Príznaky a príčiny žalúdočnej chrípky

Žalúdočná chrípka! Čo je to žalúdočná chrípka? Myslím si, že existuje mnoho ľudí, ktorí nie sú oboznámení so žalúdočnou chrípkou. Je preto veľmi dôležité, aby ste vedeli o fakte o žalúdočnej chrípke. Ak je vaše dieťa rýchlo postihnuté hnačkou a vracaním a navyše sa sťažuje na bolesť brucha, môžete mu veriť: „žalúdočná chrípka“. V tomto článku teda diskutujeme o príznakoch žalúdočnej chrípky a ich príčinách.

príznaky žalúdočnej chrípky

„Gastroenteritída“ je iný názov žalúdočnej chrípky a je definovaná ako infekcia žalúdočných čriev. Chrípka alebo inak chrípka je odlišná. Málokedy spôsobuje žalúdočné problémy. Vírusová gastroenteritída sa navyše nazýva „žalúdočná chrípka“. Je to veľmi bežné, najmä u detí, navyše je veľmi nákazlivé. Bakteriálna gastroenteritída je navyše uznávaná ako „otrava jedlom“ a je spôsobená aj potravinami, ktoré boli inak uložené útočne.

Príznaky žalúdočnej chrípky:

1. Žalúdočná chrípka môže byť závažná v čase, keď ľudia nemôžu piť dostatok tekutín, aby si vymenili to, čo chýba počas vracania a hnačky, najmä dojčatá, starší ľudia, malé deti a ľudia so slabým imunitným systémom.

2. Hlavnou indikáciou gastroenteritídy je hnačka (nie krvavá). Hnačka môže sprevádzať nevoľnosť, nevoľnosť a brušné kŕče; u niektorých jedincov sa môže objaviť mierna horúčka (približne 100 F alebo 37,77 ° C), bolesť hlavy, zimnica a bolesti svalov spolu s pocitom únavy.

3. Ochorenie zvyčajne trvá asi 2 až 5 dní a začne sa určovať. Krutá gastroenteritída znamená, že osoba má symboly dehydratácie: toto je zdravotná katastrofa.

4. Niekedy s odchýlkou ​​odmietajú jesť, inak pijú alebo sú veľmi dehydrovaní, navyše so zvýšenou alebo nízkou alebo žiadnou tvorbou moču. Úbytok hmotnosti, vracanie, únava a prílišná smäd po koži, alebo sucho v ústach spolu so zníženým pitím tekutín.

5. Črevné akcie sú zvyčajne uvoľnené a vodnaté; za normálnych okolností však neexistuje žiadny hlien ani krv.

6. Dehydratácia je ďalším príznakom gastroenteritídy.

7. Príznaky mierneho nedostatku hydratácie môžu zahŕňať smäd alebo sucho v ústach, ospalosť, neprítomnosť vitality a mozgové bolesti.

8. Príznaky extrémneho nedostatku hydratácie môžu zahŕňať svalové kŕče, depresívne oči, žiadne močenie a vysokú srdcovú frekvenciu.

9. Väčšinu času nie je žiadny presvedčivý dôvod navštíviť svojho špecialistu. Ak však príznaky pretrvávajú dlhší čas, navštívte lekára.

10. Tiež by ste mali navštíviť lekára, ak máte viac ako 65 rokov alebo ste tehotná a máte oslabený nezraniteľný rámec spôsobený iným stavom, ako je HIV..

Príčiny žalúdočnej chrípky:

Vírusy, ktoré sú zdrojom žalúdočnej chrípky (vírusová gastroenteritída), kazia bunky v povlaku tenkého čreva. V dôsledku toho tekutiny unikajúce z buniek do čreva navyše spôsobujú vodnatú hnačku. 4 druhy vírusov spôsobujú takmer všetku žalúdočnú chrípku (vírusová gastroenteritída).

 1. Adenovírus:

Stáva sa to väčšinou u detí mladších ako 2 roky. Zo 49 druhov adenovírusov jeden kmeň postihuje gastrointestinálny trakt a spôsobuje zvracanie a hnačku. Indikácie sa klasicky objavia 1 týždeň po expozícii. Adenovírusová infekcia sa vyskytuje celoročne.

2. Rotavírus:

Je to hlavná príčina u detí vo veku 3 až 15 mesiacov a najčastejší dôvod hnačky u detí mladších ako 5 rokov. Rotavírus klasicky spôsobuje zvracanie a vodnatú hnačku po dobu 3 až 8 dní spolu s horúčkou a bolesťami brucha. Rotavírus môže tiež kontaminovať dospelých, ktorí sú v tesnom kontakte s infikovanými deťmi; indikácia u dospelých je však miernejšia.

3. Astrovírus:

Infikujú sa tým predovšetkým dojčatá a malé deti. Tento vírus je takmer celý aktívny v zimných mesiacoch. Zvracanie a hnačka sa objavia v priebehu 1 až 3 dní po expozícii.

4. Kalicivírusy:

Spôsobuje infekciu u ľudí všetkých vekových skupín. Táto rodinná jednotka vírusov je rozdelená do 4 typov, pričom norovírusy sú takmer všetky bežné a najviac zodpovedné za infekciu ľudí. Infikovaní ľudia majú zvracanie a hnačku, bolesti hlavy, únavu a niekedy aj bolesti svalov. Indikácia sa objaví do 1 až 3 dní kontaktu.

5. Vírusový prenos:

Populácia môže dostať vírusy do blízkeho kontaktu s infikovanými jedincami alokovaním jedla, pitia, iného stravovania, alebo inak jedením jedla alebo nápojov, ktoré sú vírusom kontaminované. Vyberavé norovírusy sa klasicky šíria ďalším ľuďom kontaktom stolicou alebo zvracaním infikovaných osôb a zo strany na stranu kontaminovanej vody pred jedlom, najmä ustríc zo špinavých vôd..

6. Norovirus:

Norovírus je najznámejším dôvodom vírusovej gastroenteritídy u dospelých. Niekedy sa o ňom hovorí ako o „zimnej ťažkej chybe“, pretože v zimných mesiacoch má tendenciu byť viac plošne..

Infekcia zmizne v stolici niekoho kontaminovaného a ak si jednotlivec neumýva ruky po odchode do umyvárne, infekciu je možné vymeniť za akýkoľvek povrch, potravinový materiál alebo položky, ktorých sa dotkne. Existuje široká škála druhov norovírusov a je pre vás funkčné niekoľkokrát dostať norovírusovú chorobu. Dôvodom je, že akákoľvek bezpečnosť choroby, ktorú si vytvoríte v dôsledku choroby, trvá niekoľko mesiacov.

8. Otrava jedlom:

Väčšina bakteriálnych kontaminácií, ktoré spôsobujú gastroenteritídu, je dôsledkom poškodenia výživy. K rozrušeniu mikroskopickými organizmami môže dôjsť v ktorejkoľvek fáze, počas prípravy jedla alebo varenia.

Prieskumníkom regiónov so slabou úrovňou hygieny a čistoty vody tiež hrozí vznik gastroenteritídy. Toto je často známe ako „uvoľnenie čriev prieskumníkom“. Medzi rôzne príčiny patrí parazit entamoeba a baktéria shigella.