15 moderných návrhov dverí do miestnosti Pooja s obrázkami

Dnes sme všetci na tejto Zemi so zdravým zdravím a bohatstvom kvôli všemohúcemu. On/ona je ten, ktorý nás chráni každý deň. Za to je náš rešpekt voči nim, aby v našom vlastnom dome dali malý priestor vo forme miestnosti pooja. Ak máte doma požehnanú samostatnú oblasť pre mandir, potom by ste mali mať krásne a moderné prevedenie dverí do miestnosti pooja, ktoré zvýraznia krásu miestnosti. Dvere pooja nielenže oddeľujú posvätný interný chrám, ale tiež nám ukazujú vzrušujúci dizajnový prvok, ktorý zlepšuje celkový vzhľad domu..

najnovšie návrhy dverí do miestnosti pooja

Najlepšie návrhy dverí do miestnosti Pooja v Indii:

Tu sme zaradili 15 jednoduchých a najnovších návrhov dverí do miestnosti pooja v rôznych modeloch. Pozrime sa na ne.

1. Dizajn dverí miestnosti Pooja v preglejke:

Návrhy dverí do miestnosti Pooja z preglejky

Toto je celkom najjednoduchší dizajn zárubne z preglejky pre miestnosť pooja. Najlepšia vec na preglejke je, že sa dá ľahko vyrezať a vytvoriť akýkoľvek dizajn. Obdĺžnikové medzery môžete vidieť v strednej časti dverí. Tieto medzery je možné vyplniť akýmikoľvek náboženskými kresbami alebo zvonmi, ktoré znázorňujú posvätnú povahu miestnosti.

2. Dizajn dverí do miestnosti z teakového dreva Pooja:

Dizajn dverí do izieb z teakového dreva Pooja

Teakové drevo je jedným z najdrahších materiálov používaných na dvere. To vám dodá miestnosti štýlový a kráľovský vzhľad. Tieto dvere poskytujú autentický vzhľad vášmu chrámu doma. Rytiny Lorda Ganeshu na vrchu, Kalash v spodnej časti a dlhá diya v dolnej časti s niekoľkými báječnými vzormi po obvode dverí vnášajú kúzlo starého sveta podobné našim starovekým chrámom.

3. Súčasný dizajn dverí miestnosti Pooja:

Súčasné návrhy dverí do miestnosti Pooja

Tento súčasný dizajn dverí zahŕňa výrezy a ryté vzory etnických indických motívov, ako sú diyas na dverách a Kalash v spodnej časti dverných výplní. Zložité vzory v hornej a dolnej časti diyas vám prepožičiavajú starožitný vzhľad a skrášľujú najjednoduchšie miestnosti pooja.

4. Dizajn CNC dverí do miestnosti Pooja:

Pooja Design dverí do miestnosti CNC

Toto je príklad sieťovaných dverí alebo sa nazýva dizajn jali. Svetlo Diya vo vnútri chrámovej miestnosti je z týchto dverí vidieť 24/7 a vôňu vonných tyčiniek môžete cítiť, ak sa tieto dvere používajú pre vašu izbu pooja. Toto je najlepší spôsob, ako vytvoriť pôsobivý polosúkromný priestor pre modlitebňu.

5. Dvere miestnosti MDF Pooja:

Mdf Pooja izbové dvere

Tieto dvere obsahujú dizajn jali v hornej a spodnej časti výplne dverí s mosadznými zvončekmi v obdĺžnikových mriežkach medzi nimi. Domový zvonček nie je len miniatúrnou verziou zvonov visiacich v chrámoch, ale zvuk zvonov pri otvorení nasáva vibrácie chrámu doma. Tento zvuk spolu s vôňou agarbathis vás určite bude cítiť v chráme.

6. Starožitný dizajn miestnosti Pooja:

Starožitné vzory dverí do miestnosti Pooja

Tento starožitný dizajn dverí vyzerá tak kráľovsky, že akoby tieto Dvere používali starovekí králi vo svojich chrámoch. Zlatý motív bohyne Laxmi Devi na vrchole je považovaný za dobré znamenie a verí v nepretržitý tok peňazí do vášho života. Navrhnuté medzery na dverách umožňujú modliť sa aj zvonku a zvonku mať jasný pohľad na Pána.

