Aké sú príčiny horúčky u detí – ako sa liečiť?

Deti sa radi hrajú. Hrajú sa v záhrade, piesku, blate a v podstate všade. My rodičia ich chceme chrániť. Je to prirodzený inštinkt. Spôsob, akým sú deti v matkinom lone v bezpečí. Ale bohužiaľ ich nemôžete držať natiahnuté v náručí navždy. Musíte ich nechať ísť. Nemôžete zabrániť deťom v zábave.

Celá táto zábava vedie k veľkému vystaveniu mnohým choroboplodným zárodkom. Táto expozícia miliónom zárodkov môže spôsobiť choroby. Vidieť, ako vaše dieťa ochorie, môže byť veľmi lámavé.

horúčka u detí

Vírusová choroba je horúčka. Príčin môže byť mnoho, napríklad teplota, baktérie alebo vírusy. Väčšinou je to nákazlivé. Neberte to však náhodne, horúčku musíte sledovať včas. Dojčatá s trojciferným číslom môžu byť nebezpečné. Musíte ich ihneď vziať k lekárovi.

Po šiestich mesiacoch majú deti zvyčajne horúčku sprevádzanú bolesťami hrdla, nádchou, bolesťami hlavy, zimnicou, bolesťami tela, únavou a hnačkou. Možno budete chcieť ukázať lekárovi, ak príznaky horúčky trvajú viac ako dvadsaťštyri hodín. U väčších detí od dvoch rokov na oddelení horúčka zvyčajne trvá 2-3 dni.

U detí horúčka znamená, že náš imunitný systém bojuje s prechladnutím alebo infekciou. Znamená to, že imunitný systém sa buduje. Musíte tomu dať čas. Príčinu by ste mali nájsť ako akúkoľvek infekciu, chlad alebo teplotu.

Horúčka má rôzne účinky na rôzne vekové skupiny. Lieky sa líšia aj vekom. Lieky sa bežne podávajú každé štyri hodiny. Ak horúčka pretrváva aj po troch dňoch, musíte sa podrobiť vyšetreniu krvi. V horúčke nesmiete panikáriť, ale nemali by ste riskovať.

Parametre pre normálnu a vysokú horúčku – graf detskej horúčky:

Horúčka naznačuje niektoré príznaky vysokou teplotou a kožnými vyrážkami na tele vašich detí. Poznaním teploty môžeme povedať, že či už je to vysoká horúčka alebo nízka horúčka. Nasledujúca tabuľka vám dáva predstavu o normálnych teplotách a vysokých teplotách.

Tabuľka normálnych teplotných rozsahov:

  • Orálne rozsahy: 35,5 ° C – 37,5 ° C (97,9 ° F – 99,5 ° F)
  • Rozsahy podpazušia: 36,5 ° C – 37,5 ° C (97,8 ° F – 99,5 ° F)
  • Rozsahy konečníka: 36,6 ° C – 38 ° C (97,9 ° F – 100,4 ° F)

Príznaky:

Príčin horúčky u dieťaťa je mnoho. Ak je horúčka sprevádzaná chladom, potom je to horúčka 1. stupňa. Ak je horúčka sprevádzaná hnačkou, môže ísť o infekciu žalúdka. Niekedy môže mať horúčka chrípku a sezónne účinky. Horúčka s pálením v moči môže byť infekciou moču. Horúčka s bolesťou ucha môže byť infekciou ucha. Ak vidíte na koži alebo nechtoch akékoľvek modré škvrny s horúčkou, mali by ste skontrolovať zápal mozgových blán. To môže byť smrteľné; preto musí byť dieťa ihneď prevezené na pohotovosť.

Jedného dňa sú hore a hrajú sa. Nasledujúci deň tiež nemôžu vstať z postele. To môže byť trochu desivé, ak má dieťa astmu alebo cukrovku. V takýchto prípadoch by ste mali urobiť niekoľko testov na chrípku do 24 hodín.

Príčin horúčky je mnoho. Mohlo by ísť o infekciu, zranenie a zápal. Tu je niekoľko uvedených nižšie.

Akútna horúčka:

Akútna horúčka je horúčka, ktorá sa pohybuje okolo 101 ° C. Je tam necelých 7 dní.

