Horúčka dengue Príznaky, príčiny a opatrenia

Horúčka dengue:

Horúčka Dengue je známa ako zlomenina, ktorá je vážnym vírusovým ochorením prenášaným uštipnutím komárom Aedes albopictus. Vyskytuje sa v dvoch formách: horúčka dengue spolu s hemoragickou horúčkou dengue (DHF). Horúčka dengue je zatiaľ závažná, ale nespôsobuje smrť, zatiaľ čo pri hemoragickej horúčke dengue (DHF) krvácanie z nosa je plus smrteľné ochorenie dôležité pre smrť, ak sa nevylieči včas..

Musíte vedieť, že zdroj komárov Aedes Albopictus dengue a hemoragická horúčka dengue. Hniezdi v malých otvoroch, kvetináčoch a kvetináčoch, v pazuchách listov, zbytočných pneumatikách, starších olejových sudoch, v nádobách na pitnú vodu pre zvieratá a potenciálne v stojatých a všetkých nádobách na skladovanie vody blízko obydlia pre ľudí..

Opatrnosť je lepšia ako liečba! Horúčka dengue je vážnym vírusovým ochorením a pre tieto opatrenia je nevyhnutné, aby sa zlepšila ako infekcia. V dnešnej dobe sa horúčka dengue stáva bežnou a je potrebné vyhnúť sa horúčke dengue okrem toho, že sa s vírusom dengue musíte vysporiadať skôr, ako je jeho smrteľný vplyv. V tomto článku som vám preto poskytol niekoľko najlepších preventívnych tipov pri horúčke dengue.

Príznaky horúčky dengue

Komáre, ktoré šíria horúčku dengue, zvyčajne štípu za súmraku a úsvitu, ale môžu kousnúť kedykoľvek počas dňa, najmä v interiéri, v tienistých oblastiach alebo keď je počasie zamračené. V krajinách, ako je India, stále existuje niekoľko miest vo vidieckych oblastiach, kde ľudia nie sú dostatočne informovaní o víruse. Z dôvodu nedostatku technológie a nesprávneho pripojenia k rozvinutým mestám títo nedostatočne rozvinutí ľudia ani nevedia, ako vírus rozpoznať. Niektorí si myslia, že takmer všetky choroby majú rovnaký druh symptómov. Vzhľadom na nedostatočné vzdelanie v tejto oblasti nie sú ani schopní byť opatrní ako my, a preto sú hlavnými obeťami vírusu horúčky dengue.

Príznaky, príčiny a opatrenia súvisiace s horúčkou dengue

Tento článok sa zaoberá tým, aké sú hlavné príčiny a príznaky horúčky dengue a aké opatrenia musíte urobiť, aby ste prestali šíriť horúčku dengue.

Príznaky horúčky dengue:

Príznaky horúčky dengue sa líšia podľa veku pacienta, napríklad dojčatá a malé deti získavajú pri vysokej horúčke vyrážku podobnú osýpkam, zatiaľ čo staršie deti spolu s dospelými vykopávajú

 • Mierna choroba.
 • Bolesti tela.
 • Mierna horúčka.
 • Bolesť hlavy a niekedy krutá bolesť hlavy.
 • Bolesť tela.
 • Únava.
 • Bežiaci nos.
 • Kašeľ.
 • Strata chuti do jedla zvracanie.
 • Ďalej nevoľnosť sprevádzaná horúčkou.
 • Pri krvácaní DHF dochádza aj k šokom.

Príčiny horúčky dengue:

Príčin horúčky dengue je mnoho. Tu sú niektoré z najčastejších a najčastejších príčin horúčky dengue. Najlepších 10 príčin horúčky dengue je nasledovných:

1. Uštipnutie komárom:

Medzi všetkými príčinami horúčky dengue, ktoré sú človeku známe, je táto najčastejšia. Človek sa môže ľahko nakaziť vírusom horúčky dengue, keď ho uštipne komár. Komáre horúčky dengue prenášajú vírus v sebe a keď sa dostanú do kontaktu s vašou pokožkou, vložia vírus do vášho krvného obehu a ten sa šíri po celom tele rýchlo a efektívne. Toto je jedna zo základných príčin horúčky dengue. Aby boli tieto komáre preč, je možné na ich telo naniesť rôzne krémy alebo spreje proti komárom, ktoré sú k dispozícii v obchodoch. Zaistíte tak, že sa do vašej blízkosti nedostane žiadny komár. Podľa lekárov je vírus v tejto chvíli vo vzduchu. Z tohto dôvodu sa odporúča zostať v bezpečí a starať sa o seba.

