17 úžasných výhod ovocia Mosambi (sladká limetka) pre pokožku, vlasy a zdravie

Na mesiace júl a august čaká každé indické dieťa najviac z dvoch hlavných dôvodov. Jeden, chladné striekanie sezónnych dažďov a dva, ovocie Mosambi. Trh je plný žltkasto zeleného ovocia Mosambi, ktoré je plné lahodnej dobroty. Odšťavujú sa, konzumujú ako plátky alebo sa dokonca pridávajú do dezertov. Pestujú sa v ázijských krajinách, najmä v Indii a Pakistane. Od podpory lepšieho trávenia až po okamžitú energiu, ovocie Mosambi ponúka množstvo zdravotných výhod. Poďme sa dozvedieť viac o týchto nádherných výhodách ovocia Mosambi pre zdravie, vlasy a pokožku.

Ovocie Mosambi (sladká limetka) pre pokožku, vlasy a vlasy; Zdravie

Čo je ovocie Mosambi?

Mosambi je citrusové ovocie, ktoré pochádza zo stredomorských oblastí. Hovorí sa mu aj Sweet Lime v angličtine, Musambi v hindčine. Ovocie Mosambi pestované v tropickom podnebí vstupuje na trhy od júla do augusta. Majú sladkú chuť, ale po oxidácii môžu zhorknúť.

Je sladké limetkové ovocie dobré pre zdravie?

Mosambi šťava je bohatým zdrojom vitamínu C, čo z nej robí vynikajúci posilňovač imunity. Jeho osviežujúca chuť môže poskytnúť okamžitú energiu a tiež zlepšiť našu chuť do jedla. O Mosambi je tiež známe, že lieči mnohé problémy s kĺbmi a posilňuje telo. Je tiež propagátorom chudnutia a je jednou z vysoko odporúčaných potravín v diétnom grafe.

Fakty o výžive z ovocia Mosambi:

Pozrite sa na výživové údaje o sladkej limetke z jednej porcie šťavy (3,5 fl. Oz):

 • Celkové kalórie: 43
 • Celkový tuk: 0,3 g
 • Draslík: 490 mg
 • Celkové množstvo uhľohydrátov: 9,3 g
 • Bielkoviny: 0,8 g
 • Vitamín C: 50 mg

Najlepšie výhody ovocia Mosambi (výhody sladkej limetky):

Tu sme zaradili 17 úžasných ovocných výhod Mosambi pre pokožku, vlasy a zdravie. Pozrime sa na ne.

1. Zmierňuje zápchu:

Skvelý spôsob, ako zlepšiť svoj tráviaci systém, je začleniť niektoré Mosambi do vašej stravy. Úplne vyčistia váš systém a bojujú so všetkými baktériami a choroboplodnými zárodkami. Nielenže budete môcť správne vylučovať a močiť, ale tiež predchádzať všetkým druhom infekcií žalúdka, poruchám trávenia a zápche. S Mosambi’s môžete očakávať včasné vyprázdnenie a správnu reguláciu vášho zdravia. Preto, ak chcete mať dobrý tráviaci systém, dajte si Mosambi.

2. Znižuje nadváhu:

Používanie Mosambi na chudnutie je známym tajomstvom v zdravotníctve. Ide o zdravé citrusové plody, ktoré majú veľmi nízky obsah kalórií. Dajú sa jesť v neobmedzenom množstve po celý deň a stále nepriberiete. Je to kvôli vysokému obsahu vody. Nielenže vás ochránia pred nadmerným požitkom alebo jedením medzi jedlami, ale tiež vám umožnia zostať plní dlhší čas. Takýmto spôsobom dokážete schudnúť a spáliť telesný tuk. Toto je jeden z najlepších prínosov sladkej limetky pre naše zdravie.

3. Vyživuje pokožku:

Vaša koža je najdôležitejším segmentom vášho tela. Od toho závisí celý váš vzhľad. Preto sa musíte o svoju pokožku dobre starať, aby vždy vyzerala žiarivo, mlado a krásne. Skvelý spôsob riešenia, ako omladiť tón pokožky a zlepšiť jej textúru a farbu, je zaobstarať si niekoľko Mosambi.

