Najlepších 18 zoznamov zdrojov vitamínu D dostupných v Indii

Ste unavení skúšať rôzne prísady, ale pre svoje telo nedosahujete požadované výsledky? Chýba vášmu telu správne množstvo živín, dokonca aj pri konzumácii rôznych potravín? Dôvodom môže byť to, že vaše telo nedostáva dostatočné množstvo vitamínu d zo zdrojov vit d. Áno, chýba vám vitamín D a nedostávate pre svoje telo požadovanú výživu. Vzťah medzi najlepšími potravinami s vitamínom d a správnym rastom tela sa realizuje už mnoho rokov. Dokonca aj lekári navrhujú, aby ste do svojho jedálnička zaradili potraviny s vysokým obsahom vitamínu d, aby sa vaše telo a kosti posilnili.

Zoznam potravinových zdrojov vitamínu D k dispozícii v Indii

Čo je vitamín D.?

Vitamín d sú secosteroidy rozpustné v tukoch, ktoré pomáhajú pri správnej a požadovanej absorpcii vápnika a ďalších živín v tele. Konzumácia potravín bohatých na vitamín d poskytuje telu dostatočnú ochranu v boji proti rôznym chorobám.

Existujú rôzne prírodné zdroje vitamínu d, z ktorých môžete získať požadované množstvo tohto vitamínu a prinútiť vaše telo získať potrebné výhody. Môžete sa tiež pokúsiť získať požadovanú dávku vitamínu d zo slnečného svetla alebo z rôznych doplnkov dostupných na trhu.

Prečo je vitamín D taký dôležitý??

Určite ste už počuli svojich starších a mnohých zdravotných expertov o dôležitosti potravín s vitamínom d. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo sú potraviny bohaté na vitamín D také dôležité pre rast tela? Správnou konzumáciou vitamínu d sa vaše telo pripraví na požadovanú absorpciu vápnika a ďalších živín, ktoré pomáhajú správnemu fungovaniu tela..

Rôzne potraviny s vitamínom d okrem toho pomáhajú deťom i dospelým pri prevencii rôznych zdravotných chorôb. Správnou konzumáciou zeleniny s vitamínom d a ovocia z vitamínu d môžete posilniť svoje kosti a tiež pomôcť svojmu telu rásť v najlepšej forme..

Odporúčané dávkovanie vitamínu D:

Ak sa užíva v adekvátnom dávkovaní, diéta bohatá na vitamíny d sa považuje za bezpečnú pre užívateľov. Preto je nevyhnutné mať predstavu o odporúčanej dávke vitamínu d po náležitej konzultácii so zdravotnými odborníkmi.

Denná odporúčaná dávka vitamínu d sa tiež líši od človeka k človeku a závisí aj od problému, pre ktorý ste príjem vitamínu d navrhli. Vo všeobecnosti by sa denná odporúčaná denná dávka vitamínu d mala pohybovať medzi 1 000 a 4 000 IU.

Ako začleniť do stravy viac potravín s vitamínom D.?

Väčšina odborníkov na zdravie navrhuje zahrnúť rôzne dobré zdroje vitamínu d, aby ste z vitamínu d získali čo najlepšie výhody. ak aj vy hľadáte viacero spôsobov, ktorými môžete do stravy pridať viac potravín s vitamínom d, mali by ste konzumovať potraviny, v ktorých je vitamín d.

Môžete sa tiež pokúsiť získať požadované množstvo vitamínu d zo slnečného svetla alebo z doplnkov vitamínu d. Mali by ste naďalej hľadať najlepšie potraviny s obsahom vitamínu d, ktoré môžete zaradiť do svojho jedálnička a denného režimu.

Zoznam najlepších potravín s vitamínom D v Indii:

zdroje vitamínu d

Jedná sa o rôzne potraviny, ktoré obsahujú vitamín d, ktoré môžete zaradiť do svojho jedálnička, aby ste svojmu telu poskytli požadované výhody. Vitamín d môžete získať aj z rôznych zdrojov vit d spolu s doplnkami dostupnými na trhu.

Najlepšie množstvo vitamínu d môžete zahrnúť konzumáciou rôznych druhov vitamínu d zeleniny a vitamínu d vo vašej strave. Pred konzumáciou sa pozrite na tieto potraviny a množstvo vitamínu d, ktoré obsahujú.

1. Losos:

potraviny bohaté na vitamín d

Losos pestovaný v oceáne je jedným z najrozšírenejších zdrojov vitamínu d, a preto by mal byť zaradený do stravy. Jediná vec, na ktorú by ste pri konzumácii lososa mali dávať pozor, je, že by mala byť získavaná z prírodného zdroja, a nie z akýchkoľvek umelých spôsobov. Až potom môže byť losos považovaný za jednu z potravín na zvýšenie vitamínu d pre rast vášho tela.

