9 rôznych odtieňov rodných kameňov Topaz a ich návrhov šperkov

Rodné kamene sú spojené s mesiacmi narodenia a znameniami zverokruhu. Je známe, že nositeľovi prinášajú šťastie a poskytujú vnútornú silu. Verí sa, že pôvod pôrodných kameňov sa datuje od Aaronovej dosky, ktorá je osadená dvanástimi pôrodnými kameňmi, ktoré predstavujú dvanásť kmeňov Izraela. Ak sa narodíte v novembri, Topaz a Citrín sú dva pôrodné kamene, ktoré vám prinesú šťastie do života. Topaz je žltý drahokam, ktorý je zo silikátov najtvrdší. Je známe, že Topaz poskytuje emocionálnu rovnováhu a upokojuje chaotickú myseľ. Verí sa tiež, že Topaz bol v dávnych dobách používaný na zaistenie dlhovekosti a liečenie mnohých chorôb. V tomto článku sa zameriame na šperky z kameňa Topaz, aby ste si k týmto narodeninám darovali šťastie!

Výhody rodných kameňov Topaz a ich farby:

Tu je niekoľko typov topazových kameňov spolu so základnými vlastnosťami.

1. Kmeňový kameň Blue Topaz:

Modrý kameň Topaz

Modré kamene topazu replikujú energiu vedomostí a mysle, zvyšujú sebavedomie, koncepty a nápady, ktoré vedú k nutkaniu učiť sa. Táto prírodná lupa symbolizuje mier, pokoj vo všetkých emóciách, meditáciu a spiritualitu. Tento liečivý kameň nesie fyzické aj metafyzické uzdravenie.

2. Kmeňový kameň Topaz Silver:

Strieborný kameň Topaz

Strieborný kameň Topaz je dostatočne silný na to, aby priniesol vedomie o vašich myšlienkach a činoch. Pomáha pri uzdravovaní akýchkoľvek duševných pripútaností tým, že uvoľňuje emócie. Kamienkový kameň sa široko používa na výrobu modlitby, na meditácie, opakovanie mantier atď., Pretože je symbolom večného mieru.

3. Cisársky kameň Topaz:

Cisársky kameň Topaz

Tento farebný kameň topaz sa používa pri meditácii na aktiváciu základnej, slnečného plexu a sakrálnych čakier. Môže fungovať podobne ako batéria a povzbudí každého jednotlivca duchovne i fyzicky. Energia, láska a myšlienky nositeľa kameňa sa pripájajú k univerzálnym silám, ktoré dodávajú pozitívne vibrácie.

4. Kmeňový kameň Golden Topaz:

Kameň zlatého topazu

Zlatý topaz prichádza s pomalými energiami ako ostatné kamene Topazu. August je mesiacom narodenia Topazu tohto kameňa, ktorý je najlepší na meditáciu. Pomáha pri kontakte s božskými duchmi, archanjelmi a Nanebovzatými majstrami. Kameň je najlepší darček pre tých, ktorí sú ochotní prekonať prekážky, aby dosiahli svoj sen.

5. Pink Topaz:

Ružový Topaz

Mesiac pôrodných kameňov Pink Topaz je december. Kameň symbolizuje úprimnosť, česť, otvorenosť a lásku. Tento šperk z kameňa Topaz je široko používaný na svadby a zásnuby alebo na akúkoľvek inú špeciálnu príležitosť, keď im praje veľa šťastia. Rozpúšťa smútok a povzbudzuje skutočnú lásku.

6. Zdrvený kameň Topaz:

Zdrvený kameň Topaz

Tento rutilový žltý topazový kameň prenáša krásu, svetlo, inšpiráciu a tvorbu. Tieto kamene sú vo všeobecnosti priehľadné kryštály, ktoré fungujú ako most medzi fyzickým svetom a duchovným svetom. Inšpiruje čakru tretieho oka a zlepšuje víziu a výraz nositeľa.

7. Fialový topazový kameň:

Fialový topazový kameň

Fialový topaz je šťastný kameň na získanie duchovného bohatstva. Nositeľovi prináša požehnanie modlitieb a pozitívnych energií. Fialový topaz pomáha pri pevnom rozhodovaní a chráni pred akýmkoľvek druhom zla alebo negatívnych energií. Používajú sa na výrobu šperkov, ako sú prstene, prívesky na náhrdelníky atď.

8. Hnedý topazový kameň:

Brown Topaz Birthston

Brown Topaz je spojený so stabilitou, silou, odhodlaním, dôverou a vernosťou. Kameň je tiež darovaný pre stále zelené priateľstvo. Hnedý topaz je tiež nazývaný ako drahokam Zeme kvôli liečivým vlastnostiam, ktoré prináša pri fyzických problémoch. Poskytuje stabilitu v rodine, priateľoch a práci.

