Najlepších 10 ovocia proti starnutiu, ktoré si môžete pridať do stravy!

Ovocie proti starnutiuKto by nechcel krásnu a mlado vyzerajúcu pleť? Mnohí z nás museli počuť, že naši priatelia alebo celebrity hovoria, že tajomstvom ich oslnivej pokožky je konzumácia veľkého množstva ovocia. Krása vašej pokožky závisí od toho, čo si dáte na povrch, a závisí od jedla, ktoré konzumujete.

Spolu s rôznou zeleninou má niektoré ovocie vlastnosti spomaľujúce starnutie, ktoré vám pomôžu zapamätať si citát „vek je len číslo“. Nakrájajte si chutné ovocie a jedzte ho, kedykoľvek máte chuť na niečo sladké. Tieto plody uspokoja váš hlad a poskytnú vašej pokožke všetky výhody, ktoré majú za následok žiarivú a mladistvú pokožku.

Poskytli sme vám zoznam ovocia proti starnutiu, ktoré dodáva vašej pokožke jedinečnú žiaru tým, že dodáva výživu zvnútra.

Výhody ovocia proti starnutiu:

 • Vedeli ste, že farba ovocia zohráva zásadnú úlohu pri udržiavaní žiarivosti pokožky? Plody intenzívnej farby sú najlepším ovocím pre starnúcu a žiariacu pokožku.
 • Majú totiž zvýšenú šancu bojovať proti radikulom spôsobujúcim poškodenie na koži.
 • Ovocie proti starnutiu má množstvo živín nazývaných kolagén, ktoré zohrávajú významnú úlohu pri zlepšovaní pružnosti pokožky.
 • Citrusové plody ako citrón, grapefruit a pomaranče sú bohatým zdrojom vitamínu C, ktorý hrá zásadnú úlohu pri tvorbe kolagénu.
 • Ovocie pôsobiace proti starnutiu funguje ako prírodné posilňovače kolagénu. Dôvodom je, že obsahujú vitamíny a minerály, ako je vitamín C. &E, kyselina ellagová a biotín, vďaka ktorým bude vaša pokožka pôsobiť sviežo.
 • Tieto plody zlepšujú pružnosť pokožky, pretože obsahujú životne dôležitú výživu proti starnutiu nazývanú kyselina ellagová. Pomáha redukovať vrásky a jemné linky na koži.
 • Vyživovanie pokožky zvnútra hrá zásadnú úlohu pri udržiavaní čistej pokožky. Je to možné, pretože ovocie s vlastnosťami spomaľujúcimi starnutie má ďalší posilňovač kolagénu vo forme biotínu.

Najlepších 10 plodov proti starnutiu:

1. Bobule na boj proti starnutiu:

Bobule na boj proti starnutiu

Vďaka bohatým antioxidantom v koncentrovanej forme sú bobule jedným z najlepších plodov spomaľujúcich starnutie (1). Živá farba bobúľ je spôsobená prítomnosťou antioxidantu nazývaného antokyanín. Čím je farba ovocia jasnejšia, tým viac antioxidantov má, a teda aj viac výhod proti starnutiu (2). Zabraňuje tiež strate kolagénu a chráni vašu pokožku. Zahrnutie akýchkoľvek bobúľ do vašej stravy môže vašej koži dodať dlhovekosť a dobrotu proti starnutiu, pretože obsahuje vitamíny C.&Hojne.

2. Granátové jablko proti starnutiu:

Granátové jablko na boj proti starnutiu

Antioxidanty nazývané antokyány a kyselina ellagová v granátovom jablku pomáhajú bojovať proti známkam starnutia, čo z neho robí jedno z najlepších ovocia spomaľujúcich starnutie pokožky. Pomáha uchovávať kolagén vo vašej koži pomocou špecifickej zlúčeniny nazývanej punicalagin (3). Táto zlúčenina redukuje jemné linky a vrásky, vďaka čomu je vaša pokožka mladá a žiarivá. Antibakteriálne vlastnosti tohto ovocia zabraňujú tvorbe akné. Toto výživné ovocie môžete pridať do stravy vo forme šťavy, čerstvých semienok alebo dokonca do šalátu, aby ste využili výhody.

