20 úžasných zdravotných výhod pomarančov pre pokožku, vlasy a zdravie

Pomaranče sú jedným z najobľúbenejších druhov ovocia na svete! Tieto pútavé oranžové plody sú nabité výživovou dobrotou. Chutná, sladká dužina z pomarančového ovocia (Santra) nám okamžite stlačí tlačidlo obnovenia. Ovocná vôňa pomarančov môže okamžite zdvihnúť aj tú najnudnejšiu náladu. Hovorí sa, že pomaranče pochádzajú z juhovýchodnej Ázie. Pomarančom sa v hindčine hovorí aj „Santra“, v Telugu „Kamala Pandu“, v tamilčine „Naarathai“ a v Kannade „KittaleBanna“. Sú nabité vitamínom C a ďalšími silnými antioxidantmi, ktoré chránia vaše telo pred mnohými chorobami, vrátane rakoviny. Poďme pochopiť niektoré z najlepších zdravotných výhod pomarančov.

výhody pomaranča

Čo je Orange?

Orange je svetlo sfarbené ovocie s oranžovým pigmentom. V závislosti od zrelosti sa farba môže líšiť od zelenej po oranžovú. Vedecký názov pomaranča je „Citrus X Sinensis“. Majú ľahko odlupovateľnú pokožku, ktorá má citrusovú vôňu. Po otvorení majú pomaranče 10-12 segmentov, v každom 2-3 semená. Kým je dužina sladkokyslá, semená sú trpké a nejedlé.

Rôzne druhy pomarančov:

Toto je 5 základných odrôd pomarančov dostupných na celom svete:

 • Pupkový pomaranč: Dostane názov podľa pupka ako vrchol na oranžovej. Jedná sa o najčastejšie predávané pomaranče v miestnych obchodoch.
 • Krvavý pomaranč: Majú hrubú pokožku a vo vnútri rubínovo červenú dužinu. Má sladkú a koláčovú príchuť a používa sa do dezertov.
 • Mandarínkový pomaranč: Má veľmi tenkú pokožku a je menej kyslý v porovnaní s bežným pomarančom.
 • Mandarinka: V porovnaní so sladkým mandarínkovým pomarančom je o niečo väčší a kyslý. Má jemnú a ľahko odlupovateľnú pokožku.
 • Clementine: Je celkom malý a bez semien. Má tenkú, lesklú pokožku a je preferovaný deťmi.

Fakty o oranžovej výžive:

Nasleduje nutričná hodnota pomaranča na 100 g porcie:

 • Celkové kalórie: 47
 • Sacharidy: 12 g
 • Celkový tuk: 0,1 g
 • Vláknina: 2,4 g
 • Cukor: 9 g
 • Vitamín A: 4 %
 • Vitamín C: 88 %
 • Vápnik: 4 %
 • Vitamín B6: 5 %
 • Horčík: 2 %

Je Orange dobrý pre zdravie?

Pomaranč je jedným z najbohatších zdrojov vitamínu C, ktorý je silným antioxidantom. Posilňuje imunitný systém a chráni pred mnohými mikróbmi spôsobujúcimi infekcie. Od buničiny po pokožku, každý prvok Orangeu je pre nás celkom užitočný. Účinky pomarančového oleja sú v aromaterapii známe kvôli svojim omladzujúcim vlastnostiam. Omladenie pokožky, prevencia akné a známky starnutia sú jednými z najlepších spôsobov, ako používať pomarančovú kôru.

Výhody pomarančov založené na dôkazoch:

výhody oranžového ovocia

Ak milujete jesť pomaranč, máte teraz ďalšie dôvody, prečo konzumovať toto ovocie. Tu sme uviedli zoznam nádherných zdravotných výhod pomarančov.

Výhody oranžového ovocia pre vlasy:

Tu sme zaradili 4 najlepšie výhody pomaranča na vlasy. Pozrime sa na ne.

1. Pre lesklé, objemné vlasy:

Pomaranče majú tiež schopnosť urobiť vaše vlasy lesklé, hladké, krásne a nadýchané. Ak chcete použiť pomaranč na rast vlasov, rozdrvte ich a vytvorte z nich čerstvú pastu. Potom šťavu naneste na vlasy. Uistite sa, že sú vaše vlasy už dobre naolejované. Teraz nechajte túto zmes na hlave asi pol n hodiny a potom dôkladne opláchnite studenou vodou. Na umývanie vlasov použite bylinkový šampón a potom ho dobre upravte. Budete prekvapení, keď uvidíte výsledky.

