Krásne batikované sarey – vyskúšajte týchto 10 nových dizajnov pre úžasný vzhľad

Batikované sarey majú zaujímavú minulosť a postup výroby. Tradične sa vyrábajú v krajinách ako Indonézia, najznámejšia krajina na výrobu krásnej batiky. Ich návrhy sú rozmanité, vrátane rôznych kultúr a sú ovplyvnené miestnou tradíciou. Ich spracovanie a tvrdá práca sa odrážajú v batikovaní.

Ako sa vyrábajú?

Na celé plátno používajú techniku ​​farbenia odolného voči vosku. Niekedy sú ich vzory vytvorené kreslením bodiek a čiar spolu s odolnosťou. To sa dosiahne použitím vystuženého nástroja nazývaného canting. Niekedy je rezist tiež vzorovaný pomocou medených pečiatok, ktoré sa nazývajú čiapky. Čo sa potom stane, je, že vosk, ktorý bol nanesený na odolné farby. Remeselník teraz môže farbiť handričku podľa vlastného výberu tak, že handričku namočí do farby. Potom vosk odstráni pomocou vriacej vody. V prípade, že je potrebná viacfarebná tkanina, remeselník ju ďalej ponorí a zaleje a postup opakuje dookola.

Batik Sarees

Batika, farbenie tkanín odolných voči vosku, je staré ako 4. storočie a existovalo v Egypte. Slúžili na zabalenie múmií. Túto techniku ​​používali aj Číňania, Indiáni a Japonci. Celý vývoj batického umenia je však väčšinou na ostrove Java v Indonézii. Hlavnou špecialitou dizajnu Batik saree je teda jemné remeselné spracovanie a úsilie, ktoré je pri jeho výrobe potrebné.

Vlastnosti Batik Sarees:

Batikované sarey sú určite známe z nejakého dôvodu. Tu sú niektoré z ich jedinečných vlastností.

 • Známou vlastnosťou batikovanej saree je použitie odolnosti voči vosku voči technike viazania a farbenia. Je známe, že používajú vosk na vytváranie nádherných výtlačkov po celej tkanine saree.
 • Využívajú tiež kvetinové motívy a zemitú paletu. Niekedy prichádzajú s nádychom živých a teplých farieb.

Akú tkaninu použiť a preferovaný tvar tela:

Batiku je možné použiť na mnoho druhov tkanín vrátane bavlny, hodvábu alebo prírodných tkanín tohto druhu. Bavlnená tkanina sa však najčastejšie používa na batikované výtlačky a vzory. Pretože sarey sú vždy spôsob, ako vyzerať elegantne, odporúčame ženám s tvarmi tela, aby to vyskúšali. Váš výber farieb však môže byť založený na tvare tela, ktoré máte. V opačnom prípade je batika dobrou voľbou pre všetky ženy.

Prečo vám teda nepovieme o našom najlepšom výbere batiky, ktorý milujeme?

Najlepších 10 úžasných návrhov a výtlačkov batikovaných sárí:

Poďme sa pozrieť na novú kolekciu batikovaných sárí s obrázkami.

1. Batik Silk Saree:

Batik Silk Saree

Vždy sa nájde dobrá príležitosť na nosenie hodvábu. Hodváb nie je len príjemný na tele, ale dodáva aj správny vzhľad. Ako sme už povedali, väčšina batických návrhov, ktoré sa objavujú na sareách, je silne ovplyvnená a inšpirovaná miestnou kultúrou a tradíciou. Tu je krásna hodvábna saree Murshidabad Hand Batik. Tento je inšpirovaný miestnou kultúrou Murshidabad, ktorá mu dodáva jedinečnosť. Krása je odrazom úsilia remeselníka a jeho myšlienok. Farba je kombináciou teplých a svetlých farieb. Krásna červená farba zdobí okraj, zatiaľ čo teplá ružová zaberá menej miesta v strede. Použitá tkanina je čistý hodváb a môže to byť ideálna voľba na svadbu alebo svadobnú hostinu.