3. Avokádo na boj proti starnutiu:

Avokádo na boj proti starnutiu

Jedným z najlepších plodov pre pokožku bez vrások je avokádo. Mastné kyseliny v tomto ovocí dodávajú vašej pokožke pružnosť tým, že ju zvlhčujú zvnútra (4). Tiež chráni vašu pokožku pred poškodením spôsobeným ultrafialovým žiarením pomocou dvoch zásadných karotenoidov nazývaných luteín a zeaxantín. Absorpcia vitamínov a minerálov udržuje vašu pokožku hydratovanú zaradením avokáda do vašej stravy. Monosaturovaný tuk v tomto ovocí pomáha zlepšiť pružnosť pokožky, vďaka čomu je jemná. Avokádo svojimi protizápalovými vlastnosťami zabraňuje poškodeniu pokožky znížením oxidačného stresu.

4. Melón na boj proti starnutiu:

Výhody melónu

Hydratácia je základným aspektom udržania zdravej a osviežujúcej pokožky. Táto veľká červená guľa dobra je jedným z plodov dobrých proti starnutiu, vďaka ktorým je vaša pokožka pružná a jemná. Toto ovocie má 90% vody, ktorá môže byť pre vašu pokožku hydratačná. Zlepšuje textúru vašej pokožky pomocou vitamínov A a B. Naproti tomu lykopén chráni vašu pokožku pred poškodením spôsobeným radikálmi, ktoré dodáva tomuto nádhernému ovociu žiarivú červenú farbu (6). Je nabitý vitamínom C, ktorý redukuje výskyt vrások a jemných liniek.

5. Papaya na boj proti starnutiu:

Papaya proti starnutiu

Papaya je ďalším ovocím, ktoré s vašou pokožkou robí zázraky, pretože bráni účinkom starnutia. Hovorí sa, že má protizápalové vlastnosti kvôli enzýmu nazývanému papaín (7). S týmto ovocím môžete zvrátiť starnutie pokožky tým, že podporíte pružnosť pokožky pomocou vitamínov, ako je vitamín A. K, E, B, spolu s horčíkom a draslíkom. Tieto silne nabité plody bohaté na živiny pomáhajú bojovať proti radikulom, ktoré poškodzujú vašu pokožku. Pomáha tiež bojovať proti kožným problémom, ako sú rozšírené póry, vrásky, tmavé škvrny a známky starnutia, pretože obsahuje alfa-hydroxykyseliny. (8)

6. Pomaranče proti starnutiu:

Pomaranče proti starnutiu

Pomaranč je ovocie, ktoré je k dispozícii rýchlo a má mnoho životne dôležitých živín, najmä vitamínu C. Jednou z povinných živín pre žiarivú pokožku je vitamín C. Zlepšuje produkciu kolagénu, čím zmierňuje všetky známky starnutia v zárodku, čím sa stáva jedným z najlepšie ovocie proti starnutiu (9). Prírodné oleje z pomarančov udržujú vašu pokožku hydratovanú, vďaka čomu vyzerá výživne. Zahrnutie pomaranča do vašej stravy môže zabrániť predčasnému starnutiu, pretože toto ovocie je bohatým zdrojom antioxidantov a vitamínu C (10).

7. Banán proti starnutiu:

Banánová diéta na chudnutie

Ovocie, ktoré je v tomto zozname najdostupnejšie, je banán a má vlastnosti proti starnutiu, ktoré s vašou pokožkou robia zázraky. Banány sú považované za najlepšie ovocie proti starnutiu. Sú nabité horčíkom a mnohými ďalšími živinami zdravými pre srdce (11). Majú spevňujúci účinok na váš povrch, pretože obsahujú hydratačné bunky. Banány sú tiež bohatým zdrojom vitamínu C a antioxidantov, ktoré pomáhajú bojovať proti voľným radikálom na vašej pokožke a poskytujú tak potrebnú podporu kolagénu. Nielen ovocie, ale šupka z tohto nádherného ovocia sa používa aj do smoothies, pretože je plná živín.

