Moderný dizajn saténových sárí pre elegantný vzhľad

Názov satén je odvodený od prístavného mesta v Číne známeho ako Quanzhou, ktorého alternatívny názov je Blízky východ Zayton. Z Číny sa vyvážal do rôznych kútov sveta. Hlavná saténová tkanina je tkaná z hodvábnych nití. Satén sa okamžite stal v 12. a 13. storočí veľkým dovozovým výrobkom pre krajinu Taliansko. Vďaka luxusnému saténovému efektu Rimania používali látku vo svojich kráľovských odevoch. Ale po vynájdení tkáčskeho stavu a tiež priemyselnej revolúcii sa tkanina stala prístupnejšou pre viac ľudí a výrobné náklady sa znížili. Najnovšie saténové sarees sú jedným z takýchto príkladov a stali sa jedným z najdôležitejších typov saree na indickom trhu.

Význam saténových sárí:

Je veľmi dôležité používať satén okrem žltých saténových sárí, ako napríklad v saree blúzkach, šatkách, košeliach a dokonca aj kravatách. Priemysel spodnej bielizne tiež používa saténovú tkaninu na šaty a iné odevy. Záclony a závesy tiež používajú satén ako materiál. Existuje tiež veľa kabeliek, topánok a spojok vyrobených zo saténu. Tento typ príslušenstva pomáha zaistiť, aby biely saténový saree vyzeral sofistikovanejšie a svojim spôsobom jedinečný.

Vlastnosti saténu Sarees:

  • Prvá vec, ktorú je potrebné poznamenať, že satén je väzba, a nie konkrétna surovina.
  • Môžu byť vyrobené z rôznych tkanín, ako je bavlna, vlna, hodváb, polyester atď.
  • To dodáva saténu hladký pocit, ktorý je jednou z jeho najväčších charakteristík.
  • Hodváb je najlepšia tkanina, na ktorú sa používa satén, pričom polyester je na druhom mieste. Zelené saténové sari je tiež oveľa lesklejšie ako hodváb.
  • Na druhej strane lesklého povrchu saténu nájdete matný povrch.

Ktorá veková skupina žien je preferovaná väčšinou:

Neexistuje žiadny taký výrez z obzvlášť preferovanej vekovej skupiny pre ženy, ktoré by nosili saténový materiál saree. Malo by sa však pamätať na to, že s vekom má všetko svoje opodstatnenie. Ak chcete vyzerať dobre, potom nie je vhodné, aby 80-ročná žena nosila saténové sárí, pretože jej štýl nebude sedieť. Tieto typy saténových sárí sú preto najlepšie, ak ich nosia ženy nízkeho alebo stredného veku, aby mohli doplniť svoj štýl..

Aký tvar ženy je preferovaný:

Tento typ saténových fotografií saree môže bezpochyby vyzerať skvele na akejkoľvek žene akéhokoľvek tvaru. Neexistuje žiadny náznak konkrétneho typu tvaru tela, ktorý by sa odporúčal ženám, ktoré nosia červené saténové sárí. Ak radi nosíte tieto druhy čiernych saténových sárí, určite by ste si ich mali zaobstarať aj vy. Vôbec by ste sa nemali starať o svoj tvar tela a o typ zlatého saténového sárí, radi si prečítate do konca tohto článku, ak sa pýtate, ako nosiť saténové saree.

Krásne a štýlové saténové tkaniny sarees s obrázkami:

Ak milujete nosenie sárí – potom by ste mali vyskúšať tieto nové saténové sárí na akékoľvek príležitosti.

1. Saténová hodvábna saree:

Saténová hodvábna saree

V tomto type červenej saténovej saree je hlavnou použitou zložkou satén, ktorý je vyrobený z hodvábu, pričom do zmesi je zahrnuté aj ďalšie množstvo hodvábu, aby bola celá textúra jemnejšia a hladšia.

Dizajn: Farba červeného saténového sari môže byť pevná alebo v rôznych farbách s extra dizajnovými vzormi alebo výtlačkami na tele alebo na okraji saree..

Tkanina: Saténové hodvábne sarees má vo svojej tkanine najväčšie množstvo hodvábu, pričom hodváb je v surovej forme, rovnako ako satén zo surových hodvábnych nití.

