25 najlepších výhod vodného gaštanu pre zdravie, vlasy a pokožku

Vodný gaštan je v Indii známy aj ako Singhara a jeho múka sa veľmi často používa počas pôstu, pretože má na telo plniace a chladivé účinky. Je to vodná zelenina, ktorá má hustú tmavozelenú až purpurovo sfarbenú šupku. Samotná zelenina je krémová až biela. V tomto článku preskúmame niektoré najlepšie výhody vodného gaštanu pre zdravie, vlasy a pokožku. Pozrime sa na ne.

Najlepšie výhody vodného gaštanu pre zdravie, vlasy a vlasy Koža

Vodný gaštan je populárne známy pod rôznymi názvami v rôznych častiach. Je veľmi bohatý na minerály, ako je draslík, horčík, meď, v malom percente aj na ďalšie minerály. Tiež obsahujú vitamíny B6, ktoré sú veľmi dôležitou súčasťou, a ďalšie sú vitamíny B a E. Obsah vody vo vodnom gaštane je skutočne veľmi prospešný. Je k dispozícii v Indii v rôznych farbách, ako je červená, tmavozelená a zmes týchto farieb. Táto chrumkavá, vysoko výživná potravina je bez tuku a má teda nízky obsah kalórií.

Vodný gaštan Výhody a použitia:

Tu je návod, ako je prospešné konzumovať vodné gaštany. Prečítajte si ďalšie informácie o výhodách a výhodách vodného gaštanu pre zdravie a krásu..

 • Vodné gaštany pôsobia na telo ako chladivo. Takže, dobre fungovať pre tých, ktorí trpia podráždeným žalúdkom a voľnými pohybmi. Pomáha tiež pri poruchách trávenia a nevoľnosti.
 • Je to skvelé pre tých, ktorí majú diétny plán, pretože majú vysoký obsah živín a takmer bez tuku, pričom majú nízky obsah kalórií. Môžete si ich teda dať, koľko chcete. Sú veľmi jemne sladkej chuti a veľmi chrumkavé, takže skutočná pochúťka.
 • Tí, ktorí trpia žltačkou, by mali jesť vodné gaštany, pretože táto zelenina pomáha telu pri detoxikácii.
 • Tí, ktorí trpia problémami so štítnou žľazou, by z toho tiež mali prospech, pretože sú bohaté na jód a mangán.
 • Vodné gaštany sú plné antioxidantov, ako sú flavonoidy a polyfenoly. Výsledkom je, že posilňujú potenciál tela v boji proti voľným radikálom, a preto majú vlastnosti, ktoré spomaľujú starnutie a pôsobia proti rakovine.
 • Sušené vodné gaštany môžu byť práškové. Tento prášok by sa mal zapiť čistou vodou alebo ovocnou alebo zeleninovou šťavou. Úľavu od kašľa by ste zaznamenali do niekoľkých dní od pravidelnej konzumácie.
 • Ak vaše dieťa neje správne, gaštany možno použiť ako prírodný liek na zlepšenie chuti do jedla.
 • Múka vyrobená z vodného gaštanu je veľmi prospešná pre tehotné ženy a dokonca aj po tehotenstve. Sú zdravé počas tehotenstva a kontrolujú krvácanie po pôrode. Má tiež pozitívny vplyv na sekréciu mlieka.
 • Vodné gaštany alebo singhara odstraňujú toxíny z krvi, a preto ju čistia. Prirodzene sa tým zlepší textúra a pleť pokožky a tiež sa udrží pod kontrolou akné.
 • Ak máte pocit, že máte málo energie a ste unavení, môžete vyskúšať vodné gaštany, pretože sú osviežujúce na jedlo a zároveň majú nízky obsah sacharidov. Naštartujú váš metabolizmus.
 • Je známe, že udržiavajú krvný tlak pod kontrolou tým, že zabraňujú zadržiavaniu vody a regulujú hladinu sodíka v tele.
 • Vodné gaštany sú bohaté na minerálne látky draslík, ktoré sú nevyhnutné pre správnu funkciu svalov a nervov.
 • Varte niekoľko vodných gaštanov vo vode a nechajte vychladnúť. Konzumácia tejto vody počas akútnej fázy ochorenia počas osýpok pomáha pri úľave od symptómov.
 • Vodné gaštany je možné sušiť na slnku a sušiť v prášku. Tento prášok sa potom zmieša s citrónovou šťavou a aplikuje sa na ekzematickú pokožku. Tento domáci liek, ak sa používa pravidelne, môže poskytnúť značnú úľavu od zápalu a začervenania pokožky.
 • Podobne práškové šupky vodných gaštanov je možné tiež zmiešať s ružovou vodou, aby poskytli pomoc v prípade zápalov pokožky.
 • Pravidelná konzumácia gaštanov vám môže priniesť zdravé a lesklé vlasy. Je to preto, že táto zelenina je bohatá na množstvo minerálov, ako je draslík, zinok, vitamín E a B..
 • Vďaka prítomnosti minerálu Zinok pôsobí ako prírodný propagátor a urýchľovač hojenia rán.
 • Vďaka prítomnosti vitamínu E vodné gaštany prispievajú k zlepšeniu plodnosti.
 • Konzumácia vodných gaštanov počas tehotenstva pomáha zlepšovať rast plodu.
 • Plody vodnej truhle sú nápomocné u anemických jedincov. Pomáha tiež pri lepšom a rýchlejšom hojení zlomenín kostí.
 • Vodný gaštan je bohatý na flavonoidné antioxidanty a polyfenolové zlúčeniny, ktoré pomáhajú znižovať infekcie spôsobené mikroorganizmami. Vodný gaštan má rôzne vlastnosti, ako sú protirakovinové, antivírusové a antibakteriálne vlastnosti, ktoré nás chránia pred rôznymi chorobami. Bunky rakoviny sa deaktivujú konzumáciou tohto špeciálneho ovocia a tiež inhibujú ďalší rast buniek spôsobujúcich rakovinu.
 • Pomáha znižovať únavu tým, že poskytuje dostatok energie na to, aby sme boli aktivovaní.
 • Znižuje príznaky, ktoré spôsobujú nespavosť a zlú chuť.
 • Bojuje proti mikróbom, a preto pomáha úľave od bežného nachladnutia a dymovodov.

