Akné vulgaris – liečba doma

Akné vulgaris:

Acne vulgaris je súhrnný termín pre skupinu bežných typov akné. Tieto druhy akné si vyžadujú určitý čas na uzdravenie a zanechanie jaziev. Profesionáli v oblasti starostlivosti o pleť, ktorí sa špecializujú na akné vulgaris, teraz prišli s účinnými riešeniami na liečbu akné. K vzplanutiu akné môže dôjsť dokonca aj u dospelých. Spôsobujú ich kolísajúce hormóny, ktoré sa spravidla vyskytujú počas puberty. Akné vulgaris nie je chronické, takže akonáhle bude liečené a vyliečené, nebude sa znova opakovať, pokiaľ nedôjde k fluktuácii hormónov..

Ošetrenie akné vulgaris doma

Acne vulgaris môže byť troch typov: miernej, strednej a ťažkej formy. Mierna a stredná forma sú najbežnejšie. Závažná forma akné vulgaris zahŕňa cysty akné a uzliny z akné. Mierne a stredne závažné formy zahrnujú papuly, čierne bodky, biele bodky a pustuly.

Uzlíky na akné a cysty na akné:

Cysty na akné a uzlíky z akné spadajú pod ťažkú ​​formu akné vulgaris. Ich vzhľad je červený, s uzavretými hrbolčekmi, ktoré sa objavujú na povrchu tváre. Sú naplnené hnisom, ktorý je viditeľný a môže byť ešte pevnejší. Na rozdiel od menej závažných foriem sú tieto cysty veľké a bolestivé. Vyžadujú intenzívnu liečbu, pretože sa nedajú ľahko vyliečiť.

Papuly a pustuly:

Pustuly a papuly spadajú pod miernu formu akné vulgaris. Sú to hrbole na tvári, ktoré pôsobia zapálene. Majú žltý alebo biely stred, ktorý zhromažďuje hnis. Koža obklopujúca tieto hrbolčeky je podráždená a červená. V krátkom čase sa dajú vyliečiť najlepšími prípravkami na akné.

Čierne bodky & Biele bodky:

Tieto spadajú pod miernu formu akné vulgaris. Na rozdiel od ostatných vyššie uvedených typov nie sú sprevádzané zápalmi a liečenie trvá najkratší čas. Čierne bodky, ako naznačuje názov, sa vyznačujú malými čiernymi alebo hnedými škvrnami na kožných póroch. Tu kožný maz alebo kožný olej zozbierali nečistoty. Biele bodky, ako naznačuje názov, sú malé biele hrčky nachádzajúce sa na koži a nie sú zapálené. Dajú sa vyčistiť dobrým umývaním tváre alebo inými jemnými ošetreniami. Na rozdiel od ostatných nezanechávajú žiadne jazvy.

Riešenia na liečbu akné z vulgaris:

Akné vulgaris je možné liečiť podľa formy akné. Prírodné lieky fungujú na mierne čierne bodky a biele bodky, ale v závažných prípadoch dokonca ani voľne predajné lieky nemusia stačiť na ich úplné vyliečenie. Môžu to znížiť, ale nie dostatočne, aby sa zabránilo budúcim výpadkom.

Najlepšie produkty na akné na trhu sú tie, ktoré obsahujú účinné látky. Tieto účinné látky pomáhajú rýchlo bojovať proti akné a zmierňovať zápal. Benzoylperoxid a kyselina salicylová sú najlepšími zložkami pre možnosti liečby akné. Benzoylperoxid preniká do kožných pórov a zabíja baktérie zvnútra. Kyselina salicylová spolu s ňou pomáha čistiť pokožku. Tento druh ošetrenia je najvhodnejší pre mierne až stredne závažné formy akné vulgaris. Kyselina salicylová vyčistí upchaté póry a zabráni tomu, aby sa v póroch zachytil kožný olej alebo maz, čím pleť vyčistí a zbaví akné.

Uzlíky a cysty akné sa ťažko liečia, a preto je najlepšie poradiť sa s dermatológom, ktorý vám predpíše lieky na predpis. Na vyliečenie závažných prípadov akné vulgaris môžu byť predpísané silné anti biotické a antialergické lieky ako Accutane. Accutane nelieči, ale znižuje závažnosť akné.

Prírodné liečebné postupy pre akné vulgaris doma:

Tu sme uviedli zoznam prírodných ošetrení doma na liečbu akné vulgaris, ktoré nemajú žiadne vedľajšie účinky a sú čisto bezpečné pre vaše zdravie s nízkymi nákladmi na množstvo..

1. Liečba aloe vera na akné vulgaris:

Akné vulgaris - Liečba doma - aloe vera

Táto prírodná zložka bola záchrancom mnohých chorôb a akné vulgaris je jednou z nich. Získava sa z čerstvej stonky a má protizápalové vlastnosti. Táto vlastnosť je nápomocná pri znižovaní výskytu akné vulgaris. Na dosiahnutie lepších výsledkov je vhodné gél nanášať asi 2-3 krát denne. Poskytuje chladiaci účinok na pokožku.