Konzumáciou lososa môžete svojmu telu dodať požadované množstvo vitamínu d a zabrániť mu tak pred možnými zdravotnými chorobami. Losos v nich obsahuje asi 361 až 685 IU vitamínu d.

2. Olej z tresčej pečene:

Ak premýšľate o tom, čo jesť pre vitamín d, potom je jednou z najlepších odpovedí na to olej z treščej pečene. Ak nemáte radi ryby ako primárny zdroj vitamínu d, potom je olej z treščej pečene perfektnou alternatívou. Je to vynikajúci zdroj, ktorý je bohatý na vitamín d a obsahuje v nich asi 450 IU vitamínu d.

Olej z tresčej pečene je tiež bohatým zdrojom vitamínu A, a teda nielenže eliminuje nedostatok vitamínu d, ale tiež poskytuje telu mnoho ďalších výhod, ktoré uľahčujú jeho rast a prevenciu pred rôznymi chorobami.

3. Krevety:

zdroje vit d

Krevety, rovnako ako mnohé ďalšie morské plody, sú tiež považované za jeden z potravinových zdrojov vitamínu d. Krevety je však možné konzumovať na uspokojenie potrebného množstva vitamínu d, pretože majú nedostatok tuku a tým znižujú škodlivé účinky na telo. Konzumácia kreviet pomáha telu získať požadované množstvo vitamínu d.

Krevety obsahujú 152 IU vitamínu d, čo z nich robí jeden z najlepších zdrojov potravy s vitamínom d. Tiež preto, že majú nízky obsah tuku a tým znižujú prípadné vedľajšie účinky na zdravie spotrebiteľov.

4. Huby:

Huby sú jediným rastlinným zdrojom potravín s vitamínom d. Konkrétne, na rozdiel od ostatných potravín obsahujúcich vitamín d3 sú huby bohatým zdrojom vitamínu d2, ktorý je pre telo celkom dôležitý. Miestne pestované huby môžu poskytnúť až 130- 450 IU vitamínu d.

Je výhodné, ak môžete lesné huby zaradiť do svojho jedálnička, pretože môžu telu ponúknuť až 2 300 IU vitamínu d. Huby sú jednou z potravín s vitamínom d pre vegetariánov, ktoré si môžu dopriať na získanie požadovaného množstva vitamínu d podľa ich požiadaviek a potrieb tela..

5. Vaječné žĺtky:

potraviny, ktoré obsahujú vitamín d

Ľudia, ktorým konzumácia rýb nevyhovuje, môžu vyskúšať iný alternatívny bohatý zdroj vitamínu d, ktorým sú vaječné žĺtky. Vaječné žĺtky nie sú považované len za potraviny, ktoré obsahujú vitamín d, ale je tiež známe, že obohacujú telo o požadovanú potrebnú výživovú hodnotu..

Vaječné žĺtky obsahujú asi 18-39 IU vitamínu d. Možno sa to nezdá byť príliš vysoké, ale celková výživa vaječného žĺtka je skutočne prospešná pre rast tela. Niektoré z vaječných žĺtkov môžete zahrnúť do stravy a priniesť im výhody.

6. Pomarančová šťava:

Ak nemáte predstavu o tom, ako získať vitamín d z jedla, môžete to skúsiť získať aj pomocou pomarančového džúsu. Existuje mnoho prípadov, keď sú ľudia vegetariáni a majú laktózové reakcie, v tomto prípade sa pomarančový džús stane konečným záchrancom. Preto je vo väčšine krajín pomarančový džús obohatený o vitamín d.

Pomarančová šťava vám môže poskytnúť asi 142 IU vitamínu d, s ktorými môžete svojmu telu dodať požadované množstvo vitamínu d. Na raňajky si dajte pohár pomarančovej šťavy a získajte z nej všetky potrebné živiny vitamínu d.

7. Konzervovaný tuniak:

Veľa ľudí si tuniaka v konzerve pochutnáva práve pre jeho chute a chuť. Viete však, že je to tiež jeden z najlepších zdrojov vitamínu d? Áno, konzumácia konzervovaného tuniaka môže pomôcť odstrániť nedostatok vitamínu d z tela, a tým prispieť k zlepšeniu rastu tela..

Konzervovaný tuniak v priemere obsahuje 236 IU vitamínu d, čo je dostatočné pre denné potreby tela. Nesmiete ho však jesť v nadmernom množstve, pretože obsahuje toxín, ktorý keď sa hromadí v tele, môže spôsobiť mnoho vážnych zdravotných problémov.