2. Podporuje dobrý rast vlasov:

Pomaranče sú tiež nevyhnutné pre zdravý rast vlasov. Je bohatý na vitamín B12 a vitamín E, ktoré sú veľmi dôležité pre dlhé, husté a krásne vlasy. Aby ste dosiahli najlepšie výsledky, najskôr si vlasy jednoducho naolejujte. Potom na vlasy naneste čerstvú chuť pomarančov a medu a nechajte ich pôsobiť pol n hodiny. Opláchnite vodou a umyte bylinkovým šampónom. To vám pomôže v boji proti rednutiu vlasov a plešatosti.

3. Zabraňuje tvorbe lupín:

Vedeli ste, že pomaranče sú všetko, čo potrebujete, aby ste sa zbavili lupín? Stačí si vziať šťavu z pomarančovej kôry a použiť dužinu na pokožku hlavy. To odstráni lupiny a ľahko vyčistí vašu pokožku hlavy. Môžete tiež vyskúšať inú jednoduchú metódu. To by bolo uvarenie pomarančových šupiek vo vode a opláchnutie vlasov po vychladnutí. Tekutinu prefiltrujte a použite vždy, keď sa chystáte na šampón. Iste pocítite rozdiel.

4. Podmienky Vlasy:

Pomaranče môžete použiť aj ako vynikajúci kondicionér na vlasy. Stačí zmiešať pomarančový džús s medom a vodou. Túto pastu dobre premiešajte a potom naneste na vlasy po umytí šampónom. Môžete ho nechať pôsobiť päť až desať minút. Na umývanie vlasov používajte iba studenú vodu. Môžeme vás ubezpečiť, že ak použijete túto zmes zakaždým, keď budete šampónovať, budete z nej mať veľký úžitok. Vaše vlasy sa drasticky zlepšia kvôli krásnym, šťavnatým, chrumkavým oranžovým plodom.

Výhody pomarančov pre pokožku:

Tu sme zaradili 2 najlepšie výhody pomarančového ovocia pre pokožku. Pozrime sa na ne.

5. Vyživuje pokožku:

Pomaranče sú najlepšie, pokiaľ ide o vašu pokožku. Šupky tohto krásneho ovocia môžu rozhodne odstrániť vaše opálenie a dodať vám svetlejšiu pleť. Šupky stačí rozdrviť alebo poprášiť. Teraz do nej pridajte jogurt a naneste na celú tvár. Drhnite pätnásť minút a potom umyte studenou vodou. Pomarančový olej môžete použiť aj na kožné problémy, ako sú kazy a akné.

6. Oneskorenie prejavov starnutia:

Myslím si, že jeden z najväčších problémov, s ktorými sa ženy po tridsiatke stretávajú, sú známky starnutia. Spravidla sa skladá z tmavých škvŕn, vrások, jemných liniek a matnosti. Účinným spôsobom boja proti takémuto problému je použitie niektorých pomarančov. Voľné radikály v tomto ovocí určite znížia ochabnutie líca a výrazne znížia vrásky. Šupky môžete použiť aj na masku. S trochou času začnete na svojej koži pomaly vidieť zázračné zmeny. Buďte preto trpezliví a uvidíte, čo pre vás môžu urobiť.

Zdravotné výhody pomarančov:

Tu sme zaradili 15 najlepších zdravotných výhod pomarančov. Pozrime sa na ne.

zdravotné prínosy pomarančov

7. Podporuje chudnutie:

Výhody pomarančov na chudnutie sú početné. Pomaranče sú bohatým zdrojom vlákniny a vitamínu C. Obsah vody v tomto ovocí je vysoký, vďaka čomu má nízky obsah kalórií a vysokú chuť. Udrží vaše brucho dlhšie zaplnené a tiež vám pomôže rýchlo schudnúť. Pretože majú nízky obsah kalórií a sú veľmi organické, na spaľujúce sa brucho a telesný tuk sa na ne môžete úplne spoľahnúť. Väčšina lekárov tiež uviedla, že pomaranče vám pomôžu znížiť inzulín. Myslíme tým, že namiesto ukladania alebo premeny tukov sa použije ako palivo a pomôže vám zhodiť tieto kilá rýchlejšie..

