäkké a pekné, rozdrvte ich na peknú hustú pastu.

Pokyny na použitie:

 • Kmínovú pastu naneste na vredy ako balík a nechajte uschnúť.
 • Opakujte, kým teplo nezmizne.

Vedľajšie účinky:

Semená rasce nemajú žiadne vedľajšie účinky na pokožku.

Tipy na rýchly výber:

Ak často trpíte bolestivými horúčavami kdekoľvek v oblasti podpazušia, nôh, pokožky hlavy, zadku, prsníkov, chrbta alebo v oblasti stehien, ktoré sú najcitlivejšími oblasťami, tu je pár rýchlych tipov, ktoré si môžete vybrať a ako ich odstrániť, aby ste zahnali vriedky a tiež zabrániť bolestivému vredu pokožky.

 • Bitter Gourd: Táto zelenina, ktorá je extrémne horká v chuti, ale vychutnáva si chuťové poháriky, keď je varená správnym spôsobom, má v skutočnosti antibakteriálne vlastnosti. Vytvorte šťavu z čerstvých horkých guordov, stlačte veľké množstvo citrónovej šťavy, aby ste vyrovnali horkú chuť, a užívajte si ju každý deň, aby ste prečistili svoje telo a predišli horúčavám.
 • Ocot: Ocot, ktorý vynikajúco zvýrazňuje chuť, je tiež úžasným čistiacim prostriedkom. Nielen to, ocot má schopnosť výnimočne zapracovať na horúčavách a prinútiť ich vypuknúť. Namočte vatový tampón alebo hnedý papier do octu a priložte k varu. Zabandážujte to a nechajte to tak. Keď po niekoľkých hodinách obväz otvoríte, uvidíte, ako vred schne a odchádza.

Teraz, keď ste si urobili zoznam domácich liečebných prípravkov na varenie, pokračujte v ich používaní a bezbolestne, pokiaľ ide o horúčavy. Ak ste považovali tento článok za informatívny, komentujte nižšie svoje myšlienky.