8. Hovädzia pečeň:

Hovädzia pečeň je jedným zo základných zdrojov v zozname potravín bohatých na vitamín d, pretože poskytuje denné potreby vitamínu d najľahšie a najľahšie. Aby ste získali potrebné množstvo vitamínu d, nemusíte s hovädzou pečeňou robiť nič špeciálne, stačí, keď zjete hovädziu pečeň.

Keďže hovädzia pečeň je orgánové mäso, doplní požadované množstvo vitamínu d, ktoré väčšina ostatných druhov mäsa neposkytuje. Hovädzia pečeň obsahuje vo všeobecnosti 149 IU vitamínu d, čo na rozdiel od ostatných druhov mäsa zvyčajne spĺňa požadovanú potrebu vitamínu d..

9. Mlieko:

zoznam potravín s vitamínom d

Mlieko je jednou z živín, ktoré ľudia pijú na obohatenie tela vápnikom, fosforom a ďalšími vitamínmi. Nie veľa z nich si však uvedomuje, že mlieko im môže pomôcť získať požadované množstvo vitamínu d. Mlieko s vitamínom d je niečo, čo si ľudia stále neuvedomujú.

Mlieko je niekedy obohatené o vitamín d, ktorý má tendenciu poskytovať užívateľom požadované množstvo vitamínu d. Mlieko obsahuje asi 130 IU vitamínu d pre svojich užívateľov, čo býva veľmi nápomocné pri dodaní požadovaného množstva vitamínu d pre potreby tela..

10. Ustrice:

Ustrice sú nielen chutné a lahodné, ale aj bohaté na rôzne živiny a vitamíny. Z množstva vitamínov, ktoré ustrice obsahujú, je jedným z nich aj vitamín d. Pretože ustrice majú menej kalórií, sú tiež považované za najlepší zdroj vitamínu d, ktorý predstavuje pre spotrebiteľa veľmi minimálne zdravotné riziká.

Ustrice obsahujú asi 320 IU vitamínu d, ktoré sú dostatočné na uspokojenie dennej spotreby vitamínu d v tele. Ustrice sú perfektnou odpoveďou pri hľadaní potravín, ktoré sú bohaté na vitamín d.

11. Sójové výrobky:

Pretože väčšina zoznamu potravín bohatých na vitamín d obsahuje názov živočíšnych produktov alebo produktov z morských plodov, je pravdepodobné, že vegetariáni nedostanú veľa zdrojov na dostatok vitamínu d. Práve s použitím sójových produktov môžu vegetariáni dostať požadované množstvo vitamínu d pre svoje telesné potreby.

K dispozícii sú rôzne sójové produkty, ktoré môžu ponúknuť požadované množstvo vitamínu d pre efektívny rast tela. V priemere sójové výrobky ponúkajú všetkým vegánom a vegetariánom 99 až 119 IU vitamínu d.

12. Maslo:

potraviny s vysokým obsahom vitamínu d

Maslo je ďalším zdrojom bohatým na vitamín d. Väčšina ľudí považuje maslo za mastnú látku, ktorá môže zvýšiť počet problémov. Ale ako prekvapenie je maslo jedným z tých zdrojov, ktoré im dodávajú asi 25-27 IU vitamínu d na rast ich tela..

Okrem toho, že získate potrebné množstvo vitamínu d z masla, môžete využiť aj výhody vitamínu d v syre a slnečné svetlo s vitamínom d. Môžete zahrnúť časť obsahu masla do vašej stravy a rýchlo získate správne množstvo vitamínu d pre vaše potreby a telesné požiadavky.

13. Fortifikované obilniny:

Okrem potravinových zdrojov vitamínu d existuje mnoho ďalších potravinových zdrojov vitamínu d, ktoré sú týmto vitamínom obohatené. Obohatené obilniny sú vyrobené tak, aby boli špeciálne vyrobené pre ľudí, ktorí nedostávajú požadované množstvo vitamínu d z dostupných zdrojov. Obohatené obilniny sú jedným zo zdrojov potravy, ktorým sú dodané živiny vitamínu d pomocou umelých prostriedkov a podľa potrieb osoby..

Hodnota IU fortifikovaných obilnín závisí od potreby, pre ktorú sú fortifikované. To môže byť tak nízke, ako 15 IU a môže byť tak vysoké, ako je potrebné.

14. Kaviár:

S 232 IU vitamínu d je kaviár jedným z najbohatších zdrojov v zozname potravín bohatých na vitamín d. Spolu s vitamínom d je kaviár tiež bohatým zdrojom železa. Preto je považovaný za jednu z najlepších prísad na získanie požadovaného množstva vitamínu d. Pravidelná konzumácia kaviáru spolu s primeraným množstvom vitamínu d môže pomôcť pri liečbe a prevencii srdcových chorôb.

