10 dôvodov, prečo je aloe vera prospešná pre vašu pokožku!

Aloe Vera na pokožku

Chodiť do práce alebo na nákupy môže byť zábavné a zábavné. Je však možné vyhnúť sa kožným problémom? Zvlášť tie, ktoré sa vyskytujú v dôsledku škodlivých slnečných lúčov, prachu v životnom prostredí a z mnohých ďalších osobných dôvodov, ako sú zápaly, mastná pokožka atď., Ktoré môžu vašej koži spôsobiť problémy. V tomto článku nájdete zoznam výhod Aloe vera pre pokožku a niekoľko receptov na kutilstvo, ktoré môžete rýchlo vyskúšať. Je to rastlina, ktorá má vysoké množstvo vody spolu s množstvom živín, ktoré sa osvedčujú ako prospešné pre vašu pokožku.

Výhody aloe vera pre pokožku:

Tu je zoznam výhod nanášania gélu z aloe vera na tvár, poďme sa nimi zoznámiť, aby sme vedeli viac:

1. Oprava bunky:

Aloe vera môže liečiť rany, pretože má liečivé vlastnosti. Pri poranení dochádza k veľkému poškodeniu buniek a pri lokálnom použití aloe vera urýchľuje kontrakciu rany a uzdravuje ich. Schopnosť zadržiavať vlhkosť na povrchu, vďaka ktorému bude mäkší a hladší, je jedným z významných účinkov aloe vera na pokožku. Zvyšuje produkciu kolagénu stimuláciou omladenia buniek, ktoré má za následok produkciu nových kožných buniek oveľa rýchlejšie.

2. Ošetruje akné:

Aloe vera obsahuje kyselinu salicylovú, ktorá je považovaná za prírodný peeling, ktorý upcháva vaše póry, spolu s antibakteriálnymi vlastnosťami, ktoré redukujú pupienky. Výrazne tiež znižuje pravdepodobnosť opätovného výskytu čiernych bodiek tým, že eliminuje baktérie, prebytočný olej, plesne pomocou lupeolu, dusíka močoviny, síry a kyseliny škorice. Antibakteriálne vlastnosti pokožky aloe vera prospievajú akné a pomáhajú vám ho redukovať (1).

3. Prírodný antioxidant:

Antioxidanty sú hojne dostupné v aloe vera, ktoré je súčasťou polyfenolov. Slnečné svetlo alebo oxidačný proces vo vašom tele produkuje voľné radikály, ktoré pri tom poškodzujú vašu pokožku. Svoju pokožku budete môcť chrániť pomocou antioxidantov zvnútra. Niektoré z ďalších výhod používania aloe vera na pokožku sú zníženie vrások, vďaka ktorým budete pôsobiť mladistvo. Neustále rastúce kožné bunky potrebujú antioxidanty, ktoré ich opravujú a pomáhajú im rásť (2).

4. Upokojujúce spálenie od slnka:

Slnečné lúče môžu v lete spôsobiť veľa škodlivých účinkov na vašu pokožku, najmä ak máte citlivú pokožku náchylnú na časté spálenie od slnka. Nebojte sa, aloe vera je tu na záchranu! Opravuje vašu pokožku pomocou zlúčenín nazývaných polysacharidy, ktoré tiež generujú nové bunky pokožky namiesto poškodených. Má tiež upokojujúci účinok na vašu pokožku, pretože má úľavu od bolesti nazývanú karboxypeptidáza. Opálená pokožka je opravovaná od spodnej vrstvy nahor, čo robí z aloe vera najlepšiu voľbu pre výhody starostlivosti o pleť.

5. Zastavte starnutie pokožky:

Vaša pokožka má prirodzenú pružnosť, ktorá sa postupom času stráca, čo má za následok niekoľko známok starnutia, ako sú vrásky. Lokálna aplikácia Aloe vera na pokožku môže bojovať proti voľným radikálom zvýšením produkcie kolagénu, vďaka ktorému bude vaša pokožka pevná a budete vyzerať mlado. Udržiava tiež pružnosť zvýšením produkcie elastínových vlákien a bez vrások, vďaka čomu je starostlivosť o pleť s aloe vera proti starnutiu perfektnou voľbou (3).

