Príznaky a príčiny kvapavky

Jednou z popredných chorôb STD, ktoré vedú v tejto oblasti, je kvapavka. Tento prieskum bol klasifikovaný ako druhá najčastejšia sexuálne prenosná choroba, ktorá sa dostala na trh, prvá vyhradená pre chlamýdie. Táto choroba, ktorá pochádza z baktérie neisseria gonorrhoeae, sa zameriava hlavne na slizničné výstelky nášho tela, najmä v dôsledku nechránených sexuálnych aktivít. „Gonos“ znamená semeno, zatiaľ čo „rhoe“ je latinský názov toku.

Príznaky a príčiny kvapavky

Ide o unisexové ochorenie, pri ktorom sa obe pohlavia zameriavajú rovnako, pretože obaja máme šancu ochorieť kvapavkou. Opäť sa jedná o sexuálne prenosnú chorobu, ktorá sa každým dňom množí s nespočetným počtom ľudí, mladšie sekcie väčšinou volia metódu nechráneného sexuálneho aktu, čo môže byť jedným z dôvodov, prečo graf kvapavky nikdy neklesol.

Baktéria uvedená vyššie je hostiteľom v prírode, ako tvrdia lekári. Znamená to, že tieto baktérie sa hostia v našom tele a potom, čo nájde vhodnú teplotu a podnebie, zdržiava sa tam v teple. Najhoršie na tom je, že je to len ťažko detekovateľné, pretože symptómy zostávajú dlho nečinné. Lekári však tvrdia, že ak sa táto kvapavka nelieči, môže viesť k smrteľnejším ochoreniam, ako sú zápalové ochorenia PID alebo panvy alebo problémy s prostatou a dokonca aj uretrálna infekcia u mužov. U žien prípad ich neplodnosti priamo súvisí s prítomnosťou tejto choroby.

V zásade môže ísť o sexuálne prenosnú chorobu, ale keď sa kvapavka chytí, pravdepodobne sa rozšíri do iných častí tela, napríklad do genitálií konečníka. Súvisí to so slizničnou výstelkou, ktorá sa neobmedzuje iba na spodnú časť tela, ale je známe, že postihuje aj oči a hrdlo, čo ju robí ešte smrteľnejšou. Keďže je to kontaktná choroba, môže sa z vášho partnera vytratiť stabilný pacient. Akonáhle je v tele vášho partnera, množí sa vo vnútri.

Aby ste získali lepší prehľad o tejto téme a bezpečnejšie opatrenia do budúcnosti, uvádzame niekoľko spúšťačov, ktoré vám môžu spôsobiť kvapavku. Aby ste tomu zabránili, vyhnite sa týmto príčinám a sledujte príznaky.

Príznaky a príčiny kvapavky:

Tento článok vysvetľuje niečo dôležité o tom, aké sú príčiny a príznaky kvapavky, ktoré by mohli pomôcť pri starostlivosti o liečbu skôr, ako budete trpieť.

Príčiny kvapavky:

Tu uvádzame 10 hlavných príčin kvapavky pre vaše známejšie skutočnosti.

1. Nechránený sexuálny akt:

Jedným z najdôležitejších kľúčových slov na opis kvapavky bude sexuálny prenos. Preto môže byť nedostatok správneho rozumu pri sexuálnom akte dôvodom, prečo vás postihuje kvapavka. Zlé rozhodovanie v takej dôležitej záležitosti vás môže stáť zle. Preto je vždy lepšie použiť bezpečnejšiu možnosť.

2. Kontroly tehotenstva:

Ak ste tehotná a stále nemáte ani potuchy, že ste pacientkou s kvapavkou, odporúča sa, aby ste sa podrobili riadnym vyšetreniam, pretože lekár tvrdí, že kvapavka bola niekedy prenesená na dcéry alebo synov ich matkou, pokiaľ sú stále odpočívajú v maternici. Aby ste sa vyhli takýmto okolnostiam, pred príchodom novorodenca urobte lepšiu prehliadku a vyliečenie.

3. Kontakt:

Kapavka je kontaktné ochorenie, to znamená, že sa prenáša kontaktom, ktorý v tomto prípade neplatí len pre sexuálne záležitosti. Obvykle, ak ste obeťou kvapavky a váš partner si to neuvedomuje, môžete na neho preniesť túto chorobu. Za druhé, ak máte kvapavku a dotkli ste sa infikovanej oblasti a potom si pretreli oči, máte veľkú šancu, že sa vám do očí dostane kvapavka.

4. Orálny sex:

Kapavka v krku je spôsobená iba orálnym sexom. Platí to pre mužov aj pre ženy, a preto sa odporúča, aby si to nedopriali. Zatiaľ čo muži majú údajne iba 20% šancu na kvapavku, žena má šancu 50/50. Ak to už máte, je lepšie nechať sa vyšetriť.

5. Neužívajte druhé šance:

Na rozdiel od kiahní sa u vás kvapavka posilní, aj keď ste v minulosti mali krátku anamnézu boja proti kvapavke. Aj keď vás to postihlo raz, nemýlite sa, môže to na vás zapôsobiť ešte raz a ešte raz. Preto by mal byť človek vždy v strehu. Nespúšťajte štít.

6. Genetika:

Obviňovať genetiku v tomto prípade nebude zlé. V niektorých prípadoch bolo vidieť, že ak rodičovské ženy trpia príznakmi kvapavky, potom je veľká pravdepodobnosť, že jej dieťa bude postihnuté rovnakými príznakmi. V zásade ide o zárodok, ktorý môže počas reprodukcie žiť a šíriť sa. Sexuálny kontakt tak ľahko spustí výskyt a šírenie kvapavky.