Ako použiť:

 • Môžete ho vypiť vo forme šťavy alebo dužinu jednoducho drhnúť po celej koži päť minút.
 • Nechajte ho dvadsať minút a umyte ho studenou vodou.
 • To je jedna z mnohých výhod ovocia mosambi pre pokožku, aby ste vyzerali úžasne.

4. Hydratuje suché pery:

Ak patríte k tým, ktoré majú tmavé, matné a suché pery, zúfalo ich potrebujete hydratovať, aby boli jemné vláčne a ružové. Skvelý spôsob, ako to dosiahnuť, je použiť super zdravé Mosambi.

Ako použiť:

 • Vezmite dužinu Mosambiho; pridajte k nemu niekoľko kvapiek limetky spolu s lyžicou medu.
 • Dobre premiešajte a naneste na celé pery.
 • Nechajte chvíľu pôsobiť a potom zmyte studenou vodou.
 • Okamžite uvidíte rozdiel. Tiež pite šťavu Mosambi, aby ste zostali hydratovaní.

5. Zosvetľuje pleť:

Ľudia, ktorí majú tendenciu mať tmavšiu, opálenú alebo škvrnitú pokožku, sa teraz môžu tohto problému ľahko zbaviť tým, že majú nejaký Mosambi.

Ako použiť:

 • Môžete ich použiť vo forme chladivého obalu na tvár alebo ho dokonca vypiť vo forme šťavy.
 • Ak chcete pekný balíček na tvár Mosambi, dužinu nadojte s uhorkou.
 • Naneste na celú tvár a nechajte pôsobiť dvadsať minút.
 • Opláchnite studenou vodou a dobre si umyte tvár.
 • Vykonajte to niekoľko dní a určite uvidíte skvelé výsledky.

6. Predchádza problémom s pokožkou hlavy:

Úžasný spôsob, ako liečiť lupiny a rozštiepené končeky, je použiť Mosambi’s.

Ako použiť:

 • Môžete ho použiť vo vlasovom balíčku alebo ho denne konzumovať.
 • Pridajte si ju do ovocného šalátu alebo ju vypite ako šťavu.
 • Vaše vlasy budú hebké, hladké, upraviteľné a menej svrbiace.
 • Pretože hydratuje vašu pokožku, môžete očakávať, že bude dobre fungovať najmä v zimných mesiacoch.

7. Robí vlasy silné a lesklé:

Aby ste posilnili svoje vlasy a podporili rast vlasov, rozhodne vám odporúčame použiť Mosambi’s. Sú to najlepšie plody, ktoré môžete na tento účel použiť. Je bohatý na zdravie a výživu a je plný vitamínov. Toto ovocie nielenže zlepší celkový stav vašich vlasov, ale ich aj ohromne posilní. Pred akýmkoľvek pohybom by ste sa však mali poradiť so svojím lekárom.

8. Ovocie Mosambi počas tehotenstva:

Tehotné ženy sú vždy zmätené, pokiaľ ide o výber jedla. V týchto špeciálnych mesiacoch je pre ženy veľmi dôležité byť opatrné. Predtým, ako si vytvoríte správny zoznam, musíte mať na pamäti Mosambi. Sú skvelé pre zdravé tehotenstvo a obsahujú vápnik, ktorý je veľmi dôležitý pre rast plodu. Ak ste teda tehotná a čítate toto, nenechajte si ujsť toto úžasné ovocie.

9. Predchádza problémom s močením:

Skvelý spôsob, ako predchádzať poruchám močenia, je každodenná konzumácia Mosambi. Má vysokú koncentráciu draslíka, ktorý pomáha pri detoxikácii obličiek a močového mechúra. Nielen to, ale vylieči všetky infekcie v močovom mechúre a neutralizuje voľné radikály vo vašom tele. Všetko, čo musíte urobiť, je denne piť džús Mosambi.

10. Ošetruje dnu:

Dna je bolestivý kĺbový problém spôsobený kryštalizáciou usadenín kyseliny močovej. Medzi mnohými potravinami vhodnými pre dnu je na prvom mieste šťava Mosambi. Má vysoký obsah vitamínu C, ktorý dokáže z tela efektívne vyplaviť kyselinu močovú. Antioxidanty bojujú proti voľným radikálom a znižujú oxidačný stres.

