Phulkari Sarees – tieto moderné dizajny vám dodajú módny vzhľad

Nie je žiadnym prekvapením, že Phulkari sarees získavajú svoju trakciu v štáte Paňdžáb v Indii so všetkým svojim tradičným vzhľadom. Je to sen pre každé dievča z Punjabi, aby sa pokúsilo opotrebovať Phulkari sarees. Kombinácia podstaty štýlu Paňdžáb v kombinácii s čo najlepším možným použitím vzorov a výšiviek robí saree veľmi módnymi a potrebnými. Phulkari sarees sa dostali aj do folklóru Pandžábu s príbehmi Heera a Ranjhu.

Pojem phulkari sarees priniesol do Indie ľud Jat zo strednej Ázie v staroveku. Tento štýl teda používali nielen Sikhovia, ale aj hinduisti a moslimovia.

Význam Phulkari Sarees:

Phulkari sarees nosia hlavne nevesty počas svadobnej sezóny, pretože tento typ saree je voľbou pre väčšinu neviest. Nosia sa väčšinou živé farby, ako napríklad jasne červená, oranžová a modrá. Tieto phulkari sarey však môžete nosiť aj na denné nosenie, pretože phulkari sarees môžete ľahko nájsť aj v triezvych farbách, ktoré vyzerajú veľmi jednoducho, ale veľmi štýlovo. S návrhmi phulkari sa neobmedzujete iba na nosenie sárí, ale aj na Kurtis, dupatty atď..

Vlastnosti Phulkari Saree:

  • Hlavnou črtou phulkari saree je použitie rôznych typov výšiviek na tele saree. To zahŕňalo zošívanie nití takým spôsobom, že vytvorí rôzne druhy nití, či už horizontálne, vertikálne alebo diagonálne.
  • Vďaka tejto technike saree vyzerala jedinečne a skvele, keď ju nosili ženy. Ukázal pravidelný a rutinný život pandžábskej ženy. S pomocou vzorov phulkari budú normálne sarey vyzerať nádherne a príjemne pre oči.

Aké textílie sa používajú pre Phulkari Sarees?

Tkanina, ktorá sa používa na výrobu phulkari sarees, je len homespun khaddar spolu s pridaním výšiviek, ktoré sa získavajú z pekelného stehu. Tkanie väčšinou robili pandžábske ženy, ktoré po skončení domácich prác začali s nerušenou tkáčskou prácou. Šitie, ktoré sa vykonáva na sarees, má hodvábny pocit vďaka použitej nite, ktorá prevzala dizajnové podnety od čohokoľvek okolo nich, vrátane okolitej malebnej krásy..

Ktorý tvar tela ženy je preferovaný?

Neexistuje žiadny druh tvrdých a rýchlych pravidiel pre typ tvaru tela, ktorý potrebujete na nosenie phulkari sarees. Bez ohľadu na to, či ste štíhla alebo bacuľatá, phulkari sarees pristanú tvaru každej ženy. Okrem toho by ste sa mali vždy zamerať aj na úpravu svojho vzhľadu, pretože vám to pomôže zlepšiť aj celkový faktor krásy. Pridávanie šperkov alebo kabeliek bude prínosom a celkovo zvýrazní vašu novú phulkari saree.

Najnovšie modely Phulkari Sarees s obrázkami:

Tu je 10 najlepších návrhov Phulkari Sari pre nevesty.

1. Punjabi Phulkari Saree:

Punjabi Phulkari Saree

Punjabské phulkari sárí sú najlepšie phulkarské sarey, aké môžete na súčasnom trhu dostať. Je to preto, že štýl a podstata boli prenesené zo štátu Pandžáb, kde sa tento typ saree narodil.

Dizajn: Dizajn tejto saree zahŕňa použitie pandžábskych umeleckých štruktúr a vzorov, ktoré sú prevzaté priamo z pandžábskeho folklóru a kultúry..

Tkanina: Pokiaľ ide o tkaninu, Punjabi phulkari sarees sú vyrobené priamo zo šifónu spolu s použitím populárnej hodvábnej nite..

Príležitosť: Tento typ saree je skvelý aj na bežné nosenie alebo na bežné nosenie.

2. Výšivka Phulkari Saree:

Phulkari vyšívanie Saree

Pokiaľ ide o vyšívacie saree Phulkari, hlavnou zložkou tohto typu saree je druh vyšívacích prác, ktoré sa vykonávajú na tele saree aj na okrajoch saree.