Príčiny horúčky u detí:

Respiračné infekcie ako nachladnutie, chrípka. Je to kvôli vírusu. Je to väčšinou kvôli sezónnym zmenám a vysokému množstvu peľových zŕn, dymu a prachu. Množstvo znečistenia ovzdušia v dnešnej dobe je tiež jedným z dôvodov.

Deti niekedy pijú vodu z vzájomných fliaš a otvorených kohútikov. To vedie k infekcii žalúdka, mnohokrát to spôsobuje aj konzumácia mimo potravín. Táto spätná infekcia zahrieva telo. Gastroenteritída je dôsledkom vírusu nachádzajúceho sa v kontaminovanej vode a potravinách.

Infekcia uší spôsobuje horúčku. Hovorí sa mu Otis media. Existuje výtok z ucha. To je sprevádzané miernou až stredne ťažkou horúčkou. Je to väčšinou kvôli vystaveniu ucha studenému vzduchu a vode a bolesti.

Voda, ktorou sa umývame po moči a stolách, tiež spôsobuje infekciu moču. Infekcia moču často spôsobuje aj prílišné používanie plienky a nehygienické používanie bavlnenej plienky. To vedie k horúčke. Väčšinou je to na deň alebo dva. Pravidelné umývanie súkromných častí teplou vodou tomu pomáha predchádzať.

Mnohonásobné očkovanie a niektoré lieky spôsobujú zvýšenie telesnej teploty. Táto horúčka je veľmi mierna a zmizne v priebehu niekoľkých dní. Lekári spravidla varujú rodičov v čase podávania očkovania, len aby ich vopred pripravili.

Chronická horúčka:

Chronická horúčka je horúčka s teplotou, ktorá je trojciferná. Je to viac ako 7 dní. To môže viesť k vážnej strate hmotnosti a strate chuti do jedla. V závažných prípadoch môže dôjsť k poškodeniu mozgu.

Príčiny chronickej horúčky u detí:

Chronická horúčka môže byť dôsledkom dlhotrvajúcich vírusových ochorení, ako je hepatitída, tuberkulóza a HIV.

Opakujúce sa vírusové ochorenia môžu tiež spôsobiť chronickú horúčku.

Mnoho typov infekcií, ako je hepatitída, sinusitída a zápal pľúc, môže u detí spôsobiť vírusovú horúčku. To môže oslabiť dýchacie cesty. Zvýšená infekcia spôsobuje vysokú horúčku.

Komár:-

Komáre spôsobujú choroby ako malária, dengue, chikungunya a prasacia chrípka. Tieto choroby spôsobujú veľmi vysokú horúčku. Komár prenáša vírus z človeka na človeka. Ide o život ohrozujúce choroby. V tropických oblastiach je veľmi časté ako plemeno komárov na stojatej vode.

Možností infekcie je nekonečne veľa. WBC bojuje proti vírusom a baktériám spôsobujúcim infekciu. To vedie k zvýšeniu telesnej teploty, tj horúčky.

Môžeme sa vyhnúť kontaktu s choroboplodnými zárodkami, aby sme predišli horúčke. Ale ako veľmi sa môžeme vyhnúť. Nemôžeme zabrániť deťom v hre. Tiež ich nemôžeme neustále sledovať.

Opatrenia na prevenciu horúčky u detí:

Existujú aj iné spôsoby, ako zabrániť horúčke u detí.

Ignorujte potraviny zvonku:

Potraviny vonku sú vystavené mnohým choroboplodným zárodkom. Sú ponechané otvorené, muchy prichádzajú a sedia na nich, takže sú nevhodné na jedenie. Niekedy nie je kvalita použitej zeleniny a oleja na úrovni. To spôsobuje infekciu žalúdka a čriev. Preto by sme jednoducho nemali jesť mimo jedla. Ak nemáme inú možnosť ako jesť mimo jedla, mali by sme jesť z bezpečného a vládou certifikovaného miesta.

Noste správne teplé oblečenie:

V dôsledku chladného počasia deti mnohokrát prechladnú, ak by malá zima bez dozoru mohla viesť k horúčke. Teplé oblečenie zabráni vystaveniu chladnému vetru. Tiež chráni deti pred infekciou uší a nosa.