2. Znečistená voda:

Horúčku dengue je možné ľahko chytiť pomocou znečistenej a škodlivej vody. Existujú určité oblasti, kde by ste sa mali vyhýbať vykonávaniu domácich činností. Toto môže byť jedna z najdôležitejších príčin horúčky dengue. Budete to musieť mať na pamäti. Udržiavanie hygienického prostredia a rozvíjanie čistých návykov vás ochráni pred vírusmi. Znečistená voda bola vyhodnotená ako jeden z najškodlivejších a najvýznamnejších zdrojov tejto vody. Videli ste kvalitu vody v niektorých špinavých jazerách, okolo ktorých sa potulujú stovky komárov? Človek by to nikdy nemal používať. Horúčka dengue je jedným z najškodlivejších dôsledkov znečistenia vody.

3. Život v ohniskových oblastiach:

Cestovanie alebo pobyt v ohnisku a špinavých oblastiach môže byť jednou z hlavných príčin horúčky dengue. Sú to oblasti, kam by nikto nechcel ísť. Napríklad bývať v blízkosti špinavého rybníka alebo žiť v špinavom susedstve, kam ľudia neradi chodia, pretože tieto oblasti sú kontaminované rôznymi druhmi vírusov a znečisťujúcich materiálov, z ktorých jeden môže byť zdrojom tejto vírusovej horúčky. Horúčka dengue sa prenáša veľmi ľahko. Jedna vec je smutná, ale je pravda, že je to jedna z najrýchlejšie sa šíriacich vírusových horúčok, aké kedy boli objavené.

4. Nesprávne opatrenia proti uštipnutiu komármi:

Aby sa zabránilo šíreniu vírusu, musia byť prijaté určité opatrenia. Medzi všetkými týmito opatreniami je prevencia uhryznutia komárom celkom normálna. Po uštipnutí komárom je prietok krvi vo vašom tele narušený, pretože znečisťujúce prvky vírusu teraz prúdia celým vašim telom, čo môže viesť k ďalším škodlivým následkom, ktoré sa môžu pohybovať od prienikov po krvné zrazeniny..

5. Existujúca horúčka:

Človek má vysokú šancu nakaziť sa horúčkou dengue, ak má slabú fyzickú kondíciu a stav imunitného systému nie je správny. Ak máte prevládajúcu horúčku, je vysoká pravdepodobnosť, že čoskoro klesnete s horúčkou dengue.

6. Slabý obehový systém krvi:

Podľa mnohých vedeckých štúdií je dokázané, že v dôsledku nesprávneho krvného obehu sa množstvo ľudí ľahko nakazilo vírusom horúčky dengue. Ak dôjde k nesprávnemu obehu krvi v celom tele, potom je veľká pravdepodobnosť, že sa môžu týmto vírusom nakaziť a dostať sa do horúčky dengue. Je to skutočne škodlivé pre ľudí a môže vnútorne poškodiť vaše telo obrovskou rýchlosťou.

7. Príchod do kontaktu s nakazeným človekom:

Ak prídete do kontaktu s osobou, ktorá bola infikovaná týmto vírusom, určite budete infikovaní aj vírusom horúčky dengue. Spomedzi všetkých príčin horúčky dengue sa jedná o tie najbežnejšie a takmer každý o tom vie. Z tohto dôvodu sa ľudia radi držia v bezpečnej vzdialenosti od ľudí infikovaných týmto vírusom. Ten, kto bol infikovaný škodlivým vírusom dengue, odporúča sa, aby zostal doma. Prospeje to jemu aj ostatným.