 • Saree Design: Ručná batika Murshidabad Silk Saree
 • Tkanina: Hodváb
 • Preferovaná príležitosť: Svadobná a svadobná hostina
 • Vhodný tvar tela: Vhodný pre všetky ženy

2. Batik Cotton Saree:

Batikovaná bavlna Saree

Možno nie je dôvod nenávidieť bavlnu! Milujeme našu bavlnu a najväčším dôvodom je elegancia, ktorú dáva. Dajú sa ľahko umývať, pričom ich údržba môže byť mierne náročná. Jeho elegancia však nemôže nič nahradiť. Táto batikovaná bavlnená saree je krásnym a teplým žiarením upokojujúcich farieb. Vyzerajú skutočne jednoducho a dajú sa nosiť v každý deň. Spojte ich so správnym príslušenstvom a získajte bohatý vzhľad. Jednou z vecí, vďaka ktorým je bavlna jednoduchou voľbou, je spôsob, akým s ňou môžete ľahko zaobchádzať. Ďalším bonusom je, že sú najlepšou voľbou na horúci letný deň. Takže, vezmite si batikovanú bavlnenú sareu pre akýkoľvek nápad a buďte pripravení na nájazd.

 • Saree Design: Žltá čierna mulmul bavlna batika saree
 • Tkanina: Mulmulská bavlna
 • Preferovaná príležitosť: Denné nosenie a bežné nosenie
 • Vhodný tvar tela: Vhodný pre všetky ženy

3. Batik Print Saree:

Batik Print Saree

Tu sú krásne čiernobiele hodvábne batikované tlačené saree. Tu použitá tkanina je hodváb a potlač beží po celej dĺžke saree so striedaním svetlej až svetlej čiernej a bielej. Saree má teda premyslené výtlačky, takže je ideálnou voľbou na stretnutie a oficiálne stretnutie. Batikované tlačené sárky sú bežne dostupné a vy si môžete vybrať z mnohých návrhov a výtlačkov, ktoré prichádzajú v mnohých farbách, prevedeniach a nápadoch..

 • Saree Design: Čiernobiela hodvábna batikovaná tlač Saree
 • Tkanina: Hodváb
 • Preferovaná príležitosť: Spojte sa a oficiálne sa stretnite
 • Vhodný tvar tela: Vhodný pre všetky ženy

4. Batikova svadobná saree:

Batiková svadobná saree

Svadobné sárky majú byť veľkolepé, živé. Sú takmer vždy pestrofarebné s hustými ozdobnými farbami, verné duchu nálady. Zvyšok krásy pochádza z jemných doplnkov, ktoré dodávajú oblečeniu úplne nový vzhľad. U nás sú obľúbené budhistické batiky! Ručná farba remeselníka je voskovaná a tiež ručne farbená. Ich farby sa pohybujú od extrémne jasných až po jemné voľby, všetky môžu byť užitočné pri akejkoľvek príležitosti. Ich pastelové a krémové farby sú najbežnejšie. Každá z ich prác je úplne ručne vyrobená, a preto je skutočne jedinečná a je výlučne úsilím mnohých talentovaných remeselníkov, ktorých majú. Prezrite si ich mnohé farby a všimnite si prácu v každej z nich. Svedčia o kráse batikovanej svadobnej sárí. Tkanina sa používa z hodvábu a bavlny.

 • Saree Design: Krémová farba batikovanej saree so zlatými potlačami
 • Tkanina: Hodváb a bavlna
 • Preferovaná príležitosť: Svadba
 • Vhodný tvar tela: Vhodný pre všetky ženy

5. Batika Kandyan Saree:

Batika Kandyan Saree

Kandyan sarees sú známe svojimi farbami. Výber farieb z nich robí zaujímavý výber. Dajú sa nosiť na voľný čas alebo na rodinný deň. Táto jedna saree má jednu farbu prevažne po celom tele s čiernym okrajom, ktorý farbu zvýrazňuje výraznejšie. Nosí sa v určitom štýle a je možné ho doplniť krásnymi ozdobami jasných farieb, aby dotvorili vzhľad. Kandyanské saree sú považované za tradičné batikované saree, ktoré sú skromne veľké a majú niekoľko farieb, z ktorých väčšina je jasná. Použitá tkanina nie je vždy jedného druhu, ale je to zmes bavlny a ďalších, ktoré navrhli najlepšie návrhári.