Použite čistú vodu:

Vírusy sa do nášho tela mnohokrát dostávajú vodou. Na pitie, varenie, kúpanie a dokonca aj na pranie odevov musíme používať čistú vodu. Zárodky sa do nášho tela dostávajú akýmkoľvek spôsobom.

Vyhnite sa komárom:

Komáre sú dôvodom veľkých chorôb, ktoré spôsobujú veľmi vysokú horúčku. Nesmieme ich nechať chovať. To znamená, že by nikde nemala byť stojatá voda. Na ochranu pred komármi môžeme použiť aj sieťku a spreje.

Ošetrenia na kontrolu teploty (horúčky) v detskom tele:

Prostriedky proti horúčke u detí

Rovnako ako predchádzame horúčke našich detí, nikdy sa nemôžeme vyhnúť choroboplodným zárodkom. Ak v každom prípade deti dostanú horúčku, môžu pomôcť nasledujúce opatrenia.

1. Povedal:

Nsaid je nesteroidné protizápalové liečivo, ktoré sa používa na úľavu od bolesti. Používa sa aj na zníženie horúčky. Dodáva sa v mnohých druhoch a vzorcoch. Dojčatám a kojencom väčšinou nie je podávaný žiadny liek na alopatiu, kým to nie je skutočne nevyhnutné. Batoľatám sa podávajú najľahšie dávky prostredníctvom suspenzií a sirupov. Deťom vo veku 2 roky a starším sa podávajú mierne žuvacie tablety. Väčšina rodičov sa však lieku vyhýba, kým nie je skutočne potrebný, alebo iba vtedy, ak lekár povie, že má dať. Má vedľajšie účinky, ako je poškodenie mozgu, problémy s pečeňou, kardiovaskulárne problémy a poškodenie čriev.

2. Príjem tekutiny:

Horúčka často spôsobuje dehydratáciu detí. Vedie k vysušeniu pokožky a pier. Preto sa hovorí, že prijíma veľa tekutín. Voda, džús, studená polievka, jogurt a zmrzlina. To ochladí telesnú teplotu a udrží dieťa hydratované.

3. Kompresia na mokrú tkaninu:

Keď je horúčka trojciferná, lekári často navrhujú, aby ste si na čelo držali vlhkú handričku. Voda, v ktorej je utierka namočená, je studená. Údajne sa to má z času na čas zmeniť. Toto dieťa ochladzuje a utešuje.

4. Špongiový kúpeľ:

Väčšinou deti dostávajú pri horúčke špongiový kúpeľ. Celkom ochladzuje telesnú teplotu. Vykonáva sa s mierne teplou až normálnou vodou. Deťom, ktoré majú veľmi vysokú horúčku, sa každé štyri hodiny podáva špongia. Ak sa vaše dieťa chveje, musíte si obliecť prikrývku, kým nie je teplé, a nerobte piškóty.

5. Ľahké oblečenie:

Keď má dieťa horúčku, telesná teplota je vysoká. Aby bojovalo s touto vysokou teplotou, naše telo má tendenciu sa potiť, aby sa ochladilo. Tento pot treba namočiť. Lekári preto vždy odporúčajú ľahké oblečenie.

6. Použite ventilátor:

Keď majú deti horúčku, nesmú byť v klimatizovanej miestnosti. Vzdušná miestnosť je vhodná na ochladenie vysokej horúčky. Mierny ventilátor je dobrý na zníženie teploty.

7. Zostaňte vnútri:

Ak má vaše dieťa horúčku, nesmie ísť von. Vietor a pobyt na slnku môžu zvýšiť teplotu. Cvičenie môže spôsobiť, že deti budú dehydratovanejšie. Na rýchle zotavenie sa z horúčky sa vždy odporúča úplný odpočinok v posteli.

Horúčka je každodenná choroba. Ale bezesné dlhé noci dieťaťa a rodiča môžu byť veľmi únavné. Možno budete chcieť vedieť príčinu a viac, než by ste chceli ihneď zavolať lekárovi. Preto je vždy lepšie tomu predchádzať. Veľa tekutiny a ochladenie mokrou handričkou to zníži.