Vedľajšie účinky čierneho čaju

Čaj je jedným z najbežnejších nápojov, ktoré človek konzumuje v každodennej strave. Môže to byť v akejkoľvek forme od normálneho mliečneho čaju alebo citrónového čaju, čierneho čaju až po bylinkové čaje. Akonáhle však plánujete nabrať energiu a prelomiť nočnú letargiu, prvá vec, ktorá vás napadne skoro ráno, je šálka horúceho a osviežujúceho čaju. Ľudia, ktorí si trochu uvedomujú svoje zdravie, zvyčajne dodržiavajú buď bylinkový čaj, alebo čaj z čierneho alkoholu bez mlieka a cukru. Niet pochýb o tom, že čierny čaj má pre telo celkom prospešné účinky a je oveľa zdravšou možnosťou ako bežný čaj.

Vedľajšie účinky čierneho čaju

Na druhej strane mince však nemôžete poprieť skutočnosť, že čierny čaj, ak ho konzumujete v nadmernom množstve, prináša telu aj množstvo vedľajších účinkov. Ak sa chcete dozvedieť viac, pozrite sa na tohto sprievodcu nižšie:

1. Hnačka:

Jedným z hlavných vedľajších účinkov čierneho čaju pri nadmernej konzumácii je ochorenie hnačky, ktoré si vyžaduje tekuté vyprázdňovanie a je viac ako časté. Denná konzumácia môže tiež mať rovnaké účinky na telo. Kofeín v čaji stimuluje tráviaci systém a zhoršuje ho.

2. Vzrušuje nervy:

Priamy vplyv čierneho čaju na nervový systém dokázalo veľa profesionálov. Je známe, že tekutina poskytuje vzrušenie nervom, a preto vedie k nervozite, búšeniu srdca, nespavosti, kŕčovým žilám a ďalším. Je to jeden z vedľajších účinkov, o ktorých by ste mali vedieť.

3. Vedie k zápche:

Na druhej strane, v inom smere ako hnačka, môžu niektorí ľudia pociťovať zápchu ako jeden z vedľajších účinkov čierneho čaju. Taníny v čaji sú zodpovedné za tento faktor. Je to výlučne preto, že telo začne hromadiť odpadové produkty, a nie ich splachovať.

4. Vedie ku kardiovaskulárnym chorobám:

Pre tých, ktorí sú náchylní na infarkt a majú problémy s kardiovaskulárnymi problémami, sa odporúča vyhnúť sa čiernemu čaju. Kofeín nie je vôbec dobrý pre tých, ktorí chcú zdravý kardiovaskulárny systém. Nadmerný čierny čaj spôsobuje v tele kofeín, ktorý oslabuje srdce a spôsobuje problémy.

5. Vedie k potratu:

Viac ako 1-2 šálky čierneho čaju denne povedie k príliš veľkému množstvu kofeínu v tele tehotnej ženy, čo povedie iba k extrémnym situáciám, ako je potrat. Toto je jeden z vážnych vedľajších účinkov spojených s nápojom. Tehotná žena by sa tomu mala vyhýbať.

6. Vysoký krvný tlak:

Opäť platí, že čierny čaj nie je vhodný pre tých, ktorí majú kolísavý krvný tlak. O kofeíne v tejto tekutine je určite známe, že spôsobuje vysoké hladiny krvného tlaku, čo vedie k rôznym ďalším vážnym zdravotným rizikám.

7. Bolesti hlavy:

Mnoho ľudí sa skutočne sťažovalo na mierne až veľmi silné bolesti hlavy pri konzumácii tak vysokého množstva kofeínového nápoja. To z neho robí jeden z bežných vedľajších účinkov čierneho čaju.

8. Pálenie záhy:

Taníny a kyslá povaha čierneho čaju spôsobujú mnohým žalúdočné problémy vrátane pálenia záhy u mnohých ľudí. Platí to zvyčajne vtedy, ak nadmerne konzumujete túto tekutinu v každodennej strave.

9. Zvýšenie hladín cukru:

Kofeín v čiernom čaji tiež spôsobuje zvýšenie hladiny cukru v krvi a nie je vôbec odporúčaný pre tých, ktorí majú problém s cukrovkou. Nerovnováha v hladinách inzulínu znamená iba vážne ohrozenie tela.

Zdroj obrázku: Uzávierka