 • Saree Design: Ružová farba batikovanej bavlny Saree
 • Tkanina: Mix bavlny
 • Preferovaná príležitosť: Príležitostné výlety
 • Vhodný tvar tela: Vhodný pre všetky ženy

6. Dizajnér Batik Silk Saree:

Dizajnér Batik Silk Saree

Dizajnérske batiky sú ďalšou vecou, ​​ktorú je potrebné milovať. Prichádzajú v kombinácii dizajnu, ktorý dodáva zložitá výšivka na tkanine, a zaisťuje, aby bol dizajn najnovší. Dizajnérske oblečenie zvyčajne prichádza s mnohými krásnymi odtieňmi a nápadmi alternatívne natlačenými na tkanine. Tento je dodávaný s takmer bielym odtieňom spárovaným s čiernou farbou. Horná časť saree je dodávaná v bielej farbe s krásnymi vzormi vyšívanými pomocou niekoľkých odtieňov. Tkanina použitá na tento účel je čistý hodváb. Saree potrebuje k sebe len málo alebo žiadne príslušenstvo. Oblečte si to na svadobnú hostinu alebo svadobnú hostinu a vyzerá to úplne úžasne bez námahy.

 • Saree Design: Saree s bielou a čiernou batikou
 • Tkanina: Čistý hodváb
 • Preferovaná príležitosť: Večierky a recepcie
 • Vhodný tvar tela: Vhodný pre všetky ženy

7. Neformálna batikovaná saree:

Ležérna batikovaná saree

Väčšinu času potrebujeme sarey, ktoré je možné použiť v akýkoľvek bežný deň. Či už je to kancelársky deň alebo návšteva domu vášho priateľa, všetko, čo potrebujeme, je príležitostná saree, ktorá nevyzerá príliš veľkolepo alebo farebne. Chceme sa uspokojiť s niečím, čo je v najteplejšej farbe, v najhlbšej tkanine. Táto ľahká tkanina sa ľahko prenáša a dá sa ľahko kombinovať s blúzkou alebo dokonca s tielkom. Sú najvhodnejšie na pláž alebo na svadbu v letovisku. Môžu byť tiež vašim najlepším výberom na horúci letný deň. Použitá tkanina je zmesová bavlna a dvojfarebná oranžová tkanina je príjemná pre oči. Ďalšou najlepšou súčasťou tejto saree je, že je reverzibilná. To znamená, že jednu môžete použiť na dve rôzne príležitosti! Nie je to dobrý obchod??

 • Saree Design: Béžová a oranžová ležérna batikovaná saree
 • Tkanina: Zmiešaná bavlna
 • Preferovaná príležitosť: Kancelárske oblečenie a bežné stretnutia
 • Vhodný tvar tela: Vhodný pre všetky ženy

8. Batik Georgette Saree:

Batik Georgette Saree

Georgette sarees sú určite najlepším spôsobom, ako zapôsobiť na dav. Prichádzajú v krásnych jasných farbách a sú najlepšie považované za saree na párty a svadby. Výber farieb je zaujímavý a ich blúzky sú často jednoducho preto, že samotná saree je veľkolepá. Látka niekedy používala pre svoju hladkú textúru šifón a nelepila sa na telo. Látková georgette je lesklá a je tiež veľkolepá. Tento je v krásnej hnedej farbe a hladko preteká po tele. K tomu vyžaduje minimálne až žiadne šperky a pravdepodobne iba krásnu blúzku. V spojení s batikovanou potlačou je táto saree čistou krásou. Skúste to a sme si istí, že sa vám to bude páčiť!

