Najlepších 12 tradičných karnataka sarees s obrázkami

Karnataka, jeden z najkrajších juhoindických štátov, je známy svojimi hodvábnymi sárami. Tento štát je najväčším indickým výrobcom morušového hodvábu, ktorý sa podieľa na 70% celkovej výroby hodvábu v krajine. Najmä okres Mysore je známy výrobou hodvábu. Spolu s hodvábom sa Karnataka špecializuje aj na niektoré jedinečné formy sarees, ako je Illkal, ktoré sú obľúbené po celom svete. Špecifické typy výšiviek sú začlenené do sáriek Karnataka, ako je Kasuti, ktoré používajú tradičné vzory ako slony, palanquins, lotos atď. Bežnými vzormi v týchto saree sú pruhy, obdĺžniky a štvorce. Tento článok sa zaoberá niektorými z najlepších tradičných sárí v štáte Karnataka, vďaka ktorým je krajina hrdá.

Najnovšie Karnataka Sarees s obrázkami:

V tomto článku budeme diskutovať o niektorých z najlepších návrhárov Karnataka sarees spolu so správnymi obrázkami. To bude úplne užitočné aj pre všetkých milovníkov saree. Najlepších 9 snímok sárí Karnataka je uvedených nižšie.

1. Karnataka Cotton Saree:

Karnataka Sarees 1

Toto je jedna z najpohodlnejších sárí všetkých čias. Bavlna použitá na výrobu tejto saree je úplne autentická a poskytne vám maximálne pohodlie. Ak hľadáte niektoré z najlepších dizajnérskych materiálov (v sarees), potom vám tento konkrétny bude skutočnou pomocou. Vzor vytvorený v tejto saree je veľmi cool a má najnovší vzor na okrajoch a budete môcť športovať s maximálnou hrdosťou a dôverou, pretože viete, že máte na sebe niečo úplne autentické.

2. Karnataka Bengaluru Saree:

Karnataka Sarees 2

Toto je jedno z najlepšie vyzerajúcich sarees z Karnataka, aké kedy nájdete. Bol vyrobený jedným z najznámejších dizajnérov v saree so sídlom v Bangalore. Vzor saree je v tomto meste celkom známy. Vzory urobené na tele saree a na okrajoch sú hlavnou atrakciou tohto dizajnu a farebný vzor, ​​ktorý tento saree športuje, si úplne zamilujete. Ak hľadáte niečo trendové a stojí to za tie peniaze, bude to pre vás dobré.

3. Maroon Cotton Karnataka Saree:

Karnataka Sarees 3

V zásade ide o gaštanovú saree, ktorá je doplnená žltým vzorom. Spôsob, akým bola žltá farba použitá pri navrhovaní tejto saree, je veľmi lákavý a dá sa povedať, že je jedným z najdôležitejších atraktívnych faktov o tejto saree. Táto saree má hrdzavo zafarbený okraj a pruhy, vďaka ktorým je veľmi atraktívna. Pallu je dodávaný s horizontálnymi a vertikálnymi pruhmi, ktoré vytvárajú šeky ako vzory.

4. Tradičná Karnataka Saree:

Karnataka Sarees 4

Táto konkrétna tradičná sárí z Karnataka bude najvhodnejšia na slávnostné príležitosti. Jeho dizajn vyzerá tak úžasne, že si ho úplne zamilujete. Ak hľadáte skutočne cool vzory v sarees vyrobených v Karnataka, potom to možno povedať ako najvhodnejšie podľa vašich preferencií.

Pozrieť viac: Assam Silk Sarees

5. Karnataka Handloom Saree:

Karnataka Sarees 5

Toto je jedna z najlepších ručne vyrábaných sareí, ktoré budete mať šancu nosiť. Športuje slávnostnú atmosféru vďaka zmesi zelenej a svätej zlatej farby blízko konca a na okrajoch saree. Má zložitú vzorovanú väzbu po celom tele saree a vytvára bohatý efekt. Vrcholom je pallu, ktorý používa rôzne vzory, vďaka ktorým je saree vhodný pre kráľovnú.

