20 najlepších šafranových výhod (Kesar) pre pokožku, vlasy a zdravie

Ak zamierite na trh s korením, pravdepodobne si všimnete červené pramene starostlivo uložené v malých škatuliach. Na rozdiel od ostatných korení, ktoré sú rozhádzané po celom mieste, je šafran veľmi cenený. Šafran je známy ako Zafran alebo Kesar alebo safran alebo šafranový krokus. Získava sa z fialovo sfarbených kvetov rastliny Kesar. Jedná sa o jednu z najdrahších surovín na svete, pričom gram stojí len niekoľko stoviek. Šafran, ktorý sa kedysi používal výlučne v kráľovských kuchyniach, je dnes veľmi uznávaným prvkom v mnohých tradičných i moderných kulinárskych špecialitách. Okrem toho, že šafran dodáva jedlu bohatý odtieň a príjemnú chuť, prospieva nášmu zdraviu mnohými spôsobmi. Pokračujte v čítaní, aby ste sa dozvedeli viac o tomto exotickom korení!

Šafranové výhody (kesar) pre pokožku, vlasy a vlasy Zdravie

Čo je šafran?

Šafran nie je nič iné ako červená stigma kvetov šafranu. Tieto červenofialové kvety majú v strede zväzok „nití“, ktorý je v potravinárskom a lekárskom priemysle veľmi cenený. Nachádzajú sa pomerne zriedkavo a na získanie jedného gramu šafranu je potrebných asi 150 kvetov. Najlepší šafran v Indii sa pestuje v kopcovitých mestách Kašmír a Himáčalpradéš.

Je šafran dobrý pre zdravie?

Šafran je tiež známy ako zlaté korenie, pretože je drahý a účinný. Keď sa šafran užíva s mliekom, môže vytvoriť upokojujúci nápoj na upokojenie rozrušenej mysle. Je nabitý mnohými základnými živinami, ako je železo, vápnik, horčík a vitamíny ako C, B6 a A, ktoré zaisťujú zdravie nášho tela. Použitie a výhody šafranu sú známe najmä tým, že dodávajú bezchybnú pokožku spolu s liečbou akné, odstránením pigmentácie a dokonca aj proti starnutiu..

Šafranové nutričné ​​fakty:

Nasleduje rozdelenie výživy šafranu na 100 gramov:

 • Celkové kalórie – 310
 • Celkový tuk – 6 g
 • Sodík – 148 mg
 • Draslík – 1724 mg
 • Celkový obsah uhľohydrátov – 65 g
 • Vláknina – 3,9 g
 • Bielkoviny – 11 g
 • Vitamín C – 134 %
 • Vitamín A. – 10 %
 • Vitamín B6 – 50 %
 • Horčík – 66 %
 • Žehlička – 61 %
 • Vápnik – 11 %

Ako používať šafran?

Korenie je nepochybne prospešné pre naše zdravie a môže byť použité na.

 • Varenie.
 • Aromaterapia.
 • Príprava sladkých jedál.
 • Príprava bohatého jedla.
 • Pomáha pridať farbu do mlieka.
 • Šafran na vlasy.
 • Šafran pre pokožku.
 • Na zápal.
 • Úľava od plynu a kyslosti.
 • Celková pohoda.

Úžasný šafranový prínos pre zdravie a vlasy & Koža:

šafran používa

Poďme pochopiť niektoré šafranové výhody pre vlasy, pokožku a zdravie. Ak chcete vedieť, či používate pravý šafran, vezmite si trochu korenia, ponorte ho do mlieka alebo vody, ktorá je teplá. Falošný šafran by za krátky čas zafarbil tekutinu, pravý šafran nie.

