9 známych parkov v Agre s obrázkami

Agra, krajina Taj Mahalu a bývalé hlavné mesto veľkej Mughalskej ríše, rezonuje nielen s mnohými nádhernými pamiatkami, ktoré sú mestom roztrúsené, ale s rovnako nádhernými historickými záhradami a novovybudovanými parkmi, ktoré skrášľujú toto miesto..

Krásne parky v Agre s obrázkami:

Tu je zoznam najlepších parkov v indickej Agre.

1. Paliwal Park:

parky v agre

Park Paliwal v srdci Agry je považovaný za jeden z najlepších mestských parkov a radí sa na zoznam miest, ktoré v Agre navštíviť. Park sa rozprestiera na ploche asi 70 akrov a zahŕňa množstvo stromov a malé jazero, ktoré je vhodné pre člnkovanie. Predtým známy ako Hewitt Park, bol premenovaný na pamiatku Shri Krishna Dutt Paliwal, prvého ministra financií Uttarpradéša. Je obklopený mnohými vzdelávacími inštitúciami a je ideálnym miestom na stretnutie pre návštevníkov vysokých škôl. Park láka aj ranných chodcov a mládež, ktorí ho počas letných prázdnin využívajú na rôzne hry.

2. Mehtab Bagh:

parky-v-agra-mehtab-bagh

Mehtab Bagh, čo v doslovnom preklade znamená Moonlight Garden, je posledná z 11 záhrad postavených na Mughale pri brehu Jamuny. Záhrada s bielymi sadrovými chodníkmi, vzdušnými pavilónmi, bazénmi a fontánami, ovocnými stromami, rastlinami a kríkmi, postavená oproti pevnosti Taj Mahal a Agra, bola pôvodne vytvorená tak, aby poskytovala ideálny výhľad na Taj Mahal. Park, ktorý chátral, bol v posledných rokoch zrekonštruovaný a obnovený do pôvodnej veľkosti, ktorý sa teraz stal ideálnym miestom na obdivovanie veľkého mauzólea..

3. Ram Bagh:

parky-v-agra-ram-bagh

Asi 5 km severovýchodne od Taj Mahalu sa nachádza najstaršia mughalská záhrada v Ágre, ktorú pôvodne postavil cisár Babur v roku 1528. Ram Bagh bola prvou perzskou záhradou, ktorá bola vytvorená tak, aby predstavovala ideálny islamský raj. Doslova znamená Záhrada relaxácie, verí sa, že to bolo útočisko pre Babura z obáv o vládu nad kráľovstvom. Záhradu skrášľuje množstvo vodných ciest a fontán a je ideálnym miestom na piknik.

4. Záhrady Dayalbagh:

parky v agra-dayalbagh-záhrady

Záhrady Dayalbagh, 15 km od Agry, sú pamätnou záhradou postavenou na pamiatku zakladateľa „hnutia Radha soami Satsang“. V areáli záhrady je veľký pamätník z čistého bieleho mramoru zasvätený Shivovi Dayalovi Sahibovi. Je vysoký 110 stôp a je preplnený majestátnymi stĺpmi. Pamätník je infúziou vihar, mešít, chrámov a gurudwarov, ktorých zmiešané náboženstvá tvorili základ kázaní Shiva Dayala Sahiba. Park je celoročne veľmi navštevovaný, pričom najväčšou atrakciou je pôsobivé architektonické dielo veľkého pamätníka.

5. Shahjahan Park Agra:

parky-v-agra-shahjahan-záhrade

Park Shah Jahan v Agre je jednou z mnohých nádherných a najatraktívnejších záhrad Mughalovej éry. Park je svieža zeleň a panoramatické krásy, ktoré mu dodávajú takmer magickú príťažlivosť. Park je obklopený čistým čerstvým vzduchom a bohatou históriou a je ideálnym miestom pre obyvateľov a turistov na odpočinok od každodennej dávky života..

6. Záhrada Taj Mahal:

parky-v-agra-taj-mahal-záhrada

Záhrada Taj Mahal, ktorá zdobí pôdu, na ktorej stojí milovaný Indický Tádž Mahal, je bezpochyby najobľúbenejšou zo všetkých záhrad v meste Agra. Nádherná záhrada postavená v perzskom štýle má symbolizovať raj a raj, ktorý je. So svojimi perfektne upravenými trávnikmi a sviežou zeleňou je záhrada, ktorá vedie hore hlavným vchodom, rovnakou atrakciou ako samotné veľkolepé mauzóleum, ktoré priťahuje ľudí zďaleka i z blízka, aby si užili svoju krásu..

7. Prírodný park Taj:

parky-v-agra-taj-prirodnom parku

Tento park, známy tiež ako Taj Nature Walk, sa nachádza 500 metrov od Taj Mahalu a je posiaty vysokými trávnatými plochami bohatými na flóru a faunu. Park ponúka malebný výhľad na Taj Mahal v pozadí a zároveň vzdeláva svojich návštevníkov o rozmanitých a jedinečných druhoch voľne žijúcich živočíchov a vegetácie, ktoré sa tu nachádzajú..

8. Dolphin The Water World:

parky-v-agra-delfin-vodny park

Vodný park Dolphin sľubuje deň plný zábavy, plný radosti z jazdy a vodných hier. Tento zábavný park je určený pre deti i dospelých a ponúka množstvo možností zábavy. Park je zaplnený 2 -akrovým jazerom, záhradou na brehu jazera, športovým komplexom, klubom zdravia a dokonca aj hotelovým a chatovým strediskom, ktoré ponúka skvelý víkendový pobyt..

9. Vtáčia rezervácia Sur Sarovar:

parky-v-agra-sur-sarovar-vtáčia rezervácia

Táto národná vtáčia rezervácia sa nachádza asi 20 km od mesta Agra a je domovom pre viac ako 100 druhov domácich a sťahovavých vtákov. Svätyňu ďalej obklopuje malebné jazero Keetham, v ktorom žije mnoho sťahovavých vtákov. Ak ste milovníkom vtákov, toto je miesto, kde by ste chceli byť v zimnom období.