Príležitosť: Táto saree je skvelá na príležitostné výlety.

2. Bollywood Plain Satin Saree:

Bollywood obyčajný saténový saree

Tieto obyčajné saténové sharis sú typom saténových sárí, kde sa na vytváranie väzby používa iba saténová tkanina a nič iné. V týchto druhoch sarees sa používajú väčšinou plné farby, a preto obmedzujú rôzne ďalšie druhy väzby, ktoré sú potrebné.

Dizajn: Dizajn je oveľa jednoduchší, pokiaľ ide o obyčajné červené saténové sari, pretože na tele alebo na okraji saree je minimálne až žiadne množstvo dizajnérskych výtlačkov.

Tkanina: V tomto prípade sa používa iba červená saténová tkanina saree a nič iné.

Príležitosť: Fantastické na použitie na formálne príležitosti.

3. Saténová krepová saree:

Saténová krepová saree

Pre saténové krepové sarey budú použité materiály krepové a saténové. S použitím krepu sa urobí väčšina strieborných saténových okrajov a vzorov saree, zatiaľ čo hlavná väzba saténovej nite.

Dizajn: Saree pozostáva z bežných a jednoduchých vzorov, ako sú štvorce a pruhy na tele, a to isté aj na okrajoch. Tu sú použité farebné prechody.

Tkanina: V saténových krepových sareách sa používajú dve látky – satén a krep.

Príležitosť: Tieto saténové krepové sárí môžete ľahko používať na každodenné použitie alebo na akýkoľvek príležitostný výlet.

4. Saténový šifón Saree:

Saténový šifón Saree

Saténové šifónové sárí obsahujú šifón tak, aby bola väzba oveľa vzdušnejšia a priedušnejšia. Vďaka šifónu je väzba odolná voči absorpcii vody, vďaka čomu sa po praní ľahko suší.

Dizajn: V prípade saténových šifónových sareí zostáva hlavná farba väčšinou pevná, s trochou dizajnérskej práce na tenkom okraji saree.

Tkanina: Tkanina, ktorá je použitá v saténových šifónových sárách, je zmesou saténu a šifónu.

Príležitosť: Tieto druhy sarees môžu byť použité na akýkoľvek typ príležitosti, či už formálne, poloformálne alebo príležitostné, stále budú vyzerať skvele.

5. Satin Saree s potlačou:

Saténová saree s potlačou

Hlavným predajným bodom saténovej saree s potlačou je jej dizajnér a umelecké výtlačky po celom tele a tiež hraniciach. Výtlačky sa vykonávajú pomocou farbív alebo skutočnými praktickými prácami na obyčajných saténových hodvábnych sareách.

Dizajn: Dizajn týchto tlačených shibori saténových sárí je najlepší vo svojej triede, pretože každá saree je svojim spôsobom jedinečná.

Tkanina: Látka je úplne použitá zo saténu, a preto nie je použitá žiadna iná doplnková tkanina.

Príležitosť: Tieto vytlačené saténové sarey môžete používať výlučne na bežné každodenné použitie, alebo ich dokonca môžete použiť na akékoľvek párty alebo príležitostné funkcie.

6. Satén Georgette Saree:

Satén Georgette Saree

Pokiaľ ide o saténové georgette saree, hlavným lákadlom je elegantný vzhľad ako tradičné saténové bandhani saree. Môžu byť v jednej jednofarebnej alebo farebných prechodoch so stredne veľkým okrajom.

Dizajn: Na týchto druhoch sarees nie sú žiadne umelecké alebo dizajnérske výtlačky, s výnimkou okrajov saree. Telo saree je úplne závislé od hladkého farebného prechodu.

Tkanina: V prípade saténových georgette sarees je z hlavnej tkaniny použitý satén s prídavkom georgetovej zmesi.

Príležitosť: Tieto sarees je možné bez problémov vyskúšať na formálne príležitosti.

7. Oblečenie na saténovú párty Saree:

Saténová párty obuv Saree

Saténové párty saree majú veľmi jednoduchý dizajn, s nie veľkým počtom výtlačkov, ale väčším dôrazom na farebnú kombináciu tela saree spolu s okrajmi saree. Používajú sa väčšinou plné farby s menším dôrazom na prechody.