8. Pneumatiky pre staré autá:

Verte či neverte, ale staré automobilové pneumatiky sú jednou z najviac ignorovaných príčin horúčky dengue. Komáre radi bývajú a chovajú sa v blízkosti týchto starých predmetov, a preto sa tak rýchlo šíria. Komáre propagujúce vírus dengue majú tendenciu sa na konci dňa držať spolu, a preto zhromažďujú všetky zárodky a vírusy od rôznych darcov vírusov, ktorými sú infikované ľudské bytosti, a ďalej prenášajú ten istý vírus na iných ľudí. Tak sa komáre šíria v šírení tohto škodlivého vírusu dengue.

9. Nesprávne opatrenia:

Komunita by mala prijať vhodné opatrenia a prijať opatrenia na zastavenie šírenia vírusu dengue. Šírenie tohto vírusu možno ľahko zastaviť zničením hniezd komárov. Ak je z prírody matky dostatok slnečného svetla, tieto hniezda budú automaticky zničené bez akejkoľvek smrteľnej pomoci. Možno ich tvrdiť ako jednu z typických príčin horúčky dengue.

Na ukončenie chovu komárov by sa mali prijať programy očkovania proti horúčke dengue. To nakoniec zastaví šírenie vírusu nadobro.

10. Menej povedomia o víruse:

Stále existuje veľa ľudí, ktorí si nie sú dobre vedomí vírusu horúčky dengue. Tento nedostatok vzdelania je jednou z najpravdepodobnejších príčin horúčky dengue. Ľudia si osvojujú niektoré zlé a nehygienické návyky, ktoré vedú k šíreniu vírusu. Ako napríklad používanie znečisťujúceho prostredia na každodenné činnosti a nepreberanie iniciatívy na jeho čistenie.

Prevencia horúčky dengue:

Uchovávajte mimo dosahu uhryznutia komármi; toto je hlavné opatrenie pri horúčke dengue. Obyvateľstvo údajne prijme následné nevyhnutné bezpečnostné opatrenia na boj proti horúčke dengue skôr, ako sa v tele zaryje.

 • Celé veľké vodné nádrže, podobné tým v budovách, musia mať jednodielny liatinový napnutý kryt. Musí byť k dispozícii vhodný rebrík, ktorý umožní občianskym zamestnancom vyškriabať sa a pozorovať tanky v opakujúcich sa intervaloch. Prebytočné potrubie má byť obmedzené sieťou, ktorá môže zostať ďaleko od komárov.
 • Vodu v nádobách na pitie zvierat pravidelne vymieňajte.
 • Neskladujte vodu.
 • Vyhnite sa zbytočnému zavlažovaniu.
 • Zložte všetky úplne nové plastové pneumatiky.
 • Aby ste sa vyhli útoku komárov, používajte sieťku proti komárom.
 • Správne zakryte všetky nádoby.
 • Udržujte dom, prostredie a okolitú hygienu.
 • Nepotrebnú látku podobnú kontajneru, ako sú pneumatiky, fľaše, kokosové škrupiny atď., Musíte zlikvidovať alebo inak zničiť.
 • Vodu s kvetinovými kvetmi meníte jedenkrát týždenne, aby ste sa vyhli chovu komárov dengue.
 • Na zabíjanie komárov používajte aerosóly plus cievky proti komárom.
 • Noste šaty s dlhým rukávom a kompletne zakryté oblečenie.
 • Udržujte všetky kanály dobre udržiavané a opravte všetky tlmivky.
 • Kým spíte, použite sieť proti komárom o posteli.
 • Zablokujte všetky chybné pozemky.
 • Povrchové studne musia byť dobre udržiavané, aby sa komáre v lokalite nevychovali.
 • Dažďová voda zbieraná na terasách/strechách sa musí čistiť (najmenej) raz týždenne.
 • Všetky nádoby skladujúce vodu musia byť zakryté tesným vekom.
 • Vodnú fontánu je potrebné udržiavať v suchu jedenkrát týždenne.
 • Hlavnou prevenciou horúčky dengue je predovšetkým eliminácia inak redukujúceho vektora komárov pre horúčku dengue.
 • Verejné postreky proti komárom sú takmer všetkými dôležitými vlastnosťami tohto vektora.
 • Použitie larvicídov, ako je Abate®, na úpravu vody je mimoriadne úspešné pri dlhodobej kontrole komárov.
 • Aby sa zabránilo množeniu komárov, 2 lyžice petroleja, inak je možné benzín vložiť do 100 litrov neaktívnej vody.