8. Ananás proti starnutiu:

Ananás proti starnutiu

Pridajte zdravú a čistú pokožku pridaním ananásu do vašej stravy. Obsahuje veľa vitamínov A, C, K a mnoho minerálov. Ananásové protizápalové a hojivé vlastnosti pochádzajú z enzýmu nazývaného bromelaín (12). Alfa-hydroxykyseliny a antioxidanty v tomto super ovocí pomáhajú bojovať proti radikulom, ktoré poškodzujú vašu pokožku, a proces starnutia povrchu je výrazne obmedzený. Odstraňuje odumreté kožné bunky, čo má za následok zlepšenie textúry vašej pokožky.

9. Apple na boj proti starnutiu:

Apple na boj proti starnutiu

Jablko denne udrží lekára bokom je citát, ktorý počúvame veľmi často. Spolu s mnohými ďalšími zdravotnými výhodami je jablko nabité vitamínmi A a C, ktoré vám pomáhajú bojovať s mnohými kožnými problémami. Kľúčom k konzumácii tohto lesklého ovocia je jesť ho so šupkou. Kôra pomáha znižovať výskyt známok starnutia, pretože je bohatým zdrojom antioxidantov. Pomáha tiež znižovať oxidačný stres vo vašom tele pomocou antioxidantov, pretože pomáhajú bojovať proti voľným radikálom (13).

10. Kiwi na boj proti starnutiu:

Úžasné výhody kiwi

Kiwi je ovocie bohaté na vitamíny C a E, ktoré funguje ako dokonalé riešenie pre vrásky. Vitamín C pomáha predchádzať poškodeniu kožných buniek tým, že bráni oxidačnému stresu. Pomáha v boji proti vráskam a jemným vráskam, takže je ideálnou voľbou proti starnutiu. Kolagén je proteín zodpovedný za hydratáciu a udržanie pružnosti pokožky. Kiwi podporuje produkciu kolagénu, ktorý sa hodil v mnohých situáciách (14). Mnoho výrobkov na ochranu pokožky používa toto ovocie ako kľúčovú zložku.

Záverečné myšlienky:

Čas nie je možné vrátiť, ale môžete obohatiť svoje telo správnou výživou týmito plodmi proti starnutiu. Udržujte vrásky a jemné linky na míle ďaleko s týmito desiatimi plodmi spomaľujúcimi starnutie, ktoré sú plné antioxidantov a potrebných živín. Je najvyšší čas, aby sme sa porozhliadli po povahe riešení našich problémov so starnutím. Skúste jedno alebo viac z týchto druhov ovocia a sami uvidíte výsledky.

Časté otázky:

1. Čo spôsobuje vrásky?

Nebuďte šokovaní, keď nájdete obľúbené veci v tomto zozname. Mnoho z týchto potravín zalievajúcich ústa urýchľuje tvorbu vrások na koži. Niektoré z potravín, ktoré môžu spôsobiť vrásky, sú:

 • Akékoľvek jedlo, ktoré je nabité cukrom, ako sú šišky a pečivo.
 • Spracované mäso ako feferónky, slanina a horúca doga, ktoré má vo veľkom množstve nasýtené tuky.
 • Alkohol.
 • Tučné jedlá.

2. Je možné zvrátiť starnutie konzumáciou ovocia proti starnutiu?

Napriek tomu, že starnutie je v našich životoch prirodzený proces, ak zistíte známky starnutia predčasne, spôsobuje to mnohým z nás. Ale tu je dobrá správa, s správnym príjmom ovocia proti starnutiu budete môcť bojovať proti známkam starnutia. Prirodzené vlastnosti týchto plodov na posilnenie pokožky to umožňujú.

3. Aké potraviny môžete konzumovať, aby ste znížili starnutie svojej pokožky?

Spoľahnutie sa výlučne na výrobky na tvár nestačí na ochranu pokožky pred starnutím. Pomohlo by, keby ste na tom zapracovali zvnútra konzumáciou potravín s množstvom antioxidantov a mnohých ďalších vitamínov a minerálov. Niektoré z potravín, ktoré môžete zahrnúť, sú:

 • Žerucha.
 • Brokolica.
 • Oriešky.
 • Špenát.
 • Červená paprika atď.