8. Znižuje zlý cholesterol:

Pomaranče majú tiež schopnosť držať sa mimo cholesterolu. Produkciou synefrínu obmedzujú produkciu cholesterolu v tele. Takýmto spôsobom dokážu znížiť zlý cholesterol a podporiť dobrý cholesterol. Mandarínka zničí voľné radikály a zoxiduje váš cholesterol. Vďaka tomu sa prilepí na steny tepny. Ďalej obsahujú rozpustnú a nerozpustnú vlákninu, ktorá pomáha pri prevencii cholesterolu vo vašich črevách. Budete oveľa fit a zdravší, ak budete jesť viac mandarínok denne.

9. Zmierňuje stres:

Všetci žijeme veľmi uponáhľaný a uponáhľaný život. V takýchto chvíľach je pre nás veľmi dôležité, aby sme sa zbavili napätia, stresu alebo úzkosti. Aj keď je to takmer nevyhnutné, musíte prijať spôsoby, ktorými môžete proti týmto problémom bojovať. Na to nemusíte užívať pilulky ani tablety. Pretože vám povieme o tomto jednoduchom a prirodzenom strese, ktorý vám pomôže ľahko sa s týmto problémom vysporiadať. Áno, hovoríme o veľmi zdravých a prospešných pomarančoch. Sú plné výživy a zdravia, ktoré budú pôsobiť ako prostriedok na odbúranie stresu a umožnia vám pracovať bez napätia po celý deň.

10. Bojuje proti rakovine:

Vedeli ste, že pomaranč môže liečiť rakovinu a nemusíte za tým účelom navštíviť lekára? Fytochemický obsah tohto ovocia je taký vysoký, že ktokoľvek a každý bude ochotné jesť toto ovocie na zníženie všetkých svojich telesných porúch. Existujú rôzne druhy rakoviny, a preto môžu byť postihnuté prsia, pľúca, žalúdok atď. Našťastie pomaranč poskytuje ochranu na všetkých týchto platformách, a preto je pre vás jedným z najlepších plodov. Ukázalo sa, že je účinný aj pri liečbe závažnej rakoviny kože.

11. Chráni obličkové choroby:

Podľa mnohých štúdií sa zistilo, že pomaranče môžu celkom účinne pomáhať pri ochrane obličiek. Robí obličky zdravé a zabraňuje výskytu rôznych chorôb. Môže tiež znížiť riziko obličkových kameňov, a preto budete musieť konzumovať dobré množstvo štiav. Môžu spôsobiť zubný kaz a to je jedna z najdôležitejších vecí, ktoré budú potrebné na to, aby vám poskytli maximálnu starostlivosť o vnútorné telo. To je považované za jeden z najlepších zdravotných prínosov pomarančov, vďaka ktorému je ovocie v prvom rade také obľúbené.

12. Vysoký obsah draslíka:

Pomaranč je jedným z tých plodov, ktoré majú extrémne vysoký obsah draslíka, a kvôli tak veľkému obsahu draslíka sa považuje za jedno z najlepších plodov pre ľudí s nedostatkom tohto minerálu v tele. Ak potrebujete dobré ovocie, ktoré dokáže vyliečiť vaše telo zo všetkých chorôb, potom môže byť pomaranč vašim najlepším priateľom v oblasti zdravého jedla. Ak máte v tele nízky obsah draslíka, môžu nastať problémy so srdcom. Ale vo vašom dennom jedle je správny obsah draslíka, stanete sa veľmi zdravými.

13. Ničí baktérie a vírusy:

Ak čelíte niektorým vážnym vírusovým infekciám, potom jeden z najlepších spôsobov, ako s touto vírusovou infekciou bojovať, bude vyžadovať každodenný príjem oranžových extraktov. Ak trpíte kožnými infekciami alebo horúčkou spôsobenou vírusom (ktorý môžete zistiť podľa symptómov), potom si môžete dať aj pomaranč. Je to jedno z najlepších plodov, ktoré existuje, a určite vám pomôže zbaviť sa takmer všetkých fyzických porúch. Vírus sa šíri po celom tele pomerne rýchlo a oranžová je vám vždy k dispozícii.

14. Znižuje krvný tlak:

Pomarančová šťava prospieva pri znižovaní krvného tlaku. Je to jedno z najlepších plodov, ktoré dokáže vaše telo od základov udržať zdravé a pre všetky fyzické rušivé faktory súvisiace s takýmito príznakmi krvného tlaku je pre vás to najlepšie práve pomarančový džús. Je nabitý niektorými najdôležitejšími vitamínmi a minerálmi, ktoré vás môžu od jadra uzdraviť, aby sa v tele už ďalej nerozširovali choroby..