Kaviár môžete použiť aj na kulturistiku, pretože obsahuje požadované množstvo bielkovín. Pretože je kaviár lacný, môže ho získať ktokoľvek a v akomkoľvek množstve.

15. Makrely:

Ak sa chcete vyhnúť riziku rakoviny, potom nemôže existovať lepšie jedlo ako makrely. Jedná sa o jeden z najlepších zdrojov vitamínu d a môže prispieť k zníženiu rizika rakovinotvorných buniek. Pomáha jedlu získať správne živiny spolu s vitamínom d v boji proti problémom s rakovinou. Svojim konzumentom ponúka aj zinok a vápnik.

Pretože však táto ryba má vysokú nutričnú hodnotu, lekári jej počas tehotenstva často odporúčajú vyhnúť sa jej. Vo všetkých ostatných prípadoch môžete využiť výhody 540 IU vitamínu d z makrel.

16. Syr Ricotta:

Syr Ricotta je jedným zo syrov, ktoré dodávajú telu správne množstvo vitamínu d tým, že sa vyhýbajú ďalším zdravotným rizikám. Má menej kalórií a nasýtených tukov, a preto ich môže konzumovať ktokoľvek bez strachu. Syr Ricotta dodáva 25 IU vitamínu d a podporuje správny rast tela.

Syr Ricotta navrhla väčšina zdravotníckych odborníkov, aby namiesto iného syra používal syr ricotta. Pôsobí vo svojej najlepšej forme, aby poskytol telu požadované výhody s minimálnymi zdravotnými rizikami a problémami.

17. Halibut:

Táto soľná ryba je tiež jedným zo základných názvov v zozname potravín obsahujúcich vitamín d3, ktorý je nevyhnutný pre rast tela. Halibut je bohatý na vitamín d a je tiež bohatým zdrojom bielkovín a omega-3 mastných kyselín. Ak ste pravidelní v konzumácii tejto slanej ryby, získate dostatočnú prevenciu pred rizikom útokov a mozgových príhod.

Pomáha tiež pri vývoji tela postaveného tým, že dodáva telu 1097 IU vitamínu d. Túto rybu môžete v akejkoľvek forme zaradiť do svojho jedálnička. Môžete ho grilovať, pražiť, piecť alebo jednoducho vyprážať, aby ste získali požadované množstvo vitamínu d.

18. Jogurt:

potravinové zdroje vitamínu d

Poznáte ten istý jogurt, ktorý uprednostňujete pre svoje upokojujúce vlastnosti, môže vám poskytnúť požadované množstvo vitamínu d? Áno, jogurt je ďalším fantastickým zdrojom uvedeným v zozname potravín obsahujúcich vitamín d. Spolu s dodaním 115 IU vitamínu d do tela pomáha udržiavať tráviaci systém účinný a pokojný.

Proteín dostupný v jogurte je užitočný na zlepšenie krásy pokožky a vlasov. Poskytuje im správne množstvo živín, ktoré sú potrebné pre ich rast. V ktorých potravinách sa teda nachádza vitamín d, odpoveď je jednoduchá, je to jogurt.

Vedľajšie účinky potravín s vitamínom D:

Aj keď je strava bohatá na vitamín d často považovaná za bezpečnú, nadmerná konzumácia tohto vitamínu môže mať pre používateľov niekoľko možných vedľajších účinkov. Preto sa odporúča užívať ovocie, ktoré obsahuje vitamín d, po náležitej konzultácii s odborníkmi na zdravie.

Možné vedľajšie účinky, s ktorými sa môžete stretnúť pri nadmernej konzumácii potravín s vitamínom d, sú nasledujúce:

  • Obličkové kamene.
  • Dezorientácie.
  • Bolesť kostí.
  • Svalová slabosť.
  • Časté močenie.
  • Nevoľnosť, vracanie.
  • Strata váhy.
  • Častý smäd.

Aby ste sa vyhli týmto vedľajším účinkom potravín obohatených o vitamín d, mali by ste ich jesť v správnom dávkovaní a v medziach, podľa toho, čo vám váš telesný stav dovolí.

Rôzne druhy ovocia a zeleniny s vitamínom d hrajú kľúčovú úlohu v najlepšom možnom rozvoji zdravia človeka. Tieto potraviny z prírodných zdrojov vitamínu d sú vhodné pre každého a každého, pretože ponúkajú iba výhody, ktoré sú potrebné pre normálne fungovanie tela. Po požadovaných znalostiach o týchto informáciách, kedy zaradíte tieto potraviny s vysokým obsahom vitamínu d do vašej stravy?

Ak máte stále pochybnosti alebo obavy o potravinách bohatých na vitamín d, napíšte ich prosím nižšie. Ozveme sa vám s presnými informáciami o tom istom. Ocenené budú aj vaše názory a návrhy.