6. Farebná Karnataka Saree:

Karnataka Sarees 6

Toto je jedna z najlepšie vyzerajúcich sárí v Karnataka. Má veľmi atraktívny farebný vzor takmer po celom tele tejto saree, vďaka čomu v prvom rade vyzerá atraktívne. Vďaka viacfarebným kontrolám na celom tele s mangovými butis vyzerá vhodne na tradičné príležitosti. Pallu je pomerne bohatý na tkané zložité motívy.

Pozrieť viac: Návrhy Rajasthani Saree

7. Orange Karnataka Saree:

Karnataka Sarees 7

Toto je pravdepodobne jedna z najlepšie vyzerajúcich sárí v Karnataka všetkých čias. Je úplne vhodný pre takmer všetky ženy a dá sa ľahko športovať takmer pri všetkých udalostiach. Táto saree je pomerne nízka hmotnosti a ľahko sa nosí. Pávové motívy s malými kvetinovými butíkmi z neho robia esteticky vyzerajúcu saree. Skombinujte ju s kontrastnou blúzkou, aby vyzerala úchvatne.

8. Meghdoot Orange Karnataka Saree:

Karnataka Sarees 8

Tu prichádza jedna z najlepších oranžových sárí Karnataka. Je to jedna z najkrajších slávnostných sárí. Jasný oranžový odtieň so zlatými butismi na celom povrchu vyzerá kráľovsky a elegantne. Táto saree je ideálna pre nevesty, ktoré radi vyčnievajú z davu a žiaria vo svojom najlepšom dni. Vrcholom saree je bohatý okraj zari s krásnymi kvetinovými motívmi.

Pozrieť viac: Obrázky bengálskej saree

9. Fancy Cotton Karnataka Saree:

Karnataka Sarees 9

Ak chcete vyskúšať niečo jednoduché, ale elegantné, táto čierna saree je perfektnou voľbou. Svieža bavlnená saree môže vyhovovať takmer každému a najlepšia časť saree je jej hranica. Jasne červený a oranžový okraj s náznakmi zlatého zari robí z tejto saree jeden z najobľúbenejších výberov. Saree sa najlepšie nosí na jednoduché príležitosti a každodenné nosenie.

10. Karnataka Silk Sarees:

Túto žiarivo žltú saree Karnataka Silk si musíte počas návštevy kúpiť. Kontrastný modrý okraj so zlatými zari z neho robí jednu z najkrajších a elegantne vyzerajúcich sárí. Vrcholom tejto saree je však pallu, ktorý používa bohatú zlatú väzbu s modrým kvetinovým tkaním. Skombinujte ju s modrou blúzkou a vytvorte dokonalý vzhľad.

11. Karnataka Mysore Silk Sarees:

Táto nádherná hodvábna saree z Mysore sa dodáva v najobľúbenejšej tradičnej kombinácii gaštanovej a zelenej. Je vyrobený z jemného hodvábu a je extrémne ľahký. Čistý zlatý prúžok zari prechádza cez hranicu a zvyšuje vzhľad saree. Môžete ho zladiť s vyšívanou blúzkou, aby bol vhodný na veľké príležitosti.

12. Svadobné sárky v Karnatake:

Ak hľadáte ťažkú ​​svadbu Karnataka saree, musíte si vybrať. Dodáva sa v úžasnej, stálezelenej kombinácii gaštanovej a horčicovej. Saree má po celom obvode zložité kvetinové motívy a pallu je veľmi dobre urobené s veľkými, jasnými kvetmi, ktoré sú vyrobené vlastnou väzbou. Saree prichádza so zlatým okrajom zari a je ideálna pre každú nevestu.

Sárí z Karnataka sú zvyčajne veľmi ľahké a jednoduché sarey. Na rozdiel od svojich susedov, ako sú sárky Andhra Uppada alebo Tamil Kanjeevaram, sareky z Karnataka Silk nie sú príliš ťažké, čo sa týka hmotnosti a spracovania. Obvykle sú k dispozícii v tradičných farbách, ako je zelená. Kaštanová, horčicová, zlatá, žltá atď. Karataka sarees sa ľahko udržujú a sú univerzálne, kombinujú sa s rôznymi druhmi blúzok. Turisti si ich počas návštevy tohto malebného štátu často kupujú ako suveníry.