6 známych parkov v Džajpure s obrázkami

Jaipur je lepšie známy ako ružové mesto. Športuje veľké množstvo majestátnych palácov a pevností. Jeho názov „ružové mesto“ bol odvodený od skutočnosti, že väčšina pevností a palácov je postavená z červeného pieskovca, ktorý dodáva celému mestu ružový odtieň, odtiaľ pochádza aj názov. Mesto založil Maharaja Jai ​​Singh a je po ňom pomenované. Hawa Mahal, Jantar Mantar, Pevnosť Nahargarh sú len niektoré z historických pamiatok, v ktorých sa nachádza toto mesto.

Populárne parky v Džajpure s obrázkami:

Tu je zoznam niekoľkých skvelých parkov v Džajpure.

1. Kruh Jawahar:

parky v Džajpure

Tento park, ako naznačuje názov, má úplne kruhový tvar. Jeho príťažlivosť však spočíva v tom, že je to najväčší kruhový park v celej nielen Indii, ale aj samotnej Ázii! Okrem obrovskej veľkosti a tvaru ponúka park aj krásne ružové záhrady a hudobné fontány! Vďaka nedávno pridaným bežeckým trasám je tento park vynikajúcim miestom na ranné behanie. Nachádza sa v blízkosti letiska Sanganer. Vyvinutý úradom pre rozvoj Jaipuru je jedným z najznámejších miest v Jaipure.

2. Kanak Vrindavan:

parky-v-jaipur-kanak-vrindavan

Táto záhrada je postavená v údolí uprostred kopcov Aravalli. V parku sa nachádzajú svieže záhrady s dobre udržiavanými stromami a rastlinami a kvetinovými kríkmi. Tiež športuje mnoho unikátnych stavieb, ako je „chhatris“ a komplikovaná architektúra pozdĺž jeho múrov. Tieto stavby zahŕňajú typické stavby nachádzajúce sa po celom Jaipure v jeho palácoch a mahaloch. Pribudla k nemu aj séria nádherných fontán. chrám Govind Devji leží v jeho stenách. Záhrada bola pôvodne postavená pred viac ako 200 rokmi, a preto má bohatú osobnosť.

3. Záhrada Ram Nivas:

parky-v-jaipur-ram-niwas-garden

Je to ďalšia historická záhrada, ktorú pred rokmi postavil nejaký Rajput Maharaja. Záhrada má okrem iného aj zoo a vtáčí park! Športuje aj telocvičňa, galéria umenia a divadlo Ravindra Rang Manch. Ako musí byť zrejmé, rozprestiera sa na rozsiahlej ploche 76 akrov. V jeho múroch bolo tiež postavené Ústredné múzeum. Je to zaujímavé miesto na návštevu a určite stojí za váš čas.

4. Sisodiya Rani Bagh:

parky-v-jaipur-sisodia-rani-zahrada

Táto nádherná záhrada je pomenovaná po kráľovnej, ktorej palác zdobí, konkrétne Sisodiya. Bola to majestátna kráľovná, ktorá pochádzala z radu Suryavanshi z Rádžputu. Záhrada sa nachádza niekoľko kilometrov od mesta Jaipur. Maľované pavilóny, vodné toky a fontány sú všetky prvky, ktoré robia túto viacvrstvovú fontánu krásnou. Palác, ktorý leží nad záhradou, je rovnako nádherný ako samotná záhrada s vynikajúcimi architektonickými konštrukciami.

5. Záhrada Vidyadhar:

parky-v-jaipur-vidyadhar-ka-bagh

Aj táto záhrada sa nachádza len niekoľko kilometrov od Džajpuru, v blízkosti záhrad Sisodia. Rovnako ako mnoho ďalších očarujúcich záhrad Džajpuru, aj záhrada Vidyadhar je prepracovaná a krásna. Bol pomenovaný po svojom architektovi a má viacúrovňovú štruktúru, podobne ako záhrada Sisodia. Pavilóny tu zobrazujú veľkolepé nástenné maľby Pána Krišnu a konkrétne udalosti z jeho života. Je to perfektné miesto, kam ísť, aby ste si urobili predstavu o tom, aké boli kedysi mughalské a palácové záhrady Rajput.

6. Central Park:

parky-v-jaipur-central-parku

Tento park, ktorý vyvinul Jaipurský úrad pre rozvoj, má obrovskú sviežu záhradu, golfové ihrisko a dokonca aj ihrisko Rambagh Polo Ground. Má oddelenú betónovú dráhu pre bežcov a ranných chodcov. Okolitá flóra a fauna poskytuje pokojné prostredie pre uvedené činnosti. Jaipur je mesto plné palácov a takmer všetky majú športové záhrady a parky, ktoré vytvorili starovekí maharadžovia. Central park bol však nedávno otvorený, a preto má modernejší dizajn. Má dokonca niekoľko druhov vtákov, ktoré z času na čas prilákajú niekoľko milovníkov vtákov.

Dúfam, že sa vám tieto krásne parky v Džajpure páčili. Zanechajte svoj komentár nižšie.