9. Kameň kameňa Fire Red Topaz:

Ohnivo červený topazový kameň

Tento polodrahokam sa tiež získava metódou výroby. Kameň je široko používaný pri výrobe rôznych vzorov šperkov pre kaziaci vzhľad. Kameň je symbolom lásky a náklonnosti, a preto je dvojicami veľmi obdarovaný. Symbolizuje tiež dlhotrvajúce priateľstvo a vernosť.

Tipy, ako nosiť Topaz rodné kamene v šperkoch:

Pred nosením kameňov Topaz vo svojich šperkoch si prečítajte tieto tipy na zvýšenie účinnosti kameňa:

  • Minimálna hmotnosť kameňov Topaz by mala byť najmenej 3,25 karátu. Čím vyššia je hmotnosť, tým lepšia je jeho sila.
  • Či už je to prsteň alebo prívesok, musíte ho nastaviť iba do zlata.
  • Topaz sa musí vždy dotýkať pokožky. Pri umiestňovaní do prsteňa alebo prívesku musíte zaistiť, aby zadná strana kameňa nebola zakrytá.
  • Ak plánujete nosiť prsteň s kameňom Topaz, noste ho vždy na ukazováku pravej ruky.
  • Pred nosením na tele ho musíte asi na 10 minút ponoriť do surového kravského mlieka a očistiť v Gangajale.

5 návrhov šperkov na nosenie Topazu:

1. Topaz prsteň zo žltého zlata Solitaire:

Topaz prsteň zo žltého zlata Solitaire

Tento elegantný solitérový prsteň Topaz z novembrového kameňa je osadený 14 k zlatom. Cisársky dizajn je veľmi elegantný a vyzerá ako prsteň vyrobený pre kráľovskú rodinu. Okolo neho je jeden veľký kameň Topazu a množstvo malých kameňov. Zložitý dizajn určite zaujme mnoho žien, ktoré chcú nosiť Topaz štýlovo.

2. Kvetinové zlaté náušnice Topaz:

Kvetinové zlaté náušnice Topaz

Tieto krásne vysoké kvetinové náušnice sú vhodné na každodenné nosenie. Či už ich chcete nosiť do práce alebo na večeru, tieto krásne cvočky sú veľmi univerzálne. Centrálny Topaz obklopený bielymi kamienkami vyzerá ako čerstvý kvitnúci kvet. Sú ľahké a zasadené do 14 karátového zlata.

3. Prívesok žltého topazu:

Prívesok žltého topazu

Tento prívesok inšpirovaný viktoriánskym štýlom je dodávaný s veľkým svetlým topazom obklopeným kubickými zirkónovými kamienkami v klastrovom štýle. Je zasadený do 14 karátového zlata a je to jeden z obľúbených návrhov šperkov Topaz. Dá sa nosiť s jednoduchou retiazkou, aby sa zvýraznil ťažký dizajn prívesku.

4. Veľký žltý topaz v rezanej práci zlatý prsteň:

Veľký zlatý prsteň Topaz in Cut Work:

Tento barokový veľký prsteň Topaz zasadený do 10 karátového zlata. Topaz je 8 karátový kameň vložený do zložito rezaného prsteňa. Tento prsteň je unisex model a hovorí o bohatstve. Kameň má veľkú čistotu a brilantné rezy. Jedná sa o vyhlásený kus a môže nahradiť potrebu iných ručných šperkov.

5. Náramok so zlatým topazovým náramkom:

Zlatý náramok náramok Topaz

Tento lákavý náramok Topaz je elegantným šperkom. Drahokam v tvare vankúša má fazetový strih a má brilantný povrch. Je to univerzálny model a je vhodný pre väčšinu outfitov. Tento jednoduchý, ale ohromujúci kus náramku s náramkom je jedným z najlepších v oblasti šperkov Topaz.

Topaz sa dodáva v mnohých odtieňoch, jasnosti a farbách. Farba kameňa závisí od minerálov v ňom. IT je dôležité konzultovať s gemológom, ktorý má skúsenosti so štúdiom kvality drahokamov. Nosenie akéhokoľvek iného kameňa nebude fungovať. Musíte pochopiť, čo vyhovuje vášmu dátumu narodenia a znameniu zverokruhu, a podľa toho sa rozhodnúť. Nosenie topazových kameňov z menšieho karátu nemusí byť účinné. Dúfame, že vám tento článok pomohol pochopiť, ako môžete nastaviť súpravu Topaz tak, aby bolo šťastie dámy pre vás jednoduché!