8 známych parkov v Chandigarhu s obrázkami

Mnoho parkov a záhrad v Chandigarhu dodáva na kráse mestskej krajiny, priťahuje turistov a poskytuje svojim obyvateľom svieži dych a vzduch. Botanická záhrada, park Bougainvillea a ružová záhrada sú niektoré zo známych parkov v meste Chandigarh, aby sme vymenovali aspoň niektoré..

Krásne parky v Chandigarhu s obrázkami:

Tu je prehľad najpopulárnejších parkov.

1. Park Rajendra:

parky v chandigarhu

Pomenovaný po prvom prezidentovi Indie, Rajendra Park je rozľahlý pozemok s rozlohou 400 akrov, ktorý je plný vysokých stromov s okrúhlymi baldachýnmi a vždyzelenými listami, atraktívnymi mangrovníkovými plantážami a kvitnúcimi rastlinami..

Krajinu parku navrhol známy francúzsky architekt Le Corbusier a začala fungovať v roku 1954. Park sa používa hlavne na behanie, dlhé prechádzky a jazdu na koni a dokonca sa tu konajú pravidelné prehliadky koní a športové podujatia..

2. Park Bougainvillea:

parky-v-chandigarh-bougainvillea-parku

Park Bougainvillea v Chandigarhu, ktorý bol vytvorený v roku 1976, je ukážkovou záhradou mnohých odrôd kvetov bougainvillea. Možno tu vidieť až 65 rôznych odrôd popínavých rastlín. Tiež bolo vysadených niekoľko kvitnúcich stromov, ktoré dodávajú parku farbu, keď popínavé rastliny nekvitnú. S tak nádhernou zbierkou kvetov popínavých rastlín sa v parku koná obľúbená kvetinová šou Bougainvillea, ktorá sa koná každý rok..

3. Topiary Park:

parky-v-chandigarh-topiary-park

Ako naznačuje názov, Topiary Park je známy svojimi rôznymi kríkmi a kríkmi v tvare zvierat. Park, ktorý bol otvorený pre verejnosť v roku 1987, je pre deti najväčšou atrakciou. Rozsiahla rozloha parku je ďalej ozdobená inými okrasnými rastlinami, ktoré mu pridávajú na kráse a šarme. Park je po večeroch väčšinou preplnený a rodičia sprevádzajú deti, ktoré sem prichádzajú na chvíľu hrať.

4. Skalná záhrada:

parky-v-chandigarh-skalnej záhrade

Na rozdiel od svojho názvu je Rock Garden sochárskou záhradou s rozlohou 40 akrov preslávenou postavami, ktoré boli vytesané z priemyselného odpadu a odlievaných predmetov, ako sú fľaše a náramky, dlaždice, keramické hrnce, drezy a iný materiál zo škarpy. Mozog za touto jedinečnou záhradou patrí vládnemu predstaviteľovi Nekovi Chandovi, ktorý tajne začal pracovať na svojom vynáleze od roku 1957.

Spočiatku sa stretol s odmietnutím, jeho práca sa stretla so súhlasom verejnosti a nakoniec v roku 1976 bola záhrada slávnostne otvorená ako verejný park. Návštevníci sa každý deň hrnú do parku v tisícoch, aby obdivovali krásu záhrady a jej mierne výstredné umelecké dielo.

5. Shanti Kunj:

parky-v-chandigarh-shanti-kunj-parku

Shanti Kunj je záhradný park situovaný uprostred kriketového štadióna v Chandigarhu a ružovej záhrady. Je obklopený pokojným prostredím, ktoré ponúka pokojné útočisko. Záhrada je rozdelená na 5 oblastí prírodným tečúcim potokom.

V týchto piatich sektoroch parku sa nachádzajú stromy rôznych odrôd, od kvitnúcich až po liečivé stromy. Návštevníci parku sa stretávajú s úplným tichom a nedotknutou sviežosťou vzduchu, pretože park je bez hluku a znečistenia, čo z neho robí skvelé miesto na meditáciu a relaxáciu..

6. Park pre detskú dopravu:

parky-v-chandigarh-deti-dopravny-park

Detský dopravný park bol vytvorený s cieľom šíriť povedomie o bezpečnosti na cestách medzi mladými občanmi zajtrajška. V parku, ktorý je plný zelených trávnikov, kvetinových záhonov, stromov a rastlín, sa nachádza samostatná bunka, ktorá je položená so spevnenou testovacou traťou vodiča na výcvik bezpečnosti na cestách. Ďalšími miestami v areáli parku, ktoré propagujú bezpečné postupy na cestách, sú výstavná sieň a prednášková a divadelná miestnosť, kde sa môže ubytovať najmenej 120 ľudí..

7. Butterfly Park:

parky-v-chandigarh-motýli-park

Čo je to záhrada alebo park bez motýľov? Tieto éterické bytosti prinášajú do svojho okolia farbu a život a sú veľmi obdivované všetkými druhmi. Chandigarh sa môže pochváliť rôznymi krásnymi parkmi a Motýlí park je jedným z nich. Park je zameraný na ochranu viac ako 35 druhov motýľov.

Park je plný vegetácie s množstvom stromov a kvitnúcich rastlín, aby sa pre motýle vytvorilo prirodzené prostredie. Náučné chodníky so zónami ticha boli vytvorené tak, aby sa ľudia mohli prechádzať a obdivovať tieto okrídlené krásy bez toho, aby ich rušili. Návšteva tohto parku vo vás určite zostane očarená.

8. Park fitness chodníkov:

parky-v-chandigarh-fitnes-trail-parku

Fitness Trails Park v Chandigarhu poskytuje zelené pľúca obyvateľom mesta. Park sa rozprestiera na ploche 94 akrov a je pokrytý sviežou zeleňou a množstvom stromov. Parkom prechádza trasa fitness chodníka, ktorá je ako stvorená pre ranných chodcov, bežcov a nadšencov do fitness, kde si môžu zacvičiť uprostred očarujúcej scenérie..