Ako používať pleťový balíček s listami mäty na mastnú a pupienkovú pokožku?

Mäta je najbežnejšou prísadou vo väčšine pleťových balíčkov, bylinných prípravkov na umývanie tváre, šampónov a dokonca aj kondicionérov. Listy mäty pre žiarivosť tváre sú dobrou voľbou, pretože majú fantastické terapeutické vlastnosti. Môže byť veľmi dobrým liečiteľom uštipnutí komárom, akné, čiernych bodiek, opálenia a tiež suchej pokožky. Má tiež vynikajúci chladiaci účinok.

Balíček na tvár s listami mäty pre mastnú a pupienkovú pokožku

Veci, ktoré budete potrebovať:

Listy mäty, bežne známej ako Pudina, robia zázraky, keď sa používajú samotné. Môžu byť tiež zmiešané s ružovou vodou ako liečba akné. Šťava z listov mäty s ovsenými vločkami je vynikajúci peeling a veľmi dobre sa exfoliuje. Ak chcete vytvoriť balíček na tvár s mätou na pupienky, pridajte mätovú šťavu do multanimitti a paradajkovej šťavy, pretože znižuje pupienky a akné.

Spôsob prípravy:

Stačí rozdrviť niekoľko listov mäty, vytlačiť šťavu a aplikovať na tvár, potom zmiešať mätovú šťavu s lyžicou ovsených vločiek. Ak chcete balíček na akné a pupienky, zmiešajte mätový džús s jednou lyžicou multanimitti a paradajkovej šťavy.

Aplikácia:

Mätovú šťavu alebo zábaly, ako je uvedené vyššie, nanášajte pravidelne na noc. Tým sa odstránia všetky nečistoty a zostane čistá a čistá tvár.

Ako vyrobiť a používať Mint Face Pack:

Nasledujúce balenia na tvár sú navrhnuté tak, aby sa dali ľahko pripraviť a všetky ingrediencie boli pripravené doma. Preto to netrvá veľa času a nemusíte mať schôdzky v salóne a prehnane utrácať, aby ste získali jasnú a čistú tvár..

1. Balíček Basic Mint Face:

Balíček Basic Mint Face

Veci, ktoré budete potrebovať:

Na základnú masovú masku potrebujete ½ šálky nakrájanej uhorky, sladkej vody a ¼ šálky jemne nasekaných listov mäty.

Spôsob prípravy:

Uhorku po umytí nakrájajte na kúsky a poriadne rozmixujte v mixéri. Dobre prepasírujte cez sitko, vylejte šťavu a použite iba pevnú časť. Vezmite panvicu s čerstvou vodou. Pridajte uhorkové pevné časti a zohrejte ich na pomalom ohni. Pridajte nasekané lístky mäty a ďalej miešajte. Vyberte z plynového horáka a nechajte ho vychladnúť.

Aplikácia:

Naneste na vychladnutú zmes na tvár a krk. Jemne masírujte končekmi prstov, keď si zmes rozotierate po tvári a krku. Neaplikujte blízko očí. Nechajte na maske pôsobiť asi 15 – 20 minút. Umyte studenou vodou a osušte mäkkým čistým uterákom.

Ako často by ste to mali robiť:

Túto masku na tvár je možné použiť raz týždenne na vyčistenie tváre od špiny, ktorá je hlboko v póroch. Tiež vysušuje akné a zosvetľuje jazvy.

Prečo to funguje / výhody:

Mäta je veľmi účinná látka proti akné. Obsahuje vitamín A, ktorý pomáha kontrolovať nadmernú produkciu mazu žľazami pod kožou, čo je hlavnou príčinou akné.

2. Fullerova zem, jogurt a mäta:

Fullerova zem, jogurt a mäta

Fullerova zemina alebo multanimitti, jogurt a mäta, keď sa zmiešajú, stanú sa veľmi dobrou mätovou maskou na tvár pri problémoch s akné.

Veci, ktoré budete potrebovať:

Ingrediencie pre túto pleťovú masku sú – 1 polievková lyžica Fullerovej Zeme (bežne známa ako multanimitti), lyžičku mätového prášku alebo rozdrvených listov mäty a 1 polievkovú lyžicu neochuteného jogurtu.

Spôsob prípravy:

V miske dobre premiešajte Fullerovu zem, listy mäty a jogurt. Necháme asi 30 minút dobre nakysnúť. Potom dôkladne premiešajte, kým nezískate jemnú hladkú pastu.

Aplikácia:

Roztierajte mätovú pastu na tvár a krk a udržujte čisté okolie očí. Pri nanášaní pasty jemne vmasírujte končekmi prstov. Nechajte pastu pôsobiť a relaxujte asi 15 – 20 minút. Umyte ju vlažnou vodou. Potom kvapnite studenú vodu. Nakoniec osušte uterákom alebo hodvábnym papierom.