11. Lieči respiračné problémy:

Šťava z Mosambi má proti preťaženiu vlastnosti, ktoré môžu znížiť prekrvenie vo vašom dýchacom trakte. Oleje extrahované z pokožky Mosambi sa používajú na výrobu dekongestív ako balzamy na okamžitú úľavu od upchatého nosa. Mosambi, ovocie bohaté na vitamín C, tiež znižuje frekvenciu prechladnutia a chrípky.

12. Protirakovinové vlastnosti:

Mosambi má veľké množstvo antioxidantov, o ktorých je známe, že bojujú proti voľným radikálom zodpovedným za vznik rakoviny. Mosambi má určité zlúčeniny nazývané Limonoidy, o ktorých je známe, že chránia pred mnohými smrteľnými rakovinami a tiež zabíjajú nádorové bunky. Ľuďom s rodinnou anamnézou rakoviny sa odporúča konzumovať toto ovocie počas sezóny.

13. Posilňuje imunitný systém:

Mosambi je jedným z citrusových plodov, ktoré majú najvyššie množstvo vitamínu C. Tento vitamín pomáha posilňovať imunitný systém a chrániť telo pred rôznymi choroboplodnými mikróbmi. Zvlášť v období dažďov môže pravidelné užívanie šťavy Mosambi predchádzať baktériám a vírusom spôsobujúcim chrípku. Toto je jedna z najlepších výhod konzumácie sladkej limetky.

14. Ošetruje žltačku:

Mosambi džús je starodávny liek na liečbu symptómov žltačky. Je známe, že je účinný proti poruchám pečene a pomáha pri vylučovaní žlčovej šťavy. Pomáha tiež pri správnom trávení a odplavovaní toxínov z tela. Pacientom so žltačkou lekári odporúčajú, aby si vzali najmenej 2 poháre šťavy Mosambi, kým príznaky neustúpia.

15. Znižuje podráždenie pri bodnutí hmyzom:

O šťave Mosambi je známe, že zmierňuje bodavú bolesť spôsobenú uštipnutím hmyzom. Protizápalové zlúčeniny prítomné v šťave môžu zmierniť opuch a podráždenie týchto uhryznutí. Stačí potrieť postihnuté miesto kvapkou alebo dvoma šťavou z Mosambi. Na liečbu týchto uhryznutí môžete dokonca použiť kôru Mosambi.

16. Stimuluje nervový systém:

Jednou z významných výhod sladkej limetkovej šťavy je jej schopnosť posilniť nervový systém. O zlúčeninách prítomných v šťave je známe, že majú upokojujúci účinok na nervy a pôsobia ako prírodné sedatíva. Môže pomôcť pri znižovaní úzkosti a neurologických porúch spôsobených sťahovaním nervov.

17. Liečivé vredy:

Ak trpíte peptickými vredmi, šťava z Mosambi môže byť jedným z najlepších domácich liekov. Je známe, že hojné množstvo flavonoidov prítomných v šťave má chladivé účinky na žalúdok a znižuje pravdepodobnosť vredov. Antibiotická povaha šťavy môže zabíjať všetky mikróby spôsobujúce infekcie a udržiavať váš žalúdok chránený.

Ovocie Mosambi vedľajšie účinky:

Mosambi šťava, ak je konzumovaná v hojnom množstve, môže viesť k určitým vedľajším účinkom. Tiež ľudia s citlivým žalúdkom môžu čeliť nepríjemnostiam s citrusovou povahou týchto plodov. Niektoré z bežných znakov týchto reakcií sú:

 • Nevoľnosť
 • Kyslý reflux
 • Rozrušenie žalúdka
 • Pocit pálenia
 • Zhoršený stav obličkových kameňov

Závan šťavy z Mosambi nás určite vráti do detstva, keď sme si zvykli na tieto chutné plody. Okrem naplnenia našej mysle pocitmi nostalgie môže Mosambi pomôcť aj pri podpore zdravého tela. Keďže sezóna trvá iba 2-3 mesiace, dôrazne sa odporúča vychutnať si ich lahodnosť skôr, ako budú preč. Pamätajte si, že balená šťava Mosambi sa nemôže rovnať skutočnému ovociu. Čas si v šťavnatosti umyť zuby!