6. Prírodný exfoliátor:

Vaša pokožka odstraňuje odumreté bunky z tela prirodzene každých 30 dní, ale niekedy sa odumreté bunky neuvoľňujú a blokujú póry. Tu prichádza na scénu exfoliácia. Jednou z výhod aloe vera pre pokožku je, že funguje ako úplne prirodzené exfoliačné činidlo, ktoré pomocou látok, ako je kyselina salicylová, pomáha odstraňovať odumreté kožné bunky. Obsahuje tiež lignín, ktorý má prenikavý účinok na vašu pokožku a uvoľňuje miesto pre živiny.

7. Zvlhčovač:

Aloe vera je tvorené 95% vody a má želé podobnú konzistenciu, ktorá pomáha hydratovať vašu pokožku bez toho, aby sa vaša pokožka cítila mastná. Nanášaním gélu z aloe vera na pokožku udrží vaše póry neupchané, čím umožní vniknutiu vlhkosti, čím bude hladká a jemná. Aminokyseliny prispievajú k výhodám aplikácie aloe vera na pokožku, pretože zmäkčujú vaše bunky tvrdej pokožky a zvlhčujú vašu pokožku. Je vhodný pre všetky typy pleti, obzvlášť pre mastnú a citlivú, v každom ročnom období (4).

8. Redukuje tmavé škvrny:

Škodlivé ultrafialové lúče na slnku často spôsobujú hyperpigmentáciu a zjazvujú pokožku. Tyrozináza je enzým, ktorý spôsobuje tmavé škvrny, a aloe vera pomáha predchádzať tvorbe tohto enzýmu. Má tiež antioxidanty, ktoré pomáhajú zmierniť škody spôsobené slnečnými lúčmi.

9. Užitočné pre podráždenie pokožky:

Mnoho dôvodov môže spôsobiť podráždenie a zápal vašej pokožky, pričom jedným z nich je aj stav pokožky. Aloe vera zmierňuje podráždenie potláčaním enzýmov, ktoré ho spôsobujú, pomocou zlúčenín ako acemannan. Chladivý charakter tejto rastliny z nej robí perfektnú zložku na zníženie svrbenia a začervenania, najmä u citlivých typov pokožky (5).

10. Odstráni strie:

Strie často spôsobujú bolesť v očiach, najmä keď si chcete obliecť bikiny alebo letné šaty. Aplikácia aloe vera napraví poškodenie pokožky a zmizne z vašich strií. Bodky síce neodstraňuje, ale tento magický gél maximálne znižuje ich vzhľad.

Vedľajšie účinky aloe vera na vašu pokožku:

  • Pri použití aloe vera na vonkajšie použitie nie je veľa vedľajších účinkov.
  • Ak ste alergický na aloe vera, je lepšie, ak ho ihneď prestanete používať.
  • Vždy je lepšie vykonať náplasťový test na rukách predtým, ako si na tvár nanesiete čokoľvek.
  • Orálny príjem aloe gélu, najmä v nadbytku, môže spôsobiť hnačku, podráždený žalúdok atď.

Záverečné myšlienky:

Koža je najväčší orgán v našom tele, ktorý tvorí vrstvu chrániacu všetky vnútorné orgány. Tvár je vyjadrením toho, ako sa cítite, a preto potrebuje zvýšenú starostlivosť. Mnoho z nás sa prikláňa k úplne prírodným liečebným prostriedkom, pretože vám prinášajú minimálne vedľajšie účinky a sú priateľské aj k vrecku. Aloe vera je ďalšou z ľahko dostupných rastlín, ktoré možno použiť na liečbu kožných problémov. Tento proces, ktorý prináša výhody aloe vera pre vašu pokožku a recepty pre domácich majstrov, je jednoduchší. Dajte nám vedieť, ako vám to pomohlo prekonať vaše kožné problémy.