7. Umelecké dvere Pooja:

Umelecké dvere Pooja

Jedná sa o jeden z kreatívnych návrhov dverí ohraničujúcich kúzlo s výnimočným remeselným spracovaním. Jediný panel rozdelený do rôznych mriežok s nainštalovanými etnickými motívmi z neho robí vynikajúci dizajn. Mosadzné Sri čakry navrchu a spodné, diyasy vyrobené z mosadze v strede panelu s tradičným dizajnom, robia z tohto domu jedinečné dvere. Sme si istí, že hostia prichádzajúci k vám domov sa určite budú pýtať na tento krásny dizajn.

8. Splachovacie dvere pre izbu Pooja:

Splachovacie dvere pre izbu Pooja

Toto je opäť jeden z najjednoduchších dizajnov, ale dodáva vašej miestnosti pooja dokonalý vzhľad. Pooja izba vo vašom dome je ako chrám a vchod do miestnosti pooja by mal byť presvedčivý a božský. Lord Ganesh, ktorý je považovaný za odstraňovač prekážok, je na vrchu krásne vyrytý a v spodnej časti dverí je vyrytá kalasa, v ktorej je uložená svätá voda..

9. Sieťovaný rám dverí do miestnosti Pooja:

Dizajn rámu dverí miestnosti Pooja

Jedná sa o štýlové návrhy mriežkových dverí rezaných laserom, ktoré je možné začleniť do vašej miestnosti pooja. Tento dizajn svastiky vytesaný na vrchu vám dodáva pokojný a pokojný vzhľad. Tento dizajn umožňuje prirodzenému svetlu preniknúť dovnútra a tiež dovoľuje svetlo Diya prítomného vo vnútri rozjasniť váš dom božstvom. Medzery na dverách je možné vyplniť drobnými mosadznými zvončekmi, aby ste pri otvorení a zatvorení počuli zvuky chrámových zvonov..

10. Maľované dvere Pooja Mandir:

návrhy dverí do miestnosti pooja

Keď príde na náboženstvo, prečo ho držať v miestnosti zúžené. Ukážte to svetu o veľkosti Boha vyrezávaním alebo rytím alebo maľovaním Božích obrazov na dvere miestnosti pooja. Primárnym materiálom na dvere je drevo s tradičnou zlatou kľučkou spolu s obrázkami bohyne na paneloch a konvenčný dizajn okolo dverí robí z nich jedinečné miestnosti domu..

11. Pooja izba so sklenenými dverami:

Izba Pooja so sklenenými dverami

Dochádza vám miesto vo vašom dome, a napriek tomu chcete skrášliť svoju izbu pooja štýlovými dverami? Tento typ dizajnu dverí vyhovuje moderným priestorovo príjemným izbám pooja určeným pre malé byty a domy. Použitie skla dodáva ladnosť a eleganciu so zmyslom pre prepojenie, ktoré umožňuje úplný vizuálny kontakt 24/7 s diétou prítomnou v miestnosti pooja..

12. Dizajn Fusion Pooja Mandir:

Dizajn Fusion Pooja Mandir

Niektorí ľudia chcú tradičný pocit z chrámu, ale zároveň chcú dverám dodať eleganciu. Tieto dvere sú vyrobené z teaku a sú vyrezávané v tradičnom štýle. Sklenený kus napriek tomu dodáva transparentnosť a súčasnú eleganciu, vďaka čomu je spojením tradície a moderny. Priehľadné sklo vám umožňuje mať predstavu o posvätnom mieste a diéte po celý deň aj noc.

13. Sklenené dvere Pooja s dreveným rámom:

Pooja sklenené dvere s dreveným rámom

Dizajn sklenených dverí je najbežnejší pri navrhovaní interiérových dverí. Väčšina skla vo vyššie uvedenom prevedení vám prepožičiava elegantný a sofistikovaný vzhľad a zároveň poskytuje stabilitu vďaka robustnému rámu z dreva. Pocit božstva môžete pridať maľbou alebo vyrezávaním etnických motívov, ako sú kalasa alebo diyas, a tiež bohov a bohyne, ktoré doplnia vzhľad miestnosti pooja..