Dizajn: Na saténovom čistom tele saree, ale na okrajoch saree nie sú žiadne umelecké alebo dizajnérske výtlačky. Zvyšok tela saree zostáva bezchybný s výberom jednofarebnej farby. Toto sú najlepšie saténové sarey s okrajovým vzorom.

Tkanina: Tieto saténové párty sarees majú ako hlavnú látkovú súčasť iba satén.

Príležitosť: Toto oblečenie môžete ľahko nosiť na bežné nosenie alebo dokonca na domáce párty.

8. Béžová saténová saree:

Béžová saténová saree

Béžová saténová saree nie je nič iné ako saténová banarasi saree s odtieňom béžovej farby. Môže byť tiež použitý jednofarebný alebo podobný béžový prechod. Bude to závisieť od typu výrobcu, ktorého si vyberiete.

Dizajn: Hranice saree môžu byť zvýraznené umeleckými dielami, zatiaľ čo telo saree zostane vždy čisté.

Tkanina: Béžová saténová saree je vždy vyrobená zo saténu a nie je použitá žiadna iná tkanina.

Príležitosť: Béžová saténová saree je ideálna na semiformálne príležitosti. Túto saree je možné použiť aj na každodenné výlety alebo na bežné nosenie.

9. Saténová práca Saree:

Saténová práca Saree

Saténové pracovné saree majú najviac praktickej práce vykonanej na akomkoľvek inom type saténových sárí. Šikovná práca sa vykonáva na širokých okrajoch sárí a nie na tele sárí.

Dizajn: Dizajn tohto druhu saree je sústredený na jeho okrajoch s krásnou ručnou prácou, pričom telo saree má plné farby.

Tkanina: Tkanina v saténových pracovných sárách je väčšinou väčšinou saténová.

Príležitosť: Túto saree môžete určite použiť na formálne oblečenie väčšinou kvôli jej sofistikovanosti a tento štýl môžete použiť aj na večierky, bežné príležitosti a obrady..

10. Saténová kvetinová saree:

Saténová kvetinová saree

Saténová kvetinová saree má na tele saree veľa kvetinových výtlačkov, kvetinové výtlačky môžu byť buď navrhnuté dizajnérom, alebo môžu byť aj umelecké..

Dizajn: Dizajn tohto druhu saténových kvetinových sárí je veľmi jednoduchý, pretože okrem kvetinových vzorov na tele a okrajoch nie je nič zvláštnejšie.

Tkanina: Okrem použitia saténu sa zatiaľ nepoužíva nič iné.

Príležitosť: Tento druh saree je možné ľahko použiť na semiformálne príležitosti alebo akýkoľvek iný príležitostný výlet.

Ktorá blúzka je vhodná pre saténové sarees:

Aby bol váš modrý saténový saree štýl v súlade so zvyškom tela, rozhodne by ste si mali dávať pozor na blúzku, ktorá je tiež vyrobená zo saténu. Vďaka tomu bude váš odev vyzerať nádherne, pretože bude existovať podobnosť a homogenita v druhu použitých materiálov. Okrem toho môžete bezpochyby použiť aj blúzky z polyesteru alebo hodvábu..

Ako štýl saténových sarees:

Styling ružových saténových sárí je veľmi jednoduchý, pretože samotné saree nesú iba všetku sofistikovanosť a eleganciu; preto budete potrebovať veľmi jednoduché položky na zvýraznenie už prítomného štýlového oblečenia. Na doplnenie vášho štýlu môžete použiť topánky alebo kabelky, ktoré sú vyrobené zo saténu. Okrem toho môžete použiť aj spojkové tašky, pokrývky hlavy alebo šatky, ktoré sú vyrobené zo saténu, aby doplnili vaše saténové oblečenie, takže bude tiež vyzerať fantasticky.

Je teda zrejmé, že aj keď je satén iba ojedinelým typom látky, v súčasnosti na trhu nájdete rôzne druhy saténových sárí. Každá saree má svoju jedinečnosť a svoj vlastný vzhľad a eleganciu. Ak chcete, môžete použiť aj rôzne druhy saree pri rôznych príležitostiach. A práve to vám tento článok pomôže vedieť. Dajte nám teda vedieť, ako sa vám páči náš článok a všetky typy saree. Ak máte pripomienky alebo návrhy, ktoré môžete urobiť, dajte nám vedieť.