Príznaky a príčiny alergie na kožu

Koža je najväčším orgánom nášho tela, je to len vrstvená pokrývka najvnútornejších orgánov, ktorá je jemná a hodnotná. Táto pokožka je denne vystavená svetu plnému prachu, UV lúčov, škodlivých patogénov, extrémneho slnečného svetla a drsného suchého vetra a mnohých ďalších. To môže spôsobiť nadmernú reakciu pokožky alebo spôsobiť reakciu, ktorá potom vyústi do sčervenania niektorých častí, svrbenia sprevádzaného odlupovaním alebo vyrážkami. Tento termín je potom v lekárskych pojmoch známy ako kožné alergie.

Keď pokožka reaguje s niečím, čo nie je kompatibilné s kožnými bunkami, môže to spôsobiť reakciu medzi týmito dvoma, ktorá vykvitá vo forme podráždení, vyrážok a suchej šupinatej pokožky. S tým prichádza ruka v ruke možnosť svrbenia. Akonáhle sú vyrážky poškriabané, dôjde k novej pľuzgierovej infekcii, ktorá zanechá škaredú stopu. Avšak rôzni ľudia majú rôzne typy pokožky, takže alergia sa líši od jednej osoby k druhej. Pre niekoho to môže byť vystavenie slnečnému svetlu, pre niekoho to môže byť prípad niektorých potravín. Najčastejšími kožnými alergiami sú jedovatý brečtan, ekzém, žihľavka atď., Ak sa dajú liečiť, dajú sa ľahko vyliečiť.

Príznaky a príčiny alergie na kožu

Príznaky a príčiny alergie na kožu:

Tento článok hovorí o niečom dôležitom o tom, aké sú príčiny a príznaky alergie na kožu, o ktoré by ste si mali predtým dať pozor.

Príznaky alergie na kožu:

Tu sú niektoré príznaky a symptómy kožnej alergie, ktoré je lepšie rozpoznať.

1. Podráždenie:

Tesne predtým, ako sa alergia začne, existujú určité časti, v ktorých môže byť pocit pichania hlasnejší než v ostatných častiach. V bežný deň podráždenie nepretrváva, ale ak zrazu jedného dňa na koži pocítite zvláštne podráždenie, môže to byť spôsobené tým, že sa začína alergická reakcia.

2. Svrbenie:

Jedným z bežných príznakov alergie je svrbenie. Alergia sa vyskytuje v dôsledku skutočnosti, že určitá vec pri kontakte reagovala s vašou pokožkou a vaša pokožka nie je kompatibilná s tým, aby na ňu reagovala prirodzene, čo spôsobuje nadmerné svrbenie ako znak na začiatku alergickej reakcie. To sa nepodobá na bežné svrbenie, pretože trvalé svrbenie tu pretrváva, kým sa koža neodlupuje, ak je šupinatá alebo suchá. Na také silné svrbenie často existujú určité lieky. Pri domácich opravných prostriedkoch skúste oblasť okamžite zvlhčiť a držať od nej nechty.

3. Napučanie:

Keď už reakcia alebo alergia začala, človek si všimne, že konkrétna oblasť alebo priestor je trochu opuchnutý a nemá tvar ako ostatné časti. To je ďalší príznak alergie na kožu. Tento opuch má často bolestivý charakter a môže chvíľu trvať, kým sa zníži. Najlepším ochorením na to sú zábaly s ľadom alebo zábaly s ľadovým gélom, aby sa zápal obmedzil. Je možné použiť výrobky vhodné pre kuchyňu, ako napríklad zázvor, cesnak, cibuľu, na domácu pastu a priamo ich aplikovať. Ich protizápalové vlastnosti môžu pomôcť zmierniť opuch a popáleniny.

4. Okamžité vyrážky:

K tejto reakcii môže dôjsť, keď sa vaša pokožka dotkne akéhokoľvek predmetu, s ktorým nie ste kompatibilný. Ak máte napríklad alergiu na mestské zlaté šperky, dotyk alebo kontakt s jedným z nich môže spôsobiť reakciu. To isté platí pre niektoré kozmetické výrobky, ktoré nie sú vhodné pre pokožku. reakcia príde ako okamžité vypuknutie malých červených vyrážok, ktoré sú zoskupené vo forme a bolesti.

5. Nosenie:

Alergia zvyčajne spôsobuje, že vrchná vrstva pokožky je slabá a odlupuje sa. Keď je koža pokrytá zhlukom svrbivých vyrážok, hlavným strachom je tvorba pľuzgierov a infekcia po poškriabaní vyrážok. Pokožka je náchylná na slabosť a môže sa odlupovať alebo odlupovať. v takom čase je najlepším spôsobom, ako zastaviť svrbenie, použiť zvlhčovač a udržiavať oblasť dobre hydratovanú, aby oblasť nevyschla.