14. Izba Pooja s posuvnými priehľadnými dverami:

Pooja izba s posuvnými priehľadnými dverami

Keď je miestnosť pooja v malom priestore, ktorý neumožňuje, aby sa dvere otvárali dovnútra alebo von, je možné túto možnosť posuvných dverí využiť. Tento dizajn posuvných dverí navyše robí hostí príťažlivými. Obraz boha alebo bohyne na priehľadnom skle vyzerá nádherne.

15. Jednodverové dvere s posvätnými zvonmi:

Jednodverové dvere s posvätnými zvonmi

Zvony sú považované za sväté. Navrhovanie dverí s mosadznými zvončekmi z neho robí perfektnú voľbu pre dvere do miestnosti pooja. Tento dizajn dverí má robustnú drevenú konštrukciu s mosadznými zvonmi visiacimi vo výrezoch vyrobených vo dverách. Tieto zvončeky na dverách zobrazujú nielen chrámové zvony, ale aj vyzváňací zvuk týchto zvonov vnáša do chrámu vibrácie pri ich otváraní a zatváraní..

16. Kovový dizajn dverí Pooja:

Kovový dizajn dverí Pooja

Dvere v dnešnej dobe nie sú len funkčné panely používané na vstup alebo výstup. Návrhy majú veľký význam, najmä pre ľudí, ktorí chcú, aby ich dvere do miestnosti pooja vyzerali nádherne a tradične. Tento dizajn drevených dverí s obrovským kovovým kusom v strede s vyrezávanými starodávnymi typmi mu dodáva sofistikovaný vzhľad.

17. Štýlové sklenené dvere do miestnosti Pooja:

Štýlové sklenené dvere do miestnosti Pooja

Jedná sa o sklenené dvojité dvere. Bez konkrétneho dreveného alebo kovového rámu má tento dizajn elegantný vzhľad. Priehľadné sklenené dvere s priesvitným dizajnom sú vynikajúcou voľbou pre dvere do miestnosti pooja. Sklo si zachováva pocit hladkosti bez toho, aby počas celého dňa vytváralo vizuálne zablokovanie diéty.

Tipy pre výber dverí do miestnosti Pooja:

  • Pooja izby majú spravidla malý priestor v dome; dvere by preto mali byť aj menšie, aby bol pohyb dverí dovnútra a von.
  • Ak je priestor príliš malý, uprednostňujú sa posuvné dvere.
  • Miestnosť Pooja by nám mala dodať posvätnú atmosféru, rovnako ako vibrácie prijímame pri návšteve chrámu. Preto by dvere mali mať aj niektoré etnické vzory, ako napríklad kalasa, diyas, svastika alebo obrazy bohov a bohyní.
  • V miestnosti vykonávame rôzne púdže, medzi ktoré patrí zapálenie diya alebo vonných tyčiniek. Mohlo by dôjsť k požiaru. V takýchto prípadoch zvoľte pri návrhu dverí nehorľavý materiál.
  • Rozpočet je tiež jedným z najdôležitejších faktorov, o ktoré by ste sa mali starať. Vyrezávanie alebo gravírovanie podrobnejších návrhov vás vyjde drahšie ako jednoduché návrhy. Cena závisí aj od materiálu dverí, ktoré si vyberiete.

Bez ohľadu na to, či máte vo svojom dome nezávislý dom s funkčným priestorom, alebo byt s malým alebo menším priestorom, malá miestnosť pre tvorcu tohto vesmíru má dobrý zmysel. Rôzne vyššie uvedené návrhy dverí do miestnosti pooja budú vyhovovať vašim potrebám, napriek tomu z hľadiska rozpočtu a priestoru. V dnešnej dobe ľudia venujú väčšiu pozornosť dverám pooja a vyberajú si tie najlepšie, ktoré sú náboženské aj trendové. Dúfame, že si z vyššie uvedeného zoznamu pre svoj vysnívaný domov vyberiete aj tie správne.

Kredity za obrázky: 6, 7, 16