7. Sexuálne aktívne páry:

Podľa mnohých výskumov uskutočnených na túto tému sa zistilo, že sexuálne aktívnym párom hrozí toto ochorenie. Človek môže ľahko rozšíriť zárodok týchto chorôb z jednej osoby na druhú tým, že sa zapojí do sexuálnych aktivít s predchádzajúcou osobou. V zásade sa takto kvapavka šíri. Toto je jedna z najčastejších príčin kvapavky.

8. Tínedžeri:

Najčastejšou obeťou kvapavky sú tínedžerské páry. Táto choroba bola väčšinou zistená u tínedžerov, pretože ich telá sú mladé a tento konkrétny zárodok sa môže ľahko šíriť ich telom. Ďalším dôvodom šírenia tejto choroby je zapojenie sa do sexuálnych aktivít s viac ako jednou osobou.

9. Slabá odolnosť tela:

Áno je to pravda. Toto je jedna z najpredvídateľnejších príčin kvapavky. Ak má človek slabý imunitný systém a musí používať lieky na vyliečenie takmer čohokoľvek, pravdepodobne bude ľahšie postihnutý príznakmi kvapavky v porovnaní s osobami so silným fyzickým stavom (vnútorným). Ak máte slabé telo, príznaky tejto choroby vás ľahko postihnú a vaše telo tiež nemôže bojovať proti šíreniu týchto chorôb..

10. Ejakulácia:

Ejakulácia je jednou z najčastejších príčin kvapavky. Napriek tomu je možné túto chorobu prenášať aj bez ejakulácie.

Príznaky kvapavky:

Teraz, keď ste si vedomí príčin, sú tu niektoré príznaky a príznaky kvapavky, na ktoré by ste si mali dať pozor v prípade, že už máte podozrenie na najhoršie.

1. Sliznicová membrána:

Kvapavka u mužov i žien sa zameriava na sliznicu alebo membránu postihnutých častí, v dôsledku čoho sa sekrécia sliznice mnohonásobne zvyšuje. To platí nielen pre oblasti genitálií, ale aj pre oči a hrdlo. U žien to zvyčajne prichádza vo forme vaginálneho výtoku, ktorý môže byť hrubý a farebný. U mužov to prichádza vo forme výtoku z konca ich pohlavia. To môže sprevádzať zvláštnu žltozelenú farbu a zápach. Toto je silný príznak a nemalo by sa mu vyhýbať ani ho ignorovať.

2. Vaginálne krvácanie:

U žien to často spozorujeme u pacientky s kvapavkou, kde v náhlych nepravidelných intervaloch krváca z pošvy, aj keď bezbolestný proces nie je normálny a zdravý. Okrem jej stanovených dátumov môže byť táto náhodná strata krvi silným dôvodom, prečo by ste mali ísť na kontrolu kvapavky.

3. Bodavá bolesť:

Toto je bežný symptóm pre mužov i pre ženy, kde pri močení je cítiť akútnu bodavú bolesť alebo pocit pálenia zvnútra. U mužov je to zvyčajne močová trubica, kde dochádza k podráždeniu pri prechode moču. To isté platí pre ženy. Toto je obmedzené iba na brucho.

4. Sliznica z konečníka:

Ide predovšetkým o mužský problém, kde je sliznica pociťovaná z konečníka. Zdroj výboja je zameraný v oblasti spodnej časti chrbta, čo nie je vôbec bežný scenár. Preto sa odporúča rýchla kontrola u lekára.

5. Bolesť v dolnej časti brucha:

Toto je jeden z najviac odôvodnených príznakov kvapavky. Je celkom bežné, že v dôsledku kvapavky bude v dolnej časti brucha nadmerná bolesť. Tento konkrétny príznak kvapavky je bežný u mužov aj u žien.

6. Pocit pálenia počas močenia:

Ďalším znepokojujúcim príznakom kvapavky je pocit pálenia pri močení. Muži spravidla pociťujú tento konkrétny príznak. Je skutočne ťažké vysporiadať sa s konkrétnym príznakom, pretože sa nemôžete vyhnúť močeniu a keď sa objaví tento pocit pálenia, je skutočne ťažké vykonávať jednu z najdôležitejších funkcií spojených s telom vôbec..

7. Krvácanie medzi obdobiami:

Ženy sa s kvapavkou vyrovnávajú ťažko. Krvácanie medzi menštruáciami je jedným z najviac dráždivých symptómov kvapavky. V období, keď trpíte týmito chorobami, sa krvácanie stáva bežnou vecou. Ženy sú tie, ktoré sa v najhoršom čase vyrovnávajú s príznakmi kvapavky.

8. Pocit pálenia v krku:

Hrdlo je jednou z najčastejších obetí počas kvapavky. Jedným z najviditeľnejších a najskúsenejších príznakov kvapavky je pocit pálenia v krku. Dá sa to porovnať s bolesťou v krku, ale táto by bola rušivejšia a bolesť bude o niečo neznesiteľnejšia.

9. Špinenie po súloži:

Škvrny sa začínajú objavovať po súloži vo fáze kvapavky. Prežívate to? Potom by ste mohli prísť na to, čím trpíte. Toto je vlastne jeden z najviac sťažovaných problémov medzi manželskými pármi, keď je jeden z nich postihnutý príznakmi kvapavky.

10. Vaginálny výboj:

Chcete vedieť o príznakoch kvapavky? Zelenkasté alebo žltkasté výboje z pošvy sú jedným z najbežnejších. Mnoho žien trpiacich kvapavkou to zažíva. Nedá sa s tým nič konkrétne urobiť. Človek to bude musieť zniesť, kým účinky a bolesť úplne nezmiznú.