2. Prášok z pomarančovej kôry:

Akné vulgaris - ošetrenia doma - pomarančová kôra

Tento prírodný produkt je skvelým zdrojom peelingov na pokožku, ktoré je možné použiť ako peeling na pokožku. Tento produkt môže byť veľkým prínosom pre prírodné procedúry akné vulgaris a pomáha pri celkovom vzhľade pokožky. Pomáha otvárať upchaté póry, čo znižuje výskyt akné. Tento peeling je najlepšou liečbou čiernych bodiek.

3. Citrónová šťava alebo ocot:

Akné vulgaris - Liečba doma - citrónová šťava

Citrónová šťava a ocot majú antibakteriálne vlastnosti a pôsobia proti invektívam. Tieto výrobky môžete ľahko aplikovať pomocou vatového tampónu na postihnuté miesta. Je to skvelý domáci liek na akné vulgaris a pomáha rýchlejšie odstraňovať odumreté kožné bunky. Pomáha tiež predchádzať upchatým pórom. Môžete zmiešať obe a aplikovať na tvár raz alebo dvakrát denne.

4. Liečba sódy bikarbóny na akné vulgaris:

Akné vulgaris - Ošetrenie doma, sóda bikarbóna

Toto je ďalšia liečba akné vulgaris a je opäť prirodzená. Táto sóda má anti-invektívne vlastnosti, ktoré pomáhajú predchádzať akné a tiež kožným infekciám. Acne vulgaris spôsobuje mnoho jaziev, ktoré je možné odstrániť pomocou sódy bikarbóny. Pomáha tiež pri znižovaní akéhokoľvek zápalu pokožky, ktorý je spôsobený infekciou.

5. Dostatočné množstvo vody:

Akné vulgaris - procedúry doma - voda

Na udržanie rovnováhy vody v tele je vhodné pravidelne piť dostatočné množstvo vody. Keď je vodná rovnováha zachovaná, automaticky pomáha predchádzať akémukoľvek druhu akné vulgaris na koži. Pomáha vyplavovať toxíny z tela, a preto je vaša pokožka zdravá.

6. Pasta Azadirachta Indica a bazalka:

Akné vulgaris - Liečba doma - bazalka

Vezmite misku a naneste azadirachta indica a pridajte bazalku. Teraz si z toho urobte dobrú pastu a pravidelne nanášajte na akné vulgarismy na postihnutú oblasť tváre. Pasta je plná protiplesňových a antibakteriálnych vlastností, ktoré vám pomôžu zabiť baktérie a odumreté bunky a odstrániť pupienky. Zabíja všetky zložky, ktoré spôsobujú infekcie a znižuje bolesť. Je to jedna z najlepších prírodných liečebných procedúr na problém s akné vulgaris.

7. Kurkuma lieči akné vulgaris:

Akné vulgaris - Liečba doma - kurkuma

Je to tiež veľmi dobrý domáci liek na akné vulgaris. Má antibakteriálne a antivírusové vlastnosti. Z oleja, ružovej vody pripravte kurkumu. Zostavte ich hladko. Naneste ho na postihnuté miesto. Kurkuma je najlepšia domáca liečba akné, ktorá má schopnosť zabíjať baktérie a chrániť pokožku pred touto chorobou. Zabíja tiež baktérie, ktoré spôsobujú pupienky a jazvy po akné.

8. Mäta na akné vulgaris:

Acne Vulgaris - ošetrenia doma - mäta

Táto zložka veľmi pomáha predchádzať vašej pokožke a zabíja rozmary akné. Upokojuje tóny pleti, zmierňuje zápal. Je to antibakteriálna chladiaca kvapalina. Táto vlastnosť mäty znižuje riziko rozmarov akné.

9. Liečba resorcinolom na akné vulgaris:

Akné vulgaris - ošetrenia doma - resorcinol

Je to ďalšia účinná liečba akné vulgaris. Pomáha chrániť odtiene pokožky pomocou fenolových aktivít a antibakteriálnej povahy. Toto je jedna z najefektívnejších liečebných procedúr na liečbu rozmarov akné v ajurvéde. Je to kompletné riešenie, ktoré zabíja baktérie a obnovuje poškodenia pokožky. Tiež predchádza bolestiam a závažným následkom. Väčšinou je veľmi dobrý na liečbu čiernych bodiek a bielych bodiek pri akné vulgaris.

Akné vulgaris spôsobuje veľa problémov. To sa stáva problémom, najmä pre mladých ľudí. S týmito metódami sa môžete ľahko vysporiadať s problémom a užívať si zdravú, žiarivú pokožku a šťastný život.

Ak je akné vulgaris v ťažkom štádiu, je najlepšie navštíviť dermatológa, aby získal najlepšiu liečbu.