1. Zmierňuje bolesť:

Šafran ako bylina je známy tým, že pomáha ľuďom, ktorí trpia bolesťami. Je to tiež prírodné korenie, ktoré pomáha zmierniť veľké množstvo chorôb v tele. Pozrite sa do svätých učebníc a tam by bola zmienka o korení, ktoré sa ponúka ako liek alebo sa používa pri liečení. Hovorí sa, že šafran možno použiť v malých množstvách aj na liečbu miernej depresie. Hovorí sa, že farba prináša do života človeka vitalitu a rozveselenie, a pre ženy ju možno použiť aj ako afrodiziakum..

2. Bolesť zubov:

Výhody Kesaru pre zdravie ústnej dutiny sú všeobecne známe. V niektorých krajinách matka dáva svojim deťom šafran na pomoc pri úľave od zubov pre ich deti. Keď sa šafranová pasta vmasíruje do ďasien dieťaťa pomocou zlatého prsteňa potiahnutého medom, hovorí sa, že korenie sa stane prirodzeným antiseptikom a zmierni zápal v ústach dieťaťa. Rovnaký lektvar používajú aj ženy, ktoré trpia menštruačnými kŕčmi, pričom v tomto prípade je k nim pridané mlieko a trochu šafranu.

3. Dobré pre zdravotné choroby:

Šafran je bohatý na B2 a flavonoidy, ktoré môžu pomôcť udržať telo bez rôznych zdravotných problémov a chorôb. Riboflavín je hojne dostupný v pokornom, ale bohatom šafranu a korenie má tiež esenciálny olej, spolu s kroketínmi a safranalom, ktoré sú karotenoidmi, ktoré pomáhajú s rovnováhou vitamínu A v tele, tvrdia odborníci..

4. Čistí pigmentáciu:

Pigmentáciu je možné liečiť vnútorne aj zvonka pomocou šafranu; pretože pomáha telu zostať čisté. Šafranu vo veľkom pomáha dokonca aj tráviaci systém a korenie možno podľa odborníkov použiť aj ako sedatívum. O korení je známe, že dokonca pomáha nervovému systému; Hovorí to odborník na zdravie, ako tonikum aj ako analgetikum.

5. Ovláda krvný tlak:

Hovoria holistickí odborníci, že srdcový tep je možné spomaliť, znížiť krvný tlak a znížiť dýchanie. Pomohla by dokonca aj pečeň a obličky a ak je potrebné riedenie krvi, šafran dokáže aj s tým zázraky.

6. Lieči artritídu:

Dokonca aj artritídu a zápal je možné do značnej miery znížiť pomocou šafranu. Štúdie ukázali, že šafran tiež zmierňuje únavu a zápal svalov. Môže zmierniť príznaky opuchu, začervenania a nepohodlia v kĺboch. Vysoká hladina vápnika v šafranu môže posilniť kosti, najmä ak sa užíva s mliekom.

7. Lieči nespavosť:

šafranu prospešné pre zdravie

Tí z vás, ktorí trpia nespavosťou, si môžu dať pred spánkom štipku šafranu v teplom mlieku. Dokonca aj horúčky je možné vyliečiť rovnakým prípravkom, pretože šafranová zlúčenina crocinu by bola obrovskou pomocou. Mlieko so šafranovým nádychom môže tiež zlepšiť pamäť a schopnosti učiť sa a zapamätať si. Toto je jedno z najlepších použití Kesaru.

8. Podporuje dobré zdravie očí:

Ak máte problémy s očami, stratu zraku a ďalšie, šafran vám môže pomôcť. Výskumy a štúdie ukazujú, že pacienti, ktorí mali každý deň šafranu, mali lepšie šance na zdravší zrak ako tí, ktorí ho nemali. Aj kataraktu v počiatočnom štádiu je možné úplne vyliečiť a zabrániť jej, čo je jednou z hlavných výhod Kesaru..