 • Saree Design: Georgette Saree s batikovanou potlačou v hnedej farbe
 • Tkanina: Georgette
 • Preferovaná príležitosť: Spoločenské a svadobné oblečenie
 • Vhodný tvar tela: Vhodný pre všetky ženy

9. Tussarský hodváb s batikovanou potlačou:

Tussarský hodváb s batikovanou potlačou

Ďalší krásny indický hodváb pochádza z Assamu a je známy ako Tussar. Tussar je známy svojou jemnou textúrou a dodáva sa v teplých až jemných farbách. Tento toskarský hodváb je dodávaný s pekným zvratom batických výtlačkov a kombinácia farby s výtlačkami z neho robí vhodnú kombináciu. Okraje sú prepracované a návrhy sú často veľké s krásnymi kvetinovými potlačami. Máte na výber z rôznych možností a aj tie najjednoduchšie z nich vám môžu dodať ten správny vzhľad. Oblečenie vyžaduje veľmi málo šperkov a jeho úplná prítomnosť stačí na to, aby ste vyzerali žiarivo a krásne. To by mohla byť vaša ideálna voľba pre svadby a iné veľké večierky.

 • Saree Design: Tussar Silk Batik Print Saree
 • Tkanina: Tussar Silk
 • Preferovaná príležitosť: Svadba a iné veľkolepé večierky
 • Vhodný tvar tela: Vhodný pre všetky ženy

10. Batik Chanderi Saree:

Batik Chanderi Saree

Chanderi je obľúbená saree typu ručné tkáčske umenie a je známa predovšetkým vďaka postupu tkania. Sú známi výrobou veľmi jemných textílií z hodvábu a bavlny. Niektorí z nich majú prácu zari. Vedeli ste, že tieto sarey sú sponzorované autorskými právami? Chanderi sarees sú krásne a táto tkanina je zvyčajne extrémne ľahká a dodáva telu príjemný pocit. Táto konkrétna batikovaná Chanderi saree prichádza v krásnych výtlačkoch, hlavne v odtieňoch tmavších farieb. Ostatné farby potlače dodávajú saree živosť, vďaka čomu vyzerá veľmi luxusne. Skombinujte ju s blúzkou bez rukávov, a potom by to mohlo byť vaše ideálne oblečenie na výlet alebo svadobnú hostinu.

 • Saree Design: Batik Chanderi Silk Saree so Zari Work
 • Tkanina: Hodváb a bavlna
 • Preferovaná príležitosť: Oblečenie na svadobnú hostinu
 • Vhodný tvar tela: Vhodný pre všetky ženy

Vhodné blúzky pre batikované sarees:

Batikované sarey majú veľa možností pre výber blúzky. Väčšinou sa hodia k vašej obyčajnej jednoduchej blúzke, obyčajnej. K tomu môžete vyskúšať aj blúzku bez rukávov alebo lodičkový výstrih. Väčšina týchto sarees je sama o sebe veľkolepá, a preto si musíte vybrať iba ten, ktorý je jednoduchý. Nemohli ste o tom veľa premýšľať? Jednoducho sa riaďte heslom „mix a zápas“.

Ako štylizovať batikovanú saree:

Batikované sarey sú elegantné a jednoduché. Bez väčších okolkov ponúkajú minimalistickú krásu. Ak plánujete nosiť batikovanú sareu, zabite ju nasledovne:

 • Batikované sarey sú ideálne na pracovné oblečenie. Rozhodnite sa pre odvážnejšie výtlačky v jemných farbách.
 • Príslušenstvo môže pozdvihnúť vzhľad vašej saree. Na zápas vyrobený v nebi sa rozhodnite pre pekné jhumky alebo terakotové šperky.
 • Váš účes sa môže líšiť podľa toho, kde plánujete nosiť saree. Ak je to pre kanceláriu, môžete sa rozhodnúť pre úhľadný drdol alebo polovičný vrkoč. Pri jednoduchších akciách nechajte vlasy rozpustené.
 • Nezabudnite nosiť svoje Bindi, pretože z vás môžu dostať to najlepšie. Ak sa rozhodnete pre jednoduché okrúhle bindis, nebudete vyzerať menej ako Diva!
 • V neposlednom rade zvoľte peknú etnickú obuv a ručne vyrobenú spojku, ktorá dotvorí váš vzhľad.

Musíme vám povedať ešte jednu vec. Noste ich štýlovo a nezabudnite kráčať sebavedomo. Samotná krása sárí urobí svoje. Najlepšie na týchto sareách je, že ich možno nosiť v ľubovoľný príležitostný deň alebo niekedy na veľkú príležitosť. Toto je skutočne najlepší spôsob, ako sa pochváliť svojim výberom sarees a prechádzkou po rampe!