Dizajn: Výšivkové sárí Phulkari má jedinečný dizajn vďaka všetkým umeleckým výšivkám, ktoré sa na saree vykonávajú. Návrhy sú vyrobené ručne, čo spôsobuje, že saree vyzerá elegantne.

Tkanina: Tkanina vyšívacích sárí Phulkari zostáva rovnaká ako normálna phulkari saree, s domácou tkaninou khaddar a pridaním hodvábnej väzby na vyšívanie.

Príležitosť: Tento typ saree je možné použiť aj na semiformálne príležitosti na bežné nosenie.

3. Phulkari Silk Saree:

Hodvábna saree z Phulkari

Ak chcete hodvábnu saree spolu so štýlom vzorov phulkari, bude to vaša najlepšia stávka. Hodvábna saree z Phulkari má to najlepšie z oboch svetov – má jednu z najlepších tkanín spolu s medzinárodným phulkarským štýlom.

Dizajn: Dizajn je dosť luxusný, s pridaním dizajnérskych výtlačkov na saree, s praktickou prácou hodvábnej väzby na tele saree.

Tkanina: V tomto prípade je hlavnou tkaninou hodváb a spolu s použitím hodvábnej nite pre jedinečné vzory.

Príležitosť: Tento typ saree je nevyhnutnosťou aj pre formálne príležitosti alebo poloformálne príležitosti.

4. Phulkari Georgette Saree:

Phulkari Georgette Saree

Phulkari georgette saree je druh saree, ktorý je kombináciou materiálu georgette a dizajnu phulkari, vďaka ktorému sú všetky políčka začiarknuté, aby sa dosiahla najlepšia kombinácia, akú kedy môžete pre saree mať.

Dizajn: Dizajn je veľmi jednoduchý a je rovnaký ako v iných pharkarských sárí. Umelecké návrhy a dizajnérske výtlačky sú vyšívané aj na tele a okraji saree.

Tkanina: Látka, ktorá sa tu používa, je kombináciou georgetovej a hodvábnej väzby, a to ako pre dizajn, tak pre šikovnú prácu.

Príležitosť: Túto saree je možné použiť na formálne a poloformálne akcie.

5. Phulkari Chiffon Saree:

Phulkari Chiffon Saree

Phulkari šifón saree je skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú saree, ktorá je príjemná na telo a pokožku a lepšie sa nosí aj v horúcom podnebí.

Dizajn: Phulkari šifón saree je veľmi jednoduchý a triezvy a dizajn je zachovaný tak, aby sa dal používať na každodenné nosenie..

Tkanina: Phulkari šifón saree používa na výrobu návrhov zmes šifónu a neslávne známej hodvábnej nite.

Príležitosť: Phulkari šifón saree je možné použiť na bežné aj každodenné nosenie, čo z neho robí prinajmenšom veľmi univerzálnu saree. Táto saree sa neodporúča na formálne alebo poloformálne oblečenie.

6. Čierna Phulkari Saree:

Čierna Phulkari Saree

Ak chcete čiernu sareu s prácou a detailmi ako phulkari saree, potom by ste si mali kúpiť tento druh saree. Vyžaduje normálny vzhľad už všestrannej čiernej saree a je atraktívnejšia.

Dizajn: Hlavné návrhy umeleckých a dizajnérskych ručných prác sa vykonávajú na tele saree a tiež na tele saree.

Tkanina: Čierne phulkari saree majú normálny khaddar s ručnou stavbou spolu s používaním hodvábnej nite, keď je to potrebné na vytvorenie dizajnu.

Príležitosť: Túto saree môžete nosiť pri akejkoľvek príležitosti, pretože čierna farba je univerzálna.

7. Bavlna Phulkari Saree:

Bavlna Phulkari Saree

Ak chcete nosiť najpohodlnejšie phulkari saree, aké kedy bolo vyrobené, potom by to mal byť váš okamžitý výber. Bavlnené phulkari saris sú najlepšie, keď hľadáte rovnováhu medzi faktorom pohodlia a faktorom štýlu..

Dizajn: Návrhy bavlny phulkari saree sa môžu líšiť od jednoduchého dizajnu po mimoriadny dizajn. Hodvábna niť pracovala nielen na tele saree, ale aj na okraji saree.