9. Posilňovač imunity:

Aj keď jednotlivci pravidelne preberajú chute ako iba zariadenia zlepšujúce potraviny, napriek všetkému, čo má aj iné šafranové výhody, obsahujú vysoké zoskupenia určitých životne dôležitých doplnkov vrátane vecí ako je vitamín C. Žieravina askorbová je pre ľudské blaho taká dôležitá, pretože oživuje generáciu nezraniteľného rámca. bielych krvných doštičiek, prvá línia ochrany tela pred chorobami, je navyše naliehavé na tvorbu kolagénu, ktorý je dôležitý pre tvorbu buniek v tele, a podporuje obnovu rán, rozvoj svalov, obnovu žíl a tvorbu tkaniva, vek šafranu.

10. Rieši problémy s krvným obehom:

Šafran môže fungovať ako životaschopný propagátor vitality a môže rozšíriť váš tráviaci systém rozšírením krvného obehu. Vysoká konvergencia železa znamená, že šafran rozširuje vaše červené krvinky, čo týmto spôsobom posilňuje priebeh a okysličovanie rámcov orgánov a najvzdialenejších miest tela. To zvyšuje produktivitu a užitočnosť našich tkanív a orgánových štruktúr pre výhodnejší metabolický pohyb a udržuje vedľajšie účinky bledosti.

11. Dobré pre zdravie srdca:

Použitie šafranu prispieva k zlepšeniu činnosti srdca. Zlepšenie blaha srdca je v každom prípade jedným z najvyšších cieľov dnešnej pohody človeka a jedným jednoduchým spôsobom, ako to dosiahnuť, je zvýšiť spotrebu draslíka. Draslík funguje ako vazodilatátor, pričom úspešne znižuje úzkosť a váhu na žilách a potrubí, čo umožňuje pulzu zmierniť a upokojiť napätie v kardiovaskulárnom systéme. To môže predvídať, že sa stanú ateroskleróza, záchvaty srdca a mŕtvice.

12. Predchádza cukrovke:

Pozoruhodné hladiny mangánu môžu telu pomôcť zvýšiť hladiny glukózy, ktoré sú jednou z hlavných výhod šafranu. Cukrovka patrí k najnebezpečnejším a najrozsiahlejším podmienkam v dnešnej realite a ovplyvňuje mnoho ľudí na celom svete. Usmerňovaním hladín inzulínu a glukózy môžete životaschopne udržať nástup diabetu typu II alebo sa vysporiadať s prejavmi v situácii, keď už odteraz pociťujete nepriaznivé účinky tejto záťaže..

13. Lieči úzkosť:

O šafrani nie je známy mierny smútok a zlepšuje duševný stav u osôb, ktoré ho často požierajú. Početné dynamické zmesi šafranu majú určitý vplyv na endokrinný rámec a môžu povzbudiť príchod užitočných hormónov, ktoré nás udržia veselé a zdravé. Pre dámy bol tento rovnaký vplyv označovaný aj ako španielska muška. Rôzne skúšobné štúdie a asociácie ho oslavovali ako charakteristický zvršok.

14. Vykresľuje žiariacu pokožku:

výhody šafranu

V dôsledku každodennej kontaminácie, nemilosrdnej klímy a niekoľkých rôznych zložiek má pokožka tendenciu končiť matná bez života. Preto je možné šafranové výhody pre pokožku využiť na dosiahnutie žiarivej pokožky. Miestne použitie šafranu na pokožku môže vrátiť stratený lesk na tvári.

Do malej misky dajte 3-4 pramene šafranu až 1-2 lyžice extrémne vriacej horúcej vody. Prikryte a nechajte pôsobiť tridsať minút. Pred spaním dobre rozdrvte pramene a pomocou prstov koncentrujte šafranové usporiadanie. Pridajte polovicu polievkovej lyžice nektáru a dobre premiešajte. Naneste vrstvu tohto usporiadania na čistú pokožku.

15. Odstránenie opálenia od slnka:

Je dokázané, že šafran prospešný pre pokožku robí zázraky pri odstraňovaní opálenia. Namočte pár prameňov šafranu do jednej lyžice zohriatej vody na 30 minút. Libra prameňov. Pridajte k nej malú dávku nového krému a dobre premiešajte. Naneste na čistú tvár a nechajte pôsobiť cez noc. Ráno umyte jemným umývaním tváre. Ak je vaša pokožka hladká, používajte skôr nektár ako krém.