Ako často by ste to mali robiť:

Tento balzam na tvár s mätou používajte na spravodlivosť dvakrát týždenne po dobu jedného mesiaca alebo používajte, kým sa na vašej tvári nebudú objavovať všetky kazy a jazvy. Potom ho môžete používať raz týždenne.

Prečo to funguje / výhody:

Mäta úžasne lieči kožné choroby ako akné, pupienky. Je to veľmi dobrý balíček na tvár s mätou na mastnú pleť.

3. Balíček Tulsi, Neem a Mint na tvár:

Balíček Tulsi, Neem a Mint

Ľudia s ťažkým akné sa teraz nemusia báť. Balíček na tvár s tulsi, neem a mätou je ako účinný a silný liek na silné akné.

Veci, ktoré budete potrebovať:

Prísady sa veľmi bežne nachádzajú v každej domácnosti – listy tulsi, lístky mäty a listy neemu.

Spôsob prípravy:

Listy tulsi, mäty a neemu dobre premiešajte pomocou trecej misky. Urobte z toho hladkú pastu. Do tejto zmesi pridajte jednu polievkovú lyžicu tvarohu a dobre premiešajte.

Aplikácia:

Naneste pastu na tvár a nechajte pôsobiť asi pol hodiny. Umyte studenou vodou.

Ako často by ste to mali robiť:

Tento balíček možno použiť často, možno denne, na začiatku na odstránenie ťažkého akné, potom nasleduje raz za týždeň, aby sa zabránilo ich opakovanému výskytu.

Prečo to funguje / výhody:

Neemové listy majú úžasné antibakteriálne vlastnosti a veľmi rýchlo liečia infekcie, popáleniny alebo akékoľvek kožné problémy. V skutočnosti ničí baktérie, ktoré sú príčinou infekcií. Bazalka svätá alebo listy Tulsi pomáhajú liečiť kožné poruchy – vnútorne aj zvonka.

4. Balíček mäty na tvár pre suchú pokožku:

Balíček mäty na tvár pre suchú pokožku

Toto je skutočne neuveriteľný balíček na tvár s mätou pre suchú pokožku. Je to tiež vynikajúci lektvar na zníženie tmavých kruhov pod očami.

Veci, ktoré budete potrebovať:

Zložky v tejto pleťovej maske z pudiny sú lístky mäty, jogurt a cmar – ľahko dostupné v každom dome.

Spôsob prípravy:

1 polievkovú lyžicu cmaru, 1 lyžicu jogurtu a niekoľko lístkov mäty dobre premiešajte na jemnú pastu.

Aplikácia:

Pleťovú masku z listov mäty naneste rovnomerne na tvár a krk. Túto pastu je možné použiť aj pod oči na zníženie tmavých kruhov. Nechajte to pôsobiť a relaxujte 15-20 minút. Potom umyte bežnou vodou.

Ako často by ste to mali robiť:

Tento balíček na tvár môžete používať denne pred spaním. Odstraňuje suchosť a zanecháva pokožku jemnú a hladkú.

Prečo to funguje / výhody:

Jogurt aj cmar sú vynikajúce zvlhčovače, ktoré pomáhajú suchej pokožke hladkú a hodvábnu.

5. Listy mäty & Ružová voda:

Listy mäty & amp; Ružová voda

Listy mäty sú účinné pri odstraňovaní kazov – dôvod, prečo obsahuje kyselinu salicylovú. Preto sa nachádza v mnohých umývacích a krémoch na tvár.

Veci, ktoré budete potrebovať:

Potrebujete iba listy mäty a ružovú vodu.

Spôsob prípravy:

Listy mäty a niekoľko kvapiek ružovej vody rozdrvte na hladkú pastu.

Aplikácia:

Naneste na celú tvár, krúživými pohybmi jemne vmasírujte. Nechajte to asi desať minút a umyte bežnou vodou. Najlepšie výsledky môžete nechať nechať aj cez noc.

Ako často by ste to mali robiť:

Toto balenie môžete použiť denne pred spaním. Môžete to nechať nejaký čas alebo dokonca cez noc, ako vám to vyhovuje.

Prečo to funguje / výhody:

Mäta je užitočná pri znižovaní kazov a tiež jaziev spôsobených akné a pupienkami. Ružová voda je tiež prírodný adstringent, ktorý zmierňuje akné. Zanecháva pokožku hydratovanú a hydratovanú.

Listy mäty majú množstvo výhod, ktoré pomáhajú zmierniť závažné akné, pupienky. Sú tiež veľmi užitočné pri chladení a hydratácii pokožky. Pomáhajú redukovať opálenie. Jednoduchá domáca bylinková masťová pleťová maska ​​udrží vašu pokožku sviežu a bezchybnú.