Parky a svätyne v Madhya Pradesh

Rezervné lesy, ktoré pôsobia dojmom skutočného lesa, sú však spravidla okuliarmi vyrobenými ľuďmi. Ale dnešný uponáhľaný mestský život spôsobuje, že lesy znejú ako nepolapiteľné privilégium niektorých. Každý štát teda vyvinul parky a rezervy, aby udržal flóru a faunu a zároveň zaistil, že poskytne ľuďom i zvieratám život..

Slávne a krásne parky v Madhya Pradesh s obrázkami:

Tu je to, čo ponúka štát Madhya Pradesh.

Národný park Bandhavgarh:

parky v madhya pradesh

Táto malá rezervácia má najväčšiu hustotu populácie tigrov v Indii vrátane bieleho tigra. Nachádza sa v okrese Shahdol medzi odľahlými kopcami pohoria Vindhya a je pokrytý údolím Sal v údoliach, zmiešaným listnatým lesom na kopcoch a bambusmi všade naokolo. Táto rezervácia tigrov tiež chová a kryje

• 22 druhov cicavcov a

• 250 druhov vtákov.

Turisti môžu cestovať vo vozidle alebo na sloních chrbtoch, odporúča sa však zachovať pokoj a ticho a nerobiť rýchle pohyby, aby ich vystrašili..

Najpohodlnejší spôsob cestovania je päť a pol hodiny jazdy z Dillí do khajuraho. Najlepší čas na návštevu je február až jún.

Národný park Kanha:

parky-v-madhya-pradesh-kanha-tigrej rezervácii

Malebná a rozľahlá rezervácia tigrov Kanha je známa svojimi tigrami aj vzácnym tvrdým terénom Barasingha. Je to najlepšie a najlepšie spravovaný národný park v Ázii. Komentované prehliadky poskytujú najlepšie miesta v okolí mesta Kanha, kde je možné vidieť Blackbuck a Barasingha v prevádzke kedykoľvek počas dňa. Bod západu slnka je v Kanhe vzácnou atrakciou pre každého turistu. Celkovo ukrýva takmer 22 druhov cicavcov. Je dobre prepojený s mestami Jabalpur, Bilaspur a Raipur; po zotmení však nie sú povolené vozidlá. Najlepší čas na návštevu je február až jún, pretože rezervácia je počas monzúnov zatvorená.

Prírodná rezervácia Karera:

parky-v-madhya-pradesh-karera-prírodnej rezervácii

Roztrúsený na viac ako 202 kilometroch štvorcových je skutočne rajom pre pozorovateľov vtákov, pretože v ňom sídlia kŕdle vtáčích tvorov, medzi ktoré patrí vysoko ohrozený drop drop veľký, drop fúzatý a drop pestrý. Spolu s dropom je v tejto svätyni zaznamenaných takmer 245 druhov vtákov. Sťahovavé vtáky majú veľkú afinitu k Dihaila Jheel. Okrem vtákov táto svätyňa vychováva niekoľko tisíc čiernych dolárov a indickú gazelu. November až marec je ideálnym obdobím pre chrobáky, aby sa mohli pozrieť na túto nádhernú vtáčiu faunu.

Svätyňa Ken Gharial:

parky-v-madhya-pradesh-ken-gharial-svätyni

Nachádza sa medzi riekami Ken a Thunder v okrese Chhatarpur a je krajinou vzdialených bratrancov mocných krokodílov, rýb, ktoré jedia Gharials. Táto svätyňa má dobré spojenie s Khajuraho, a preto je obľúbenou destináciou, ktorú často navštevujú nadšenci zvierat. Je to jedinečná svätyňa sama o sebe.

Národný park Panna:

parky-v-madhya-pradesh-panna-národnom parku

Nachádza sa asi 57 kilometrov od Khajuraho a je srdcom štátu Madhya Pradesh, ktorý sa rozprestiera na obrovských 543 kilometroch. Je to jedna z najobľúbenejších rezervácií tigrov v krajine. Ďalšími atrakciami sú nedotknuté jelene a antilopy roztrúsené okolo hlbokých roklín, kaskádové vodopády, pokojné údolie a husté teakové lesy. Biologicky rozmanitá populácia zahŕňa:

• Tigre

• Leopardy

• Chinkaras

• Chowsingha

• Vlk

• Gharial

• Paradise Fly-Catchers

Národný park Pench:

parky-v-madhya-pradesh-pench-národnom parku

Južný okraj štátu Madhya Pradesh vyživuje pokojná rieka Pench, ktorá preteká srdcom tohto národného parku. Tento národný park obklopený tropickými listnatými lesmi a zložitou sieťou prírodných tokov nie je nič iné ako raj. Populárna ako spätná kvapka oslavovanej „Knihy džunglí“ Rudyarda Kiplinga, často sa jej hovorí aj národný park Mauglí Pench.

Existuje mnoho ďalších prírodných rezervácií a parkov, ktoré zaisťujú zachovanie rovnováhy ekológie. Tie obsahujú:

• Sone Gharial Wildlife Sanctuary

• Prírodná rezervácia Ghatigaon

• Prírodná rezervácia Bagdara

• Národný park Madhav

Toto sú tiež hlavné turistické atrakcie v tomto štáte známom ako krajina tigrov.