6. Začervenanie:

Jednou z rýchlych reakcií a účinkov, ktorá deklaruje príchod alergie, je sčervenanie v oblasti, ktorá sa chystá vyplniť vyrážkami. Po kontakte sa oblasť pomaly zafarbí. Môže, ale nemusí byť bolestivé alebo opuchnuté, ale zmena farby, ktorá nie je prirodzená, môže oznámiť budúci súbor udalostí.

7. Senná nádcha:

Chcete vedieť o príznakoch alergie na kožu? Počas alergie sú príznaky sennej nádchy celkom bežné. Nie je sa čoho obávať, pretože počas tohto typu horúčky telesná teplota nevystúpi na vysokú úroveň. Je to len málo nad štandardnou telesnou teplotou. Senná nádcha môže byť tiež spojená s trochou prechladnutia a kašľa.

8. Krvácanie:

Krvácanie z kože je jedným z najrozšírenejších príznakov alergie na kožu. Koža človeka bude krvácať bez akéhokoľvek konkrétneho dôvodu. V zásade je to kvôli alergii. Mnoho ľudí považuje tento konkrétny príznak za skutočne frustrujúci. Krvácanie z kože je často sprevádzané nadmernou bolesťou a bolesťami svalového tkaniva.

9. Vyrážky na tele:

Ak máte alergiu na kožu, telesné vyrážky sú jedným z najzrakovejších príznakov alergie na kožu. Na tele sa objavia vyrážky a to je jedna z hlavných príčin nadmernej bolesti, ktorú človek môže pociťovať na vrstve kože. Tento príznak je pomerne častý u mužov i u žien a neexistuje žiadny konkrétny liek, ktorý by lekári predpísali na zníženie vyrážok v tomto prípade. Časom zmiznú.

10. Červené hrbole na koži:

Mnoho obetí kožných alergií zažilo tento konkrétny príznak. Keď sa človek nakazí závažnou alergiou, na koži sa objavia červené hrčky. Tento symptóm sa dá ľahko ovplyvniť, ak má zlý stav pokožky. Príznak je bežný u žien, pretože ich stav pokožky je v porovnaní s mužmi spravidla chúlostivý.

Príčiny alergie na kožu:

Existuje mnoho dôvodov pre výskyt kožných alergií. Človek môže mať alergickú pokožku z rôznych dôvodov, z ktorých nižšie sú uvedené tie najbežnejšie.

1. Kozmetické výrobky:

Ste ochotní dozvedieť sa viac o príčine alergie na pokožku? Táto konkrétna príčina je väčšinou ľuďmi ignorovaná. Ľudia používajú rôzne kozmetické výrobky a mydlá, aby vyzerali, že si neuvedomujú škodlivé účinky, ktoré môžu mať na pokožku, ak sa používajú nad limit..

2. Farby v odeve:

Včely sa ukázali ako jedna z najčastejších príčin kožných alergií. Kožné alergie sú spravidla spôsobené škodlivým používaním pri výrobe odevov. Použitím oblečenia zafarbeného farbivom sa môžete ľahko stať obeťou kožných alergií.

3. Chemikálie v kaučuku:

Bez ohľadu na to, ako sa snažíme, nemôžeme len udržiavať nulový kontakt s gumou, a to je jedna z príčin alergie na kožu. Chemický obsah gumy môže byť niekedy zodpovedný za spôsobenie kožných alergií.

4. Elastické materiály:

Nosenie elastických materiálov môže byť príčinou kožných alergií. Elastika obsahuje škodlivý chemický obsah a tiež latex, ktorý je zodpovedný za výskyt kožných alergií.

5. Lupiny:

Niekedy môžu byť príčinou kožných alergií aj lupiny.

6. Bug Bites:

Ak sa chcete dozvedieť o najznámejších príčinách alergie na kožu, ponechajte si v hlave symptóm uštipnutia hmyzom. Uštipnutie chrobákom sa dá povedať, že je pre vás skutočne škodlivé.

7. Nadmerné užívanie liekov:

Čokoľvek, ak sa spotrebuje nad určitý limit, môže byť pre vás škodlivé, rovnako ako lieky. Nadmerné používanie liekov môže byť príčinou kožných alergií.

8. Slnečné svetlo:

Je oprávnené obviňovať škodlivé slnečné lúče za to, že spôsobujú kožné alergie.

9. Škodlivé lieky:

Niektoré lieky môžu mať škodlivé vedľajšie účinky a môžu sa pohybovať od kožných alergií až po ťažkú ​​fyzickú únavu. Podľa mnohých vedeckých štúdií sa zistilo, že mnohé lieky vyvolali výskyt kožnej alergie.

10. Kontakt s jedovatými rastlinami:

Existuje mnoho rastlín, ktoré obsahujú škodlivé jedovaté materiály, ktoré môžu byť zodpovedné za kožné alergie. Podľa mnohých štúdií na túto tému bolo vyhlásené, že jedovaté rastliny sú jednou z najpravdepodobnejších príčin alergie na kožu.