16. Výhody šafranu v tehotenstve:

Ukázalo sa, že používanie Kesaru počas tehotenstva znižuje hladinu zlého cholesterolu alebo LDL v tele a bojuje aj proti triglyceridom. Korenie môže byť použité ako pasta a aplikované lokálne na suchú pokožku a infikovanú pokožku aj na liečebné účely. Hovorí sa, že tehotné ženy by mali mať šafran na zlepšenie farby pokožky dieťaťa, ktoré sa má narodiť.

17. Ošetruje akné a kazy:

Je známe, že šafran je účinný pri liečbe akné. Spolu s vyčistením infekcie kožných pórov môže dokonca zosvetliť nimi spôsobené jazvy. Šafran ponúka pokožke antibakteriálne a protizápalové účinky, ktoré môžu zmierniť začervenanie, zápal pokožky a akékoľvek mikrobiálne infekcie. Šafran na kožu najlepšie použijete tak, že nanesiete pastu zo šafranu a kurkumy a nanesiete ju na postihnuté miesta.

18. Zabraňuje vypadávaniu vlasov:

Šafranových výhod pre vlasy je mnoho. Toto korenie je bohatým zdrojom antioxidantov, ktoré podporujú rast nových buniek. Dokáže stimulovať vlasové folikuly a opraviť ich od korienkov. Aplikácia šafranu na rast vlasov si dokáže poradiť s plešinami, dokonca aj v prípade alopécie, kde boli zaznamenané nové výhonky vlasov. Pravidelná konzumácia šafranu s mliekom a lokálna aplikácia môžu vlasy posilniť.

19. Zlepšuje trávenie:

Šafran je vynikajúci pomocník pri správnom trávení. Ukázal pozitívne účinky pri liečbe mnohých tráviacich porúch vrátane tých, ktoré súvisia s chemoterapiou. Užívanie malej štipky šafranu každý deň môže nielen povzbudiť vašu chuť do jedla, ale tiež pomôže pri rýchlom trávení jedla. Na ľudí, ktorí majú problémy s rozšírením sleziny a pečene, môže zmes 1 g šafranu v 1 litrovej vode pôsobiť ako mágia!

20. Bojuje proti rakovine:

Štúdie ukazujú, že šafran môže účinne obmedziť rast buniek spôsobujúcich rakovinu, a tým zabrániť ich šíreniu do iných častí. Tri hlavné látky v spoločnosti Saffron nazývané Crocin, Crocetin a Safranal môžu viesť k smrti rakovinových buniek v tele. Zvlášť v prípadoch rodinnej anamnézy rakoviny môže konzumácia šafranu znížiť šance, že sa jej stanú korisťou.

Použitie štipky šafranu prospieva dobrému zdraviu a zaisťuje vašu pohodu. Jedlo s príchuťou šafranu sa však nerovná príjmu šafranu. Zvlášť červené veci, ktoré vidíte na trhu, nemusia byť skutočné! Uistite sa preto, že kupujete kvalitné korenie od dôveryhodných značiek, pretože tie lacnejšie môžu byť toxické pre vaše zdravie. Na čo čakáš? Začnite používať toto úžasné korenie vo svojej každodennej strave pre krásny zdravý život!

Ak máte tipy, nápady a výhody alebo dokonca recepty šafranu, o ktoré sa s nami chcete podeliť, počúvame. Pošlite svoje vstupy a návrhy a radi by sme ich zdieľali aj so všetkými našimi čitateľmi. Nákladné áno, ale zvážte nákup šafranu a jeho používanie aj na dlhodobé zdravotné účely. Toto je najlepší spôsob, ako vyzerať dobre, cítiť sa dobre a mať aj výdatné zdravé jedlá.