Výhody vodného gaštanu pre vlasy:

 • Vodný gaštan má tiež výhody pre vlasy, ktoré sú bohaté na niekoľko živín, aby si udržali dobrý zdravotný stav. Je bohatý na živiny ako vitamín B a E a obsahuje minerály ako zinok a draslík. Pomáha udržiavať zdravý stav vlasov a navyše ich robí lesklými a bez poškodenia. Zdravý stav vlasov zvýrazní vašu krásu tým, že budete krásne vyzerať. Antioxidanty poskytujú ochranu pred voľnými radikálmi a tiež pomáhajú odstraňovať toxické látky.

Vodný gaštan Výhody pre pokožku:

 • To je prospešné aj pre našu pokožku. Vďaka vysokému množstvu vody v tomto ovocí udržuje naše telo a pokožku hydratované. Hydratačný účinok je skutočne veľmi dôležitý pre ochranu pokožky pred starnutím, a preto poskytuje mladistvú pokožku. Možno ho použiť na výrobu obalov na tvár s použitím práškovej pokožky z vodných gaštanov. Pasta sa aplikuje na postihnuté opuchnuté oblasti, aby poskytla úľavu. Pomáha tiež semeno, ktoré je možné použiť v práškovej forme s citrónom na liečbu ekzému. Ľudia trpiaci osýpkami by mali pravidelne piť vodný gaštan, ktorý varí vo vode, aby poskytol účinné riešenie.

Výhody vodného gaštanu pre tehotné ženy:

Vodný gaštan je nápomocný aj pre tehotné ženy a tiež pre deti. Pomáha pri správnej sekrécii mlieka mliečnymi žľazami. Riziko potratu u tehotných žien lieči vodný gaštan. Krvácanie zastavili alebo obmedzili hlavne sušené semená. Hypertenzia je hlavným kritériom počas tehotenstva a môže mať vplyv na zdravie dieťaťa. Vodný gaštan preto zlepšuje rast plodu poskytovaním správnych živín. Na ochranu tehotných žien pred krvácaním sa vodný gaštan konzumuje vo forme kaše. Vodný gaštan nás ovláda pred anémiou a stratou krvi. Správny prietok krvi je potrebný na preukázanie energie v našom tele, aby sme boli unavení.

Výhody vodného gaštanu pre telesnú teplotu:

Vodný gaštan pomáha odvádzať vnútorné teplo z nášho tela. Preto je udržiavanie správnej telesnej teploty veľmi dôležité pre funkciu nášho tela. Problémy s trávením sú na dobrej úrovni kvôli správnej telesnej teplote. Prášková forma vodného gaštanu je skutočne veľmi prospešná pre žalúdok a črevo. Toto prírodné ovocie má v našom tele veľkú výhodu. Tiež sa problém s nevoľnosťou vyhýba používaním extraktu z vodného gaštanu. Uchráni nás to od bežného nachladnutia a kašľa. Pravidelná konzumácia vodného gaštanu so šťavou alebo vodou je veľmi prospešná pre naše zdravie.

Táto prírodná potravina má mnoho výhod. Toto sezónne jedlo získané z rastliny je v Indii a Číne veľmi bežné. Dá sa jesť varením a nestráca svoju výživnú silu. Tu sme diskutovali o 25 výhodách vodného gaštanu, ktoré sú pre naše zdravie veľmi dôležité. Dúfam, že po prečítaní tohto článku si musíte byť vedomí veľkého zoznamu zdravotných a kozmetických výhod vodného gaštanu.