Tkanina: Hlavná tkanina, ktorá sa tu používa, je bavlna spolu s hodvábom na výrobu ručných návrhov.

Príležitosť: Táto saree je skvelá na každodenné použitie aj na bežné nosenie.

8. Crepe Phulkari Saree:

Crepe Phulkari Saree

Keď skombinujete krep s esenciou a dizajnom phulkari, nakoniec získate Crepe Phulkari Saris. Tieto typy sárí sú vďaka polopohodlnej tkanine skvelé na bežné nosenie alebo na formálne oblečenie.

Dizajn: Návrhy obsahujú dizajnérske výtlačky a umelecké diela hlavne na hranici saree. Na tele saree sú tiež k dispozícii jemné prevedenia.

Tkanina: Crepe Phulkari Saree má kombináciu krepovej textílie, ako aj použitie hodvábnej väzby..

Príležitosť: Tento typ sárí je vhodný na bežné alebo poloformálne nosenie a neodporúča sa používať ho dlhodobo.

9. Phulkari Printed Saree:

Phulkari Printed Saree

Phulkari Printed Sari je veľmi známa svojimi dizajnovými výtlačkami, okrem umeleckých výšiviek na okrajoch saree a tele saree. Výtlačky pozostávajú z prírodného prostredia alebo z akéhokoľvek tradičného odkazu na pandžábsku kultúru.

Dizajn: Phulkari Printed Saree môže mať pevné alebo farebné prechody, spolu s použitím hodvábnej väzby na kreslenie ručných a dizajnérskych výtlačkov.

Tkanina: Väčšinou sa používa ručný khaddar a na umelecké návrhy sa používa hodváb.

Príležitosť: Tento druh saree môžete ľahko nosiť na semiformálne príležitosti a dokonca aj na príležitostné udalosti, vďaka ktorým bude táto saree vo vašom šatníku nevyhnutnosťou.

10. Čistá Phulkari Saree:

Čistá Phulkari Saree

Sieťky Phulkari Sarees sú vyrobené tak, aby tkanina zostala tenká a ľahká a ešte viac zvýšila komfort. Majú vzdušný dizajn, ktorý uľahčuje ich nosenie v horúcom počasí.

Dizajn: Telo saree väčšinou zostáva jednofarebné, pričom hlavné vzory sú urobené na okrajoch saree.

Tkanina: Tkanina, ktorá sa tu používa, je tenko tkaný ručne tkaný khaddar s bežným používaním hodvábnej nite na výrobu návrhov..

Príležitosť: Túto saree môžete nosiť na každodenné nosenie aj na bežné nosenie.

Ktorá blúzka je vhodná pre Phulkari Sarees?

K phulkari saree môžete pridať akýkoľvek druh blúzky, či už ide o vysoký krk alebo lodičkový výstrih. Phulkari sarees sú veľmi univerzálne vo svojom vzhľade a jedinečnosti, a preto si musíte vybrať typ blúzky, ktorý vám sadne viac a budete aj skvele vyzerať. Musíte medzi nimi udržiavať rovnováhu. Tiež druh sezóny bude určovať, aký druh blúzky si vyberiete. Typ blúzky, ktorá sa má nosiť v lete, bude v zimnom období úplne odlišná.

Ako štylizovať Phulkari Sarees?

Styling phulkari sarees je veľmi jednoduchý, pretože musíte investovať do niektorých súprav zoxidovaných šperkov a môžete ísť. Na zvýraznenie svojej phulkari saree nebudete potrebovať veľa príslušenstva. Udržanie jednoduchosti by malo byť správnou cestou. Jednoduchý náhrdelník s náušnicami a náramkami spolu s kabelkou by tiež mali pekne zabrať. Môžete sa tiež pokúsiť trochu zamiešať veci a zistiť, ktoré veci najlepšie vyhovujú vášmu vzhľadu.

Je teda zrejmé, že phulkari sarees sú veľmi obľúbené nielen v Indii, ale aj na medzinárodnej úrovni. Spôsob, akým sa vyrába phulkari saree, vyžaduje veľa práce, a preto je dizajn a materiály veľmi žiadaný. Okrem toho si môžete vybrať typ phulkari saree, ktorý bude zodpovedať vášmu rozpočtu a vzhľadu, a preto si upravíte vlastnú saree tak, ako sa vám to páči. Našťastie sa vám tento článok páčil. Ak máte akékoľvek pripomienky alebo návrhy, dajte nám vedieť.