15. Alkalické vlastnosti:

Ak budete denne prijímať pomaranč, budete menej náchylní na vnútorné fyzické poruchy. Dokáže udržať telo v rovnováhe, a preto nám mnoho lekárov odporúča už od útleho detstva denne konzumovať pomaranč. Nič vám to neuškodí a prírodný cukor v tomto ovocí si na vás urobí tiež chuť.

16. Posilňuje imunitný systém:

Pomaranče sú známe vysokým obsahom vitamínu C. Sú tiež bohaté na mnoho antioxidantov a karotenoidov, o ktorých je známe, že posilňujú váš imunitný systém. Pomaranče môžu pomôcť chrániť telo pred mnohými druhmi infekcií a dokonca aj pred rakovinotvornými bunkami. Pravidelná konzumácia pomarančov môže chrániť vaše telo.

17. Kontroluje hladiny cukru v krvi:

Diabetickým pacientom sa odporúča zahrnúť do stravy pomaranče na reguláciu hladiny cukru v krvi. Veľké množstvo vlákniny môže zlepšiť metabolizmus a zlepšiť trávenie. To môže tiež stimulovať lepší inzulín v tele. Diabetikom však prospieva iba celé ovocie, pretože šťava môže obsahovať cukry a málo vlákniny.

18. Zabraňuje zápche:

Pomaranče sú známe dobrým obsahom vlákniny. Keď sa konzumuje vo forme celého ovocia, pomaranče sa môžu hromadiť vo vašej stolici a bez problémov ich vypláchnuť. Tým sa zníži pravdepodobnosť zápchy so zníženým pocitom nadúvania alebo ťažoby v žalúdku. Toto je jedna z najlepších výhod ovocia Orange pre naše telo.

19. Zlepšuje víziu:

Jednou z najlepších zdravotných výhod konzumácie pomarančov každý deň sú jeho flavonoidy. Tieto činidlá posilňujú zrak a predchádzajú mnohým očným poruchám. Obsahuje tiež mnoho živín, ako sú vitamíny C, E a A, ktoré posilňujú zrakové nervy. Riziká makulárnej degenerácie a katarakty.

20. Zlepšuje krvný obeh:

Vitamín C je známy ako prírodné riedidlo krvi. Pomaranče sú nabité týmto vitamínom, ktorý môže podporovať dobrý prietok krvi v tele. Môže posilniť kapilárne steny a dokonca zabrániť hromadeniu plaku. Predchádza sa tým riziku srdcových chorôb a dokonca aj náhlych mozgových príhod.

21. Maska z pomarančovej kôry na bielenie pokožky:

Ak hľadáte prírodnú, domácu masku na zníženie opaľovania a zosvetlenie pokožky, vyskúšajte túto masku z pomarančovej kôry. Zmiešajte jednu polievkovú lyžicu prášku z pomarančovej kôry s trochou ružovej vody a Multani Mitti. Naneste tenkú vrstvu na tvár a nechajte pôsobiť 15 minút. Jemne očistite tvár a osušte, aby ste odhalili mladšiu, sviežejšiu pokožku.

Oranžové vedľajšie účinky:

Teraz, keď ste pochopili neuveriteľné využitie pomarančového ovocia, pozrime sa tiež na niektoré vedľajšie účinky konzumácie pomarančov vo veľkom:

 • Nevoľnosť
 • Rozrušenie žalúdka
 • Pocit pálenia
 • Vredy v ústach
 • Podráždenie dvanástnikových vredov
 • Hnačka
 • Vysoká hladina glukózy v krvi
 • Citrusové alergie

Nie sú tieto zdravotné výhody pomarančov príliš dobré na to, aby sme tomu uverili? Áno! Pomaranče sú pre nás jedným z najlepších darov prírody. Sú to tiež ľahko dostupné a ekonomické spôsoby, ako si užiť skvelé zdravie a krásnu pleť. Mnoho matiek uviedlo zníženú frekvenciu kašľa a nachladnutia zavedením pomarančov do stravy svojho dieťaťa. Ak hľadáte prírodný spôsob, ako posilniť imunitu svojej rodiny, zásobte svoju špajzu veľkým množstvom pomarančov.